|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
8.8.2011 14:53:51   
balasgirl
Ja iskreno nisam za te male razlike, jer mislim da se ne bih baš najbolje snašla. A jednostavno želim da se "nauživam" u mojoj bebi sad, a mislim da to ne bih mogla kad bi u kuću stigla još jedna. Svaka čast mamama koje to mogu i koje uspijevaju. I potpisujem Veselu, ni mene baš kuća ne drži nešto pretjerano, znači vrtiguz sam i želim da me ima svugdjeuser posted image user posted image , s jednim djetetom mogu sve fino organizovati, a s dvoje bi to bilo znatno teže. A i nekako imam osjećaj da bi mi bilo puno lakše kad je razlika u godinama bar 3-5, kad je starije dijete već "samostalno" (može se samo obući, otići na wc, jesti i sl). To je moje mišljenje, i opet svaka čast svim mamama koje imaju dvije bebe, a sve im funkcioniše.

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
8.8.2011 14:56:02   
Malenaoduvijek
jako brzo predomislila user posted image
Opet ponavljam ovisi kakva si osoba, evidentno je da se sa dvoje djece žena teže snalazi nego sa jednim...


ne bi vjerovala kada bi ti rekla da je sa dvoje djece sve drugacije, kada je jedno dijete stalno nesto strepis i gledas a vec kada se drugo rodi malo si opusteniji i ne gledas sve tako striktno.

a dodje vrijeme i kada mozes na izlet sa dvoje, pa u setnju pa svasta nesto.

imas zena teze izlaze na kraj sa jednim djetetom nego neko sa dva, sve je to stvar kakav si ti i kakvo ti je dijete.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
8.8.2011 15:05:41   
jasmin
IZVORNA PORUKA: helena_7

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Jasmin ti si bona vjernica prava ti imaš sabura, zato je sve lijepo i proteklo.... bit svega je spoznati sebe, svoje mogućnosti  i tako gariš kroz život


potpisujem



Greska u zakljucivanju.Da se razumijemo.Nisam melek(andjeo).Ja sam samo insan kao i svi drugi,moj sabur ima granice,nekada bukvalno prosistim kao voz.
Znaci,potpuno isto kao sve vi.To sto je lijepo proteklo kazem da mi je to blagodat od Allaha.Ja trudnocu nisam zeljela,jer sam prvo rodila na carski i htjela sam dopustiti organizmu da se odmori,ali desilo se i tu sam rekla,Allah ga stvorio i bice tu hajr,akobogda.
Nisam ni ja za male razlike.Ali kad dobih dvoje u bliskom vremenu,promjenih misljenje kad su u pitanju dvoje djece.Sada bih voljela da ne zatrudnim dok mali ne napuni 7.I onda bih opet voljela dvoje u blizu da imaju jedno drugo kao prvi dvoje.
Smatram da zena treba odmora.I da dodam,ja sa svojih dvoje idem i u skolu,izlazim redovno,druzim se,jer ko me poznaje,zna da nisam bas jaran s kucom.:)

< Poruku je uredio jasmin -- 8.8.2011 15:08:11 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
8.8.2011 15:11:54   
jasmin

IZVORNA PORUKA: MALA1994

jako brzo predomislila user posted image
Opet ponavljam ovisi kakva si osoba, evidentno je da se sa dvoje djece žena teže snalazi nego sa jednim...


ne bi vjerovala kada bi ti rekla da je sa dvoje djece sve drugacije, kada je jedno dijete stalno nesto strepis i gledas a vec kada se drugo rodi malo si opusteniji i ne gledas sve tako striktno.

a dodje vrijeme i kada mozes na izlet sa dvoje, pa u setnju pa svasta nesto.

imas zena teze izlaze na kraj sa jednim djetetom nego neko sa dva, sve je to stvar kakav si ti i kakvo ti je dijete.


Potpuno tacno,kunem se Svevisnjim Bogom da mi je lakse s dvoje nego s jednim.Jer me oni ne gnjave,imaju jedno drugo,igraju se.Tu sam za njih,ali nije stalno mama i niko drugi.Ovisi.Ja podrsku dajem zeni koja smatra da je spremna na drugo iako je prvo jos malo.Ona koja zeli odmora za ogranizam,i nju podrzavam.Bog zna svacije stanje.


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
8.8.2011 17:45:26   
Sonja


[/quote]
Potpuno tacno,kunem se Svevisnjim Bogom da mi je lakse s dvoje nego s jednim.Jer me oni ne gnjave,imaju jedno drugo,igraju se.Tu sam za njih,ali nije stalno mama i niko drugi.Ovisi.Ja podrsku dajem zeni koja smatra da je spremna na drugo iako je prvo jos malo.Ona koja zeli odmora za ogranizam,i nju podrzavam.Bog zna svacije stanje.

[/quote]
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

kod mene ce biti razlika 2g i 6-7 mj. i smatram da jest mala..ali mi smo tako htjeli(ustvari i manju al bog odlucuje)
vecinom mi govore kao gdje si pozurila mlada si..ovo ono..
ja se osjecam spremnom za to i to je najvaznijeuser posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
8.8.2011 17:55:09   
bebacha
Sonja razlika nije mala.vidjet ces.da vidis kako je mojim sad lijepo.Alen ljepse nego Ajli al bice to jos bolje:)

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
8.8.2011 19:09:21   
SailorMoon
IZVORNA PORUKA: balasgirl

Ja iskreno nisam za te male razlike, jer mislim da se ne bih baš najbolje snašla. A jednostavno želim da se "nauživam" u mojoj bebi sad, a mislim da to ne bih mogla kad bi u kuću stigla još jedna. Svaka čast mamama koje to mogu i koje uspijevaju. I potpisujem Veselu, ni mene baš kuća ne drži nešto pretjerano, znači vrtiguz sam i želim da me ima svugdjeuser posted image user posted image , s jednim djetetom mogu sve fino organizovati, a s dvoje bi to bilo znatno teže. A i nekako imam osjećaj da bi mi bilo puno lakše kad je razlika u godinama bar 3-5, kad je starije dijete već "samostalno" (može se samo obući, otići na wc, jesti i sl). To je moje mišljenje, i opet svaka čast svim mamama koje imaju dvije bebe, a sve im funkcioniše.


Samo bi potpisala. Ja aBd kad mojoj maloj bude godina pocinjem opet raditi. I bebi broj 2 je uplanu kad mala treba u skolu, tu negdje, mozda godinu prije. Naravno ako se desi - Bozija volja, ali zato imaju i srestva da se trudnoca spreci ako se nezeli u tom periodu.

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
9.8.2011 14:27:58   
mišur
IZVORNA PORUKA: bebacha

Sonja razlika nije mala.vidjet ces.da vidis kako je mojim sad lijepo.Alen ljepse nego Ajli al bice to jos bolje:)


Istina!!!
Dok je Ana bila mala imala sam puno više obaveza oko nje, sad je i ne osjetimi ne samo nju nego i Luku. Ona stalno ide za njim, igraju se skupa i jedino kad se potuku oko neke njegove igračke koju ona otima, tad primjetim da su tu.
A oni su oboje još relativno mali da bi se pravo znali igrati kako treba(njemu 3,5g. a njoj 15 mjeseci), tako da očekujem da će biti sve lakše i lakše.
Sve ima svojih prednosti i mana, a najveća mana je puno više obaveza oko njih dvoje. Međutim, vremenom se tako brzo uklopite  i organizujete, naravno ako to znate, pa vam sve bude lakše. Meni nije ni najmanji problem sa njih dvoje bilo gdje otići, u gradu ili van grada, pa čak ih oboje potrpam u velika kolica za nabavku i tako kupujemo. user posted image
Opet, sve je do osobe, kako neko sebi uspije organizovati vrijeme, i naravno, šta želi od života....

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
9.8.2011 14:43:36   
Zoe
Pozdrav drugariceuser posted image user posted image , evo slučajno otkrih da mi i na poslu sad RR fercera pa ja brže bolje da iskoristim prilikuuser posted image user posted image
Druga bebauser posted image user posted image aBd uskoro ćemo dočekati i taj danuser posted image
Nije bilo planirano, a pogotovo što smo imali problema s prvom trudnoćom, došlo nam je kao najslađi poklonuser posted image
Bili iznenađeni svakako, ali šta je tu jeuser posted image
Bit će razlika od 19 mj., nije malo, nije puno, izgurat ćemo nekako, svjesni smo već sada eventualnih frkicauser posted image , a najbolje je od svega što će to kako budu odrastali biti neprimjetna razlika i imat će uvijek druga za igruuser posted image



_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
9.8.2011 14:49:26   
Anoniman
Zoe cestitamuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Zoe)
  Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
9.8.2011 14:49:45   
vila_7
Zoe ma sjecam te se kad si zatrudnila i sa prvom! Nek ti je sa srecom i da se lako porodis i docekas svoju drugu bebicu aBd....i naravno...da sve uspijes organizovati u dvostrukoj sreci! user posted image

P.S. cak se sjecam kako su ti ukinuli RR! user posted image user posted image


< Poruku je uredio helena_7 -- 9.8.2011 14:50:26 >


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
9.8.2011 14:51:25   
Zoe
Hvala user posted image
P.S.Ljubi nam druga,mogu misliti već veliki momakuser posted image
helena, ah kako me nasmijauser posted image , mah dobro te služi sjećanjeuser posted image user posted image hvala, ma bit će aBd sve oki doki, mora bitiuser posted image


< Poruku je uredio Zoe -- 9.8.2011 14:53:59 >


_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
9.8.2011 14:54:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Zoe

Hvala user posted image
P.S.Ljubi nam druga,mogu misliti već veliki momakuser posted image

Anel veliki djecak ima 2god lopov uf user posted image user posted image user posted image samo takav .Kako tvoja krofnica user posted image slusa ljubi mi je .Bas mi je drago zbog user posted image masallah  da abd sve prodje uredu s bozijom pomoci user posted image
Divim vam se ozbiljno ja sam slabic nebi ja to mogla pored ovakvog lopova imat bebu uuuu nedo mi Boguser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .....
Sretno svima od user posted image

(odgovor članu Zoe)
  Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
9.8.2011 14:55:02   
zeze
Eh evo ja sam jedno od onih sto jedva izlazi na kraj s jednim djetetom. Mene moja smori, umori me pa ja nekad ne znam ni jesam li posla ili dosla user posted image user posted image
Ne razmisljam jos o drugoj bebi, ne znam ni kako bi izgledalo da dobijem sad jos jedno. Kako je ljubomorna na lutku kad uzmem, cim je uzmem ona je otima i tuce je. Ja se divim svim zenama koje imaju 2 , 3 i vise djece sa malom razlikom user posted image user posted image
Mozda da je i moja malo mirnija , vjerovatno bih i ja razmisljala o drugoj bebi. Sad je tako kako je.

_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
10.8.2011 1:16:17   
Mjeseceva Pratilja
Ups..Evo i mene..U nekom behutu. user posted image
Nisam na cisto sta i kako..No..Ili dvije crtice ili period..Osjecam se suhbeli..A love me neke intuicije da bii...Bolje da ne pisem sada. Krozuser posted image  par dana cut cemo se. user posted image

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
10.8.2011 9:08:58   
balasgirl
Mjesečeva, jel to neki nagovještaj ???? Haj da ne izmalerišemo šta, javi za koji dan user posted image user posted image user posted image

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
10.8.2011 23:42:00   
isabella
mozda nije mjesto ali ali da se pohvalim mojoj Naidi je 15 mjeseci i radimo na drugoj bebivi iz zdravstvenih razloga a bogami i oslobodila sam se svih trauma koje sam imala pa eto pozelite mi srecu da bude sto prije.......user posted image

_____________________________

Naida 25.04.2010.g dusa moja


Priroda nije fer! Psima nije dala mogucnost da govore, dok neki ljudi odlicno laju.

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
10.8.2011 23:43:48   
Private
isabella sretno,kod mene je razlika 20 mj.user posted image

_____________________________



Ja se ne bojim ljudi, već onog neljudskog u njima.

Ivo Andrić

(odgovor članu isabella)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
10.8.2011 23:45:29   
isabella

IZVORNA PORUKA: Private

isabella sretno,kod mene je razlika 20 mj.user posted image


hvala puno ma ja znam akobogda kada bude da ce biti tesko odredjeni vremenski period ali kasnije ce biti lijepo,,,,,user posted image user posted image


_____________________________

Naida 25.04.2010.g dusa moja


Priroda nije fer! Psima nije dala mogucnost da govore, dok neki ljudi odlicno laju.

(odgovor članu Private)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
10.8.2011 23:47:04   
Private
nece ti puno biti tesko,jedno 2,3 god.

_____________________________



Ja se ne bojim ljudi, već onog neljudskog u njima.

Ivo Andrić

(odgovor članu isabella)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
11.8.2011 2:21:16   
Mjeseceva Pratilja
IZVORNA PORUKA: balasgirl

Mjesečeva, jel to neki nagovještaj ???? Haj da ne izmalerišemo šta, javi za koji dan user posted image user posted image user posted image

Ovaj tvoj potpis je def za mene. Samo bih izostavila dio *lutko*. user posted image
Mogao bi biti nagovjestaj. Dobro ti to kazes..Ja cekam..Pa evo jos 2 dana..Onda cu provjeriti..

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
11.8.2011 2:22:18   
Mjeseceva Pratilja
IZVORNA PORUKA: isabella

mozda nije mjesto ali ali da se pohvalim mojoj Naidi je 15 mjeseci i radimo na drugoj bebivi iz zdravstvenih razloga a bogami i oslobodila sam se svih trauma koje sam imala pa eto pozelite mi srecu da bude sto prije.......user posted image

O braco draga! Da bude sa srecom aBd. user posted image  Zelim ti da uskoro ugledas dvije crtice. Cuvaj mi se.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu isabella)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
11.8.2011 11:52:32   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: isabella


IZVORNA PORUKA: Private

isabella sretno,kod mene je razlika 20 mj.user posted image


hvala puno ma ja znam akobogda kada bude da ce biti tesko odredjeni vremenski period ali kasnije ce biti lijepo,,,,,user posted image user posted image



Ovo je ovako sa svakom razlikom. I zavisi od toga šta je kome teško. Kod mene je razlika 3,5 godine, i ja ne volim dreku i vrištanje, tako da mi je sad taj određeni period kad me izludiše. Vjerovatno će i poslije biti perioda sa drugim "teškim" stvarima. Sve se to nekako izorganizuje.

Razgovaram sa kolegom koji je kad mu je starija kčer napunila 18 mjeseci dobio blizance. Ja:" Uh, kod vas je bilo veselo prvih 6 godina" On:" Paaaa, prvih 25 godina" user posted image


< Poruku je uredio Lejla Ka -- 11.8.2011 11:53:01 >


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu isabella)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
4.4.2015 17:52:22   
LILLO
Ja iskreno ne znam sta da mislim..imam sina od 11 mjeseci i 13 dana i trudna sam drugi put..da li je prerano ili ne..nismo se cuvali iskreno..uvijek smo bili otvoreni prema ideji da imamo jos djece..doduse nismo sad nesto razmisljali o drugom..ali eto desilo se i zahvalni smo bogu..nadam se samo da ce sve biti uredu..opet nekako razmisljam.mozda ce se sincic lakse naviknuti na seku ili bracu dok je mali..u svakom.slucaju sretni smouser posted image

_____________________________

Beba je nešto što u sebi možeš nositi devet mjeseci, na svojim rukama tri godine a u srcu do smrti......

22.04.2014..21:41..rodilo se mamino sunce..moj Arijan
27.11.2015..očekujemo seku ili bracu abd

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 49
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *