|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   imam pitanje
9.4.2011 17:43:41   
ahlam
prije 3 dana sam bila na redovnom mjesecnom pregledu, 27.sedmica mi je trudnoce, doktorica je pitala imam li ikakvih smetnji, kazem da nemam ali da bebu par dana nisam osjetila kao prije, znala bi po cijeli dan da je ne osjetim...doktorica me naruci hitno sutra dan na veliki ultrazvuk i kaze da sumnja kako beba ima neki problem. medjutim sutra dan joj se ucini da beba izgleda bolje, ali da nije nista sigurna, pa mi je rekla da dodjem za 7 dana opet, a do tad da pratim bebine pokrete. kaze kako sumnja da beba ima problema sa gradjom srca :S ja sam se naravno sokirala, i sjecam se da je spominjala da je moguce da beba jos nije imala stolicu, kaze da je imaju jos dok su u stomaku - ali ne razumijem kakve to ima veze sa bilo cime? spomenula je prosirena crijeva, htjedoh je pitati cija su prosirena, moja ili bebina :)) medjutim, toga sam se sjetila tek kad sam napustila ordinaciju :( zna li neka od vas o tome svemu bilo sta...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: imam pitanje
9.4.2011 18:02:21   
tekja
bebe u stomaku samo piske i gutaju plodnu vodu, ali nemaju stolicu, neke bebe izbace mekonij prilikom porodaja ili tik pred porodjaj, kod nekih komplikacija, ne znam sad kojihuser posted image ...mozes li otici po drugo misljenje?[/color]

< Poruku je uredio malena27 RR -- 5.5.2011 20:19:59 >


_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu ahlam)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: imam pitanje
9.4.2011 18:03:45   
Anoniman
ne kontamuser posted image ne daj boze da ti beba ima stolicu...jer bi joj se automatski zamutila plodna voda...sto dovodi do opasnih komplikacija...ugrozavajuci zivot...radi cega se momentalno ide na carski...koliko ja znam...

do tad beba sve obavlja preko pupcane...kako hranjenje tako i "odvod" otpadnih materija...pa mi tvoja dr. nije jasna

moj najiskreniji savjet...idi drugom dr

(odgovor članu ahlam)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: imam pitanje
9.4.2011 18:05:53   
sporty mamaa
Potpisujem dadadu, idi drugom dr.


< Poruku je uredio malena27 RR -- 5.5.2011 20:20:21 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: imam pitanje
9.4.2011 18:10:36   
ahlam
preporucila mi da odem u sarajevo, a ja sam u zavidovicima, i na ovom podrucju sam cula da jedino ona ima strucna... opet moram cekati sljedecu sedmicu da vidim hoce li potvrditi sumnje, a do tad sam ko na iglama
user posted image

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: imam pitanje
9.4.2011 18:11:42   
Anoniman
a sto ne mozes u pon. za sarajevo?


< Poruku je uredio malena27 RR -- 5.5.2011 20:30:52 >

(odgovor članu ahlam)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: imam pitanje
9.4.2011 18:11:58   
koka i po
molim te javi mi na pp o kojoj doktorici se radi...

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu ahlam)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: imam pitanje
9.4.2011 18:16:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ahlam

preporucila mi da odem u sarajevo, a ja sam u zavidovicima, i na ovom podrucju sam cula da jedino ona ima strucna... opet moram cekati sljedecu sedmicu da vidim hoce li potvrditi sumnje, a do tad sam ko na iglama
user posted image

pa gdje si bila kod dok. u zavidovicima ili zenici .
Mozes li otic do zenice ?

(odgovor članu ahlam)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: imam pitanje
9.4.2011 18:18:19   
ahlam
preporucila mi da radim 4D uz kod mehmedbasica, ne zeli da mi preporucuje nekog na ovom podrucju, citala sam na forumu da je ovaj mehmedbasic strucan i dobar covjek

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: imam pitanje
9.4.2011 18:20:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ahlam

preporucila mi da radim 4D uz kod mehmedbasica, ne zeli da mi preporucuje nekog na ovom podrucju, citala sam na forumu da je ovaj mehmedbasic strucan i dobar covjek
jedan od....ima ih jos jako strucnih...ne znam da li je odmah potreban 4d...u svakom slucaju ti je potreban drugi dr. jer meni ta nije jasna

(odgovor članu ahlam)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: imam pitanje
9.4.2011 18:23:31   
koka i po
ahlam...ako mislimo na istu doktoricu koja radi u zavidovicima...toplo bih ti preporucila da potrazis savjet drugog doktora.
imas dok.Ferida Kaknjasevica na Gvozdenom mostu ako nisi u mogucnosti da ides dalje.
jako je strucan i rijetko kada kiksa.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: imam pitanje
9.4.2011 18:31:24   
Selma.A.M
Ja ću samo prokomentarisati ovo za mekonij tj stolicu bebinu..
Moj dječak je prilikom porođaja ispustio mekonij i to se smatra kao patnja ploda pa je bio na promatranju tu noć i sutra dan jer taj mokonij ili prvu veliku nuždu bebe obavljaju do 24h nakon rođenja.....Tako da ili se ti i dr niste dobro sporazumjeli ili je ta dr malo zbunjena user posted image ...
Puno pozdrava i da sve bude ok,a moj ti je savjet da potražiš drugo mišljenje

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: imam pitanje
9.4.2011 18:37:44   
animagical
ako ces u sarajevo privatno ja ti preporucujem dr divanovica...mislim da ce se mnoge koje mu idu sloziti sa mnom... mehmedbasic je vise izvikan nego strucan bar za uzv...opet ovo je samo moje misljenje

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: imam pitanje
9.4.2011 18:41:11   
ahlam
kaze da bebe obavljaju stolicu dok su jos u stomaku, toga se jasno sjecam, jer sam to samo od nje cula, ni od koga vise...
naravno da cu potraziti drugo misljenje aBd, ali cu se pokusati strpiti do cetvrtka da vidim sta ce mi tada reci...nadam se dobrim vijestima jer mi je ovo prva bebica, jako sam vezana za nju, a sva moja rodbina je u hercegovini, rijetko se vidjamo...znate kako je user posted image

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: imam pitanje
9.4.2011 18:43:12   
ahlam
hvala vam na savjetima dusice moje..

(odgovor članu ahlam)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: imam pitanje
9.4.2011 18:49:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ahlam

kaze da bebe obavljaju stolicu dok su jos u stomaku, toga se jasno sjecam, jer sam to samo od nje cula, ni od koga vise...
naravno da cu potraziti drugo misljenje aBd, ali cu se pokusati strpiti do cetvrtka da vidim sta ce mi tada reci...nadam se dobrim vijestima jer mi je ovo prva bebica, jako sam vezana za nju, a sva moja rodbina je u hercegovini, rijetko se vidjamo...znate kako je user posted image
JA koliko znam beba ne obavlja nuzdu ne kaki u tibi ...to je nemoguce i nije dobro ako obavi

(odgovor članu ahlam)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: imam pitanje
9.4.2011 18:54:07   
sarah
Obavezno potrazi misljenje drugog doktora.

_____________________________

07.04.2011. ocekujemo aBd jednog bebacha

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: imam pitanje
9.4.2011 18:57:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: animagical

ako ces u sarajevo privatno ja ti preporucujem dr divanovica...mislim da ce se mnoge koje mu idu sloziti sa mnom... mehmedbasic je vise izvikan nego strucan bar za uzv...opet ovo je samo moje misljenje
sve pohvaleuser posted image
kod mehmedbasica nisam isla..al koliko ja znam, on se vise orjentisao na probleme oko zaceca tj. lijecenja neplodnosti...a svojoj kolegici prepusta trudnice

(odgovor članu animagical)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: imam pitanje
9.4.2011 23:40:54   
mamica emica
Ja sam u 18 sedmici trudnoće išla kod dr. Mehmedbašića na amniocentezu. Kad je gledao bebu na ultazvuku rekao je da beba ima šum na srcu i uputio me na FM polikliniku kod dr. Bajića, specijaliste za diječije srce. Na pregled smo čekali sedam dana i to je bila najduža sedmica u mom životu. Da ne duljim doktor je rekao da je beba dobro i da se ne sekiram. Ja ne znam šta je mehmedbašić vidio ili bolje reći čuo na uzv, al moj dečko danas ima 9 mjeseci i hvala Bogu zdrav je. Zato pokušaj da se ne sekiraš mnogo i potraži mišljenje drugog doktora. Ako želiš posjetiti dr Bajića mogu ti poslati broj poliklinike. Ako i ti ideš kod dr. Mehmedbašića vjerujem da će te i on uputiti ovom doktoru. čini mi se da je jedini u BIH za dječije srce. Inače sam vodila trudnoću u mostaru i moj doktor je uvijek naglašavao da ukoliko krvne žile u pupčanij vrpci nisu uredu tada treba tražiti anomalije srca.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: imam pitanje
10.4.2011 0:04:16   
esmina i bebina mam
Ja sam trudnocu vodila u Zenici privatno i isla na 4D ali mi je pred termin dr rekao da je mekonij u nepravilnoj formaciji i da sumnja da beba nema analni otvor,to je bilo najgore razdoblje mog zivota .
Beba je rodena zdrava i MM je usao da ga vidi i tada je izbacio mekonij user posted image
Dr znaju itekako prepasti ali moj savjet idi po drugo misljenje.Ja ne bi mogla izdrzati do cetvrtka i narednog pregleda.
A za mekonij(stolicu) beba ne kaki u stomaku a u slucaju da to uradi porod se indukuje da se beba ne naguta takve plodove vode.


_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu mamica emica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: imam pitanje
3.5.2011 0:26:05   
le_ella
danas sam i ja imala ultrazvuk i doktorica je vidjela da beba ima malo vode oko srca rekla je da je zasad sve uredu dok je beba u stomaku i narucila me je za nekoliko dana kod djecijeg doktora nadam se da ce biti sve ok jako sam se uplasila. user posted image user posted image user posted image user posted image   Jel imao ko takvih problema kako je proslo???


_____________________________

Boze, olaksaj, nemoj otezati,
Boze, svaki nam posao zavrsi sretno, Uslisaj Boze!

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: imam pitanje
3.5.2011 10:17:53   
Nina_Lana
Doktori su cudouser posted image , svaka od nas prodje slicne traume u trudnoci, a sve to zahvaljujuci doktorima...Mojoj prijateljici je doktorica na pocetku trudnoce rekla da je trudnoca u pitanju ali nema plodauser posted image , istraumirala je jadnicu...
Moj ti je savjet da vise i ne ides toj dr. nego potrazi drugo misljenje, Zenica ti je blizu i tamo kao i u Sarajevu ima dobrih i strucnih doktora..Jos jedan moj savjet potrazi starijeg i iskusnijeg doktora..
Meni je u prvoj trudnoci i to pred sami porod doktorica u vojnoj bolnici rekla da mi je beba premala i da se ona boji najgoreg...Za par dana dodjem da se porodim i potrefim bas njenu smjenu, ista me porodila i kad je vidjela moju bebicu kaze mashallah user posted image user posted image user posted image ...
U svakom slucaju od sveg srca zelim da sve bude ok...


_____________________________

Mamina princeza 01.10.2008.
Mamin princ 25.12.2011.

(odgovor članu le_ella)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: imam pitanje
3.5.2011 10:33:08   
ivanak
da, istina ne smije se pokaki bebe u vodu, zato se svaki dan kad žena prenesa pregledava plodna voda i ctg radi takvih komplikacija.
mekonij je da prostiš kao otrov.
a što se tiče beb, koja si sedmica.
Pri kraju trudnoće se djeca umire radi manjka mjesta i pred porod.


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Nina_Lana)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: imam pitanje
17.2.2012 22:09:34   
yasemin
pozz svima imam jedno pitanje položaj bebe situs transversusII -poprečni položaj u 21 nedelji sam trudnoće prvorotka sam da li neko ima slično iskustvo???

_____________________________

yasemin

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *