|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bolna upala uha tokom trudnoce
9.8.2008 13:11:56   
Vana
Drage moje,
Evo me skoro na rubu sloma zivaca.Tolike bolove u uhu imam da ne znam kako vise to izdrzim.Vec sesti dan ne spavam i sesti dan se patim.Isla sam u apoteku i pitala za kapi, ali receno mi je da ne smijem nista koristiti, jer sam u 30. sedmici trudnoce i da se baziram na narodne lijekove.
I to sam i uradila, ali sve uzalud.Nema sta nisam probala.Od cuvarkuce, pa obloga od crvenog luka i meda, pa kapanje toplog maslinovog ulja i na kraju "spavanje" sa cehnom bijelog luka u uhu.Nista ne pomaze, a meni se cini da su bolovi sve jaci.user posted image  Boli me uho i na vanjski dodir.Ne smijem pipnuti.
Ne znam kako cu opet docekati noc.Strah me i zbog bebe.Toliko se napnem kad imam bolove-ziganja, da me strah da nesto bebi ne naskodim.Vjerujem da i ona trpi samnom.user posted image

Sta da radim?
Jeli imao ko takve probleme? Sta je pomoglo? I postoje li ikakve kapi za usi sto bi trudnice smjele koristiti?
Molim vas, svaki savjet je koristan.

< Poruku je uredio dina RR -- 14.9.2008 21:28:55 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Bolna upala uha tokom trudnoce
9.8.2008 13:20:47   
Anoniman
obavezno idi doktoru i posavjetuj se... bojim se da ako ti tako se nadstavi da ces morati piti antibiotike, zato ne cekaj
ako si se samo obratila u apoteci za pomoc, to nije dovoljno...

pozz i sto prije ozdravljenje ti zelim user posted image

< Poruku je uredio dina RR -- 14.9.2008 21:29:38 >

(odgovor članu Vana)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Bolna upala uha tokom trudnoce
9.8.2008 13:27:55   
Vana
Izgleda da cu morati bas otici doktoru.A danas subota.Ostaje mi hitna ili cekati do ponedjeljka.A ponedjeljak mi tako daleko zvuci.Nema sanse da izdrzim.

Hvala na brzom odgovoru i savjetu user posted image user posted image

< Poruku je uredio dina RR -- 14.9.2008 21:30:24 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Bolna upala uha tokom trudnoce
9.8.2008 13:28:45   
kana
moja rodica je imala slicne simptome,otsla je doktoru privatno(uzeo joj je 40 KM-sramota)i dao kapi(antibiotik) koje mora kapati u nos polako u svaku nosnicu,svakih 8 sati.U pitanju je srednje uho!Kaze da joj je lakse.

< Poruku je uredio dina RR -- 14.9.2008 21:32:08 >


_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Bolna upala uha tokom trudnoce
9.8.2008 13:40:48   
Vana
Najgore mi je sto sam se dovela do vikenda, a da nisam otisla doktoru.Sve razmisljajuci proce... Sada niti rade privatnici, niti dom zdravlja.Samo hitna pomoc.
Antibiotici mi se ne piju, ali na kraju cu ih izgleda morati piti.Nisam imala nikad ovakvu bolnu upalu.

< Poruku je uredio dina RR -- 14.9.2008 21:32:54 >

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Pomoc-Bolna upala uha
9.8.2008 14:26:26   
dacy
ako je bol nepodnosiva, moj ti je savjet da ipak odes u hitnu, najgore se upustiti sa bolovima preko vikenda

(odgovor članu Vana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Pomoc-Bolna upala uha
9.8.2008 16:21:22   
sabinas
IZVORNA PORUKA: Vana

Drage moje,
Evo me skoro na rubu sloma zivaca.Tolike bolove u uhu imam da ne znam kako vise to izdrzim.Vec sesti dan ne spavam i sesti dan se patim.Isla sam u apoteku i pitala za kapi, ali receno mi je da ne smijem nista koristiti, jer sam u 30. sedmici trudnoce i da se baziram na narodne lijekove.
I to sam i uradila, ali sve uzalud.Nema sta nisam probala.Od cuvarkuce, pa obloga od crvenog luka i meda, pa kapanje toplog maslinovog ulja i na kraju "spavanje" sa cehnom bijelog luka u uhu.Nista ne pomaze, a meni se cini da su bolovi sve jaci.user posted image  Boli me uho i na vanjski dodir.Ne smijem pipnuti.
Ne znam kako cu opet docekati noc.Strah me i zbog bebe.Toliko se napnem kad imam bolove-ziganja, da me strah da nesto bebi ne naskodim.Vjerujem da i ona trpi samnom.user posted image

Sta da radim?
Jeli imao ko takve probleme? Sta je pomoglo? I postoje li ikakve kapi za usi sto bi trudnice smjele koristiti?
Molim vas, svaki savjet je koristan.

Draga Vana !
Meni se desila ista situacija samo prije 2 nedjelje.Ja sam tada bila u 10 nedjelji trudnoci,dok.mi nisu smjeli davati nista od lijekova.....isto sam sve narodne metode isprobala (nije upalilo) i na kraju sam upucena u bolnicu gdje su mi neki lijek stavili u uho i morala sam ga izvaditi za 48 sati....nakon toga je bilo sve ok.Obavezno nemoj prati kosu............i u ponedjeljak doktoru........

(odgovor članu Vana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Bolna upala uha tokom trudnoce
9.8.2008 20:18:20   
mummy
imala sam isto to prije par dana pa ti savjetujem da što prije ideš ljekaru, ne znam ni kako si dosad izdržala. Pila sam penbritin jer dojim bebu i svaki dan mi je dr stavljao neki lijek u uho, ali sam pila i po 3,4 paracetamola dnevno jer su bolovi bili neizdrživi i na dodir, u pitanju je vanjsko uho. To i ti smiješ.

< Poruku je uredio dina RR -- 14.9.2008 21:33:58 >

(odgovor članu sabinas)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Bolna upala uha tokom trudnoce
13.8.2008 13:33:38   
Vana
Drage moje,
Ipak sam  u nedjelju od neizdrzivih bolova zavrsila u hitnoj pomoci.Dali mi penicilin injekciju i kapi za usi sa anestetikom, ali tu noc mi to nije nista pomoglo, jer sam skoro vristala po kuci od bolova.Ni paracetamoli mi nisu pomogli.U ponedjeljak sam otisla specijalisti koji mi je konstatovao jaku upalu, odnosno infekciju uha (vanjskog).Stavili mi lijek u uho koji sam danas izvadila i moram stavljati kapi u usi.Takodjer su mi produzeni penicilini 7 dana.Uglavnom danas, odnosno od sinoc je bolje.Lakse se dise...user posted image  Ali bilo je za poluditi.

Nego, hvala vam na savjetima i nemojte ko ja cekati zadnji minut da odete doktoru kad vas nesto boli.

< Poruku je uredio dina RR -- 14.9.2008 21:33:32 >

(odgovor članu mummy)
Neposredna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *