|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
11.3.2012 1:52:43   
Hanady RR
evo zanimljiva akcija u susjednoj Hrvatskoj...i on line slikovnica ,vaš mi se dopala, osobito korice na posljenjoj strani koje nas ''uče'' razlici između virusne i bakterijske infekcije
http://www.fritula.hr/radovi/jesko/#

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
6.3.2013 20:42:54   
cinceza
Drage mame molim vas za savjet. Curica mi je danas dobila temperaturu, mislim da joj je preslo od rodjaka on je turu dobio u nedelju, a vikend su proveli zajedno. Tura je bila danas oko 38 sad je vec na 38,7. Bili smo kod doktora jer je mali zavrsio na antibioticima, naravno i nama su ih prepisali odmah. Ja sam ipak otisla i izvadila CRP on je <8. Sta da radim, da li da dam antibiotik. Mala mi samo kasljuca ima dosta slajma i povratila je dva puta. Nema smrcanja ni kihanja, a grlo kaze doktorica crveno. Nije htjela da jede i pije vjerovatno je boli grlo jer je inace poguzija. Vise nisam pametna stvarno! Da dam antibiotik?

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
6.3.2013 21:58:59   
Esmica
cinceza, crp je dobar,a grlo moze biti crveno i kod virusne infekcije.
Ja bih davala caj,tusirala dijete s temperaturom,a ne bih licno ukljucila antibiotik.
Svojoj djeci prvo uvijek izvadim crp,i vecinom ne dajem antibiotik.
Bog zna koliko bi ih popili da sam davala svaki put kad su propisali.Pratim dijete,a dosad se uvijek ispostavilo da je bila viroza i da nije niti trebalo davati.

_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu cinceza)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
6.3.2013 22:03:59   
M kao Mama
ako je grlo crveno i dijet ene jede, mislim da je to za antibiotika, ipak bolje i to nego da joj se spusti na pluća,

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
6.3.2013 22:06:27   
dzenyA
Ja sam se prije mjesec pravila pametna pa nisam ukljucila ali zato juce jesam jer sam morala

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
6.3.2013 22:11:24   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

ako je grlo crveno i dijet ene jede, mislim da je to za antibiotika, ipak bolje i to nego da joj se spusti na pluća,

grlo je crveno i kod virusne upale grla,a crp to i potvrdjuje.znaci antibiotik tu nista ne moze pomoci,moze samo oslabiti imunitet.ja bi sacekala 2-3 dana obicno kad su viroze u pitanju dodje do poboljsanja.a za bolno grlo moze sprej tantum verde ili propoloid.ja bi tako svom djetetu uradila

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
6.3.2013 22:13:31   
teacher75
i ja bih sacekala 2-3 dana i pratila stanje djeteta, ako bih vidjela da ide na gore ukljucila bih

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
6.3.2013 22:18:25   
hatepsut
Ja imam uzasan strah od temperature,posebno ako se ona non stop vraca i jako je visoka.nebi se igrala s djetetom.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
6.3.2013 22:20:43   
cinceza
hvala vam drage moje,evo mjerim turu svako malo. temperatura je bila preko 39 :(. dala sam joj paracetamol da pokusam jos jednom. nije spala ispod 37,7. ja nisam za antibiotike nikako , jer je moja curica i alrgicna na pencilinske, ali me ovo sto nece da jede i pije brine. Pratim je stalno. Kada je alarm da se ukljuci antibiotik?

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
6.3.2013 22:28:58   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: cinceza

hvala vam drage moje,evo mjerim turu svako malo. temperatura je bila preko 39 :(. dala sam joj paracetamol da pokusam jos jednom. nije spala ispod 37,7. ja nisam za antibiotike nikako , jer je moja curica i alrgicna na pencilinske, ali me ovo sto nece da jede i pije brine. Pratim je stalno. Kada je alarm da se ukljuci antibiotik?



ne, znam bogami da sam na tvom mjestu sekunde ne bih razmišljala, više štete po dijete ne daj Bože može nanijeti visoka temperatura , nego amntibiotik, ne znam jesi li o tome razmišljala,

(odgovor članu cinceza)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
6.3.2013 22:32:14   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: cinceza

hvala vam drage moje,evo mjerim turu svako malo. temperatura je bila preko 39 :(. dala sam joj paracetamol da pokusam jos jednom. nije spala ispod 37,7. ja nisam za antibiotike nikako , jer je moja curica i alrgicna na pencilinske, ali me ovo sto nece da jede i pije brine. Pratim je stalno. Kada je alarm da se ukljuci antibiotik?

ja bi ukljucila antibiotik ako ne bi bilo poboljsanja za 2-3 dana,u smislu da temperatura ne spada ili makar nije niza i ako bi se pojavili gnojni cepici na krajnicima

(odgovor članu cinceza)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
6.3.2013 22:35:49   
Skvo RR

IZVORNA PORUKA: cinceza

hvala vam drage moje,evo mjerim turu svako malo. temperatura je bila preko 39 :(. dala sam joj paracetamol da pokusam jos jednom. nije spala ispod 37,7. ja nisam za antibiotike nikako , jer je moja curica i alrgicna na pencilinske, ali me ovo sto nece da jede i pije brine. Pratim je stalno. Kada je alarm da se ukljuci antibiotik?

ja ovo ne razumijem..pa nemoj voditi dijete nikako doktoru, ili nadji jednog kome vjerujes....svasta....ja danas odvedoh djecu i nismo dobili antibiotik...ne kontam cemu potreba da se onda vodi djete pedijatru....svastauser posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu cinceza)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
6.3.2013 22:42:01   
cinceza
pa stvar je u tome sto sam svaki puta kada sam otisla doktoru dobila antibiotik, pa nemam drugo iskustvo. hvala Bogu moja curica nije cesto bolesna pa stvano vise ne znam sta je ispravno a sta ne. Prosli puta mi je privatni doktor preko telefona ukljucio sumamed, da je nije ni pogledao..pa tek onda da mu dodjem na pregled. Mozda mi je taj slucaj poljuljao vjeru u iste.
Uglavnom, strah me je vise ove ture idem dati antibiotik, nadam se da ne grijesim.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
6.3.2013 22:43:06   
M kao Mama
Od tih privatnih što prepisuju napamet se osipam, ne znam,nemoj se ljutiti, ali iskreno, ovdje si ti meni kriva, a ne dr.

(odgovor članu cinceza)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
6.3.2013 22:46:14   
Skvo RR

IZVORNA PORUKA: cinceza

pa stvar je u tome sto sam svaki puta kada sam otisla doktoru dobila antibiotik, pa nemam drugo iskustvo. hvala Bogu moja curica nije cesto bolesna pa stvano vise ne znam sta je ispravno a sta ne. Prosli puta mi je privatni doktor preko telefona ukljucio sumamed, da je nije ni pogledao..pa tek onda da mu dodjem na pregled. Mozda mi je taj slucaj poljuljao vjeru u iste.
Uglavnom, strah me je vise ove ture idem dati antibiotik, nadam se da ne grijesim.


user posted image uzas..dakle moj savjet nadji pedijatra kojem vjerujes...ja sam i dom zdavlja promijenila....dakle to ti je bitno...a vezano za viroze i antibiotike...mom djetetu se viroza zna spustiti na pluca i nekada sam svjesna da pije antibiotik samo preventivno...i sta sada da radim....uglavnom mjenjala sam pedijatre, nasla sam sada trenutno pedijatricu koja mi odgovara i kojoj vjerujem....tesko je da ovde ima medicinara koje ti mogu dati savjet da das ili ne das antibitotik....

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu cinceza)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
6.3.2013 22:53:33   
cinceza
ma nemam se sta ljutiti ja sam dosla po misljenje i dobila sam ga. I ja se od takvih osipam i nisam ni bila kod tog doktora nakon telefonata, ali kazem samo da ima i takvih. Mada eto nije to tema.


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
6.3.2013 22:53:47   
leona81
mi imamo konsultacije sa dr preko telefona ali naravno nakon sto uradimo nalaze pa imamo ili CRP, ili bris grla i nosa, i na osnovu toga dodjemo do zakljucka dati ili ne antibiotik...
zadnji put iako je bris pokazao bakteriju, ali je M bila ok, dr nije dala antibiotik...iako se ispostavilo da bi bilo dobro da ga je tad pila jer sad ne bi dobila upalu uha i bronhitis...ali eto, tako se desilo...nazalost u zadnja 4 mj vec 2 puta pije antibiotik...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
6.3.2013 22:59:38   
cinceza
Skvo hvala na savjetu, ma strah uhvatio vise..kazem nemam puno iskustva, do sada hvala Bogu nije bila puno bolesna (3 ture tri antibiotika),pa ne mogu da se opustim da vjerujem da je virus i pored niskog CRP kada tura divlja preko 39. I to se sve iydesava kod nje u par sati, jutros je to bilo zdravo dijete. Definitivno moram naci diktora ili doktoricu kojoj vjerujem. Ako nije tajne gdje vodis svoju djecu?

(odgovor članu cinceza)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
6.3.2013 23:00:45   
bucko
Složila bih se s Mamom Almom, Skvo...Bez uvrede, ali zašto vodite djecu doktorima pa onda preispitujete njihove odluke. Da, znaju pogriješiti. Ali na 39 i više, na kontinua temperaturu-nema razmišljanja. Uostalom dječiji disajni putevi su "kratki" pa se lako spusti do bronhija i dođe do belaja...Da, ne treba crijevo u lijevo pa antibiotik, ali ni bježati od njih...

_____________________________

04.11.12. u sami sumrak meni je svanulo

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 69
   [Obrisana poruka]
6.3.2013 23:05:50   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
6.3.2013 23:07:34   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: cinceza

hvala vam drage moje,evo mjerim turu svako malo. temperatura je bila preko 39 :(. dala sam joj paracetamol da pokusam jos jednom. nije spala ispod 37,7. ja nisam za antibiotike nikako , jer je moja curica i alrgicna na pencilinske, ali me ovo sto nece da jede i pije brine. Pratim je stalno. Kada je alarm da se ukljuci antibiotik?


najprije trebaš znati da CRP sam nije mjerilo ničemu...
osobito kod male djece gdje gdje se nalaz pluća mjenja u roku od dva sata...
tvoje dijete ima temperaturu visoku, bili ste kod doktora...dijete ti ne jede i ne pije...
i pitaš nas kad je alarm...
sad je alarm...jer ako ti dijete dobije upalu pluća šta ćeš reći doktoru što nisi dala antibiotik...
ja znam da je antibiotik nužno zlo...al žene drage  nemojte na sbe epreuzimati rizik ako u nešto sigurni niste...
nađi doktora kome vjeruješ...ja sma u jednom domu zdravalj ljuta bila dok nisma iazbarala smao jednu doktoricu koja u tom domu zdravlja mojoj djeci smije prići...
njoj vjerujem...kad kaže lijek uzmem ga...jer bilo i dana kada kaže ne ne treba



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu cinceza)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
6.3.2013 23:08:21   
M kao Mama
cinceza, ne znam koliko je djevojčici, ali mojoj i staijoj, ali i mlađoj paracetamol, pogotovo ovaj Bosnalijeov ne pomaže puno, nama je puno bolji Panadol beby, a ako temperatura prelazi 39,5 i ne možeš je skinuti ni tuširanjem (ali ne lasično tuširanje, nego frotirom trljaj kožu dok ne pocrveni i tada će temperatura početi sopadati,) onda uzmi joj dalsi ili čepić, opet ne znak kolika je beba, pa da li ide lupocet ili voltaren, uglavnoj, ako joj je visoka temp radi na njoj da se skine, jer ideš u noć, moraš biti jako oprezna

(odgovor članu bucko)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
6.3.2013 23:18:12   
cinceza
kada je bila kod doktora nije ni imala temperaturu 39, bila je 37,8 u DZ mjerena. Kazem sve se brzo odvija i zato nisam bila odmah za antibiotik. I tu manju turu nije imala jutros. Doktorica je rekla kruze viroze, ima svasta ali eto ipak bih ja dala vama antibiotik pa vi ukljucite ako bude potrebe. Sta da radim na to...izasla iz DZ i uputila se da vadim CRP privatno, posto ne znam sta znaci ukljuciti ako bude potrebe. CRP, nizak ja u jos vecoj dilemi i javim se na forum cisto da cujem i vasa iskustva sta jos imam od opcija.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
6.3.2013 23:20:39   
Hanady RR
koliko je djetetu cineza

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu cinceza)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
6.3.2013 23:24:25   
M kao Mama
cinceza,
jako je nezahvalno dati bilo kakav sevjet, ali eto opet sve ti ponešto velimo,

ja ću ti samo potpisati hanady, moja beba je prije mjesec i po, ovako završila kako ti je ona napisal ,doslovno za dva staa je dobila upalu pluća, iako je 7 dana pila esbesul antibiotik, pa joj nije bilo bolje pa joj je uključen sumamed, i dugi dan sumameda je dijagnoza bila upala pluća sa opstruktivnim brontitisom, nemam ti šta daje pričati, 7 dana ujutro i naveleč kortikosteroidne injekcije, da bi mogla disasti, inhalacije 4 puta na dan sa ventolinom, sumamed dupla doza 6 dana,

sretno i nadam se da će cura biti dobro

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *