|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   kako dobiti uputnicu za bolnicu?
3.7.2008 9:45:55   
senka27
Zdravo drage moje..moje pitanje glasi ovako:
kako da dobijem uputnicu za bolnicu jer sam se narucila kod dr Nakasa u ponedjeljak..

a da pri tome ne uvrijedim dr koja mi je dosad vodila trudnocu...

dali mogu traziti uputnicu od dr opce prakse gdje da se obratim kako da  dodjem do uputnice
da trazila sam uputnicu od svoje dosadasnje dr medjutim nekako mi je bila uvrijedjena i rekla da  je glupo da idem kod dva dr uzastopce na sto sam ja odustala da dalje insistiram na uputnici.

molim vas napisite mi svoja iskustva??



_____________________________

Sve ce to o mili moj prekriti
Snjegovi,ruzmarin i sas
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kako dobiti uputnicu za bolnicu?
3.7.2008 10:03:22   
Emina*
Senka, odes u svoj DZ, i kazes svojoj dr. opce prakse
da hoces da se prebacis u vojnu bolnicu,
i da ti treba uputnica....
Jer uputnicu i za porod i za preglede u opcoj bolnici
dobijes od dr opce prakse.....
Ona ti je mora napisati.....
Reci joj da sad hoces tamo da vodis trudnocu, i to je to.....
Sretno mila user posted image   user posted image

PS: Moraju ti dati veliku uputnicu (na A4 formatu)

< Poruku je uredio Eminica -- 3.7.2008 10:06:13 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu senka27)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kako dobiti uputnicu za bolnicu?
3.7.2008 10:06:32   
senka27
hvala Eminice moja mnogo

_____________________________

Sve ce to o mili moj prekriti
Snjegovi,ruzmarin i sas

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: kako dobiti uputnicu za bolnicu?
3.7.2008 11:44:53   
Mika
Draga Senka, Eminica te je dobro uputila.

A što se tiče uvrede doktora, nedaj da te šaltaju i prave budalom. Zahtjevaj uputnicu jer je tvoje pravo da te vodi 10 doktora ako treba. Ja sam napravila grešku i vjerovala samo jednom doktoru što je prošlo kobno. Pregledaj malo forume pa ćeš vidjeti da je dosta žena vodilo trudnoću kod više doktora. Ja se lično više nikad nebi prepustila samo jednom doktoru.

Sretno!

(odgovor članu senka27)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: kako dobiti uputnicu za bolnicu?
3.7.2008 12:06:13   
amlatifa
Draga moja ja sam uputnicu dobila u HITNOJ preko svoje kolegice jer su i mene šaltali uputnica važi 1 mjesec. PUSA

(odgovor članu Mika)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: kako dobiti uputnicu za bolnicu?
3.7.2008 12:07:32   
senka27
Mika jako mi je zao sto ti se  sve to desilo ne mogu da vjerujem kako znaju biti tako grozni...

mene zbunjuju meni je trudnoca odlicna ali mi ponekad naprave bauk zbog  gluposti ja se iznerviram kasnije se ispostavi da je sve dobro i zakljucak dr jepa znala sam ja da to nije nista a ja umrem pa ozivim

nemam rijeci molim Boga samo da mi prodje sve kako treba...

_____________________________

Sve ce to o mili moj prekriti
Snjegovi,ruzmarin i sas

(odgovor članu Mika)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: kako dobiti uputnicu za bolnicu?
3.7.2008 13:15:01   
mamina princeza
E senka ne znam sto bi bilo glupo jer na kraju svakako trebas da ides u bolnicu u kojoj si se odlucila poroditi.
Ja kad sam isla na preglede nikad nisam imala uputnicu nemam pojma kako al mi je nisu ni trazili al su mi druge zene rekle da su je one morale imati.
Tako da mi tu nije jasno. A cula sam da tu uputnicu mozes dobiti od svoje doktorice porodicne medicine.

Samu uputnicu za porod ja sam izvadila u skerlicevoj i ta uputnica vazi mjesec dana - odnosno do dana kad ti istekne tekuca ovjera knjizice. To su mi rekli i prije nego sam izvadila uputnicu pa sam ja onda isla prvo ovjeriti knjizicu da bude "frisko" .

(odgovor članu senka27)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: kako dobiti uputnicu za bolnicu?
3.7.2008 14:13:34   
Okarica
Draga Senka!
Uputnicu ti može napisati ljekar u ambulanti porodične medicine. Ja sam tako svaki put išla na pregled u vojnu sa uputnicom i zadnjim nalazom. Na posljednjem pregledu sam bila bez uputnice jer sam se sa doktorom prethodno dogovorila kad da dođem i od sada ću tako ići. Inače im je procedura malo nezgodna, dugo se čeka. Ja sam ušla u 8. mjesec pa ću morati ići češće na preglede. Dr. mi je dao broj telefona, pa ću ga zvati prije sljedećeg pregleda. Eto to ti je moje iskustvo iz vojne. Pozdrav! Vidimo se na vježbama!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: kako dobiti uputnicu za bolnicu?
3.7.2008 15:54:42   
Adana
Hej mila, sve je onako kako su ti rekle.
S tim da meni rekose juce da uputnicu za porod izdaje gionekolog a ne ljekar opste praxe. A kako radis tamo gdje otvoris bolovanje od njih trazis uputnicu za porod.
A to za preglede od ljekara opste praxe.
Pusica

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: kako dobiti uputnicu za bolnicu?
4.7.2008 10:28:03   
senka27
ljepotice moje drage da vam javim jutros sam otisla u DZ pravo ljuta spremna na svadjanje :)user posted image  ako ne dobijem uputnicu

i dobila sam je napokon...nisam se morala svadjati ali sam bila bas ostra....mogu trpit al kad puknem gotovo jeuser posted image

znaci idem u ponedjeljak kod Nakaša sto mi je drago jer mi je pun klinac ove moje Dr zena je panicar veliki...isprepada covjeka za svaku glupost

tvrdi da mi je visok pitisak a ja imam savrsen pritisak koji redovno mjerim ne sa digitalcem nego sa obicnim aparatom...samo kad odem kod nje donji je 90 i zbog toga me salje internisti i podvrgava me kojecemu...a ja se savrseno osjecam


uf sto se ja napisah mislim da vise necu nikad otic kod nje definitivno ne treba mi panika sada ni najmanje.



_____________________________

Sve ce to o mili moj prekriti
Snjegovi,ruzmarin i sas

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: kako dobiti uputnicu za bolnicu?
6.7.2008 19:57:54   
Bosanka
E,da mozes traziti uputu sasvim normalno,sta te ima biti stid?imas pravo mijenjati doktora.pa da.a dr.nema pravo da ti ne da istu.

(odgovor članu senka27)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: kako dobiti uputnicu za bolnicu?
27.8.2008 21:54:19   
baklavica
Ja imam problem sa uputnicom. Zakayala sam termin kod dr Nakasa 12.08 pa sam neki dan poranila dok nemam mnogo obaveza na poslu da odem do ljekara opce prakse da mi da taj uput, medjutim ona mi kaze da moram na ginekologiju i da mi ona to ne moze dati. Te ja tako odem do ginekologije, koja je na srecu preko puta porodicne u kojoj sam bila (radi se o domu zdravlja Kumrovec), gdje ce mi teta na kartoteci tipa kako tu ne mogu dobiti uputnicu jer je to pravilo njihove kuce da ne daju nego mi ponudi da vodim trudnocu kod nekog od njihovih ljekara. Ja se ljubazno zahvalim i preko vrata. Sad ne znam gdje dalje da trazim. Moja doktorica mi rece da se to valjda moze nabavitii u Skerlicevoj. Ima li ko slicno iskustvo? Nadam se da cu do 12 skuckati tu uputnicu. U 20 sam sedmici i smatram da je vrijeme da se maknem od privatne dr. i pocnem sa pregledima u opcoj al evo ne daju miuser posted image

(odgovor članu Bosanka)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: kako dobiti uputnicu za bolnicu?
27.8.2008 23:14:55   
mamin sin
Draga baklavice ja sam na preglede u opcu isla bez uputnice samo je bitno da ti je ovjerena knjizica. Isto sam tako presla od privatnika, jednom pred kraj 7. i onda u 9. mj. A uputnica mi je trebala samo za porod i to je MM mene odvezao u bolnicu pa mu sestra rekla da ode u hitnu po uputnicu...user posted image  Sretno.!

(odgovor članu baklavica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: kako dobiti uputnicu za bolnicu?
28.8.2008 8:57:59   
Mrva
Ja sam u utorak uzela uputnicu u DZ Otoka, bez bilo kakvih problema. Na uputnici pise da vazi mjesec dana od dana izdavanja.
Na kartoteci se najavis, proslijede te kod doktorice koja te pita osnovne stvari, gdje ces se poradjati i ko te vodi, sestra ispuni rubrike na uputnici, pozele ti srecu i to je to!


_____________________________

Lovely

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: kako dobiti uputnicu za bolnicu?
23.9.2008 12:54:17   
abh
E Mrva kod koje doktorice si na Otoci dobila uputnicu za vojnu. Ja hocu isto kod Nakasa da predjem, ali se bojim da mi nece dati uputnicu. Jesi ti trazila uputnicu za porod ili za pregled gore?

(odgovor članu Mrva)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: kako dobiti uputnicu za bolnicu?
6.11.2008 18:22:11   
baklavica
Evo mene opet sa problemom oko uputnice. Naime na posljednji zakazani termin u Općoj ne odoh jer nisu htjeli da mi daju uputnicu, te rekoh sama sebi da se malo smirim pa ću za par sedmica dok i trudnoća malo odmakne pokušati ponovo. Evo danas sam bila kod dr.Ćehajić (dom zdravlja Kumrovec) koja mi inače "vodi trudnoću" ako se to može tako nazvati (uglavnom je pregledala papire i UZ koji sam donosila od privatnih ljekara jer na njihov UZ se čeka cijeli dan) i tako ja kažem dr. da sam u utorak u 8 zakazala kod dr Nakaša i kako su mi rekli da mi treba uputnica a ona će na to kako oni uputnice daju samo onima sa patološkom trudnoćom, eventualnim problemima i sl. i onda kaže pomalo ljuto primiće vas oni i bez uputnice kad ste već odlučili da idete gore....ja se pravo zabrinula. Šta da radim....lupim bez uputnice ili cekam da uđem u 37 sedmicu i dobijem regularnu uputnicu jer kaže da tek tad daju regularno uputnicu a do tada im je po nalogu direktora zabranjeno izdavati uputnice. Na kakvu kraljicu ja naletih!!! Ima li ko kakav savjet ?! Prijedlog?! (btw u 29 sam sedmici)

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: kako dobiti uputnicu za bolnicu?
7.11.2008 10:36:53   
beban
Draga Baklavice, možda da probaš kod dok. opšte prakse, jer ja sam od njih dobijala uputnice za preglede na Koševu i ja sam u 30 sedmici, radi se o maloj uputnici s tim da su mi naglasili da za porod odnosno uputnicu u bolnicu na porod mora dati ginekolog u domu zdravlja. Nadam se da sam pomogla, sretno

(odgovor članu baklavica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: kako dobiti uputnicu za bolnicu?
7.11.2008 16:38:16   
baklavica
Ja sam bila i kod ljekara opće prakse, pomenula uputnicu na što mi je ova rekla da moram na ginekologiju i da ona nema ništa s tim. Jedino da probam otići kod nekog drugog ljekara, jer ova moja iz porodične koja me inače vodi mi je rekla da mi ona to ne može dati. U svakom slučaju HVALA! Valjda mi se sreća osmjehne...

(odgovor članu beban)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: kako dobiti uputnicu za bolnicu?
13.9.2010 15:07:23   
Skvo RR
Prenos posta

IZVORNA PORUKA: peky

Pozdrav svim dragim user posted image ...
Imam jedno pitanje na koje se nadam imate odg ( a znam da imate :))) ).....
Termin za porod mi je 24.10.aBd i jos me vodi doktorica u Kumrovcu , znaci nisam jos isla u vojnu na pregled gdje bi se zeljela aBd poroditi........
doktorica izgleda i ne misli mi dati uputnicu za vojnu pa bi da vas pitam kada je ona obavezna meni dati uputnicu za pregled gore u vojnoj jer kako sam ja razumjela zadnji mjesec bi trebala ici na preglede kod doktora u bolnicu?????
moze li ona meni odma dati veliku uputnicu za preglede da ne dolazim njoj svaki put po uputnicu?????
I kad bi mi ona trebala dati veliku uputnicu za porod???



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu baklavica)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: kako dobiti uputnicu za bolnicu?
13.9.2010 15:09:58   
veeseelaa
vazda problem s uputnicama, bar je meni bio, čini mi se da oni nemaju pravilo kad i kako iste izdaju
Meni su u Skerlićevoj dali na moju potražnju al jedva
Rekli su mi kad s eporodiš nek dodje suprug po uputnicu al ja sam slagala da sam ugovorila termin za porod pa su mi je dali user posted image  kakav rekoh suprug neće mi je ni donijeti user posted image user posted image
tako i ti, reci da si dogovorila termin za porod u vojnoj i da ti samo treba uputnicauser posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 13.9.2010 15:10:17 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: kako dobiti uputnicu za bolnicu?
13.9.2010 15:31:39   
Anoniman
ja sam bez uputnice otisla u vojnu...na samom pocetku 9 mjeseca...samo s knjizicom

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: kako dobiti uputnicu za bolnicu?
13.9.2010 16:00:30   
/MMK/
Za preglede u devetom ti ( koliko ja znam)ne  trebaa uputnica, a uputnicu za porod od svog ginekologa tražiš polovinom devetog.
Ona važi 30 dana, a može se desiti da "preneseš", pa da ne bi istekla.
A čak i da ti treba uputnica za preglede ona nije ista kao ona za porod, tako da nju i imaš ne vrijedi za preglede.


_____________________________

09.2010.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: kako dobiti uputnicu za bolnicu?
13.9.2010 21:12:41   
vjestica
ja sma u 9 mjesecu dobila veliku uputnicu za porod (na GAK-u sam se porodila) i na tu uputnicu sam obavljala preglede,uzv, ctg, ležanje u bolnici zbog prenesene trudnoće i porod) znači jedna uputnica mi je za sve to važila

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu /MMK/)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: kako dobiti uputnicu za bolnicu?
15.9.2010 11:09:34   
peky
Hvala vam mnogo na odgovorima user posted image user posted image user posted image  vec sam uspjela dobiti uputnicu za CTG u vojnu od svoje dr. iz DZ pa cu vidjeti za dalje......
P.S.   Skvo : Izvini sto uvijek moras moje postove prebacivati na "pravu" temu, nekako uvijek "fulim"user posted image user posted image user posted image .....user posted image

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: kako dobiti uputnicu za bolnicu?
1.12.2010 11:43:31   
djoisa
zene,,,molim vas da mi neka odgovori,,,gdje je DZ na Grbavici ili kojem DZ raja sa Grbavice pripada? od nedavno sam prijavljena u Sarajevo jos nisam napravila karton,,,

(odgovor članu peky)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *