|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako ucinit dom sigurnim za bebu
19.8.2008 10:32:10   
boogy woogy
Zenice, s obzirom da moj bebac puze i jako je radoznao, kao i svaka bebe, sta vi radite da sprijecite da se beba povrijedi u kuci? Ja sam nabavila u DM-u zastitne cepice za uticnice i posklanjala sam namjestaj, da beba ima prostora za igru, ali sta su vasa iskustva? Da li imate neko ruzno iskustvo? Gdje se imaju nabaviti spravice za sigurnost (cepici, stopice za ladice itd.)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako ucinit dom sigurnim za bebu
19.8.2008 10:43:54   
nesanica
Pretpostavljam da to ima kupiti u djecijim prodavnicama. Ja sam za starijeg sina kad je poceo puzati narucivala zastite preko jednog djecijeg kataloga. Sve mi je to ostalo i evo za mladjeg koji je prije par dana poceo da puze.
Stariji je imao najcesce obicaj da otvara komode,a kad se docepao nogica poceo je i po kuhinji da otvara ladice. Ali srecom zastite su me spasile. Sta ce ovom malenom biti interesantno vidjet cemo.








(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako ucinit dom sigurnim za bebu
19.8.2008 10:55:07   
ElmaB
Draga moja!

Sve te zastite imas u Turbo limacu. Ima i u Chiccu, ali su jako skupe. Ali, bez obzira na te zastite, ja sam u periodu kada je Tea propuzala i pocela dohvacati predmete, stalno bila uz nju. Nikada je ni na trenutak nisam ostavljala samu, jer prvi put kada sam je ostavila samu dvije minute na bracnom krevetu, pala je sa njega. Od tada ni minute samu!

Pusa!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako ucinit dom sigurnim za bebu
19.8.2008 10:59:05   
mamyca
Mi nismo jos nista kupovali,ali planiramo ubrzo,dobra tema,i meni treba da se i ja informisem.Mada ni ja Hamzu ne ostavljam ni sekundu samoga,prije jedno mjesec dana sam se samo okrenula da mu dohvatim cuclu,a on umalo da nije pao sa bracnog kreveta,sreca pa sam ga uhvatila.Jer postao je prava mala lopuza nema mira nikako.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako ucinit dom sigurnim za bebu
19.8.2008 11:07:39   
mazalica
Kod mene su strme stepenice i planiram da nabavim ogradicu za stepenice.
Dali neka od vas to ima i gdje se mogu nabaviti plasticne ogradice one mi se svidaju.
Ako ne nadem jedino mi je rijesenje da mi stolar napravi drvene.

_____________________________

Hamza 27.02.2008
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...


(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako ucinit dom sigurnim za bebu
19.8.2008 11:17:27   
Emina*
U Turbo Limacu imate sve vrste zastita, za krevetic, uticnice, frizider, sporet....
Ama bas sve user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu mazalica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako ucinit dom sigurnim za bebu
19.8.2008 12:52:56   
boogy woogy
Hvala vam na brzim odgovorimauser posted image user posted image Ma ni ja ga ne ostavljam samog ali nekad je potrebna mikro-sekunda da se on necega docepa! Jucer je vec uspio vrsljati po kablovima koji su bili sakriveni iza kaucauser posted image

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako ucinit dom sigurnim za bebu
19.8.2008 13:24:35   
nikka
Mi smo stavili ogradicu na stepenište pravljena je,zatim ono što ja smatram obaveznim zaštita za utičnice,nemorate kupovati u Turbo limaču ako je skupo,ja sam kupila u elektro materijalu puno jeftinije,zatim gumene uglove za namještaj da nebi glavica mala stradala,zaštitu za ladice smo već sklonili to ga više nezanima,ali zato kupatilo moram zaključavati jer se rukice male vole prati u šolji.
Sitne predmete i koji se mogu razbiti smo sklonili.
Što se tiče kreveta baš nikada nije na bračnom krevetu bio bez mene ,ako nešto trebam obaviti WC ili sl.,dok nije hodao stavim ga u njegov krevetić pa iako plače malo ništa zato, znam da je na sigurnom.


(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako ucinit dom sigurnim za bebu
28.8.2008 15:29:31   
Blue rose RR
Mi smo samo stavljali zaštite na utičnice, kako iz praktičnih razloga, tako i zbog kikice.
A što se tiče ostalih zaštita, nismo to praktikovali. Obično smo bili uz nju, a predmete koji bi joj smetali u njenoj sobi, su privremeno premješteni, ali su postepeno vraćani, kako je odrastala. Takođe sa odrastanjem su išla i obrazloženja zašto je nešto - NE i zabranjeno.
Jedino što nas je izluđivalo jeste njena nepažnja prilikom hodanja (koja je i danas u velikoj mjeri zastupljena), ne znam kako ali sama sebi podapne, ne gleda gdje trči, oklizne se na pod (za sve je bio kriv Pronto user posted image ).
Ali sve su to male nezgode, koje čovjek ne može propratiti, ali njoj služe kao nauk: drugi put opreznije trči-dok ne zaboravi.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako ucinit dom sigurnim za bebu
29.8.2008 6:24:56   
ebru
Mona puze evo vec nekih mjesec dana,sad se vec i dize uz namjestaj ali nikakve zastite nismo kupovali.Neki dan smo dobili od njenog osiguranja zastite za uticnice,ali ih nisam postavila jer su uticnice visoke.S obzirom da nema svoju sobu njeno gnijezdo za puzanje je dnevni boravakuser posted image Kupila sam nekoliko paketa puzli,i sad mi je dnevni "sav izpuzlan"kao u obdanistu,veliki sto od stakla sam rasklopila i ostavila.Sto se tice igracki koristimo zasad samo lagane igracke od plastike kao sto su kolutovi sto se slazu i male posudice sto idu jedna u drugu.Na podu se nadje i par gumenih glodalica.Ne ostavljam je ni sekundu samu,ako trebam nesto zavrsit ostavim je u krevetic,pa kako neko rece ako i malo place nista za to!Dosad nije imala ni jednu ozljeduuser posted image hB,mada se ponekad desi,da hoce da ustane(pred mojim ocima)i padne na puzle.Jedino sto mene brine su ivice na komodi gdje stoji tv,ali obicno ja lezim pored komode dok se ona igra...ali cu za svaki slucaj nesto kupit za te ivice.Isto od cega mi se dize kosa na glavi je kad je vidim da se penje uz svoju komodicu gdje stoji njena garderobauser posted image fino se uhvati za one ruckice i hop ustane.

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako ucinit dom sigurnim za bebu
13.9.2008 17:16:17   
bebacha
ja ovi dana gledam te puzzle ali su mi pravo skupe.5-6komada kosta 20KM,kakve su cjene ostali zastita,nama treba za uticnice,uglove i za ladice.najveci je problem sto u dnevnoj sobi u sklopu piramide imamo 2 kao sanduka i vrata im se otvaraju prema dole,pa neznam sta da radim s tim

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako ucinit dom sigurnim za bebu
13.9.2008 19:08:19   
ziki
Bas sad gledam katalog iz turbolimaca, zastita za fioke-ladice je 4.9 km 7 kom, a traka zastitna je 4.90ali je visenamjenska.Zastita za coskove je 3.9 km 4 kom.  Pakovanje  od 26 kom raznih je 24.9 km a za kuhinju je 22 kmo 24.9 km.MM je u inerexu kupio zastitu za uticniice, ne znam cijenu. Sad gledam ja lijepo izreklamirah TL a ono meni ne dadose kuponeuser posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako ucinit dom sigurnim za bebu
13.9.2008 19:13:27   
bebacha
e sad idem od jetrve uzet njihov katalog da vidim to.a ti se obracunaj s njima za kuponeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kako ucinit dom sigurnim za bebu
13.9.2008 19:42:13   
ziki
u ponedeljak rano ujutruuser posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kako ucinit dom sigurnim za bebu
12.3.2010 16:40:54   
Anoniman
A je li neko negdje vidio zastitu za sporet? 

(odgovor članu ziki)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kako ucinit dom sigurnim za bebu
12.3.2010 17:49:32   
mojbebac
i nema trebaju te zastite, znaci ima ih u TL ... ako znate jos negdje da ih ima molim da javite ....

_____________________________

mamina i tatina princeza stigla na svijet 14.05.2009

Nas mali princ stigao 07.10.2015. 54cm,4300 gr

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kako ucinit dom sigurnim za bebu
12.3.2010 18:04:01   
MinaMM
kad smo kupovali komodu za presvlacenje u Malisi u Merkuru na Otoci dobili smo Brevi katalog u kom sam vidjela tu zastitu za sporet i jos svasta nesto. Teta mi je rekla da sve u katalogu se moze naruciti. Nisam provjeravala ali i meni ce trebati pa ako odete tamo javite nam imaju li i koliko kosta :)

_____________________________

16.11.2009. u 7:50 - nova sreca, nova ljubav

(odgovor članu mojbebac)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kako ucinit dom sigurnim za bebu
12.3.2010 18:52:59   
shejla
IZVORNA PORUKA: ziki

Bas sad gledam katalog iz turbolimaca, zastita za fioke-ladice je 4.9 km 7 kom, a traka zastitna je 4.90ali je visenamjenska.Zastita za coskove je 3.9 km 4 kom.  Pakovanje  od 26 kom raznih je 24.9 km a za kuhinju je 22 kmo 24.9 km.MM je u inerexu kupio zastitu za uticniice, ne znam cijenu. Sad gledam ja lijepo izreklamirah TL a ono meni ne dadose kuponeuser posted image


i sam sve nasla u TL...imaju i plasticne ograde za stepenice.

OT: a kakvi su kuponi???

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kako ucinit dom sigurnim za bebu
14.3.2010 18:55:16   
Anoniman
Hvala Mina za info. to mi je taman u komsilukuuser posted image

zastite za uticnice imete u obi, TL, chicco, nukove sam vidjela u samoposluzi u merkuru...u chiccu i TL imate i za ladice, coskove stolova, wc daske, ormare...

(odgovor članu shejla)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kako ucinit dom sigurnim za bebu
16.3.2010 11:23:43   
škorpija
ta zaštita za šporet je bezeze, mi imamo neku bebe confort i ajdin je to poskidao u sekundi tako da ni ne stavljamo više, šuta ih po kući

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *