|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: bebe i novac
4.8.2011 0:07:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: snijeg

Bitno je da imate stalna primanja i da možete obezbjediti osnovne uslove za život svoje bebice.
Ne zaboravite da masu stvarčica potrebnih bebi dobijete nakon rođenja od porodice i prijatelja - tako je makar kod mene bilo.
Puno ti je važnije da budeš spremna svojoj bebi pružiti vrijeme, ljubav, pažnju i zaštitu, sretna beba je beba okružena ljubavlju roditelja, a igračke i odijela njima puno manje znače :)


Potpisujem ja sam npr svom kupila novi krevetac, madrac, jastucic, , jorgan, tu nisam stedila, garderobica za bolnicu tj iz bolnice  takodje ...Kolica 3 in 1, lezaljku, hodalicu, ono cudo ko dekica sa visecim igrackama, to sam dobila od drugarice koja ima sina....Ona mi je ustedila sigurno 2500 hiljade km...Od druge drugarice sam dobila ljulju i neki dan mi je donijela  kolica na sklapanje....Super ocuvana...Poslije kad su raja dolazili na babine svi su pitali sta mi treba(ovdje u Dk je to normalno da napises listu zelja za rodjendan, Bozic itd) Tako da sam ja ko je pitao rekla treba mi vreca za spavanje, ovo ono...Nekako mi se cinilo bolje tako nego da trose  novac na nesto sto vec imam....E sad da nisam dobila to sto jesam sve to nuzno bi se moralo kupiti....Normalno gledala bih da ne bacam silni novac u ponekim bijesnim prodavnicama gdje jedna obicna majica kratkih rukava kosta oko 100 km.... Ovdje se uvijek moze naci dobrih stvari i sto se tice garderobice i ostalih potrebstina za bebu na snizenjima , akcijama....Opet se ne moze izracunati koliko dijete kosta , ja se nikada za to brinula nisam jer nisam bogata da mu mogu pruziti neke lude stvari ali osnovno uvijek mogu ipak najvaznija je ljubav majke i oca ....
Za koji dan cu poslati za Bosnu jednoj familji sve njegovo sto mu je okracalo imaju 3 velike torbe samo garderobice halal bilo nekom ce dobro doci , ocuvano je,  cisto moze se jos jedno dijete odgojiti u tome....

(odgovor članu snijeg)
  Neposredna veza do poruke: 51
   RE: bebe i novac
4.8.2011 8:04:37   
mama2009
ja sam dosta stvari dobila od kume, neke forumasice znaju koliko toga je bilo i dan danas koristim neke stvari, naravno kupila sam i ja sama mnogo toga, a kao sto neko rece ne bi kupio na BB ne vidim razlog zasto ne, svi mi svom djetetu zelimo najbolje. Ako kupujem na BB polovno kako rece neko ja sam nemajka, manje vrijedna osoba ili sta ne razumijem....
Do sada sam na BB nasla mnoge stvari koje su kvalitetne, ocuvane i uz sve to i povoljne. Kad dodjem kuci sve to fino operem ispeglam i imam za smrdicu. Ne razumijem zasto NE kupovati na BB. Kad kupis i u radnji moras oprati i ispeglati stvar, ko je sve to dirao, okretao, pregledao...
Koliko se sjecam moja mama je sa nasim stvarima mene i mog brata, obukla i opremila jos 4 djece, sve je proslijedila ...tako da ne vidim nista lose u polovnim stvarima, pogotovo dragih zenica od kojih ja cesto kupim na BB

voda sve opere, al obraz jedino NE


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: bebe i novac
4.8.2011 8:08:10   
vila_7
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a to se treba vraćati?? user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: bebe i novac
4.8.2011 8:51:39   
mala86
i mi smo dobili dosta stvari,mada sa svim slucajno!mm rodica ima malca rodjenog godinu dana prije mog,tako da nam je sezonski odgovaralo!i vise od godine sam bila mirna,uzeli bi katkad nesto od robice,cipelice...
krevetic,dusek smo uzeli nove!kolica naletismo u Holandiji polovna,a super ocuvana,plati ih 50 eura a navozasmo se evo skoro 2 godine,i moci ce jos djece na njima,a imaju i kosaru za bebu,i za poslije,pa kisnu navlaku i zimsku user posted image

imala sam srece pa sam dojila,pa smo i ste strane bili olaksani financijski user posted image

i ja bi uzela na baby bazaru!bas govorim mm da bi bilo super zaletit se jedan mjesec tamo!jer kako sam gledala po slikama.bas se super stvari moze naci,pa makar po kuci da nosi!


a ovo za vracanje stvari-sto da ne!ja sam za to!koliko god me neko cudno gledo!ta mm rodica ima sestru,meni je dala stvari,a tu ima dosta dosta stvari koje su i sad nove,pogotovo farmerica,jaknica,gegica,majicica-i zasto bi ona uzimala!sve je oprano i spremljeno!naravno da nema napisan spisak sta je tacno dala po boji i velicini user posted image pa da vidi da nesto fali,ali dosta stvari cu joj vratit!

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: bebe i novac
4.8.2011 23:38:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mala86

kolica naletismo u Holandiji polovna,a super ocuvana,plati ih 50 eura a navozasmo se evo skoro 2 godine,i moci ce jos djece na njima,a imaju i kosaru za bebu,i za poslije,pa kisnu navlaku i zimsku user posted image



Moj AdrianO je 4 beba(2 po imenu lukas, jedan Aleksandar i moj Adriano ) koja SU se vozila u kolicima koje sam  dobila od drugarice i mogu jos toliko izdrzati....Imaju citavu opremu, kisna, zimska i ljetna navlaka, pojas, extra dusek,stvarno su ocuvana, cak se ni one navlake iznutra nisu ni poderale ni izlizale.... Ona je mislila da cu se ja uvrijediti ako me pita da li da mi da....
Moja druga drugarica koja se porodila 2 mjeseca poslije mene  je kupila nova kolica koja su kostala oko 3000 km i non stop su na popravci ....Novo i skupo ne znaci i kvalitet....

(odgovor članu mala86)
  Neposredna veza do poruke: 55
   RE: bebe i novac
4.8.2011 23:58:34   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a to se treba vraćati?? user posted image user posted image user posted image


user posted image Znaš kako, ako nemam kome dalje proslijediti, a ono haman novo ja vraćam pošiljatelju. Što će mi se skule po kući premještat, nek se premještaju onom ko ih je kupovao user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: bebe i novac
5.8.2011 0:07:38   
animagical
uh i ja cu vratiti, a jos sam od sestre rodjene uzela...kaze ona ne vracaj necu ja vise radjati-a ja njoj- ma tebi je veci podrumuser posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: bebe i novac
5.8.2011 9:51:27   
balasgirl
I meni je moja zaova dala dosta robice za malenog, ja proslijedila dalje svojoj snahi, ona meni vratila, u međuvremenu zaova rodila još jednog dječaka, pa ja opet njoj proslijedila, helem user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Sve stvari su kao nove, a već ih nosi četvrta beba, pogotovo one stvari do trećeg mjeseca. Ostalu "mehanizaciju" kupili smo mm i ja, nešto ovdje, nešto u ZG. Kod nas nema prodavnica H&M, ja kad odem vani, malom kupim tu garderobe za 200-300 eura i super sam zadovoljna. Kvalitet+ povoljne cijene. I da kupiujem i unaprijed sezonu, ako naletim na dobru stvar za zimu ili jesen, kupim i ostavim.

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: bebe i novac
16.8.2011 21:49:38   
Nunichi
Iz ove perspektive ja sam totalno pretjerala u nabavci dok sam bila trudna. Ali tad me niko nije mogao odgovoriti od mojih fix ideja.
Strasno...sad kad se saberem plakala bih. user posted image

Ali zato sad znam nasavjetovati kako i sta treba. user posted image user posted image
Puslicine stvari od ove godine idu na kruzenje. user posted image
A mi smo pocele nasljedjivati od 6. mjeseca, ja se svaki put obradujem i kad mi dobijemo i kad svoje dajemo.

Da kosta, kosta, ali uz dobru organizaciju i srecu da u okolini ima beba moze se proci sa nekom solidnom cifrom.

< Poruku je uredio Nunichi -- 16.8.2011 21:50:09 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: bebe i novac
1.9.2011 12:19:08   
KupusLivada
Ej, a koristi li iko ovdje višekratne pamučne pelene? Em što je jeftinije, em što je za bebu zdravije. Mame, molim vas nemojte me odmah u top strpati, znam kako većina mama reaguje na pomen pranja pelena user posted image user posted image

Nego, možete li me malo uputiti u baby bazar, nisam se baš uspjela snaći na RR?

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: bebe i novac
1.9.2011 12:50:40   
animagical
http://www.ringeraja.ba/forum/RR_Baby_bazar_u_SEPTEMBRU/m_1016067/tm.htm

a za pelene-ja planiram kombinovati pamucne s jednokratnim, aBduser posted image naglasak je na planiram, jer jos cekam bebu, tako da ne znam kako ce sve ici...

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: bebe i novac
1.9.2011 13:08:12   
KupusLivada
Hvala :D I ja isto tako PLANIRAM user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: bebe i novac
1.9.2011 15:18:54   
balasgirl
Kupus livada, ja sam koristila pamučne otprilike mjesec dana po rođenju i onda prešla na pampers. Ali i to sam koristila samo zbog osipa, a kad se sve smirilo prešla na jednokratne. I uopšte nemam nikakvih problema s jednokratnim.


_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: bebe i novac
1.9.2011 15:20:44   
palachinken

IZVORNA PORUKA: animagical

http://www.ringeraja.ba/forum/RR_Baby_bazar_u_SEPTEMBRU/m_1016067/tm.htm

a za pelene-ja planiram kombinovati pamucne s jednokratnim, aBduser posted image naglasak je na planiram, jer jos cekam bebu, tako da ne znam kako ce sve ici...



Isto sam planirala, a onda se ove jednokratne same nametnuse kao jedina opcija user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: bebe i novac
1.9.2011 15:34:57   
KupusLivada
ehehehe sve se bojim da će i meni brzo dodijati user posted image

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: bebe i novac
1.9.2011 15:45:16   
animagical
IZVORNA PORUKA: palachinken


IZVORNA PORUKA: animagical

http://www.ringeraja.ba/forum/RR_Baby_bazar_u_SEPTEMBRU/m_1016067/tm.htm

a za pelene-ja planiram kombinovati pamucne s jednokratnim, aBduser posted image naglasak je na planiram, jer jos cekam bebu, tako da ne znam kako ce sve ici...



Isto sam planirala, a onda se ove jednokratne same nametnuse kao jedina opcija user posted image


pretpostavljam da ce mi isto tako bitiuser posted image

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 66
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *