|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   kasalj
18.1.2011 22:13:31   
hatepsut
Izvinjavam se ako ima tema ja nisam vidjela,no imala sam gripu i poslije toga me muci kasalj.inace kasljem nekoliko dana a od prije 2 dana po preporuci farmaceuta uzimam FLUIMUKAN u granulama.U petak imam termin kod doktora al sta do tad :( Molim za savjet koji sirup da uzmem ili neki prirodni lijek (ako ga nisam pravila).jer sam dosta prirodnih lijekova isprobala.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kasalj
18.1.2011 22:16:40   
mamabb
Posoljen limunov sok, karmelizirani šećer s a mlijekom, sok limuna i med, čaj od sljeza, čaj od luka, kupine, zove, jagorčevine...

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kasalj
18.1.2011 22:18:10   
Hanady RR
sirup koji smiruje kašalj bolje od svakog kupljenog ( 100%) je
8 listova lovorovog lista + 250 gr smeđeg šećera prokuhati sa onoliko vode koliko treba da se šećer pokrije u šerpici i to kuhati nakon prokuhavanja 3-5 min. procjediti i piti supenu kašiku ujutro i naveče. Odrasli mogu i 3-4 puta dnevno,. u ovaj sirup se može umješati i med

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: kasalj
18.1.2011 22:18:34   
hatepsut
hvala,evo idem da probam posoljeni limunov sok,to nisam a inace ostalo jesam.cak mi je drugarica preporucila da otopim kocku za juhu u solji vrele vode i da popijem,kaze uvijek joj pomogne no meni nista.idem da to napravim pa cu da dodjem :)

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: kasalj
18.1.2011 23:58:26   
Mjeseceva Pratilja
Zagrijes supenu kasiku meda i u to dodas 3 cajne kasike cimeta. Uzimas koliko zelis, ali bitno je da tokom dana potrosis.
Cula sam i za rijetki pekmez od jabuka, maslinovo ulje.
Magicni stapic za kasalj kojeg se sjecam iz djetinjstva..Mama je to ovako pravila: uprzis secer da bude zuckast, da dobije lijepu
boju, stavis putera i mlijeka i pustis da sve prokuha. Piti kao topli napitak jer samo tako djeluje.
Eh..Sjetih se jos jednog lijeka prirodnog..1 limun iscjediti, dodati veliku kasiku meda i malo maslinovog ulja..I to piti kao sirup.

Javi je li ti bolje..

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: kasalj
21.1.2011 23:48:01   
hatepsut
hvala drage moje,napravila sam gotovo sve,manje kasljem .malo sam i promukla,pijem antibiotike.samo se bojim da mi se ne ponovo od pre nekoliko godina kad su mi otisle glasnice i mjesec dana nisam mogla da pricam :(

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: kasalj
22.1.2011 0:55:46   
iv@ncica
ehej..evo  meni  je  takvo stanje  kao  i  kod  tebe  samo  sto  sam  uz  to  imala  i  gnojnu  anginu..i sve  se smirilio osim  sto sam vec  mjesec  dana  promukla..jedva  pricam....sve s am  pregledala..a  terapija  sutnja...ovako ;  dr.  mi  dali  3 vrste  antibiotika...+inhalacije...i  gluposti  ostale..pa  mi  jos  gore  bilo
ja  sam  ti  pila  sirup flavamed, punnooo  caja  meda  i  limuna,  inhalirala  se  u  kupatilu  koje  dobro  zaparis  i  sjedis  jedno  10 minuta  ili   onda  inhalacije  od  kamilice...pa nakon  toga   toplo  mlijeko  sa spinovanim  secerom i maslacem +meda  nakkrkaj....mazala  prsa  mukplantom  od dr.taysa  po  danu....a  po  noci  koziji  loj... te  sad  propolis  kapi  3x10 i  pasilje  od  islandskog  lisaja za  promuklost  i  inhalacije  od  kamilice  mi  jedino  pomazu  grlu  i glasnicama....+ sok limuni  naranca   i ostalo  sto  stignem

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: kasalj
22.1.2011 0:56:33   
iv@ncica
mora  nesto  pomoci....evo  i ja sam  svasta  dok  nisam  nadosla..sretno ;)))

< Poruku je uredio iv@ncica -- 22.1.2011 0:57:31 >


_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: kasalj
23.1.2011 21:38:27   
hatepsut
hvala Iv@ncica,isti problem,sutra ponovo doku,od sinoc ne mogu ni da pricam :( glasnice skroz otisle :(

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: kasalj
24.1.2011 0:21:04   
tweety
mm je upravo prošao kroz taj odvratni kašalj.njemu su pomogle tablete flavamed.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: kasalj
25.1.2011 14:31:29   
iv@ncica
i  sto  bi  kod doktora..i  kdom mene  se  promuklost  svako  malo  vraca, evo  danas  opet..nikako  se do kraja izlijeciti..ali  ja radim u  prosvjeti pa  mi  je  tio i  prof. deformacija  ..nemam  kad  sutiti..a  i  hladno  je  i  haraju  virusi..pa  nikao doci  sebi  ;)

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: kasalj
25.1.2011 21:58:11   
mamabb
Proljetos je moja Leila bila promukla i njoj je dr propisao šumeće tablete kalcij+c ,pa eto probajte i to, možda pomogne.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: kasalj
26.1.2011 23:12:36   
hatepsut
ponovo antibiotici ,svakih 8h 1000mg ALMACIN i bronhobos sirup.smorena sam pravo em kasalj em promuklost :( em me nisu hjeli primiti na vrijeme i pitam se gdje ovo sve vodi.valda ce biti bolje,ja se nadam.

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: kasalj
27.1.2011 1:09:08   
Visnja RR
mene je sve to drzalo 40 dana ... dr. mi dao sirup Bisolvon a ja sam pila i Alpenkraft

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: kasalj
17.3.2011 23:05:35   
dinaa
OMG user posted image sta mi se desilo,kasljem i kasljem vec neko vrijeme,lijecila se svim ovim domacim preparatima ali kasalj uporan i dosadan a suh,i kad vise nisam mogla izdrzati jos me i ledja pocnu boliti odem jutros dr.kad tamo pocetak upale plucauser posted image ,oj skrsena sam sva.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: kasalj
3.1.2012 23:33:17   
milenium
nisam našla temu o temperaturi ili gripi kod odraslih,ako netko zna nek stavi link. ne kašljem strašno,nos mi začepljen pa zakašljem samo ponekad da dođem do zraka.a i imam 2 dana 37.5,bolove u mišićima,umor,slabost,stezanje u grudima.je li to gripa ili obična prehlada ili samo temperatura.dosad sam uzimala samo paracetamol jer ne znam što bi drugo.aspirin imam al ne želim ga uzimat jer nikad ne znaš može li bit trudnoća ili neuser posted image user posted image  ima li itko sa sličnim iskustvom?

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: kasalj
3.1.2012 23:44:10   
Dida79
Milenium napravi sebi caj popi dva paracetamola i lezi za par sati ces ustati kao nova..Meni ovo uvijek pomogne

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: kasalj
3.1.2012 23:45:36   
milenium
čaj pijem a paracetamola sam popila ne znam broj,ništa ne pomaže.svaki dan sve goreuser posted image

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: kasalj
3.1.2012 23:46:50   
Dida79
Uzmi dva odjednom zajedno sa toplim cajem

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: kasalj
3.1.2012 23:55:46   
milenium
probat ću još i to pa ako upali upali.didauser posted image

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *