|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vrtici u Tuzli
30.11.2011 20:12:37   
d.dita
Ima li kod nas u Tz neka fina igraonica, da mi neko preporuči? Meni ima ko da čuva D. ali bih da više vremena provodi sa djecom. Mislila sam ga upisati u vrtić na poludnevni boravak ali sklon je laringitisu, alergijama, a i vrtići su pretrpani. 

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: vrtici u Tuzli
30.11.2011 20:29:35   
Anoniman
dita toliko smo slabi sa igraonicama da ti nemam šta preporučit... a tek finouser posted image user posted image
Imaš žutu kuću tu nije loše.

(odgovor članu d.dita)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: vrtici u Tuzli
30.11.2011 21:07:40   
Meri29
Ima i ona nova na Skveru u piceriji. Nisam bila, ali kazu da je treci sprat za djecu.

_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: vrtici u Tuzli
19.12.2011 12:43:48   
aric
ZDRAVO,AKO ZELIS MOZES SE MENI JAVITI JA IMAM UKUPNO TROJE DJECICE KOJU CUVAM U SVOJOJ KUCI NESTO KAO MINI VRTIC MOZES VIDJETI NA RINGERAJA MALI OGLASI IMA MOJ OGLAS PA PROCITAJ  PA MI SE JAVI AKO SI ZAINTERESOVANA TRAZIM JOS DVOJE ILI TROJE JER SAM DVA DJECACICA VEC SRETNO ISPRATILA U SKOLU PA AKO IMAS NEKOGA JOS DA MI PREPORUCIS BILO BI SUPER,I JA SAM TAKODJE MAJKA DVOGODISNJEG SINCICA KOJEG CUVAM ZAJEDNO SA DRUGOM DJECICOMuser posted image ETO DRAGA PROCITAJ MOJ OGLAS NA RINGERAJI PA SE JAVI


< Poruku je uredio aric -- 19.12.2011 12:52:42 >

(odgovor članu d.dita)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: vrtici u Tuzli
21.12.2011 16:03:40   
aric
NEKA MI SE JAVE SVE MAME KOJIMA JE POTREBNO CUVATI DIJETE JA TRENUTNO IMAM NEKOLIKO DJECICE KOJU CUVAM U SVOJOJ KUCI ZAJEDNO SA SVOJOM KOLEGICOM I NJIHOVI RODITELJI SU PREZADOVOLJNI STO NARAVNO MOZETE PROVJERITI,RADIM TO VEC DUZE VRIJEME(NESTO KAO MINI VRTIC)S TIM DA NA PROLJECE OTVARAM VRTIC ZA DJECU NA ISTOJ LOKACIJI KOJI CE BITI PRIJAVLJENA USTANOVA TJ.PRIVATNI VRTIC.DJECICA SE HRANE ZRAVOM HRANOM I PRIRODNIM SOKICIMA JER PORED SVE OSTALE DJECICE TU JE I MOJE KOJE IMA DVIJE GODINE TAKO DA SVE STO JE LOSE NE BI PONUDILA SVOM DJETETU TAKO NI OSTALIMA,JA RADIM OD 7H DO 17H I NALAZIM SE U BLIZINI STUPINA,AKO JE NEKO ZAINTERESOVAN NEKA MI SE JAVI,CIJENA JE 150KM SVE OSTALO MOZEMO SE DOGOVORITI.user posted image TEL 062 064 000user posted image user posted image

(odgovor članu aric)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: vrtici u Tuzli
2.2.2012 14:35:52   
unique
Drage mame, procitala sam vase objave na ovoj temi, i sama sam u potrazi za kvalitetnim vrticem u Tuzli za mog dvogodisnjaka ;)
Po vasim prijedlozima obisla sam vrtic u Mosniku, kuca sa "rozom fasadom" ;) i ucinio mi se jako lijepim i prihvatljivim, medjutim kad sam trebala otici da se dogovorimo fiksno oko ugovora i svega detalnjije teta mi je rekla da je trenutno kod njih epidemija vodenih ospica i da ce potrajati najmanje dva mjeseca user posted image sto mi nije jasno, kako tako dugo, sad ne znam da li je to stvarno tako, ili se pak radi o necemu drugom, pomislila sam da su prebukirani pa iz nekog razloga nece da me odbije, ali sama teta koja radi tamo mi je rekla da u grupi od 2-3 godine trenutno ima 10 djece a to mi se ne cini previse za jednu grupu...
Zanima me, da li je neko od vas vec kod njih upisao svoje dijete i kakvi su utisci??
Unaprijed hvala, nadam se da ce mi neko odgovoriti user posted image

_____________________________

...moj najveci uspjeh u zivotu dogodio se 17.02.''''10, i svakim danom je sve veci i sve ljepsi ....

(odgovor članu aric)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: vrtici u Tuzli
5.2.2012 12:55:50   
aric
Ne znam sta da ti kazem u svakom obdanistu ima nesto il ospice il...ja ti jedino mogu ponudit ako zelis da ti ga ja cuvam jer kao sto sam vec napisala cuvam ja djecicu zajedno sa svojim dvogodisnjakom jer i moj sin ima dvije godine i imam jednu bebicu i jos jednu curicu od dvije godine koju cuvam u svojoj kuci mogu ti reci jedino da nam je super,pazim na njih,ucim ih isto kao i svoje rodjeno,da ih vidis znaju i engleski pomalo ha ha malo sale al je istina,jedino ne znam gdje si ti i da li ti odgovara jer sam ja u blizini stupina a cijena je ja mislim dobra ne mogu nize bogami ti mozes doc naravno da vidis da budes tu koliko hoces da se uvjeris i sama eto draga javi mi se ako zelis i vjeruj manje ce biti bolestan nego u obdanistuuser posted image pusica tel 062 064 000


(odgovor članu unique)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: vrtici u Tuzli
5.2.2012 13:25:35   
aric
IZVORNA PORUKA: aric

Ne znam sta da ti kazem u svakom obdanistu ima nesto il ospice il...ja ti jedino mogu ponudit ako zelis da ti ga ja cuvam jer kao sto sam vec napisala cuvam ja djecicu zajedno sa svojim dvogodisnjakom jer i moj sin ima dvije godine i imam jednu bebicu i jos jednu curicu od dvije godine koju cuvam u svojoj kuci mogu ti reci jedino da nam je super,pazim na njih,ucim ih isto kao i svoje rodjeno,da ih vidis znaju i engleski pomalo ha ha malo sale al je stvarno istina,jedino ne znam gdje si ti i da li ti odgovara jer sam ja u blizini stupina a cijena je ja mislim dobra ne mogu nize ti mozes doc naravno da vidis da budes tu koliko hoces da se uvjeris i sama eto draga javi mi se ako zelis i vjeruj manje ce biti bolestan nego u obdanistuuser posted image pusica tel 062 064 000



(odgovor članu aric)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: vrtici u Tuzli
9.2.2012 14:18:10   
unique
draga aric, hvala puno na ponudi, medjutim, stupine mi i nisu bas usput ;) ja sam na ircu, pa sam zato kontala na ovaj gore vrtic u mosniku nekako mi je pored tusa za cas tamo i pjeske ;) a buduci da ja ne radim nije mi neophodno potreban neko za cuvanje djeteta, mislila sam da ga upisem u vrtic vise zbog socijalizacije i sticanja imuniteta polako. U svakom slucaju hvala jos jednom na ponudi preporucit cu te dalje ;)
usput, da li neko zna postoji li u tuzli neka vrsta djecijih radionica tamo gdje bi oni mogli kroz igru da crtaju, boje, ili sta j znam jos mozda nesto inovativno ili se to pak svodi sve na vrtic i ove igraone ( zuta kuca, mercator, broadway i babilon...)

_____________________________

...moj najveci uspjeh u zivotu dogodio se 17.02.''''10, i svakim danom je sve veci i sve ljepsi ....

(odgovor članu aric)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: vrtici u Tuzli
10.2.2012 13:22:02   
aric
ma nema na cemu,bas ti i nije usput,hvala tebi u svakom slucaju,ali stvarno ako imas nekoga ovdje u blizini mene slobodno preporuci ja sam i dalje na raspolaganju,a tamo u mosniku vrtic za koji si pitala istina je vlada epidemija vodenih ospica to sam slucajno cula pa eto mozes opet pokusati tamo.Hvala ti i sa srecom


(odgovor članu unique)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: vrtici u Tuzli
12.11.2012 11:48:02   
Alannah
Drage mame,ima li koja informaciju sa koliko mjeseci bebe mogu u jaslice u TZ vrticima,cula sam da je tek od 10 mjeseci,pa da provjerim.

(odgovor članu aric)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: vrtici u Tuzli
20.3.2013 12:56:42   
meedo
zdravo, ev citam ovaj tvoj oglas, bas sam se zainteresovala, samo me zanima od koje uzrasti cuvas bebe. Ja imam djecaka 7 mjeseci, a uskoro bi trebala nazad na posao! Hvala

(odgovor članu aric)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: vrtici u Tuzli
27.3.2013 11:34:26   
Alannah
U kojem mjesecu bude upis u vrtice?

(odgovor članu meedo)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: vrtici u Tuzli
12.7.2013 10:00:18   
Lulu_08
Treba mi info: koliko kosta privatno obdaniste Aladin i da li njihov privatni prijevoz koji preuzima djecu po TZ moze dolaziti u Lukavac, ili ako ne moze gdje najblize Lukavcu se zaustavlja?

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: vrtici u Tuzli
25.6.2014 19:10:12   
Mamila
da obnovim ovu temu: Interesuju me utisci o vrticu Aladin? Raspitujem se o vrticima u koje bih mogla da dam svoju djevojcicu kad za to bude vrijeme. Prije smo zivjeli na Sjenjaku i to obdaniste mi se ucinilo prihvatljivim. Medjutim na par mjesta gdje sam to pomenila ljudi prevrcu ocima ?! Nisam iz Tuzle inace, pa me interesuje sta sam propustila :-)

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: vrtici u Tuzli
10.7.2014 10:45:09   
superka
Draga Mamila.
Ja trenutno imam dvoje djece koja pohadjaju vrtic Aladin. 2-3 godine prjie njhovog polaska sam zaista cula lijepe stvari u vezi ovog vrtica i roditelji su bili zadovoljni. Moja djeca idu vec godinu dana i sto se tice njihovog boravka zadovljna sam sa uciteljicama, ali nisam zadovoljna za samim menadzmentom obdanista. Obdaniste je postalo da kazem "popularno" i sve vise djece se upisuje, tako da grupe znaju brojati po 30 ili vise djece, sa 1-2 odgajatelja, sto je po meni zaista previse. Pri samom potpisivanju ugovora receno nam je da grupe broje od 20-23/24 djece i postoji odredjeni period do kada se treba prijaviti da se obezbijedi/rezervise mjesto. Medjutim po mom iskustvu ko god se prijavio u bilo koje vrijeme u godini je upisan sto je rezultiralo neprihvatljivo velikim grupama djece. Svodi se na to da vise nema kvalitetnog vremena za obrazovanje djece, nego samo za neko njihovo puko cuvanje, tako da i pored dobrih uciteljica one ne mogu da posvete vrijeme samom odgoju djece a da to bude kvalitetno vrijeme. Takodje, ako dijete dodje ogrebano, sa modricom itd, x puta se desilo da same uciteljice ne znaju kako je do toga doslo, sto nije ni cudo jer jedna osoba sa 30 djece ne moze da ima uvid u sve sto se dogadja, sto dovodi u pitanje samu sigurnost djeteta. Dalje, sa ovolikim brojem djece i limitiranim brojem odgajatelja i spremacica cistoca djecijeg WC/toalet-a i samog prostora postaje diskutabilna. Djeca su takodje NON-STOP bolesna, sto je za ocekivati za obdaniste, ali mislim da sa ovolikim brojem djece to je jos vise izrazeno.
U Aladinu se prividno forsira neka zdrava ishrana i poseban odgoj/odnos prema djeci, mada za godinu dana iskustva kao roditelj sve mi se cini da je ovakav pristup vise na papiru a ne i u stvarnosti (npr. na roditeljskim sastancima je receno da se u obdaniste ne donose slatkisi i komercijalni sokovi, nego da umjesto toga to bude voce, medutim u stvarnosti roditelji i dalje donose slatkise i odgajatelji umjesto to da vrate roditeljima oni to dijele djeci. Sto, po meni, je samo jos jedan vid rukovodeceg licemjerstva). A da ne zaboravim reci da je Aladin jedno od NAJSKUPLJIH obdanista u Tuzli sa tenutnom cijenom od 200KM (220 za jaslice), sa mogucim poskupljenjem iduce godine (a da pri tome nema ni spomena o mogucem poboljsanju kvaliteta usluge). Pri ovome zelim da navedem da se sve dodatne aktivnosti naravno i dodatno placaju, takode u cijenu obdanista nije uracunat prevoz, kao ni ubrusi i vlazne maramice koje roditelji sedmicno donose. Sto se tice dodatnih aktivnosti, iz iskustva drugih roditelja, odgajatelji/rukovodstvo nema uvida u tok aktivnosti kao ni uvida u sami napredak djece u toku tih aktivnosti (npr. Engleski jezik rukovodstvo se sjetilo tek nakon 6 mjeseci nastave da provjeri nacin izvodjenja aktivnosti). Ovo obdaniste stoji kao "elitno" obdaniste u Tuzli ali ja stvarno ne vidim da se ono i po cemu razlikuje od drzavnog koje je mnogo, mnogo jeftinije (140 KM). Meni je sada trenutno zao da ispisem djecu jer su se navikla, ali ako se ne promijeni kvalitet boravka mislim da cu biti primorana da to uradim!
Ja se izvinjavam na ovako dugom odgovoru, ali iskreno sam razocarana Aladinom!

(odgovor članu Mamila)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: vrtici u Tuzli
10.7.2014 18:41:54   
škorpija
Koliko sam cula u javnim vrtićima ima puno slobodnih mjesta, ne znam kakvi su uslovi, ali sugurno su manje grupe nego u aladinu

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu superka)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: vrtici u Tuzli
10.7.2014 18:42:27   
škorpija
Koliko sam cula u javnim vrtićima ima puno slobodnih mjesta, ne znam kakvi su uslovi, ali sugurno su manje grupe nego u aladinu

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu superka)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: vrtici u Tuzli
11.7.2014 11:23:10   
Alannah
Sin je isao od septembra do novembra u javni vrtic,u jaslice,kostale 140 KM. BIo je na Slatini,mislim da je Pcelica,koliko se sjecam.U grupi je bilo 23 djece,kasnije 25,a dvije tete.Meni je na pocetku receno da bude oko 18 u jaslicama,ali eto broj se povecao.U principu sam bila zadovoljna,ispisala sam ga jer sam ostala bez posla.To vrijeme dok je isao u vrtic je bio vise kuci,jer kao i sva djeca,odmah je sve pokupio i stalno prehlada i na kraju upala pluca,ali srecom i to smo lako pregurali.Tete su pazile na njih koliko su mogle,nijednom nije imao ogrebotinu ili slicno.Vrtic je cist,uredan,sto se tice hrane rucak je super,jer su kuhana jela i salata,supe,ali uzina i dorucak su cesto slatkisi,pastete,salame,iako je citav vrtic polijepljen sa plakatima o zdravoj ishrani.Tete su bile za to,da roditelji i ako sta donesu donesu jogrut voce,ali bilo je djece koje su donosili smoki, sok dvojni c u kome ni v od voca,ali to je do roditelja.Ja sam, kad smo ga upisivali htjela javni,pogledala sam i aladin,ali nisam primjetila da se nesto razlikuje od javnog,ni po programu,ni po jelovniku i broju u grupi.Druga stvar koja mi je smetala u Aladinu je sto imaju vjeronauku, za koju muz i ja smatramo da nije mjesto u vrticu. Opet kad ga budemo upisivali planiram u javni upisati.Eh da,tete bi svaki dan podnijele izvjestaj sta je radio,koliko je za koji obrok pojeo.

< Poruku je uredio Alannah -- 11.7.2014 11:26:13 >

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: vrtici u Tuzli
13.8.2014 12:22:02   
mlada@mama
Da malo osvjezimo temu...Interesuju me novija misljenja(utisci)od JU Nase dijete posebno od vrtica na Stupinama..Imam blizankinje od 2 godine koje bi trebala od iduceg mjeseca upisati.Buduci da je upisni rok vec prosao valjda uspiju upisati ih na vanrednom roku...Ali vise me interesuju utisci o tetama,hrani,grupama...odgoju nase djece...Buduci da se prvi put odvajam od curica zelim da budem sigurna da ce biti u sigurnim rukama..

(odgovor članu Meri29)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: vrtici u Tuzli
3.9.2014 12:52:51   
tom cat
Po meni, velika mana vrtića Kolibri (Stupine), jeste sto nemaju svoje dvoriste. Imaju terasu, prizemnu naravno, ali nije to isto. Higijena i hrana je ok,a za osoblje imam podijeljeno misljenje.

(odgovor članu mlada@mama)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: vrtici u Tuzli
18.10.2014 2:37:56   
Mamila
Draga superka,
hvala na dugom odgovoru, ti se izvinjavas, a meni si bas pomogla, vjerujem i ostalima.
Svoju djevojcicu sam nakon dugog premisljanja upisala u JU Nase dijete. Kao sto rece Alannah i nas je od Aladina na kraju odbila upravo cinjenica da potenciraju vjerski odgoj. Tako smo zavrsili u jaslicama u Kolibriju na Stupinama.

E sad, krenula je od septembra, tako da joj je ovo tek drugi mjesec. Ustvari, cim je krenula pokupila je neki virus, tako da je sa danasnjim danom bila svega 10 dana u vrticu. Jos uvijek se prilagodjava, jos uvijek place svako jutro, tacnije kako vrijeme prolazi sve vise... :(
Higijena je ok, ali osoblje i hrana. U najkracem : Drzavna firma! Za dorucak je margarin, griz... za rucak makarone, grah ili supa uvijek sa tonom udrobljenog hljeba. Ako dijete to nece tete same daju grickalice i keks "samo da jede bilo sta"! Ogranicena sredstva diktiraju kvalitet, odnosno uslovljavaju nedostatak istog! Svima nam se dize kosa na glavi od toga, ali kad bi nam trazili da platimo vise kako bi ponudili kvalitetniju ishranu djeci, rijetki bi pristali.

Osoblje? Ista prica. Vjerovatno im plata nije neka, mozda nije ni redovna, tako da se puno i ne trude. Tuzno! Ocekujem da taj posao radi neko ko uziva u radu sa djecom, ali kod ovih teta to ne primjecujem. Upale im tv i to je jedina animacija koju nude. Jednostavno nemam dobar osjecaj, igrala sam se mislju da je ipak prebacim u Aladina, ali sad nakon superka-inog odgovora ne mogu biti pametna. Sve se tjesim kako sva djeca placu, naviknut ce se ... ali ona umjesto da se navikava svako jutro sve jasnije daje do znanja da joj se vrtic ne svidja!

< Poruku je uredio Mamila -- 18.10.2014 2:42:00 >

(odgovor članu tom cat)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: vrtici u Tuzli
18.10.2014 7:37:12   
Alma_27
Moji obojica idu u vrtic Pcelica. Mali tek od septembra a veliki je odavno. Vec je u predskolskoj grupi. Mi smo prezadovoljni. Ima ih oko 20tak u grupi.Mozda i koje dijete vise. Nisam sigurna. Osoblje je ljubazno i pristupacno. I djeca vole uciteljice pa i logopeda i nastavnika sporta. Uvedu red al nisam cula ni ja ni od ovog starijeg da neko galami na djecu i da je grub. Ishrana je rekla bih zadovoljavajuca. za rucak je uvijek nesto kuhano a za dorucak i uzinu kako kad. Uglavnom mazalice ili za uzinu neko voce. I oni (u starijoj grupi) idu na panonsko ljeti i na klizaliste zimi u okviru skole sporta. Idu, kao i druga obdanista pretpostavljam, i u posjete drugim ustanovama (npr. aerodrom, vatrogasci) da vide sta se tamo radi. Eto tako user posted image

(odgovor članu Mamila)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: vrtici u Tuzli
2.11.2014 19:11:36   
selma90
Dragi moji studentica sam imam 24 godine cuvala bi dijete bilo kojeg uzrasta takodje u ibzir dolaze I djeca koja idu u skolu samo u Tuzli ili blizoj okolini poz

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: vrtici u Tuzli
16.2.2015 18:31:26   
djecij radost
pozdrav za sve na forumu,mi smo novootvoreni vrtic pa pronađite nas na facebook stranici DJECIJA RADOST,nalazimo se u Si-Selu,ako vam budemo potrebni tu smo za vas,lijep pozdrav

< Poruku je uredio djecij radost -- 16.2.2015 18:36:58 >

(odgovor članu selma90)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *