|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nosiljka za bebe
11.8.2008 13:18:41   
nely
drage moje ima li neka iskustva sa nosiljkama,danas sam vidjela jednu jako lijepu ali neznam koliko su sigurne.nekako me strah da bi beba ispalauser posted image ,iako su provjerene.DALI DA JE KUPIM ILI NE?HMMuser posted image user posted image

_____________________________

...edvin...15/6/o8
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Nosiljka za bebe
11.8.2008 13:53:18   
ElmaB
Draga Nely!


Ja sam je imala i samo jednom koristila dok je Tea bila mala. Nekako mi je beba u njoj objesena. Ima osjecaj da joj nije ugodno. Poslije toga je nikada vise nisam ni stavila u nju.

Pozdrav!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Nosiljka za bebe
11.8.2008 15:07:36   
nesanica
Ja ima maramu za ono tek novorodjenu bebu, ali vjeruj nikada je nisam koristila. Nesto me bilo strah. Imam i nosiljku ono kad je beba malo veca, ali samo jednom sam je upotrijebila.Morala u prodavnicu a kolica ostala u autu, amm otisao sa autom na posao. I stavrno bas mi je nekako bilo cudno neobicno. Imala sam osjecaj da bebce sve se trese i da mu je pravo neugodno, mada se nije bunio. Meni su kolica zakon, pogotovo ona na koja moze stati Maxi cosi (ona sjedalica za tek novorodjene bebe). to nizasto ne bih dala. I sad evo sa 8 mjeseci jos to koristim.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Nosiljka za bebe
11.8.2008 15:52:12   
Lulu_
cao lutke moje !
nosiljek su meni nula bodova ja imam sling a imala sam prije toga nosilkjku u kojoj je bebi zastajala cirkulacija.i to mi kazu sve mame sto su ikad koristile nosiljku. sa slingom uradim svu kucu. penjem se na brda. samo eto ne idem u wc sa njom user posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Nosiljka za bebe
11.8.2008 16:21:11   
Mrka
Ja sam samo jednom malog stavila kada smo isli u ZOO, prijateljica mi posudila. Bebica mi je u njoj izgledala objesena i Boga smo molili da krenem kuci da ga stavim u AS, jer sam citavo vrijeme mislila da mu je neugodno u njoj. Nikad je nisam kupila, jer me bas i ne privlace.

_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Nosiljka za bebe
11.8.2008 16:22:49   
Mrka
IZVORNA PORUKA: Lulu_

cao lutke moje !
nosiljek su meni nula bodova ja imam sling a imala sam prije toga nosilkjku u kojoj je bebi zastajala cirkulacija.i to mi kazu sve mame sto su ikad koristile nosiljku. sa slingom uradim svu kucu. penjem se na brda. samo eto ne idem u wc sa njom user posted image


Ja nisam imala sling maramu, ali sam cula puno pozitivnih iskustava sa njom, dok sam isto tako cula puno negativnih komentara za nisiljku, ovdje kazu kengur.

_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Nosiljka za bebe
11.8.2008 17:14:16   
Lulu_
nisam cula negativna.sto jeli se to nekad nesto desilo

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Mrka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Nosiljka za bebe
11.8.2008 17:23:03   
Mrka
Ja nisam cula da se nedaj Boze nekad nesto desilo. Samo sam cula da uglavnom kazu da je bebi neugodno, da je nekako ko okacena na nesto...

_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Nosiljka za bebe
11.8.2008 18:09:33   
mamina cura
Ako se mogu umijesati da ovaknu nosiljku, zvanu kengur, pedijatri preporucuju za nosenje beba tek od 6mj a uzmite u obzir koliko je teska beba od 6mj i kako cete fizicki da je nosite. U odnosu na ovu vrstu nosiljke po meni MT nosiljka je puno bolje rjesenje i bebina tezina se drugacije rasporedjuje tako da je fizicki skoro ne osjetiteuser posted image  A beba se tako moze nositi u vise razlicitih polozaja i te nosiljke spadaju u prirodan nacin nosenja kao i marame, bilo sling ili obicne.
Kod mene su kolica nezamisliva jer zivimo u kuci kod koje se na ulicu ne moze izaci sa kolicima i moram ici autom da bih negdje parkirala i tek onda izvukla kolica. A posto imam i malo stariji "priljepak" moram ga stalno drzati za ruku sto je nemoguce ako gurate kolica. Sa maramom sam super pokretna i kao u reklamama za neznam sta "ledja me vise ne bole"user posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Mrka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Nosiljka za bebe
11.8.2008 19:31:03   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: Mrka

 Samo sam cula da uglavnom kazu da je bebi neugodno, da je nekako ko okacena na nesto...


e to znam da nije tacno.jer bebe se meskoloje i nadju najzad svoj polozaj.imas toliko izbora kako da nosis bebu da jedan mora odgovarati

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Mrka)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Nosiljka za bebe
11.8.2008 19:47:45   
Emina*
Lulu, mislim da joj se komentar odnosio na nosiljku/kengura a ne na sling user posted image

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Nosiljka za bebe
11.8.2008 20:13:35   
Visnja RR
Mojoj prijateljici je kengurko\nosiljka bila spas... njena kcerkica je obozavala da je tako nosi... al eto istu takvu sam dobila i moja Asja nece u nju... tako da mi preostaju kolica...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Nosiljka za bebe
11.8.2008 22:37:06   
nely
bas vam hvala svima na odgovorima..ipak cu ja nju zaobici,sreca pa je ne kupih.mada mi je muzic bio protiv.pusa vamuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

...edvin...15/6/o8

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Nosiljka za bebe
14.8.2008 17:40:08   
Najdraza mama
Koristila sam ovu kengur nosiljku samo za jednog sina jer nije losa  ali je on bio tezak i nije bas prijatno nosati tako..

_____________________________

Mama vas voli..

(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Nosiljka za bebe
15.8.2008 11:23:24   
mivica
Ja koristi kengura vec 10 dana, a bebi je 2 mjeseca. Meni je ok, samo sto ga stavim u to (ja ga okrenem tako da njegova prsa budu na mojim), malo prohodam i on je vec zaspao. Mislim da mu odgovara, jer bi u suprotnom plakao. U kolicima mi se rasplace sad pa sad, pa eto valjda mu kengur odgovara. A sto se tice dobi, kada dijete mozes stavljati u kengura, to iskreno ne znam. Imaju neki za djecu od 0+, a opet neki za djecu od 3+. Ja imam CHICCO kengur, koji sam dobila, pa nisam mogla ni procitati na njemu za koju je dob, ali ja sam ga pocela nosati u njemu. Dakle moje iskustvo sa kengurom je pozitivno, pa u cemu su prije 10-ak godina zene nosile, prije nego su postale popularne te marame (koliko ja znam bili su samo kenguri za nosenje - barem kod nas). Vjerujem da su i one super, ali koliko znam u Sarajevu se nemaju gdje nabaviti. Ako neko zna lokaciju gdje se moze nabaviti ili sasiti, neka napise pls, pa sto da ne, ja sam za to da treba sve isprobati ako je stvarno korisno!!! user posted image

(odgovor članu Najdraza mama)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Nosiljka za bebe
15.8.2008 22:55:04   
mamina cura
Naravno da ima u Sarajevu maramauser posted image  Mi se nosamo od pocetka i toliko smo odusevljeni da je mama male Hene morala poceti siti da imamo drustvo i da slingamo zajednouser posted image  Poslala sam ti PP


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Nosiljka za bebe
15.8.2008 23:20:52   
ja
Moje iskustvo sa kengurom je pozitivno,nisam ga kupovala posudili smo od prijatelja jer su nam oni savjetovali da nema potrebe da se kupuje jer se koristi samo 2 do 3 mjeseca i to ako beba zeli(njihov sin recimo nije zelio dok moj odusevljen)koristili smo ga od 6 mj do 9 jer je bila za kilazu do 12kg tako da smo odustali jer su mene leda vec pocela da boleuser posted image ali super mi je...

_____________________________

emman 17.5.2007

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Nosiljka za bebe
16.8.2008 0:16:09   
mamina cura
Ja sam koristila kengura sa starijim sinom i ledja su mi pucala. Sada kad imam i sling i MT nosiljku nemam nikakvih problema sa ledjima i uzivamo u nosanju. Kolica nisam koristila svega nekoliko puta.
Za Mt ne bih vjerovala kako dobro rasporedjuje tezinu da nisam sama probala. A koliko djeca uzivaju u nosanju, prekrasna stvar. Dojenje i hodanje - i to smo probaliuser posted image
A djeca se mogu nosati i do druge godine u MT nosiljci, u nekoliko polozaja. Sling mi je brze staviti a u MT mi je lakse nositi s obzirom na moja ledja.

< Poruku je uredio mamina cura -- 16.8.2008 0:17:33 >


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu ja)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Nosiljka za bebe
16.8.2008 0:32:53   
aazra
Hej, znam da se ne uklapa u temu, samo da ti se zahvalim za savjet u vezi "brite" i da te pozdravim.
Nisam znala za "hodanje" i dojenje", super da i to mozeuser posted image

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Nosiljka za bebe
16.8.2008 1:16:42   
mamina cura
Ma nema na cemu.
Ako  sta mogu pomoci tu sam. Dojenje je prekrasna stvar.user posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Nosiljka za bebe
16.8.2008 12:16:15   
mivica
mamina cura
E bas super za informaciju, takodjer sam ti poslala PP, hvala unaprijed!!!

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Nosiljka za bebe
16.8.2008 14:22:27   
SANELA2007
i mi bi smo probali tu sling maramu ili MT nosiljku pa neka mi neko javi gdje se moze nabaviti kad je vec super i za hodanje i za dojenje

_____________________________

MAMIN PRINC SE RODIO 05.05.'08

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Nosiljka za bebe
16.8.2008 22:13:54   
mamina cura
Mozemo se naci na kafi, tu su redovno probeuser posted image  Saljem ti pp

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu SANELA2007)
Neposredna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *