|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: bebe i novac
29.7.2011 14:02:19   
sarisari
samo da se pogresno ne shvati tema nisam ja bebu svela na finansije to je Božij dar i ja bih je zeljela imati ako dragi Allah bude dao, tema mi sluzi cisto informativno da bih znala sta mogu ocekivati,thx

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: bebe i novac
29.7.2011 14:10:31   
koka i po
potpisujem pahuljicu.
nista mnogo,nista skupo samo ono osnovno.ionako se tonu stvari dobije na babine.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 27
   [Obrisana poruka]
29.7.2011 14:13:33   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 28
   RE: bebe i novac
29.7.2011 14:52:56   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: sarisari

samo da se pogresno ne shvati tema nisam ja bebu svela na finansije to je Božij dar i ja bih je zeljela imati ako dragi Allah bude dao, tema mi sluzi cisto informativno da bih znala sta mogu ocekivati,thx



Ma niko te nije shvatio pogrešno, svi smo mi o tome razmišljali na sličan način, nekad, manje ili više, davno user posted image
Za početak ti je najbitnije da imaš dugoročnije osiguran smještaj ( ne mora biti vlastiti stan, ali da nije nešto nesigurno), i neka redovna primanja, sve ostalo se iskombinuje. A i bez toga se djeca rode i hairli narastu. "Svako dijete svoja nafaka" je jedna velika istina.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: bebe i novac
30.7.2011 0:10:18   
malena.
mislim da tebe zanima to koliko ce kostati sve sto ti je potrebno za pocetak. a nemoj ni pitati koliko kosta kada se beba rodi...samo pelene i maramice i kreme za guzu su ti mjesecno skoro 100km,a da ne govorim o tome ako ne dojis da kupujes hapu-i to je bar 100km...pa kad dodju kasice,sokici i to ni sama neznam koliko.

sigurno i ti kao i svi ostali imate rodbine koji ce biti voljni da nesto kupe.
ja nisam nista od odjece kupovala,to ne znam...al znam da sam pred porod otisla da kupim ono sebi sto mi treba za bolnice i poslije poroda,i bebi kozmetiku,i sve za hgijenu i doslo me oko 200km.

krevet i kolica...mozes oboje kupiti za 500km...u prosjeku...mozes jeftinije ali i puno skuplje

odjeca je skupa i za to nikako nemozes reci cifru...

ali svako dijete ima svoju nafaku...i pruzit ces se koliko ti je krevet dug.ako budes imala novca sigurno ce tvoje dijete dobijati igracke od 100 km,ako ne bit ce zadovoljno i zveckom od 3 km...
nista ne brini sve dodje na svoje

_____________________________

mamina princeza stigla na svijet 24.8...i od tada mami uljepsava dane...
:-)))))

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: bebe i novac
30.7.2011 11:28:43   
balasgirl
nas je beba koštala (dok smo je "napravili") čitavo jedno malo bogatstvo,košta i sad, al ne mogu se praviti neke kalkulacije tipa koliko za garderobu, igračke, putovanja i sl. Bebi je najbitnija ljubav. Moj Ali se bolje i više igra sa običnom kartonskom kutijom nego sa nekom skupocjenom igračkom. 

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu malena.)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: bebe i novac
30.7.2011 14:02:11   
SailorMoon
Moj ti je savjet, ako te bas interesuje jedna cifra. Odes u radnju za bebi opremu i vidis. Kakvu bi ti sobu htjela, kakva kolica, igraonu, garderobu itd idt. I vidis kako se cjene krecu tih stvari koje bi ti zeljela da kupis za svoju bebu. i eto ti kalkulacije. Tako sam ja radila i trebalo mi je za 1. opremu do 4. mjeseca nekih 5.000 eura. Ali kao sto su forumasice vec rekle, to sve zavisi od tvojih prohtjeva i zelja i tvoje financiske situacije

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: bebe i novac
31.7.2011 0:37:10   
Lejla Ka
Jel iko od vas uračuna ono što treba trudnici? Odjeća, ljekarski pregledi, zdravija kvalitenija hrana, pa poslije poroda potrepštine za porodilju? I to su troškovi kojih ne bi bilo da nema bebe. Pa onda pojačana protošnja vode, el. energije, deterđenta za pranje. Razlika između primanja dok se radi i primanja dok si na porodiljskom.

A svo to računanje je nemoguće sagledati, i ako želiš imati dijete, sasvim bezpredmetno.

Da li iko od nas pomisli pri upoznavanju sa nekim ljudima "koliko će me koštati da se družim s njima?" Jer se i to može procjeniti. I da li bi ste se vi željeli družiti sa ljudima (ili biti dijete ljudi) koji finansijski procjenjuju vrijedi li uspostavljati odnos sa vama?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: bebe i novac
31.7.2011 12:33:14   
jasmin
Dobro zbori nasa Lejla.Da racunam sve sto zelim,ne bih nista uradila.SVAKO DIJETE IMA SVOJU NAFAKU.To ne znaci da ne trebas nista raditi,sve ce samo doci.Nego trud...a uz trud dolaze ogromni plodovi.Cim je bebica bila na putu,meni su pocele stizati stvari.Allah zna koliko puta sam pitala:Pa otkud ovo?Jednostavno nafaka dodje.Onda,imas snizenja na kojima ustedis jako puno.I to je dio nafake,jer mnogi ljudi kupe po normalnoj cijeni,a ti prodjes puno jeftinije.Molim Allaha da nase trudilice dobiju svoje bebice,da ih obuku u odjecu ljubavi,da ih spustaju usnule u kolijevku svoga srca i njezno ih cuvaju u odajama svoje duse.Amin!

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: bebe i novac
31.7.2011 13:15:31   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: jasmin

Dobro zbori nasa Lejla.Da racunam sve sto zelim,ne bih nista uradila.SVAKO DIJETE IMA SVOJU NAFAKU.To ne znaci da ne trebas nista raditi,sve ce samo doci.Nego trud...a uz trud dolaze ogromni plodovi.Cim je bebica bila na putu,meni su pocele stizati stvari.Allah zna koliko puta sam pitala:Pa otkud ovo?Jednostavno nafaka dodje.Onda,imas snizenja na kojima ustedis jako puno.I to je dio nafake,jer mnogi ljudi kupe po normalnoj cijeni,a ti prodjes puno jeftinije.Molim Allaha da nase trudilice dobiju svoje bebice,da ih obuku u odjecu ljubavi,da ih spustaju usnule u kolijevku svoga srca i njezno ih cuvaju u odajama svoje duse.Amin!


user posted image user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: bebe i novac
31.7.2011 13:18:58   
koka i po

IZVORNA PORUKA: jasmin

Dobro zbori nasa Lejla.Da racunam sve sto zelim,ne bih nista uradila.SVAKO DIJETE IMA SVOJU NAFAKU.To ne znaci da ne trebas nista raditi,sve ce samo doci.Nego trud...a uz trud dolaze ogromni plodovi.Cim je bebica bila na putu,meni su pocele stizati stvari.Allah zna koliko puta sam pitala:Pa otkud ovo?Jednostavno nafaka dodje.Onda,imas snizenja na kojima ustedis jako puno.I to je dio nafake,jer mnogi ljudi kupe po normalnoj cijeni,a ti prodjes puno jeftinije.Molim Allaha da nase trudilice dobiju svoje bebice,da ih obuku u odjecu ljubavi,da ih spustaju usnule u kolijevku svoga srca i njezno ih cuvaju u odajama svoje duse.Amin!



eh...niko to ne zna tako lijepo reci ko nasa jasmin.
i zaista je tako.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: bebe i novac
31.7.2011 16:13:36   
veeseelaa
meni je ova tema blesava i uopće neznam šta se o istoj može napisati...
koliko para treba kad dijete dodje??? pa svak uloži ono što ima il ono što misli da je dovoljno... meni je trebalo malo a nekom treba 5000,00 KM.... neki ljudi su skromni i svjesni činjenice da ako im dijete nosi jaknu od 20 KM neće ništa biti gore od onog djeteta koje ima jaknu od 100 KM
al ko će to snobovima objasniti.... odjeća im skupa a 6 kredita imaju user posted image   duguju i Bogu i narodu al nek svijet vidi hahahah
debilizam
Pa i ova tema .....

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: bebe i novac
31.7.2011 16:56:22   
Visnja RR
veeseela mislim da nisi shvatila bit ove teme... user posted image
nasa forumasica nije trudna i zanima se koliko to kosta imati bebu..pogotovo do godine dana... i zaista to kosta, priznali to ili ne...naravno svako priusti onoliko koliko mu to mogucnosti dozvoljavaju...
Pametno je raspitati se prije i dobiti mnogo dobrih savjeta u stilu: ne kupuj previse i preskupo, kupuj osnovne stvari jer one "dodatne" mozda bebe nece htjeti... (mada o svemu ovome imamo teme)
savjet pokretacici teme je da udje na podforum Bebe i iscita teme Novorodjence i beba i Oprema za bebu, i na podforum Trudnoca , tema Sta mi treba za novorodjence...
Biti informisan prije nego se odlucimo za roditeljstvo je jako pozitivna stvar...
Dakle nesto mozemo posuditi, dobiti ali dosta toga ipak kupuje sam roditelj.. uvjek ces imati jos od 100 do 200 km mjesecno za sve one "sitne potrepstine" (ovdje nisam uracunala igracke i odjecu koja se preraste za sekund)
Zamolila bih da tema ne ode u pravcu "markirano ili ne"...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: bebe i novac
31.7.2011 17:08:32   
Bebica11
Ne moze se to planirati, evo ja sam se par godina borila sa zacecem, sad s rizicnom trudnocom,al dobro je HVALA BOGU, samo u prvih 10 dana trudnoce sam se "iskesala" 300KM,sto za bete, sto za preglede, sto za lijekove, a nisam brojala do sada i ne brojim. Trosimo jako puno jer ja moram mirovati pa sebi i hranu kupujem, izgubila sam posao itd. al sto je zanimljivo imamo para vise nego ikada, sta ja znam vise ni odakle, valjda roditelji ulete i namirnicama, pa nam daju i para iako mi to ne zelimo, al znaju da trosimo, onda mm isao na put pa imao iz inozemstva neke dnevnice, pa mm je vjest pa zna popravljati laptope itd pa zaradi dosta, odrzava nekim privatnicima sisteme privatno itd, radi i od kuce, tako da smo pola duga otplatili dok sam ja trudna koji smo imali prije za jednu vecu investicijuuser posted image .
A koliko ce mi trebati ne mislim...pruzicu se koliko mognem a vec mi drugarice ostavljaju stvarciceuser posted image a ja jos nista nisam kupovala.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: bebe i novac
31.7.2011 23:33:07   
veeseelaa
Višnja shvatila sam ja bit teme nego je to šega malo kalkulirati, i sama sam dobivala razne savjete (bez da sam ih tražilauser posted image ) u stilu ne kupuj ovo ili ono al neke su se stvari otele kontroli user posted image  a neke koje su mi svi savjetovali da kupim ja lično kupila nisam jer mi je bilo bezveze
Npr nisam kupila jastuk za dojenje (a svi su mi govorili da ga kupim) a eto ja nisam ni dojila, mislim samo mjesec
Nisam kupila ni onu zezu za presvlačenje itd
Mnogima je to bilo normala a meni bezveze itd
I sada jako puno odksačem od prosjeka jer zaista ne kupujem puno.....  al isto tako mi se (sad za sad) ne kupuje polovna odjeća za moje dijete kao što neke čine na baby bazaru, meni se to npr ne dopada kao ni ideja da ja prodajem Ajšine stvari.... kažem takvo mišljenje imam sad, možda ga promijenim
O tome ja govorim, koliko će neko potrošiti na dijete je lična stvar, onoliko koliko ima ili koliko je skroman ili koliko smatra da je nešto bezveze, suvišno il snobovski itd
Tako da iz tog razloga mi je tema malo blesava

< Poruku je uredio veeseelaa -- 31.7.2011 23:34:01 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: bebe i novac
31.7.2011 23:43:33   
Hanady RR
Okvirno za prvu bebu 100 Km ti je start...
dok ti dočekaš da ti neko nešto na babine donese...može se 4 godišnja doba u 10 dana da promjeni a može i da ti ztreba a da te naervira ako to neko drugi za tebe kupuje...

ja sma se za rvu bebu opremila za tačno 1200 KM.a to je bilo prije 5 godina...
da napomenem nisma kupila ni jastuk za dojenje ni komodu za presvlačenje, ali sma kupial garadoru, dovoljnod ekica, kozmetiku za sebe i dijete, apoteku za bebu , pripeme za bolnicu, pripreme milion stavri jer neću odmah izlaziti van sa bebom...iamam sve račune pa tako i zam koliko sma potrošila prije nego sma je rodila.user posted image

Zato sma za drugu bebu potrošila 100 KMuser posted image
samo odjelce za izlazak iz bolnice i peškiriće za kupanje...kamilica za kupanje i sve ostalo sam imala.

Ja ne pretjerujem u kupovini...ja šretjerujem u iozboru gdje da kupim...
Još nikada nisma svojoj djeci ništa kupila na pijaci...jer ne znam da kupim...sve mi šareno...i ne snalazim se...
Kad bi me ko doveo i pokazao mi par stavri bez šljokica ja bih odmah kupila garantuser posted image user posted image user posted image

U principu...imati bebu danas nije nimalo ''''jeftino''''...
To jeste blagodat i ima svako dijete svoju nafaku...no cijene su stražne za najbanalnije stavri...od flašica, duda, SD mlijeka...do tetra pelena...
tako da nemoguće je sračunati šta je to baš što nekome treba za bebu...ali svakako je lijepo imati nekoga ko će ti očuvanu robicu do 3 mjeseca dati za dijete. To s ebrzo preraste a jako je očuvano...
Moja zaova do sada nije ništa za svoju curicu kupila...nije imala potrebe jer sma ja savršenu garadrobu dala za nju...
sada ta garadroba do njene curice ide mojoj kumi...koja je baš recimo dobrostojeća finansijski no žena je pametna pa nedaje zalud novac na skafandere kad joj ja imama čak tri za pokloniti.user posted image

< Poruku je uredio Hanady RR -- 31.7.2011 23:44:26 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: bebe i novac
2.8.2011 16:17:25   
emma.L
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ali svakako je lijepo imati nekoga ko će ti očuvanu robicu do 3 mjeseca dati za dijete. To s ebrzo preraste a jako je očuvano...
Moja zaova do sada nije ništa za svoju curicu kupila...nije imala potrebe jer sma ja savršenu garadrobu dala za nju...
sada ta garadroba do njene curice ide mojoj kumi...koja je baš recimo dobrostojeća finansijski no žena je pametna pa nedaje zalud novac na skafandere kad joj ja imama čak tri za pokloniti.user posted image


Potpisujem user posted image  Imala sam sreću da sam dobila dijete poslije moje dobre prijateljice koja mi je dobacila pred porod pune 3 velike kutije pelena, odjeće, siperaka, čarapica, benkica, posteljine i još mi dala komodu za presvlačenje skoro novu na korištenje. Od drugih prijatelja smo posudili kengurka i izdajalicu, oboje sam koristila po tri mjeseca, dakle vratila kao novo. Ona je nudila i kolica, ali budući da je prvo unuče s obe strane, jedni su kupili kolica, drugi AS, a mi smo željeli kupiti krevetić i posteljinu i nisam baš htjela iznijeti bebu u tuđoj garderobici pa sam ja dokupila kompletić za izlazak i čarapice i dekicu. Ali prvih mjeseci smo kupili znači kozmetiku, pelene, podloške za presvlačenje, bananu za dojenje i to je to. Sve posuđeno je vraćeno kao novo jer bebe koje ne bljucaju zaista ne prljaju odjeću i ona ide mirisna na pranje uvijek (s izuzetkom pelena user posted image ). Za ovo što smo mi kupili smo potrošili negdje 1000KM uključujući i tapete u sobici (krevet, posteljina, kozmetika, pelene i malo robice).
Kasnije smo proslijedili našu AS, ležaljku, banana jastuk i gomilu stvari, a sad opet dobijamo nazad odjeću (ostalo imamo, jer smo neutralne boje uzimali) ali ovaj put od dječaka koji su se rodili u međuvremenu user posted image  - opet smo imali sreću.   

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: bebe i novac
3.8.2011 13:19:26   
sarisari
to je ok,  samo ja ne volim da posudjujem stvari, ono sto dadnem nekome to i poklonim, a isto tako necu od nekoga posudjivati stvari mogu samo da uzmem za stalno ako mi pokloni jer ne volim da vodim racuna o tudjim stvarima

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: bebe i novac
3.8.2011 13:40:03   
vila_7
sari sari ma samo ti naprijed sa bebicom...niko ti ne moze ni reci koliko ces potrositi. Npr. ja na hranu nisam nista jer sam dojila a kasnije kasice pravila,a neko je potrosio citavo malo bogatstvo na AD i kasice gotove. Zato sam ja trosila paket pelena mjesecno,a neko uzme pamucne pa samo prvi put plati i ima ih za stalno.
Neko k
Moja beba vec uci na tutu-pa pelena manje trosi , a neke nauce tek oko 2-3 godine,....
Bukvalno je sve individualno i samo do tebe i bebe!
Zelim ti svu srecu i da zabebis kad pozelis i aBd rodis sebi malo bice kojeg ces vjeruj mi voljeti vise nego sto mozes zamisliti da se moze voljeti!


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: bebe i novac
3.8.2011 13:47:20   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: sarisari

to je ok,  samo ja ne volim da posudjujem stvari, ono sto dadnem nekome to i poklonim, a isto tako necu od nekoga posudjivati stvari mogu samo da uzmem za stalno ako mi pokloni jer ne volim da vodim racuna o tudjim stvarima


ja nisma imala sreću da neko rodi prije mene...tako da sma u krugu naših silnih beba prva bila...
sve sam kupila...
ali sma vrlo relano nakon svoje mlađe bebe sve dala zovi...od koje nisma tražila nazad ali je i sama znal da ću ja o tome u većem prostoru od njenog bolje brinuti pa vraća...
moja kuma zjednička nam je prijateljica i sada bez imalo brige dajem njoj...
ne očekujem da vraća...
ali i ona sama kaže vratit će...pa ako treba nekome da se pokloni a zna da ja imama više saznanja kome bi to trebalo.




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: bebe i novac
3.8.2011 13:56:10   
vila_7
Ni ja nisam htjela posudjivati ali kad sam od zaove dobila brdo lijepih stvari ! nisam mogla ne uzeti, a svi i znaju da cu cuvati kao svoje,al Bože moj ako poflekam,poderem, sta cu to je sve djecije. Tako da sad nemam nista protiv posudjivanja a da ne pricam koliko mi je to financijski olaksalo-pogotovo skafanderi,zimske jakne,vrece za spavanje,...skupe haljinice za srediti,..


< Poruku je uredio helena_7 -- 3.8.2011 13:58:20 >


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: bebe i novac
3.8.2011 14:12:48   
sarisari
helena_7 puno, puno ti hvala na lijepim zeljama i ja tebi i svim forumasicama zelim da vam se sve vase zelje ostvare ako Bog da

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: bebe i novac
3.8.2011 14:16:05   
vila_7
IZVORNA PORUKA: sarisari

helena_7 puno, puno ti hvala na lijepim zeljama i ja tebi i svim forumasicama zelim da vam se sve vase zelje ostvare ako Bog da


user posted image


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: bebe i novac
3.8.2011 23:12:33   
emma.L
IZVORNA PORUKA: sarisari

to je ok,  samo ja ne volim da posudjujem stvari, ono sto dadnem nekome to i poklonim, a isto tako necu od nekoga posudjivati stvari mogu samo da uzmem za stalno ako mi pokloni jer ne volim da vodim racuna o tudjim stvarima


Pa ni ja nisam sve vratila, nešto se i uništilo, ali smo dovoljno dobri prijatelji da je to kao da sam od sestre uzela, a isto tako kad prosljeđujem. Ne očekujem nazad, ali zaista nije puno toga bilo uništeno. A fakat dobro dođe.
Jer zamisli da sam kupila klokanicu (150 km), izdajalicu (oko 100 km), komodu (barem 100 km) i barem još jednu posteljinu, barem 5 peškirića, pa garderobu - ma kako povoljne cijene bile, dosta skuplje bi nas sve to došlo.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: bebe i novac
3.8.2011 23:16:44   
veeseelaa
a to se treba vraćati?? user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *