|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   kasalj u trudnoci
8.1.2009 19:24:00   
dina_89
help je li neko imao slicnih problema inace sam u 19 -tom tjednu trudnoce i kasljem kako da se lijecim lijekove ne smijem uzimati plasim se da ne naskodi user posted image  imate li kakv savjet za meneuser posted image user posted image user posted image



ps.nekoliko dana nisam mogla upce otvotiri ringeraja.ba pa sam koristila ringeraja.rs ne znam u cemu je bio problem jeli neko imao slicnihuser posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kasalj u trudnoci
8.1.2009 19:29:06   
ziki
Posavjetuj se sa dr, ja sam u tudnoci takodje bila prehladjena, temperatura, kasalj i bila sam prestarvljena. Dr mi je prepisala ampiciline jer oni najmanje stete, tj ne stete i mogu se piti i kod dojenja, i septolete. Pij cajeve, sljez ti je dobar a skuhaj i zalfiju, pa njom mozes i grlo malo isprat. Takodje dosta vitamina C da ojacas imunitet. Mamu ili svekrvu orobi za zimnicu, paprike sa kupusom i sl.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kasalj u trudnoci
8.1.2009 19:49:28   
Bubini
Od svih mogucih 'domacih' lijekova, kod mene u trudnoci pomaze samo mlijeko sa bronhi bombonama - recimo pola vrecice bombona prelijes sa 300 ml mlijeka i zagrijavas dok se ne rastope, pa popijes dok je jos vrelo.
Mislim da nije dobro pretjerivati sa cajevima u trudnoci, ali mozes ispirati grlo nekoliko puta dnevno cajem od zalfije, to ne moze naskoditi. 

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: kasalj u trudnoci
8.1.2009 20:05:29   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: dina_89




ps.nekoliko dana nisam mogla upce otvotiri ringeraja.ba pa sam koristila ringeraja.rs ne znam u cemu je bio problem jeli neko imao slicnihuser posted image


Ja sam imala isti problem,pa sam i ja tamo bila na rr.rs kad nisam poludila bas mi je falio nas forum iako su zenice super stvarno i tamo,ali navikla sam ovdje. user posted image
Meni je samo jedan dan proradilo samo od sebe,pa sam lozinku promijenila i vise je ne pamtim na racunaru nego svaki put je ukucavam ponovo.Eto od tad se nije desilo vise,nadam se i da nece. user posted image

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: kasalj u trudnoci
8.1.2009 22:01:38   
baklavicaa
ja sam imala nekoliko puta gripu koja je završavala groznim kašljanjem ali moj dragi mužić mi je pripremao "grozan" čaj od luka i mlijeka koji se na kraju ispostavio kao super stvar jer za dva dana ja ozdravila a kašalj prestao. Čaj pripremaš tako što oguliš glavicu crvenog(tj.crnog) luka isječeš na kriške i staviš u neku šerpicu sa šoljom i pol mlijeka. Sačekaš da se mlijeko zagrije i počne kuhati čim prokuha skineš.Procijediš ohladiš do one mjere koliko topal napitak možeš piti i to popiješ u malim gutljajima prije nego kreneš na spavanje. Odvratnog je ukusa ali zaista efikasan. Pripremi kockicu čokolade il nešto drugo da poslije toga staviš u usta i neutrališeš okus čaja. Ja ga uvijek pijem začepljenog nosa! Nada se da će i kod vas upaliti! Sretno

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: kasalj u trudnoci
8.1.2009 22:56:45   
almai
ja sam isto u trudnoci puno kasljala i meni je pomogao caj od kadulje.Nisam uopste znala da se taj caj pije mislila sam da je samo za ispiranje usta,medutim to mi je rekla jedna trudnica i poslusala sam je i popila 2-3 solje caja od kadulje i stvarno mi je pomogao.

_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu baklavicaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: kasalj u trudnoci
9.1.2009 20:59:15   
dina_89
eh hvala vam puno kod mene se stanje pogorsalo user posted image tako da idem odmah spremiti ovaj caj od luka i mlijeka mada mi se doada onaj od bombona ali trenutno ih nemam a po ovoj zimi nam se ne izlazi iz kuce pa bar ovo sto mogu sad da probam

hvala jos jednom

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: kasalj u trudnoci
9.1.2009 22:27:32   
Kivac
ja sam kasljala kao magarac tri sedmice, isprobala sve prirodnim putem i onda pitala ginekologa sta da radim jer me vise bilo strah da toliko tresem bebu (mislice da je japanac :) i rekao mi je da uzmem panatus tablete od krke koje su mi pomogle. naravno, ne preporucujem ti da uzmes ista mimo svog doktora ali ovo je meni dobro doslo.


_____________________________

Nora - Jan 13, 2009
Jan - Apr 14, 2011

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: kasalj u trudnoci
11.1.2009 9:21:04   
Crvena
Ja sam pila tahan-halvu i med. Pomijesas kasiku jednog i drugog. Meni je pomoglo.Sretno.

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Kivac)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: kasalj u trudnoci
11.1.2009 11:30:30   
Ilhana RR
Neznam kako se pravi, al pitaj nekog od nasih stari vjerovatno ce se sjetiti toga kad im spomenes.
Ja sam bila nesto nevjerovatno grozno bolestna kad sam bila u 9oj sedmici tako da sam na kraju zavrsila u bolnici od kaslja jer me poceo stomak da boli, ali hvala Bogu nije nista bebi bilo vec kaze od kaslja sam nadrazila bolove da imam... uglavnom kasalj mi nije presto, a mama "ljekar nas" nije bila tu, bila u Bosni tada a ona inace zna svasta "kucnog" za pomoc bez ikakvih lijekova.

Uglavnom kasalj me je drzo dok nije ona dosla i ona cim je dosla kuci napravila mi je jedan caj. On se pravi samo od luka i mlijeka.

Skuhas citavu glavicu luka, neoguljenu samo razkomadanu u cetri polutke. Skuhas u mlijeku i posle pijes, nije los ukus.
To je nedavno i mojoj maloj pomoglo, nakon dva dana nesta kasalj kao da ga nije imala nikad a pluca samo sto joj nisu izletila kroz usta koliko je kasljala...

A pokusaj i sa cajem od sljeza...

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: kasalj u trudnoci
12.1.2009 17:58:51   
valika
ja sam isto prehladena..nos mi zacepljen..kasljem,pluca me bole ma katasrofa-isto me strah
za bebicu..23 tjedna sam trudna...bila kod doktora dobila prospan na bazi brsljana,sumece tablete za jacanje imuniteta
i kapi za nos za povremeno koristenje..po potrebi-izmedu ostalog koristim i cajeve..sljezov caj,med,limuna i puno voca

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: kasalj u trudnoci
12.1.2009 19:17:28   
dina_89
evo ja se upravo vratila od doktorice ona mi je dala magnezij sa dodatkom c almacin i rekla mi je da mogu koristiti paracetamol tokom citave trudnoce mene je kasalj popustio dosta mi je lakse ali me sad brine zacepljen nos kupila sam aqua maris sprej za nos i inhalator sve ja na biljnoj bazi tako da to mogu koritsiti

eto nadam se da cu ozdraviti potpuno i hvala jos jednom svim forumasicama na savjetima

(odgovor članu valika)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: kasalj u trudnoci
13.1.2009 22:12:23   
cija
Evo i mene...uhvatilo me pravo...nos,kašalj,zgrebano grlo...sutra idem doktoru...ja sam u 16.oj sedmici trudnoće._Najgore je što radim i to me zeza...i to sam po terenu,a možete misliti,da vam se izjadam...tražila sam samo 3 dana godišnjeg da bi e zalječila...i šef mi dao samo srijedu,četvrtak i kaže dođi u petak,pa opet...koda je to tako...isti mi đavo...e sad lijepo idem na bolovanje ,pa me neće biti duže....

Nego idem napraviti ovaj čaj od sljeza...i znate šta mi je kolegica preporučila....ako vas svrbi u ušimaod upaljene sluznice,to je katar sluznice,napravite kadulje,uzmite štapiće za uši,namoćite u kadulju i unutra uho namočite time.

a meni još pored te prehlade raste osmica,pa me ubi u mozak.....prošli put kad je krenula rasti,pila sam antibiotike,nisam bila trudna.Predpostavljam da će mi sad uključiti antibiotike koje smijem.

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: kasalj u trudnoci
2.2.2012 19:18:12   
mamma mumi
Drage moje u 32 sedm. sam trudnoce, Od septembra mi je ovo 5 respiratorna infekcija, sada me ubi kašalj sa iskašljavnjem. a uz to sam prestala i pusiti pa se sve sastalo. Interesuje me sta bi mogla koristiti za pojacanje iskašljavanja, nebih da ukinem kašalj, hocu da ocistim pluca. Smijem li koristiti podbjel? Ako imate kakvih narodnih lijekova a za koje znate da se smiju koristiti molim vas mi recite. Hvala

(odgovor članu cija)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: kasalj u trudnoci
3.1.2013 20:17:16   
mamine oci
38.-sam sedmica i ubi me kasalj ,sve sam probala ne prolazi najgore sto me sve boli od naprezanjauser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: kasalj u trudnoci
3.1.2013 21:11:36   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: mamine oci

38.-sam sedmica i ubi me kasalj ,sve sam probala ne prolazi najgore sto me sve boli od naprezanjauser posted image



ja sam pila prospan i ostale dječije sirupe, samo u dozama za odrasle

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: kasalj u trudnoci
23.1.2013 14:40:45   
kolacic
kasalj ubi. nije suhi vec iz pluca, dubinski. evo pravim ovo s lukom i mlijekom. zna li ko sta jos u sestoj sam sedmici.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: kasalj u trudnoci
24.1.2013 18:36:40   
dandi84
Kolacic ja sam na poslu čula odnosno kolegice su mi rekle da je ovo sa bronhi bonbonama baš efikasno...Probaj sve i ovo sa lukom i ovo sa bonbonama...Valjda nesta upali...Srećno... user posted image

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: kasalj u trudnoci
6.6.2013 13:24:23   
mimi_2in1
joj evo i ja kuburim sa ovim kasljem. vec sedmicama imam nekakav slajm koji nikako ne mogu da izbacim vec samo stoji tu na sred grla..a kad krenem da ga iskasljem moram se toliko napregnuti da me onda boli stomak...strah me za bebicu. e onda je dosao kasalj...ovaj dubinski iz pluca..onaj sto se zidovi tresu od njega. probala sam sad za sad ono limun i med, nekakve pastilje sa lisajem, neki sirup od borovih iglica..ma nista ne pije vode. evo od sinoc pravim caj sa lukom..al ne ovaj sa mlijekom, vec sa vodom i grgljam :). probat cu i to sa mlijekom. isla kod dr opce prakse pogledala mi samo grlo, kaze sve oke i dala da izvadim briseve. pluca nije slusala sto mi je skroz nigdje veze :( cekam sada te briseve pa cu svakako na kontrolu kod ginekologa pa mozda mi ona nesto da. al nadam se da ce upaliti ovo sa mlikeom i lukom. vise tacno ne znam sta da radim :( mogu zamisliti kako je bebici unutra strasno kad se ja zakasljem ...bila se pocela javljati svaki dan, a sad kako kasljem umirila se haman skroz. samo ponekad lupne. valjda joj hudoj dosta drmusanja stalno :(

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *