|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Gastritis
29.8.2012 15:13:34   
reallove
Zenice,please help...Vec nekoliko dana se osjecam lose,osjecam bol u zelucu,zgaravicu,ne znam..Isla sam u hitnu,dali mi infuziju,kazu nije to nista..Prije 3 dana odem kod svog doktora,giekolog i izmedju ostalog spomenem i ovo sto me boli..Uradio mi je UZV,kaze,imas gastritisuser posted image ..Dao mi je tablete i rekao da ce sve biti ok..Moram da pazim na prehranu..Puno sam citala po netu,neko kaze ovako neko onako,neko kaze opasno je,neko nije..Sta vi mislite,je li neka od vas ima iskustva sa ovimuser posted image ..Sta da radim..Pijem tablete,izbjegavam kafu,sokove,cokoladu,zacinjeno,masno itd....

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Gastritis
29.8.2012 15:18:12   
djoisa
jesi li probala izbaciti hljeb..meni od njega zna cesto biti muka i zgaravica..probaj izbaciti hljeb i sve brasnasto kao i zitarice..

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Gastritis
29.8.2012 15:23:22   
Galicia
reallove, da nemas slucajno Helicobacter pylori bakteriju?

Idi doktoru nek ti izvadi nalaze za ovu bakteriju.
A u medjuvremenu, ne uzimaj aspirin, ne jedi masno, KISELO nikako. Jabuke, luk przeni, paradajz, limun moras izbaciti iz ishrane. Isto tako zaprzena jela moras zaobilaziti skroz. Nasa jela koja su u paradajz sosu ne smijes jesti, to samo iritira stomak jos vise.

Gastritis se moze izljeciti, ali ti moras biti istrajna u ishrani, jer samo kroz ishranu ga mozes dovesti u red.
Ah da, stres je broj jedan kad je rijec o zeludcu i bolestima u zeludcu. Naravno i ishrana.
Ako se pridrzavas ovoga gore sto sam ti navela neces imati nikakvih problema. Izbaci i kafu i cigare.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Gastritis
29.8.2012 15:34:55   
salmy
Ista sam ti...sa promjenom vremena me boli...muci...tezina u stomaku....

radila gastroskopiju( pod totalnomuser posted image ) dijagnoza:hernija zeludca(kao pocetak cira) pila trojnu,skrsila me....ukinula me s nogu(2 mj,proliv)

Uglavnom izbjegavam gazirano,mlijeko....sekiraciju(ona je uzrocnik svega)....
cim se nasekiram dobijem tezinu u zeludcu,mucninu...jutarnju pogotovo(navecer pijem ulkosan)....i tako deveram godinama

Pokusaj se ne sekirati....jesti kuhano...
znam kako se osjecas....meni toliko bude lose od te mucnine da padnem u nesvjest.....covjek se nauci deverati sa tim

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Gastritis
29.8.2012 16:08:07   
reallove
Uzasno se osjecam,doktor mi je i prije pregleda rekao,moguce da je gastritis,ali da mi ipak pogledamo i stvarno kad me pregledao,kaze to je,dao mi tablete i kaze da ce proci..Pazim na ishranu,ne pijem kafu(nisam nikad ni pila)samo ness 2 u 1 i to sam izbacila,nisam pusac..Nije mi spominjao da radim nalaze,nazvat cu ga pa cu pitati..Problem je sto se ja za sve toliko sekiram,strah me,mislim hoce li proci ili nece,umorna sam od svegauser posted image

hvala vam drage mojeuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Gastritis
29.8.2012 16:43:39   
Amrino
Draga- mi svi u porodici imamo problema s tim. Prvo moj tata- koji je prosao sve moguce analize, sve moguce terapije i nista nije pomagalo...odnosno jese samo privremeno.
Na kraju je izljecio (potpuno) kantarionovim uljem.
Znaci- kupis ono za unutrasnju upotrebu (imas u svakoj apoteci a i u prodavnicama) i svako jutro kasikicu na prazan stomak. Ono jeste ruzno ali nakon nekoliko dana se naviknes. To radi najmanje mjesec dana i vjeruj da ce sve biti rijeseno. Kantarion (gospina trava) je inace najbolji za obnovu sluzokoze a i antiseptik je prirodni tako da on zalijeci cluzokozu zeludca i sto je najbolje ne moze naskoditi.
Sretno :-)

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Gastritis
29.8.2012 17:20:37   
reallove
Hvala mila,potrazit cu obavezno,ne znam da li ima ovdje,ali 20.8 abd idem u Beograd,tamo ima sigurno,pa cu kupitii

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Gastritis
29.8.2012 18:21:42   
koka i po
moj otac ga je izlijecio istarskom travaricom.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Gastritis
3.9.2012 12:23:34   
reallove
Evo mene,opetuser posted image ..Mucnine i bol,proslo,sve je proslo,pazim na hranu,lijekove nisam pila jer mi je doktor rekao samo po potrebi..Eh sinoc sam se nasekirala,odmah boli,popila sam tabletu i morat cu jos jednu..Znaci stres i sekiranje je nesto najgore,ali kako da se rijesimuser posted image user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Gastritis
25.11.2012 9:53:50   
lejlaze
ja sam neki dan kupila kapi ULKUSIN. isprobala i meni pomazu. na njima pise da i trudnice smiju.


_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Gastritis
25.11.2012 12:46:24   
reallove
Meni je pomoglo kantarionovo ulje,eto da znate zenice za ne daj Bozeuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Gastritis
26.11.2012 20:55:59   
mo girl
joj ja devrim sa zelucem ima 15god vise ce me sahranitiuser posted image .dugo sam imala neke neobjasnjive vrtoglavice i izvadila sve moguce nalaze i snimke glave sve naravno ok i imam herniju i gastritis doktor kaze da nikad u zivotu nije vidio da neciji zeludac toliko kiseline proizvodi.nakon milion isprobanih tableta nabasam na lansoprol i on me spasio al naravno da je na nervnoj bazi i kad se nazivciram on proradi.eh sad u trudnoci sam prestala sa lansoprolom i opet one cudne vrtoglavice a kiselina me ugusi doslovno neznam ziva sta cu.eh sad mene zanima jel stvarno moguce da su mi vrtoglavice od zeluca jer su mi svi nalazi ok nekako ja to dvoje povezujem jer sam primjetila kad sam uznemirena da mi je muka i ona odvratna bol u stomaku i vrtoglavice.neznam mozda bi mi bilo psihicki lakse da znam da je od kiseline nego da imam neku bolescinu

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Gastritis
9.1.2013 16:03:00   
dijete prirode
Pozdrav svima!

potičem iz porodice velikih gurmana. Moj otac je do sada popio jezero kisele vode i vagon ranisana, a mama čitav život povraća. Neki doktor joj je davno rekao da izbjegava mlijeko, a način na koji povraća ukazuje da joj prosto ne odgovaraju neke namirnice koje svejedno voli pojesti. Hoću reći da sam odrasla u porodici koja ne zna kako se pravilno koristi želudac, pa sam i sama stalno imala probleme sa probavom.

Prije godinu dana sam prestala jesti meso. Radi problema sa kičmom sam krenula na jogu. Razvijanje svijesti o tijelu i duhu je prirodno dovelo do zaziranja od ubijanja, pa samim tim i jedenja mrtvih životinja. "energija" mesa je energija panike, straha za život, samrtnog grča i agonije. I mene neko da zakolje, otkine komad buta, istuca ga pa ispohuje, ne bih mu ga halalila. Čovjek je osjetljivo, sofisticirano biće, ali često nesvjesno kako sebe, tako i svijeta oko sebe. Ipak, osnovna logika ukazuje da ako imaš poblem sa stomakom, vjerovatno imaš problem sa onim što u njega ulazi - hranom.

U vegetarijance sam ušla promišljeno, odnosno istražujući šta je tačno to što mi iz mesa treba, šta je to što mi treba općenito od hrane, pa sam tako iz ishrane izbacila sve što ne podsjeća na hranu, što je davno ubrano, davno prerađeno, davno spakovano u konzervu, sve što sadrži pojačivač ukusa, čudne hemikalije, dodatke, nekakve brojeve i slova... što kaže moja prijateljica, ne treba jesti ništa što tvoja prabaka ne bi prepoznala kao hranu. Pravim domaći hljeb od kvalitetnog brašna pšenice, zobi, raži, heljde, dodajem u njega orahe, sjemenke suncokreta, med - komad takvog hljeba je kvalitetniji i hranjiviji od većine "kompletnih" obroka koje ljudi jedu bez primisli da nešto nije u redu. Mlijeko ne pijem otkako sam saznala da je puno ćelija krvi i gnoja (industrijska mužnja dovodi do stalno upaljenih vimena, stalne primjene antibiotika, i stalnog povećavanja zakonski dozvoljene količine stanica krvi i gnoja u mlijeku), čovjek je jedina vrsta koja pije mlijeko druge vrste, a mit o korisnom kalcijumu iz mlijeka je upravo to - mit. Umjesto čokolade kupujem bademe, suhe smokve, suhe kajsije (gosti dokazano češće posežu za činijom badema nego činijom napolitanki), želudac mi se smanjio, 15 suvišnih kilograma je nestalo poslije 15 godina, a ja nikad zdravija, lakša i zadovoljnija hranom. Meso mi je sad već potpuno apstraktno. "Pečeni pilići" mi izgleda primamljivo koliko i "kuhane mačke", a da mi je neko prije godinu i po plaćao da se odreknem mesa, ne bi me mogao nagovoriti. U kući se ponegdje može naći tabla tableta kojima je istekao rok, doktoru (da kucnem) nikako ne idem, i sve ukazuje na onu čuvenu "neka hrana bude lijek, i lijek neka bude hrana".

a kako se prestati nervirati? opet meso. Još nisam srela agresivnog vegetarijanca. Nevjerovatno koliko opadnu nivoi napetosti, straha i nervoze. mediji - pogledajte kako nas bombarduju informacijama od kojih ti se "okreće želudac". što smo nervozniji, isprepadaniji, manje svjesni, što smo u većoj panici, to smo veće mušterije i potrošači, i to najprije lijekova. Čovjek je ono što u sebe unese, na sve ulaze. Bolesti i problemi su tu da nam ukažu na kojem polju treba zavrnuti rukave i baciti se na pospremanje. Da li mi nedostaje meso - nikad. Da li želim podijeliti svoje iskustvo sa drugima - apsolutno, neizdrživo, prije svega sa onim koje najviše volim. Ipak, spoznaja svakom dođe u nekom njegovom trenutku, ali ako poslužim kao poticaj, opet sam zadovoljna.

stomak je kotao u kojem sagorijeva sve što u nas ulazi (na svaki način). ako pazite koje gorivo sipate u auto, pazite i koje gorivo sipate u sebe. sudeći po mom iskustvu, ima sve da radi ko satić!

p.s.
sad sam rekla mami da upravo pišem o njoj a ona dodaje da je jedino vrijeme kad nema problema sa stomakom vrijeme posta kad ne jede namirnice životinjskog porijekla.

živi i zdravi bili!

bivši mesojed, bivša debeljuca sa čudnim bubuljicama i vječnom mukom u stomaku :)

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Gastritis
13.10.2021 12:44:57   
Sadifa87
Meni se ponekad desi da osjetim jako zarenje u trbuhu i crijevima. Pronasla sam super pilule i ampule za gastritis . Mnogo srece svima, prijatno. user posted image user posted image

(odgovor članu dijete prirode)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *