|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Progesteron depo
5.8.2011 21:38:41   
me lady
Ma nemam pojma vise sta da radim, doktorica mi rekla da se ne uzimaju poslije 12 sedmice, a on mi rekao da ih koristim do svoje 35 sedmice tacnije ukupno 12 ampula i ponegdje na forumima sam nasla da se po nekim novijim terapijama progesteron koristi cijelu trudnocu, i da dr najbolje procijene koliko dugo i do kada ih treba korsiti. Ovu doktoricu otpisujem jer ona je znala svu moju situaciju i krvarenje i nisko nosenje i tvrd stomak a nije mi dala nista da koristim osim magnezija 300. Samo mi nije jasno sto je on meni dao progesteron kad je mogao Ginipral? Ako ima neka da je korsitila progesteron u drugom trimestru ili slicnu situaciju neka se javi, citala sam da progesteron ne steti fetusu niti trudnoci to bi znacilo da nema neke vece zapreke da korsitim osim sto je ovdje doktori ne prakticiraju da daju poslije 12 sedmice.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Progesteron depo
6.8.2011 0:45:33   
animagical
progesteron ne steti, istina...moj dr divanovic je meni u terapiji davao utrogestan vaginalete u prvom trimestru ne znam, neku vecu dozu, zatim u drugom po dvije uvecer kao i do pune 34 sedmice, ali mi je takodjer za krvarenje dao gynipral 4x1 i apaurin...hocu da kazem da jedna terapija ne iskljucuje drugu, progesteron smijes slobodno,a ako ti je mrsko toliko da te bodu mozes kupovati vaginalete, ptaj opet dr. gynipral isto nece naskoditi, eh jedino ja apaurin izbjegavam,osim ako me bas zaboli... 

< Poruku je uredio animagical -- 6.8.2011 0:46:02 >

(odgovor članu me lady)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Progesteron depo
6.8.2011 10:13:41   
me lady
bas ti hvala napokon se neko javio ko je korisitio i poslije 12, meni je rekao da korisitm od 24 do 35 sedmice, kontam da je on imao neki razlog sto mi je dao progesteron a ne nesto drugo. hvala tiuser posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Progesteron depo
6.8.2011 10:38:37   
Vodolija83
Me lady progesteron ti sluzi za ucvrscivanje ploda,posebno ako ti je niska trudnoca ili kod nekih drugih slucajeva,dr.sam procijeni treba li ti ili ne.
Uglavnom,nes skodi bebi,ne brini...
Ja ga pijem i sada u 26.sedmici,bila na kontroli prije 2 dana i moj dr.Divanovic mi je rekao da nastavim do 34.sedmice,jer se utrogestan pokazao dobro.
Gynipral (on ti sluzi za sprecavanje kontrakcija i prijevremog porodjaja) i apaurin pijem otkako sam dobila kontrakcije.Apaurin se uzima uz gynipral obavezno,pola sata prije,da bi te umirio ,jer gynipral moze izazvati pojacan puls,cak do 130 otkucaja.Meni dr.stalno mijenja dozu gyniprala ovisno o situaciji sa kontrakcijama,a nekad i zbog pulsa,koji mi je u pocetku isao i do 122,pa se ujutro malo treses...
Utrogestan( progesteron) uzimam 2 cps.navece,Gynipral 3X1,a apaurin pola sata prije jutarnjeg i vecernjeg gyniprala.Organizam se vec navikao,tako da mi ej puls na kontroli bio 80.
Posavjetuj se jos s nekim,ako ce ti to olaksati,ali ja dr.Divanovicu vjerujem i pridrzavam se toga.
Cak dok sam bila u bolnici dr.Murtezic mi je rekao da nastavim sa tom terapijom,samo sam tada gynipral morala uzimati 4x1 zbog serklaze,da ne bih dobila kontrakcije.
Sretno i ne brini !


_____________________________

Nase maleno sunceto :))) 25.10.2011. 19h

(odgovor članu me lady)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Progesteron depo
7.8.2011 11:13:47   
mala75
i meni je moja dr. rekla da stavljam utrogestan vaginalno 3X2 do 8.mjeseca, a druga dr sa kojom sam razgovarala kaže da je to previše i da on i nema neku svrhu od kada posteljica preuzme svoju ulogu, tj. da ga poslije trećeg mjeseca treba prestati koristiti. eto sad, više mišljenja veća nedoumicauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Vodolija83)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Progesteron depo
26.12.2014 13:04:04   
mommyToBe
Meni je od pocetka trudnoce ukljucen Dabroston 3x1 posto je prva trudnoca zavrsila spontanim.Uzimala sam ga sve do 14e nedjelje kada je dr. rekao da mogu prestati,nakon cega mi se ubrzo pojabilo krvarenje i kontrakcije,pa je Dabroston vracen u terapiju. U medjuvremenu sam radi mekanog grlica morala na serklaz nakon koji je super protekao,ali je pored Dabrostona ukljucen i Progesteron depo,u vidu injekcija 1xsedmicno. Vjerovatno ce do kraja trudnoce ovako ostati kaze dr.,mada nikakvih tegoba nemam.

(odgovor članu mala75)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Progesteron depo
27.12.2014 18:46:37   
AAvalon

IZVORNA PORUKA: mala75

i meni je moja dr. rekla da stavljam utrogestan vaginalno 3X2 do 8.mjeseca, a druga dr sa kojom sam razgovarala kaže da je to previše i da on i nema neku svrhu od kada posteljica preuzme svoju ulogu, tj. da ga poslije trećeg mjeseca treba prestati koristiti. eto sad, više mišljenja veća nedoumicauser posted image user posted image user posted image

Druga doktorica bi trebala malo da procita najnovije studije i medicinsku literaturu. Prema najnovijim istrazivanjima, progesteron do 34 sedmice dokazano smanjuje sansu od,prijevremenog poroda kod zena koje imaju kontrakcije ili skracen/otvoren grlic. Mnogi ljekari na zapadu ga daju preventivno ukoliko postoji strah da ce doci do prijevremenog poroda. Pretpostavljam da je i prva doktorica preporucila utrogestan iz ovih razloga, a druga doktorica je stara skola...

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu mala75)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Progesteron depo
25.11.2019 18:42:46   
Kikitown
Pitanje! Da li jos uvijek koristite ove injekcije, gdje ih nabavljate, cijena. Ja ih plaćam 20 KM komad kod svoje doktorice, a cula sam da se mogu naći jeftinije? 

_____________________________

Ja pcos, on azoo
25.05 ICSI, Beta 0.

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Progesteron depo
1.12.2019 11:18:00   
Tajci11
Progesteron Depo u Sarajevu kosta 4.45 KM, a npr u Lukavici sam placala 4.3 KM. Cesto imaju nestasice pa smo morali zvati sve redom apoteke i traziti ko ima bar par komada. Ne treba recept ali traze nalaz od doktora na uvid, moze i iz privatne ordinacije. 

Sa nalazom i ampulom odes u zavod za zdravlje zena i materinstvo (u dom zdravlja) i tamo ti napisu recept, ostave ga kod sebe, i daju ti injekciju.Ako je neradni dan, ide se u dezurnu ambulantu, ali traze injekcioni nalog koji ti moze dati doktor porodicne medicine, a ne moze npr ginekolog.Isplati se ustediti 15 KM po komadu. Ja sam vec 30tak komada primila.

(odgovor članu Kikitown)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Progesteron depo
2.12.2019 11:13:34   
Amelaa RR
Kiki gdje ih placas tako skupo, ja sam u svakom postupku placala do 5 km..

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Kikitown)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Progesteron depo
2.12.2019 11:13:45   
Amelaa RR
Kiki gdje ih placas tako skupo, ja sam u svakom postupku placala do 5 km..

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Kikitown)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Progesteron depo
2.12.2019 14:26:08   
Kikitown
Tako mi je naplaćivala moja privatna ginekologica dok se nisam izborila za nalaz i sad s njim kupim u apoteci. Fora je sto je ona zaista dobar ginekolog i nisam htjela da se raspravljam jer zelim da mi vodi trudnocu. Ona je rekla da misli da je 5 komada dovoljno tako da sam ja nastavila dalje da kupujem u apoteci i primam u ambulanti. Čitala sam dosta studija o korisnosti tih injekcija do 12 sedmice u postupku vantjelesne oplodnje, posto dr iz Praga nema nista protiv ja cu ih primati do 12 sedmice s tim sto cu smanjivati dozu postepeno npr sledeci mjesec svaki 4 dan pa treći mjesec svaki 5 dan do 13 sedmice. 

_____________________________

Ja pcos, on azoo
25.05 ICSI, Beta 0.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 37
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *