|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
6.3.2013 23:31:35   
cinceza
mojoj curici su 2 godine i 8 mjeseci. Sada joj je 37,2, paracetamol je popila u 8. prosli puta kada je imala turu paracetamol nije nista djelovao morali smo koristiti cepice. Sada sam se nadala da tura nece prelaziti 38 pa sam mislila da je dovoljan paracetamol, ali nakon sto sam joj ga dala tura je i dalje rasla...sada joj mjerim svako 10 minuta i dajem tecnosti, cekam da isteknu 4 sata, pa da pokusam sa dalsy sirupom. Tusirala sam je, ali nisam trljala nisam znala da treba. stavljala sam i senf na tabane kada su se none ugrijale. nadam se da tura nece ponovo rasti

(odgovor članu cinceza)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
6.3.2013 23:35:54   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: cinceza

mojoj curici su 2 godine i 8 mjeseci. Sada joj je 37,2, paracetamol je popila u 8. prosli puta kada je imala turu paracetamol nije nista djelovao morali smo koristiti cepice. Sada sam se nadala da tura nece prelaziti 38 pa sam mislila da je dovoljan paracetamol, ali nakon sto sam joj ga dala tura je i dalje rasla...sada joj mjerim svako 10 minuta i dajem tecnosti, cekam da isteknu 4 sata, pa da pokusam sa dalsy sirupom. Tusirala sam je, ali nisam trljala nisam znala da treba. stavljala sam i senf na tabane kada su se none ugrijale. nadam se da tura nece ponovo rasti


evo i ovi dsavijeti nisu dugi za porčitat mogu vam pomoći
http://www.ringeraja.ba/forum/Temperatura!!!/m_412228/tm.htm

mirnu noć vam želimo...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu cinceza)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
6.3.2013 23:42:58   
cinceza
hvala svima!! iskreno ja sam mislila da sam ispanicila i odvela dijete doktorici na prvu turu i to nisku jos i CRP nizak...mislila sam da mi je ova propisala antibiotik da me skine sa dnevnog reda. Zato sam okljevala da ga odmah dam.Ispostavi se hvala Bogu pa sam otisla. Hvala jos jednom

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
13.1.2014 19:48:35   
tinchita
Pozdrav drage ženice!

Ovako...moj dječak je prije 15-ak dana prebolovao vodene kozice. Iako smo već neko vrijeme "na multivitaminskim preparatima očekivani pad imuniteta je stigao i on je u petak dobio (uvijek isto) jako visoku temperaturu s blago crvenim grlom i aftama.Dr., je ustanovila pad imuniteta i dala antibiotike user posted image . Kako postoji sumnja na alergiju na penicilin, (ne možemo ga uhvatiti potpuno zdravog da radimo test) uvijek pije sumamed, nakon kojeg mu užasno padne imunitet i odboluje još dvije ture. Sada je dobio cefaklor. Pročitah da je on cefalosporin i da je potreban oprez kod alergije na penicilin.
Sad pitanje...da li da mu uopće dajem taj antibiotik? Strah me je i dati i ne dati. Maloprije mu je temp.bila 39.4. Hellp!!

Oprostite na dugoj uvertiri! user posted image

_____________________________

V 31.12.2009.
A 19.9.2013.

(odgovor članu cinceza)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
13.1.2014 20:12:45   
tinchita

IZVORNA PORUKA: tinchita

Pozdrav drage ženice!

Ovako...moj dječak je prije 15-ak dana prebolovao vodene kozice. Iako smo već neko vrijeme "na multivitaminskim preparatima očekivani pad imuniteta je stigao i on je u petak dobio (uvijek isto) jako visoku temperaturu s blago crvenim grlom i aftama.Dr., je ustanovila pad imuniteta i dala antibiotike user posted image . Kako postoji sumnja na alergiju na penicilin, (ne možemo ga uhvatiti potpuno zdravog da radimo test) uvijek pije sumamed, nakon kojeg mu užasno padne imunitet i odboluje još dvije ture. Sada je dobio cefaklor. Pročitah da je on cefalosporin i da je potreban oprez kod alergije na penicilin.
Sad pitanje...da li da mu uopće dajem taj antibiotik? Strah me je i dati i ne dati. Maloprije mu je temp.bila 39.4. Hellp!!

Oprostite na dugoj uvertiri! user posted image


Itko?


_____________________________

V 31.12.2009.
A 19.9.2013.

(odgovor članu tinchita)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
13.1.2014 20:16:12   
Isha
Uradite ujutro crp i mozda lekocite, za sat mozete znati ima li kakva upala. Ja bih uradila i bris grla i nosa samo sto ce vam trebati par dana za rezultate.

(odgovor članu tinchita)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
13.1.2014 21:46:44   
tinchita
Svakako ćemo ujutro raditi nalaze, prvenstveno crp,leukocite. Mene brine ovaj antib., mislim, zbog te sumnje na alergiju na
penicilin. A temp. opet bjesni.

Hvala Isha!

_____________________________

V 31.12.2009.
A 19.9.2013.

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
13.1.2014 22:00:43   
Malenaoduvijek
Temperatura moze i pod antibiotikom bjesniti sve zavisi jer ako je virus u pitanju 3 dana moze biti ta visoka temperatura.na osnovu crp- a mozete vidjeti jeli virus ili bakterija,cefaleksin su pili i moji djecaci a mm i moj otac imaju alergiju na penicilin.a sumamed se daje najvise 2 puta godisnje i to kod gnojnih upala ali ne kod obicne blage upale grla.

Ja antibiotik ne bih davala bez nalaza i evtl drugog misljenja jer dijete poslije preboljenih vodenih ospica imaoslabljen imunitet i onda jos antibiotik mu zaista ne treba
Ako ste iz sarajeva ja bih vam preporucila ordinaciju suncokret tamo imate divnu dr a mozete i crp uraditi i vidjeti sta ce vam ona reci.sretno

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu tinchita)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
13.1.2014 22:05:05   
Malenaoduvijek
A za afte kombinacija gengigela i nistatina jer usljed pada imuniteta to mogu biti i gljivice koje ce uz antibiotik jos vise divljati .a obavezno dati b kompleks i probiotik neki

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu tinchita)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
14.1.2014 19:07:39   
tinchita
Radili nalaze, leuk.6,4, crp 0,0. Dakle viroza..evo i mlađi se probudio s povišenom temp.Sreća nisam dala antibiotik. Nego, o kojoj je dr riječ u suncokretu, jel"?Nijedna ped. u nasem domu zdravlja me nije baš oduševila. Ili su paranoične ili nezainteresirane user posted image
Afte uvijek liječimo gengigelom.
Hvala Malenaoduvijek

_____________________________

V 31.12.2009.
A 19.9.2013.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Antibiotici-kada ih uzeti, savjeti
14.1.2014 22:10:21   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: tinchita

Radili nalaze, leuk.6,4, crp 0,0. Dakle viroza..evo i mlađi se probudio s povišenom temp.Sreća nisam dala antibiotik. Nego, o kojoj je dr riječ u suncokretu, jel"?Nijedna ped. u nasem domu zdravlja me nije baš oduševila. Ili su paranoične ili nezainteresirane user posted image
Afte uvijek liječimo gengigelom.
Hvala Malenaoduvijek


Dr.evelina cehajic,a ti mozes traziti i specijalistu koji njoj dolazi npr.prof saracevic

A ti znas da imas pravo da prebacis karton u drugi dz,samo trazis da iz tvog dz sluzbeno prebace kartone u dz koji zelis.too traje oko 7 daana.sretno u svakom slucaju


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu tinchita)
Neposredna veza do poruke: 86
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *