|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: pozdrav trudilice
7.7.2008 13:45:32   
budućamama
Zaboravih reći, i ja sam zbog cista u novembru koristila pilule Triquilar i nakon 3 mjeseca sve je bilo super. Već slijedeći sam mjesec imala O, ali nakon toga, na žalost ništa....
Zato ti je vjerovatno doktorica i rekla da ćete krenuti s klomifenom...

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: pozdrav trudilice
7.7.2008 14:14:55   
Liamchica
uh... hvala vam puno , bas ste mi pomogle, zaista sam vrlo konfuzna oko toga. I imam mnogo straha da li ce to biti kako treba ili ne, imam osjecaj neki mahniti kako cu bez veze izgubiti ta tri - cetiri mjeseca..... i da cu mozda propustiti eventualno zacece u tih par mjeseci... 

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: pozdrav trudilice
7.7.2008 14:43:49   
Liamchica
e meni tek sad nista nije jasno!!!
Da, sada ovaj mjesec na ultrazvuku mi je definitivno potvrdila da sam imala uvulaciju, i prosli mjesec isto i mimo ovulatorne tecnosti vidjela je i dva zrela folikula....

ne kontam... da li ta terapija mozda poboljsava ovulaciju, cini je ucinkovitijom ili sta,,,?
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: pozdrav trudilice
7.7.2008 14:46:48   
glavobolja
Ako vjeruješ toj doktorici, prepusti joj se. Ona ima svoje razloge zbog kojih ti je i propisala tu terapiju. Vjerujem da nije baš najpametnije da se mi igramo doktorauser posted image

_____________________________

Zahra

(odgovor članu Liamchica)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: pozdrav trudilice
8.7.2008 17:53:05   
dadakg
aylin
Procitaj pomocice ti da shvatis sta je "klomifen", ja sam ga pila 3 meseca:
DEJSTVO
Klomifen citrat je induktor ovulacije, koji se primarno koristi za lečenje steriliteta žena prouzrokovanog oligoovulatornim i anovulatornim ciklusima. Ova supstanca je mešavina cis-izomera (Z-klomifen), koji je farmakološki aktivniji i trans-izomera (E-klomifen). Klomifen je kompetitivni antagonist estrogenih receptora, koji kompetuje sa endogenim estrogenima u vezivanju za estrogene receptore u hipotalamusu, hipofizi, ovarijumima, endometrijumu, vagini i cerviksu. Blokadom estrogenih receptora u hipotalamusu i prednjoj hipofizi prekida se fiziološka negativna povratna sprega (estrogeni – gonadotropini) i inhibicija sekrecije gonadotropnih hormona. Usled toga dolazi do povećane sekrecije gonadotropnog «releasing» hormona, a time i gonadotropina, folikulostimulirajućeg hormona (FSH) i luteinizirajućeg hormona (LH). Pojačana produkcija FSH i LH stimuliše gametogenezu, steroidogenezu, endokrinu aktivnost ovarijuma, rast i razvoj folikula, sazrevanje jajne ćelije, preovulatorni skok LH, ovulaciju i formiranje žutog tela. Kod muškaraca klomifen dovodi do porasta vrednosti FSH, LH i testosterona i pojačava spermatogenezu.

Srecno
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: dali neka od vas troši KLOMIFEN
17.7.2008 11:19:31   
dzety
veliki pozdrav!
Nova sam ovdje...imam policisticne jajnike, i meni je bilo preporuceno da koristim Klomifen...Ibas kas sam trebala poceti korirstiti ga, saznala sam da sam trudna! Medjutim, nazalost, doslo je do spontanog pobacaja...Od tada je prosla godina dana, mm i ja sa trudimo, jos nisam pocela piti Klomifen, jer uzimam nasto sto je na biljnoj bazi, preporucila mi jedna zena kojoj je to pomoglo

(odgovor članu STUHA)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: dali neka od vas troši KLOMIFEN
17.7.2008 11:53:32   
dadakg
dizeti

Dobrodošlica i od mene
Iskreno se nadam da će ti to što koristiš pomoći
možeš li mi reći šta tačno uzimaš, pošto ovde imamo otvorenu temu "lekovito bilje" gde upisujemo šta koja zna o biljnim preparatima koji poboljšavaju plodnost, ako je na tom principu možeš se tamo upisati.

Veliki pozdrav user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nemogućnost postaje mogućnost kad dovoljno snažno poverujemo u nju.
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: dali neka od vas troši KLOMIFEN
17.7.2008 22:58:14   
aazra
Dzety dobrodoslica i od mene!
ja sam ostala trudna od prve ture klomifena, (naravno i uz pomoc MMuser posted image ) pa o terapiji mogu reci sve najbolje.
naravno moraju se uraditi neke pretrage prije uzimanja.
Jesi li isla kod doktorice koji je bio razlog spontanog?




< Poruku je uredio Vedica RR -- 26.6.2009 12:55:57 >

(odgovor članu dadakg)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: dali neka od vas troši KLOMIFEN
18.7.2008 12:51:28   
dzety
Hvala puno svima na dobrodoslici!user posted image
Razlog mog spontanog, po doktorici, je to sto se plod nije razvijao kako treba, i nije u potrebno vrijeme bilo otkucaja srca.
Meni je doktorica rekla da pijem uz Klomifen i Ciklo-proginovu. Je li neko koristio iste?Vjerovatno zato sto imam PCO.
Jos uvijek imam te tablete, i Klomifen i Ciklo-proginovu, jer se desilo tako kako se desilo, pa.....
Ali eto, trenutno koristim terapiju travara Bilalovica, jer sam cula samo rijeci hvale za tog covjeka. Moja rodica je nakon koristenja njegovih preparata nakon 13 godina pokusavanja i borbe ostalauser posted image user posted image ! Pa eto, vidjecemo da li ce meni pomoci....user posted image
Moji ciklusi su produzeni, po 35 dana, ali uglavnom uvijek dodjeuser posted image . Hormoni su poviseni, prolaktin posebno.imam policisticne jajnike.
Sretno svim onim koje steuser posted image , sretna sam kad vidim da ima uspjeha, a i takodje sretno onima koje zeleuser posted image , da im se to sto prije i ostvari!

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: dali neka od vas troši KLOMIFEN
18.7.2008 13:12:16   
dadakg
dzety

Jako mi je žao što si prošla kroz tako nešto
Ali moraš biti jaka i gledati ispred sebe
Sve smo mi veliki borci u teškoj bitci
i verujemo samo u pobedu.
Doći će i nama naše user posted image
daće Bog.

Puno sreće i sve najlepše

_____________________________

Nemogućnost postaje mogućnost kad dovoljno snažno poverujemo u nju.

(odgovor članu dzety)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: dali neka od vas troši KLOMIFEN
24.8.2008 14:48:50   
bebana27
cao.
ja sam koristila klomifen 2 mjeseca ali sam imala redovnu mjesecnicu i nazalost nisam uspijela da ostanem trudna i ako su mi se folekule pojavljivale

< Poruku je uredio dina RR -- 24.8.2008 15:03:17 >


_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: dali neka od vas troši KLOMIFEN
24.8.2008 14:52:10   
tikica_69
bebana27 - koja je dijagnoza kod tebe ili tvog muza? sto su vam lijecnici rekli?

< Poruku je uredio dina RR -- 24.8.2008 15:04:43 >


_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: dali neka od vas troši KLOMIFEN
24.8.2008 14:58:23   
bebana27
kod njega je sve u redu a ja imam dijagnozu policistican desni jajnik.

< Poruku je uredio dina RR -- 24.8.2008 15:05:11 >


_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: dali neka od vas troši KLOMIFEN
24.8.2008 15:04:03   
tikica_69
duso....ako su ti ciklusi redovni, i sa Klomifenom dobivas folikule, onda samo trebas biti strpljiva...a ako nisu redovite i sto se tice tog policisticnog jajnika, tvoj lijecnik ti moze eventualno prepisati nesto od onih lijekova tipa Dabroston, Provera (zbog hormona), uz to da neko vrijeme pijes i kontracepciju da se ciklusi malo ustabile...ne znam sto bih ti rekla, osim da se moras naoruzati hrpom stpljenja sto je najteze od svega sto jos moramo proci do zeljenog djeteta...i naravno, slusati svog lijecnika Sretno!

< Poruku je uredio dina RR -- 24.8.2008 15:05:26 >


_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: RE: dali neka od vas troši KLOMIFEN
24.8.2008 15:08:11   
bebana27
hvala ti
znam da mi strpljenje navise treba i da budem smirena.medjutim ja kad sam isla kod svoje doktorice ona mi je dala te tablete da pijem medjutim kad sam se pitala sta mi je ona nije htjela da kaze i sama sam po internetu trazila sta ima protiv tih policisticni jajnika,pa sam odlucila da promijenim doktora pa da vidim sta ce mi on reci jer trebas poslusati svacije misljenje

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: RE: dali neka od vas troši KLOMIFEN
25.8.2008 15:47:33   
dadakg
Koliko ja znam Klomifen se ne daje ženama sa policističnim jajnicima

_____________________________

Nemogućnost postaje mogućnost kad dovoljno snažno poverujemo u nju.

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: RE: dali neka od vas troši KLOMIFEN
8.9.2008 22:37:47   
maslačak82
A jel i jedna imala višeplodnu trudnoću kao rezultat klomifena, javite se..
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: RE: dali neka od vas troši KLOMIFEN
9.9.2008 7:17:13   
sabinas
Maslacak82,koliko ja znam od ovih nasih par forumasica,u koje spadam i ja.....nije do sada ni jedna imala viseplodnu trudnocu.user posted image

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: RE: dali neka od vas troši KLOMIFEN
9.9.2008 13:09:24   
maslačak82
Evo jučer mi se javila nova članica tj. odgovorila da je ind. ovulacije (bila na klomifenu) oba puta iz prve ostala trudna, evo sada nosi blizance! user posted image  user posted image

(odgovor članu sabinas)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: RE: dali neka od vas troši KLOMIFEN
9.9.2008 14:00:02   
maslačak82
Ja se nafurala na te blizance, al mi ne bi bilo krivo ni za jedno za početak user posted image

Nakon koliko doktor prepisuje Klomifen, što ste sve obavile prije?
Sve me zanima..
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: RE: dali neka od vas troši KLOMIFEN
9.9.2008 15:23:08   
bebana27
draga moja ja sam ti koristila klomifen tablete jer prije kad sam isla na pregled nikad mi nije rekla da imam folekule i pila sam ih 2 mjeseca a ja imam jedan jajnik policisticam i kad sam drugom doktoru otisla rekao mi je da odma prekidam terapiju jer su te tablete za mene jake jer nisam radjala a imala sam upalu mokracni kanala,pa mi je rekao da pijem baktrin i da pijem macinu travu a klomifen sam prestala odma da pijem jer se nisam bas najbolje osjecala kad ga pijem,ali su mi se tek tad pojavile folekule i bila sam plodna ali nazalost nije se moja zelja za trudnocom ostvarila

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: RE: dali neka od vas troši KLOMIFEN
9.9.2008 16:13:29   
sabinas
Bebana27,ne znam zasto ti je iskljucio terapiju klomifena.....zato sto nisi radala user posted image .
Ni jedna od nas tri gore navedene,nismo radjale....Cak sta vise i ja imam hronicnu upalu mjehura.Osim ako kod tebe ne postoji neki drugi razlog.I kod mene je desni jajnik cistican i imam neredovne i anovulatorne cikluse.
Maslacak82,ja sam uradila papa test,par vaginalni uzv,urinokulturu,nalaze krvi....inace sve sto bi se trebalo uraditi prije nego se bilo koja hormonalna terapija ukljuci.

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: RE: dali neka od vas troši KLOMIFEN
15.9.2008 15:29:41   
maslačak82
Molim da mi napišete koje ste osobno nuspojave imale kod terapije sa klomifenom..?
Ja ću vjerovatno početi s njime, sutra ću znati 100%
Eto, informativno da znam
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: RE: dali neka od vas troši KLOMIFEN
15.9.2008 18:21:27   
sabinas
Maslacak82,kod mene konkretno se desavalo da u sredini ciklusa kada treba nastupiti ovulacija,znaci negdje od 12 DC-18 DC imam napuhan stomak i onako tezak kao kada trebas dobiti user posted image .Kod odnosa u tim danima,ne boli te nista,ali je neobican osjecaj,onako kao neki otpor...e sada ima jos jedna ako bi se mogla reci "nuspojava" mogla sam se seksati 1000 puta dnevno i imala sam potrebu za tim nenormalnu,i uvijek bi u tim danima primjecivala malo vise sluzi  i sekreta nego u ostalim danima.Ali potreba za sexom je bila do te mjere da se ne mozes obuzdati....user posted image
Eto nadam se da sam ti pomogla.Ja sam bila 1 mjesec na klomifenu  (tacnije april/maj),naredni mjesec sam pauzirala jer se uspijela pomocu njega uspostaviti O,a kao sto je milion puta vec ovdje napisano klomifen djeluje i po par mjesec nakon prestanka njegovog konzumirannja....tako da sam taj naredni mjesec pauze (maj/ juni) ostala user posted image .

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: RE: dali neka od vas troši KLOMIFEN
17.9.2008 7:40:13   
meedic
Pa evo da vam se i ja pridruuim na ovoj temi. Ovaj mjesec sam i ja pila klomifen, a sada smo na vjezbanju user posted image . Aazri i Sabini cestitam na user posted image . A Liebevoll zelim puno snage user posted image

Sta vi mislite za nalaz 8 DC:
Endometrij 4mm
D jajnik 13 mm
L jajnik sitni folikuli

Mozda ovo i nije neko naj stanje, ali je tek 8 DC, tako da se nadam da ce biti sutra bolje. Sutra idem ponovo na kontrolu. user posted image  
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *