|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: pogrešno određen spol
9.8.2008 14:31:21   
dacy
nama je rekao da je djecak, ali ja sam vec neke stvari pocela kupovat, vecina je u bjeloj, zelenoj, ali ima i rvene i plave boje. Ja sam za to da se i djecaku moze obuci crveno, a curici polavo. Cak i da pogrijesi da rodim curicu, svejedno mi je, neka je zivo i zdravo, a odjecu ce ionako prerast brzo

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: pogrešno određen spol
20.10.2008 10:25:43   
bebbe RR
Nama su rekli da je curica kada sam bila jedva tri mjeseca trudna, ali, kao, nije sigurno. Poslije toga, par puta je potvrdio da je curica. No, neki dan pricam s drugaricom iz Austrije koja ima dva velika sina (18 i 16 godina) i kaze mi da su njoj oba puta rekli da je djevojcica i to tvrdili cijelu trudnocu, tako da je stomak oba puta oslovljavala zenskim imenom koje je na kraju ostalo neupotrijebljenouser posted image user posted image user posted image To mi je malo svezalo suhu i bas muza vec par dana gnjavim, sta cemo sa svim tim silnim roza stvarima (ovdje nema neutralnih varijanti - djecaci plavo i s "muskim" motivima poput lopte, helikoptera i slicno, a curice sve kombinacije s roza bojom srculencima i cvjeticima), roza posteljinom i slicno, pogotovo sta cemo jer nemamo uopce opcije s muskim imenomuser posted image user posted image user posted image No, sinoc nas je moj dr poslao na color doppler drugom dr koji je pitao da li znamo spol. Pitam je li curica. On kaze jeste, 100%, nema dvojbe. Pa eto. Jos pet sedmica... Mada, zanima me da li vama uspije vidjeti spolovilo vase bebe?! Ja sam juce vidjela sve sto mi je pokazao, vidjela sam je kako sisa prstic i sva se raznijezila kako pomjera prstice na nogama, ali nisam jos uspjela vidjeti kokaru mojeuser posted image .  

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: pogrešno određen spol
20.10.2008 13:30:33   
tresnjicaaa
Mi smo danas bili na pregledu i beba nije htjela da pokaze sta je. Sad smo 20 sedmica ia ja imam neki osjecaj da je zensko, a mozda je to zato sto zelim da bude zensko, jer sina vec imam. A za Namika su nam odma rekli i mi smo vidjeli cunu i imamo slikicu. Nakon sto sam sama jasno vidjela cunu ja nisam nimalo sumnjala sta bi moglo da bude. A i prije toga sam imala osjecaj da je musko.

_____________________________

Namik 23.01.2006.
http://selma-sarajevo-tripoli.blogspot.com/

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: pogrešno određen spol
21.10.2008 12:26:11   
ilduza
ja sam 15 nedelja da li se moze sad videti pol bebe

(odgovor članu tresnjicaaa)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: pogrešno određen spol
21.10.2008 12:54:24   
blondi
Meni je dr rekao da nosim curucu u 15. sedmici (naravno da je rekao da to još nije sigurno u tom periodu trudnoće) i od tada je svaki put to potvrdio. Znači da može.

(odgovor članu ilduza)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: pogrešno određen spol
21.10.2008 15:43:48   
ilduza
hvala puno nadam se da ce i meni rec
user posted image

(odgovor članu blondi)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: pogrešno određen spol
21.10.2008 15:54:13   
belmac
moja aiša, kojoj je sada 11 .godina, je do samog rođenja bila dječakuser posted image mada su se svaki put ograđivali, s obzirom da je beba bila okrenuta guzom, a posteljica bila na prednjoj stjenki materice, pa se nije vidjelo. na kraju sam rodila svoju curicu, koja se kupala u plavoj kadici, spavala u zelenom krevetiću i vozila se u plavim kolicima user posted image user posted image
kada sam rađala haruna, on je od prvog momenta bio dječak, a meni je bilo potpuno svedno, imali smo pripremljenu garderobu za dječaka. sada jedva čekam da odem na kontrolu i nadam se da ću u 20. nedelji trudnoće uspjeti za saznam spol nove bebare. želje su podjeljene, pola nas je za dječaka, a pola za curicu, ali bit će ono što Bog odredi i mi ćemo biti svakako sretni.

(odgovor članu ilduza)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: pogrešno određen spol
21.10.2008 16:13:48   
mummy
Blago tebi Bellma pa čekaš treću bebu. Meni je to bila velika želja. S prvom bebom nije bilo greške, dječak od početka. S drugom je prvo bilo dječak, pa drugi dr rekao cujica, treća dr isto i na kraju stvarno cujica. Sad mi je pravo drago, uvijek sam govorila kako bi jako bila tužna kad ne bi imala curicu, a tada mi je bilo malo krivo. Bila sam se nekako saživjela s idejom da nosim dječaka, valjda što mi je sve bilo isto kao i prvi put, a najviše zbog toga što bi mi to bio izgovor da "ganjam" curicu. Sad mi je drago što ne moram ništa da ganjam, dosta što ganjam njih dvoje, ili oni mene. Ne popuštaju, ko krpelji.

(odgovor članu belmac)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: pogrešno određen spol
21.10.2008 16:20:11   
belmac
znam kako je s tim ganjanjem. i mi se ganjanjo i danas mada su oni već veliki, ali baš smo poželil da ganjamo jedno malo, malecko oko nogu user posted image user posted image

(odgovor članu mummy)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: pogrešno određen spol
21.10.2008 16:28:54   
mummy
¸Pa ko zna, možda kad i moji budu tako veliki. A možda bude i kinder surprise!!!!

(odgovor članu belmac)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: pogrešno određen spol
21.10.2008 19:02:14   
dinciii
Ja bas radi toga sto se doktor moze zeznuti....nisam pitala sta je...jer najbitnije je da je zivo i zdravo a ostalo je nebitno.prvo mi je tako da je svejedno sta je...i kupujem sve neutralno i nista ne gubim s tim.Moja drugarica je 2 dana prije poroda (imala je termin za carski) otisla i kupila sve plavo i na kraju curica haha ono ipak je to sok ako se ti naviknes na tu pomisao da je musko il suprotno....uglavno sretno svim buducim mamama..pa sta god da je nek nam bude zdravo...pusa

(odgovor članu mummy)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: pogrešno određen spol
21.10.2008 19:18:12   
suncan_dan
kod nas nije bilo sigurno, bio je upisan "?" ja sam prvo mislila da je musko, pa sam mislila da je zensko, nekako me uvijek nesto zenskim stvarima prevlacilo. svi koji su me poznavali govorili musko i blizanci (ko bajagi se sigurno sakrilo user posted image )ja htjela uvijek da kupujem roza, a mm nie dao (kaze ako je musko, onda izgleda pedersko user posted image ) i na kraju sam rodila curicu user posted image



_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: pogrešno određen spol
21.10.2008 20:00:44   
emina_h
Meni su u prvoj trudnoci u 16 sedmici rekli da je zensko i rodila se curica,sad u drugoj trudnoci doktorica mi je cak u 12 nedjelji rekla da je djecak i amniocenteza je to potvrdila.Ali ja nista ne vjerujem dok se ne rodi,ali nek su nam samo zivi i zdravi pa kako god bude.

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: pogrešno određen spol
22.10.2008 8:41:21   
valika
iduci tjedan mi je pregled i to ce biti 12.sedmica...citam pa nemogu vjerovati da se tako rano moze odrediti spol djeteta.....MM je svejedno glavno da je zivo i zdravo ja kazem da je i meni svejedno jer voljet ces i jedno i drugo...pa normalno...al da se mene pita ja bi curicu...i cijelo vrijeme imam neki feeling-osjecaj da ce biti curica.............ma da je i musko nije bitno glavno da je sve ok...
šogorici su cijelo vrijeme govorili da ce biti curica...pa onda ce biti Petra....da bi 2 tj prije poroda Petri narastao pišo i na kraju se rodio Tomislav...

(odgovor članu emina_h)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: pogrešno određen spol
23.10.2008 8:20:39   
Nunichi
Nama su u 14-oj rekli na 4D da je musko,da bi kroz dva dana i neki dan u 17+3 moja dr. rekla da je curica.
Ali nije htjela reci 100% jer je jos mala beba,mada se fino vidi. Cak sam i ja vidjela te dvije bijele tackice po kojima se zna da je curica.
Ali eto mi sad opet pricamo u srednjem rodu user posted image i cekamo da nasa srecice naraste jos malo da nam fino pokaze da sta je.
Naravno najsretnija sam kad dr. kaze da je slatka napredna beba,samo neka nam lijepo raste u maminom stomi!

(odgovor članu valika)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: pogrešno određen spol
30.10.2008 19:26:19   
melissad
user posted image da u pravu si abh i ja sam tako uradila iako mi je doktor rekao nekoliko puta da je devijcica je ipak nisam uzimala roze,vec belo i krem boju, neodredjenouser posted image user posted image

_____________________________

19.11.2008. rodila se DINA, sreca moja najveca

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: pogrešno određen spol
30.10.2008 21:21:01   
mynxlee
neki dan kad sam bila na UZV vidjelo se iz aviona da je musko. tata je bio sa mnom, pa kad je vidio kicuru u svoga sina, postao je ponosni, ma sta ponosni, preponosni tata. samo prica o tome i mene pita jesam li mu vidjela onu stvarku. a kad se cuo s drugarima, pa kad se poceo hvaliti koliku mu sin ima kundu, jao meni... user posted image

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu melissad)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: pogrešno određen spol
30.10.2008 21:24:19   
andji
meni je ginekolog uradio ultrazvuk i gdje se vidi baš mali kićo kod fetusa,a MM je govorio 'joj palije kod tatinog sina' bukvalno tako,izvinite na izrazu,i dan danas je kod sergeja ostalo 'palica'

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: pogrešno određen spol
2.11.2008 0:54:49   
Hanady RR
E, samo čitam i kontam šta li sad nosim. naime imam djevojčicu od 2 godine i 4 mjeseca i dok je bila u stomaku tvrdili su da je dečko. Čak imam i 3D snimak ultrazvuka na kome je zabilježena ''čuna'' sa dvije strelice.  Što se tiče kupovine, ja sam sve kupovala žuto i zeleno al za svaki slučaj kupim po dva bodija bijele boje , dva plave i dva roze. Kad se Hanadi rodila sva sam presretna tražila do muža da mi ok kuće donese onaj rozi body da joj obuku babice. Bilo kako bilo roze je roze i ja uživam u curuci. Sada sam u 25 sedmici i već dva puta doktor mi kaže da je dečko ( isti mi je doktor u pitanju kao i prošli put) tako da ja samo ga gledam i ništa se ne forsiram u posebnim razmišljanjima oko spola. Neka je samo živo i zdravo.

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: pogrešno određen spol
2.11.2008 13:19:29   
seky
Drage moje mame..Ja imam sina 9god i kcer 6 god i ocekujem jos jedno malu user posted image  Kcer bi voljela da dobije seku a sin brata..I da podjelim sa vama jednu saljivu pricu..Ne znam dali znate starinski obicaj kad vas neko posoli po glavi a da vi to ne znate,taj ko vas je posolio ceka vase reakcije,ako se pocesete iznad struka prema glavi znaci musko a ako ispod struka curica...I tako je mene moja tetka posolila i namignula mojoj mami,a tu su bili i sin i kci...I ja se mahinalno pocesem po vratu...One u glas djecak..A kci ce na to ma samo ga rodi  nemoj kuci dolazit i podje plakati..meni to bilo smjesno...I par dana poslije odemo kod doktora koji je uveo i nju u ordinaciju i pokazao joj bebu na UZ i tom momentu beba se pokrene i vjerujte rucica joj na monitor kao da mase....To je bilo veliko iznenadjenje za sve a pogotovo za kcer... I doktor rece da je curica ali da nije siguran 100%...Sutra idem ponovo na kontrolu pa cemo da vidimo sigurno sta je...A najbitnije je da bude sve ok i zdrava i ziva beba....

_____________________________

moja zivotna bogatstva
Ensar 31.03.1999
Ajla 22.03.2002
moje trece bogatstvo stiglo na svijet 10.01.09 Sanjin

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: pogrešno određen spol
5.11.2008 11:26:46   
vesela
Bok cure,evo ja sam novo na forumu.
Mojoj frendici je ginekolog rekao da je curica, a prošli tjedan joj je rekao da je ečko. Tako da gin. sigurno može pogriješiti.
Meni je reko da je curica, a sad ćemo vidjeti do kraja. trdna sam tri mjeseca.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: pogrešno određen spol
13.11.2008 23:47:05   
slono
Izvini, smije li se znati koji je dr??????? Meni citavu trudnocu dr govori da je djecak, sad sam u 36.nedjelji, ali ja mu ne vjerujem. Mozda zato sto imam djecaka i zelim curicu ili jednostavno imam neki cudan osjecaj.
Vidjecemo kad se rodi aBd, ali ja nisam bas sigurna jer sam cula toliko prica o pogresno odredjeneom spolu i to kod dr koji imaju aman-zaman aparate i sva moderna cuda.
Naravno, na prvom mjestu da je zdravo i zivo, ali niko nam ne moze zabraniti da imamo svoje zelje i to je sasvim normalno.
Sretno nam !!!!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: pogrešno određen spol
14.11.2008 0:03:50   
Hanady RR
U našem slučaju dr. Mehmedbašić. A čula sam da baš i nije najbolji u određivaju spola, a kako to nije kvaliteta ko kojoj se stručnost ocjenjuje onda smo ga opet birali da nam vodi trudnoću.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: pogrešno određen spol
17.1.2009 22:58:52   
Anoniman
Nama je dr. Mehmedbašić u prvoj user posted image  rekao da je curica (dok su svi dr. do tada govorili da je dječak) i stvarno se rodila curica. Sad nam je rekao da je user posted image  u 19-toj sedmici, nadam se da jeste user posted image user posted image  al kako reće ima on druge kvalitete zbog kojih mu idem, tako da je najvažnije da je živa, zdrava i normalna user posted image .

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 49
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *