|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pušenje u trudnoći
20.6.2010 13:15:41   
amanullah
Pusenje  NE OPRAVDAVAM ,nema izgovora, nema valjanog razloga, jer uistinu se zapitajmo koliko smo spremni zrtvovati se za svoje dijete.

A moderatorima skrećem paznju da skrenu onima koji vijedjaju, jer sam dobila javno opomenu samo sto sam napisala da su neki "smjesni", dok se ovdje koriste i tezi izrazi !


_____________________________

Abdullah obradovao mami 23.02.2010

Zivot bez vjere je prazan i besmislen !

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Pušenje u trudnoći
20.6.2010 13:21:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: amanullah

Pusenje  NE OPRAVDAVAM ,nema izgovora, nema valjanog razloga, jer uistinu se zapitajmo koliko smo spremni zrtvovati se za svoje dijete.

A moderatorima skrećem paznju da skrenu onima koji vijedjaju, jer sam dobila javno opomenu samo sto sam napisala da su neki "smjesni", dok se ovdje koriste i tezi izrazi !



Vjeruj mi kada sam onda pročitala za tvoju opomenu,morala sam se nasmijati jer mi je odmah naumpala ova tema!

(odgovor članu amanullah)
  Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Pušenje u trudnoći
20.6.2010 13:22:46   
mamaajna
ja neznam sto se svadzate,puselje je stetno bilo u trudnoci ili ne,jos je haram.hvala Allahu ja sam prestala ali sejtan zna prici pa mi zamirise da mi je zapaliti,zato razumijem ove sto puse,nije lako baciti.a sarica nam je garant nepusac.kako bilo volila da ni jedna trudnica i majka nepusi.od MM curica zivi s majkom koja je pusac,djete koje ima 6g je samo primjetilo da kada dodze kod nas da nekaslje.ipak svako svoje zna

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Pušenje u trudnoći
20.6.2010 13:34:22   
sara.at
zao mi je sto ste se mnoge nasle uvrijedjene vi same znate zasto i pod kojim razlogom, uvijek kazem lako je naci opravdanje. A to sto sam rekla "fuj" je moje miljenje koje sam imala pravo iznijeti a ne sa tim da je zena fuj sto pusi nego da su cigare fuj u trudnoci i jos trudnica sa cigarom. Mene koje ovdje poznaju znaju kakva je moja prva trudnoca bila i jos kakva je druga rizicna oba puta a i da nije bila opet bi prestala pusiti jer ni moja mati nije pusila ni samnom ni sa mojim bratom. Ja jesam prestala pustiti to nemoram nikom da dokazujem i moj mm jos uvijek pusi al ne u kuci na terasu u kuci uvijek ima cigara al mi nikad ni u snu nije nampalo da zapalim a teski pusac sam bila da i danas dan kad dodjem u firmu ponude me cigarom znaju da sam prestala al im navika ostala, ko zna mozda cu ja poslije trudnoce i poslije dojenja opet poceti pusiti ko zna al tad je moja odluka sa mojim zdravljem....
zao mi sto sam vas "trudnice pusasice" osudila na losa majka al mi bude jako zao ne majke nego djeteta u trbuhu kad vidim cigaru u ruci a jos mi bude zao kad vidim djete sa deformacijama i bolestima koje su rodjene od strane majki pusacica a onda se okrenem svom malenom rodjeku koji i danas dan boluje sa svojim 5god  od bronhitisa,asme, ceste upale pluca, djete je vjecito na inhalacijama, ostecenog zeludca i ni 8kg u njemu sa izgledom jednog 3-godisnjaka,zamislite kako je njegovoj majci bilo kad joj je doktor u oci rekao da je sve posljedica njenog pusenja u trudnoci. Nebi htijela biti na njenom mjestu i gledati kako se djete pati,nazalost ja ga vidim 2-3 sedmicno i dusa me moja zaboli user posted image  na srecu niste se susretali sa tim pa da mozete opravdati moje osudjivanje,niste gledali svojim ocima kako se jadan maleni djecak bori za zrak user posted image  zao mi je necu vise da se javljam na ovu temu jer vidim da je suvisno i da svijest nemozes lako probuditi....

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu amanullah)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Pušenje u trudnoći
20.6.2010 13:41:54   
lillyy85
saro ja te razumijem ali samo mislim da si bila pregruba...svako ima pravo na svoje mišljenje ali vidi sad: primjer koji si navela imam u svojoj porodici također-curica moje zaove ima 5 god i od rođenja je imala probleme sa bronhitisom koji je prerastao u astmuuser posted image  Sad kući ima inhalator,znam šta je boriti se za zrak-vidjela samuser posted image -ali moja zaova ni njen muž nikad nisu zapalili cigaretu u životu niti se u firmi moje zaove može pušiti...stoga sve je to Božije a cigare se trebaju u trudnoći ostaviti a ako neka neće ili ne može-Bože moj...njen izbor ,njeno dijete,njeno tijelo i njeno pravo....može da ti se ne sviđa i da ti je nečijeg djeteta u pupi žao ali zapamti jedno: ni jedna žena ne može više voljeti  neko dijete nego njegova majka

_____________________________

mama je glagol od glagola RADITI ;)

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Pušenje u trudnoći
20.6.2010 13:48:59   
Mona Mohamed
Mirkice, hvala ti za tekst dr. Vesne Harni.
U njemu stoji sve sto sam zeljela reci.

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu lillyy85)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Pušenje u trudnoći
20.6.2010 14:44:09   
milomoje
Za pusenje u trudnoci svi znamo da je stetno, a isto tako oni koji puse znaju koliko je tesko prestati pusiti... i zato osude zadnje vrste onima koji pokusavaju prestati u trudnoci ili prije/poslije nje nije za podrzati 100% jer takva ima kontra efekat u 98% slucajeva, tim zenama je potrebna podrska u smanjivanju i prestanku, a ima milion nacina kako pomoci i podrzat, a da ne bude "lincovaana" osudama i da se osjeca kao zadnje smece...  ja sam bila strastveni pusac i dugo cekala na svoju bebu... kada sam saznala da sam trudna, zelljela sam svim srcem i dusom prestati, ali cigarete suu ovisnost i to je dokazano isto kao sto je i dokazano da su stetne na ljude, a pogotovo na plod... razne krize sam prolazila jer pitanje volje i karaktera nije uvijek presudno upravo zbog ove ovisnosti... konacno nakon prestanka svadja sa muzem i muzevom familijom i raznih osuda sam prestala u petom mjesecu, nakon smanjivanja cigareta ii muzeve podrske umjesto osude, cak je i on prestao... da sve se moze kad se hoce, ali i istrajnosti treba u tome...

Naime, ja cu sada malo OT, ali evo mi ne pusimo u kuci niti smo ikada, muz je poceo opet pusiti i pusi na balkonu, poslije svake cigarete, umiva se,mijenja majcu, pere zube i tek onda pridje djetetu, to je tortura ali boli me briga...dijete mi je najvaznije, ali idemo za par dana u Sarajevo... dole je sva moja familija i ja se brinem kako svima zabraniti da ne puse u prisustvu dijeteta, lahko mi je u mom stanu, ali kada odemo kod roditelja, sestre,brata svi oni puse, cak ima i malo dijete kod brata, ali oni oboje puse... kako izbjeci to u tudjoj kuci... pomozite... ostra biti i svadjati se ja nisam sposobna, jer ih nisam vidjela godinu dana i sve sam ih puno pozelila,oni cak ni moju bebu jos nisu vidjeli... ja se samo nadam da ce imati osjecaja za sve...
Sorry za OT i dug post

_____________________________

-Sada nas troje slavi rodjendan u januaru !!! :)

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Pušenje u trudnoći
20.6.2010 15:00:02   
amanullah
IZVORNA PORUKA: Gracanka

IZVORNA PORUKA: amanullah

Pusenje  NE OPRAVDAVAM ,nema izgovora, nema valjanog razloga, jer uistinu se zapitajmo koliko smo spremni zrtvovati se za svoje dijete.

A moderatorima skrećem paznju da skrenu onima koji vijedjaju, jer sam dobila javno opomenu samo sto sam napisala da su neki "smjesni", dok se ovdje koriste i tezi izrazi !



Vjeruj mi kada sam onda pročitala za tvoju opomenu,morala sam se nasmijati jer mi je odmah naumpala ova tema!



vjerujem ti user posted image

mislim da treba biti objektivan i nepristrasan  kada su svi upitanju bez obzira na teme !


_____________________________

Abdullah obradovao mami 23.02.2010

Zivot bez vjere je prazan i besmislen !

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Pušenje u trudnoći
20.6.2010 15:00:59   
Anoniman
Srećom,sad je toplo,pa se može vani sjediti,ili na balkonu,a i kad budete u kući ustani i otvori prozor i slobodno reci "zbog bebe"pa će i oni sami izbjegavati zapaliti u sobi,samo pazi zbog promajeuser posted image

(odgovor članu milomoje)
  Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Pušenje u trudnoći
20.6.2010 15:04:04   
milomoje
Da hvala, tako cu i probati...

_____________________________

-Sada nas troje slavi rodjendan u januaru !!! :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Pušenje u trudnoći
20.6.2010 15:42:28   
aida.
Takodjer ne mogu naci opravdanje kada vidim trudnicu da pusi... Znam da je tesko baciti i sama sam bila pusac i hvala Bogu i mm(tada momkuuser posted image ) prestala sam... I stotinu put sam rekal da mi je drago jer ko zna kako bi bilo tesko baciti ih kad saznas da si trudan.. ali SVE ZBOG TOG MALOG NEMOCNOG BICA U SEBI.. a ne daj Boze da beba oboli a ja pusila uvijek bi se krivila da je zbog toga, a znam da ne mora bit... i ne dam da mi se pusi pred bebom..
A ima psa i to pit-bulla ali izdresiranog ko mala maca je i mase repom kad je bebac u blizini, bas ga voli, nije u kui ali stalno ga drzmo blizu bebe da se navikavaju i to je dobro za dijete i njegovo odrastanje da je sa zivotinjama... glupo je poredit i ko najbanalniji primjer cigare i kucne ljubimce-presmijesno! pozzz

< Poruku je uredio aida. -- 20.6.2010 15:43:18 >


_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu milomoje)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Pušenje u trudnoći
20.6.2010 16:07:11   
Mirkica
milo moje ja sada idem u Bosnu  mojima sam vec rekla da ako misle u zatvorenmo u mom prisustvu da puse da im necu ni dolaziti i rekli su da nece obecali us i znam da ce ispostovati , tako i ti kod mene se ne pusi niti zelim s bebom da sjedim u zatvorenom prostoru gdje se pusi i svatice te 

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Pušenje u trudnoći
20.6.2010 17:33:32   
aida.

IZVORNA PORUKA: Mirkica

milo moje ja sada idem u Bosnu  mojima sam vec rekla da ako misle u zatvorenmo u mom prisustvu da puse da im necu ni dolaziti i rekli su da nece obecali us i znam da ce ispostovati , tako i ti kod mene se ne pusi niti zelim s bebom da sjedim u zatvorenom prostoru gdje se pusi i svatice te 

user posted image user posted image user posted image slazem se... mom ocu i nije bas pravo kad mora svaki put izac kad im dodjem a strastvenu pusac, al sve za unukauser posted image user posted image


_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Pušenje u trudnoći
20.6.2010 23:20:16   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: amanullah

IZVORNA PORUKA: Gracanka

IZVORNA PORUKA: amanullah

Pusenje  NE OPRAVDAVAM ,nema izgovora, nema valjanog razloga, jer uistinu se zapitajmo koliko smo spremni zrtvovati se za svoje dijete.

A moderatorima skrećem paznju da skrenu onima koji vijedjaju, jer sam dobila javno opomenu samo sto sam napisala da su neki "smjesni", dok se ovdje koriste i tezi izrazi !



Vjeruj mi kada sam onda pročitala za tvoju opomenu,morala sam se nasmijati jer mi je odmah naumpala ova tema!



vjerujem ti user posted image

mislim da treba biti objektivan i nepristrasan  kada su svi upitanju bez obzira na teme !



amanulah ovlasteni moderator sa ovoga pdf-a je na zasluženom odmoru...no o istom će se pobrinuti admin. na ovome forumu prema svima ista pravila vaze i ista se moraju postovati.
tako da nema potrebe za brigom, svako dobije ono sto zaslužuje a za to brinu oni koji su za to i određeni...vi samo lezerno nastavite sa temom.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu amanullah)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Pušenje u trudnoći
21.6.2010 2:57:19   
Visnja RR
tema ce biti zakljucana ....
ne mogu da vjerujem sta sam sve procitala...
al nevjerovatno je kako se opravdava nesto sto je jako ruzno samo zato sto se ne moze odreci svog ceifa...i onda primjer mogu to jer tamo jedna je to i to...
pusenje je stetno za bebu (kao i za svaku osobu koja pusi)...

< Poruku je uredio Visnja RR -- 21.6.2010 2:58:11 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 190
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *