|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Problemi sa menstruacijom
13.1.2009 11:46:23   
Vedica
IZVORNA PORUKA: tikica_69

Lijecnici bi ti rekli da je ciklus u granicama normale i da nemas razloga za brigu, jer tretiraju cikluse koji treju 25 - 35 dana kao normalne.
Meni se skratio ciklus, ali kod mene je u pitanju MPO, pa zato. Malo mi se hormoni posesmerili



IZVORNA PORUKA: nikita

E drage moje mene uzasno boli kad trebam dobit. Ocekujem je za 2 dana i vec me muka hvata, glava me boli,povraca mi se ,naduta sam a da ne govorim koliko sam zivcana.

Prije spontanog ciklus je bio svako 28 dana,a od tada svako 29 ili 30...ma sve je to normalo,vazno je da ona dode(mada je mrzim) jer bez nje ne bi bilo ni bebaca.

Pusa i pozz



IZVORNA PORUKA: ena0002

I kod mene je situacija takva, ciklus mi traje od 30 pa nekad i do 35 dana, a glava me dan pred  uzasno boli. A sto se tice duzine ciklusa i ja mislim da je  to OK



_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Problemi sa menstruacijom
14.1.2009 14:12:44   
larina
evo je dosla a trajao ciklus 36 dana

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Problemi sa menstruacijom
14.1.2009 14:18:59   
kovrdjava
Dok sam djevojka bila onako me je boljelo,al nista strasno...Sad kad sam poslije poroda stavila spiralu to je katastrofa,jako su mi obilne men. i krsta me razvaljivaju kao da se porađam,pravo zeznuto...

_____________________________

Koja ostane,zlata vrijedi...

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Problemi sa menstruacijom
10.2.2009 20:11:46   
Vedica
prijenos posta

IZVORNA PORUKA: Nann
Od Nove godine dobila sam 4 puta!!! Odnosno imala sam M 29.12.08 i kada sam otissla na folikulmetriju rekao mi je da imam cistu 6,7x6,3cm,pocela sam piti dabroston,i dobila sam nakon 3.tablete 14.01.09 (17.dan ciklusa).Cista je pukla,ali sam opet dobila 28.01.09. doktor mi je rekao da sam tad trebala dobiti i da je to ok I evo opet sam danas dobila M (14.dan) 10.02.09 Planiramo bebu,imala sam pobacaj jedan. Dabroston sam prestala piti prije 20 dana. Da li je neko vec imao slicnih problema i kako se zavrsilo? Inace se lijeci kod Dr.Murtezica. Svaki njegov pregled je bio samo UZ,da li mislite da bih trebala cuti i druga misljenja, i kome da se obratim? Stvarno vise ne znam sta da radim!



_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu kovrdjava)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Problemi sa menstruacijom
4.3.2009 10:04:08   
dipa
ćao evo da se i ja priključim ovoj raspravi oko user posted image i mene užasno boli ali ako prije nego dobijem par dana pijem čaj od nevena onda me dosta manje boli.dok sam koristila kontracepciju nije me ništa boljelo ali već godinu dana radim na user posted image pa ponovo boli prije user posted image pojavi mi se neki smeđkast iscjedan pa ondauser posted image bude dan-dva opet iscjedak i gotovo .kad sam bila kod dr kaže mi da sam pod stresom i da se malo opustim al j.

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Problemi sa menstruacijom
27.3.2009 8:01:42   
Vedica
prijenos posta

IZVORNA PORUKA: edijevamama
Inace imam redivne menstruacije svakih 28 dana  medjutim prije 4 mjeseca je pocela zezat i to 2 mjeseca je dosla na 31 dan dabi zadnja dva puta se sad skratila na 25 dana! Inace imam anovulatorne cikluse i imam jednog djecaka, zatrudnila klomifenom iz drugog ciklusa. sad vec 13 mjeseci pokusavam i nista, kontala opet pocet klomifen medjutim menzis se poremetiooooooooo, Kako sam sad dobila doktoru cu ici tek za 5-6 dana a do tada znali neka sta je ovo?



_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu dipa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Problemi sa menstruacijom
27.3.2009 13:08:41   
edijevamama
nema niko slicnnu sitiaciju?????????

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Problemi sa menstruacijom
23.4.2009 11:15:51   
Nedi
Trebala sam dobiti 01.04. a menstruacije jos nema......Nikad nisam imala redovne, i nikad ne znam kada cu dobiti, poslije terapije bi bilo sve ok dva ciklusa i onda opet po starom(pila sam 3x terapiju po 15 dana ne sjecam se tacno sta). Poslije poroda je izgledalo ovako: mart-juni-august-oktobar-novembar-decebmar-januar-i zadnja 01.03. prije otprilike 6 mj radila papa i bila na pregledu sve bilo ok, a trudna nisam 99%. Dr su ranije to pripisivali dugogodisnjoj anemiji.....a sad mi se nesto ne da ponovo ici...ima li ko kakav savjet

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu edijevamama)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Problemi sa menstruacijom
2.5.2009 21:59:41   
Vedica
prijenos posta sa slicne teme


IZVORNA PORUKA: srića

Otvorila san novu temu jer ne znan di bi ovo pitanje ugurala,a možda će još netko imati pitanje u vezi ovoga,pa eto...ovako...ovaj misec ne mogu ginekologu jer ide na godišnji...menstruaciju san dobila na vrime,s tim da me nije ništa bolilo u tim  danima kad sam imala,a prošla mi je  došla ranije,što nikada nije bilo i trajala je kraće. Muči me to što me sad boli i probada kao da ću dobiti, a  mi je završila prije 5 dana. Nekad me presječe u leđima. Imam konstantno bijeli iscjedak već mjesec dana,ne peče,ne svrbi dole ništa. Trbuh mi je svaki dan sve veći i kao da je napet...ne znan što da radin...bojin se! A kod ginekologa sad ne mogu.


IZVORNA PORUKA: ninki

Srića, mislim da imaš neku upalu! Ne moramo za svaku sitnicu trčati kod ginekologa. Nego ti pribjegni kućnoj radinosti. Imaš temu ljekovite biljke, pa ondje možeš vidjeti šta je najbolje za piti, a moj ti je savjet čaj od nevena ili žutog kantariona. 



_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Problemi sa menstruacijom
2.5.2009 22:06:49   
veeseelaa
ja sam imala bolne menstruacije tako da bi prvi dan izostajala s posla, obavezno bi pila nešto od tableta, znala sam i povraćati....
od kada sam se porodila bolova nemam uopće

< Poruku je uredio veeseelaa -- 2.5.2009 22:07:27 >

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Problemi sa menstruacijom
2.5.2009 22:08:48   
teta berta
isti slučaj i kod mene sad su bezbolne he he...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Problemi sa menstruacijom
2.5.2009 23:05:41   
ljubičica 28
Pozdrav cure,evo da se i ja priključim raspravi.Kod mene su užasno bolne user posted image  od kada znam za sebe.Sve sam probala:baralgin,neofen,voltaren rapid i sl.Od nekih ne samo da nije bilo pomoći nego mi se stanje pogoršavalo ili bih odmah povratila...Ali od kako koristim Nalgesin forte nikakvih problema nemam.
Popijem 250 mg čim nastupe bolovi i mirna sam čak i prvi danuser posted image .Nadam se da će još nekome pomoći...meni i mnogim mojim prijateljicama stvarno jesu...pozz...

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Problemi sa menstruacijom
19.6.2009 19:26:22   
jopy
Cao svima! Nova sam ovdje pa me zanima da li još neto ima ovakav problem.Dragi i ja smo pokušavali god dana dobitiuser posted image ali nikako nismo uspijevali. U zadnje vrijeme stalno imam probleme s user posted image . Prvo me je mučio iscjedak, onda sam znala cijeli mjesec krvariti. Također sam znala nekoliko dana krvariti, pa bi prestalo i onda bi opet počelo. Jel još tko imao takvih problema? Znate li možda za neki čaj koji bi mi pomogao jer mi je dosta kontrac. tableta. već sam postala očajna jer jako želim user posted image ! Nadam se da će mi netko pomoći!

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Problemi sa menstruacijom
19.6.2009 22:16:18   
sanela22
IZVORNA PORUKA: jopy

Cao svima! Nova sam ovdje pa me zanima da li još neto ima ovakav problem.Dragi i ja smo pokušavali god dana dobitiuser posted image ali nikako nismo uspijevali. U zadnje vrijeme stalno imam probleme s user posted image . Prvo me je mučio iscjedak, onda sam znala cijeli mjesec krvariti. Također sam znala nekoliko dana krvariti, pa bi prestalo i onda bi opet počelo. Jel još tko imao takvih problema? Znate li možda za neki čaj koji bi mi pomogao jer mi je dosta kontrac. tableta. već sam postala očajna jer jako želim user posted image ! Nadam se da će mi netko pomoći!

Probaj sa vrkutom, ne znam da li s njom pokusavala ali ja odkad nju pijem ciklusi su mi postali redovni...Mozes pokusati i sa macinom travom...


< Poruku je uredio sanela22 -- 19.6.2009 22:17:23 >

(odgovor članu jopy)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Problemi sa menstruacijom
19.6.2009 22:20:27   
sanela22
jopy, pogledaj temu ljekovito bilje
http://ringeraja.ba/forum/Lekovito_bilje/m_80649/tm.htm
a ima i tema o macinoj travi
http://ringeraja.ba/forum/Macina_trava/m_5256/tm.htm
Eto nadam se da sam bar malo pomogla...


(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Problemi sa menstruacijom
19.6.2009 22:28:15   
djevojčica
jopy,jesi li ti provjeravala hormone?možda imaš neki hormonski poremećaj.ne znam koliko ti tu može pomoći ljekovito bilje ali ti pokušaj i sa tim ako želiš.pa vidjećeš....

_____________________________

dok čekaš,iskoristi to vrijeme i radi korisne stvari-čekanje neće biti toliko dugo a i život će biti puno ljepši............

(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Problemi sa menstruacijom
19.6.2009 23:34:05   
snowrose
Draga,prije nego što smo počeli ganjati user posted image ,moja menstruacija bila redovna,ciklus nešto kraći 21-24 dan,ali to je sve ok .Zadnja dva mjeseca (user posted image  ganjamo 3 godine),dobijem 27 i 29 dan,ali čuj sad.Prošli put mi trajalo 6-7 dana zadnji dani naravno manje ko prestaje,da bi se i dalje produžila.10-ti dan odem dr,sve ok,ali to mi je zbog hormona jer su mi bili visoki i terapijiom ih spuštamo,oni pokušavaju da se izbalansiraju.Mene nerviralo čujem se opet sa dr i pila Dabroston.Nakon njega dobijem 29 dan,ali sve mi čudno-nije obilna i nekako svijetla.Potrefi se da idem na kontrolu u Tz -7 dan ciklusa ispričam dr i ona mi kaže da se to dešava zbog hormona,pregleda me vaginalno i UZV i sve mašala ok.Dođem kući i dalje malo ko prlja me.Sutradan me čak i bolio pupo i pojačala se,crvenija.Danas mi je 10-ti dan.U ponedjeljak ću se ipak opet čuti sa dr u Tz,ako mi se ne smanji pa ćemo vidjeti.Brate nervira me pravo.
Eto napisah ti roman,pa ti skontaj imali tebe u mojoj priči user posted image .

(odgovor članu jopy)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Problemi sa menstruacijom
22.6.2009 14:46:44   
bjaca
kod mene sad ovaj ciklus sve neka cudna desavanja prvi dan ciklusa kao i obicno boli stomak al ovaj put nisam mogla hodati noge su me uzasno boljele prvi dan ciklusa a poslije i ledja sto mi se nikad ranije nije desavalo
user posted image mi obicno bude4-5 dana umjereno krvarenje 5 dan obicno se okupam i kraj al ovaj ciklus vec 8 dan imam neki smedji iscjedak prvi dan sam kontala hajd nista neobicno malo se povratilo a sad mi cudno pomalo me strah sta je voljela bih da mi se jave one koje su bile u slicnoj situaciji user posted image jer sam bas zbunjena

(odgovor članu snowrose)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Problemi sa menstruacijom
22.6.2009 21:11:59   
lanelane
zdravo ja sam nova evo bas sam sada se uclanila al citam vase teme redovno i supers da se gdje i ovako nesto pisati i raspravljati s nekim i da te neko razumije pusauser posted image

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Problemi sa menstruacijom
26.6.2009 19:08:15   
jopy
Hvala vam svima na savjetima! Doktorica mi je na godišnjem tako da ću tek za tri tjedna vidjeti šta če mi reći. Prije god dana sam imala isti problem i dr. mi je rekla da je to zbog stresa. Konačno mi je sada prestalo krvarenje pa sam presretna!user posted image Pokušati ću s onim čajevima pa ću vidjeti hoće li mi pomoći.

(odgovor članu lanelane)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Problemi sa menstruacijom
31.8.2010 17:23:07   
Lilipop
Cure podizem ovaj topik jer imam jedno pitanje i strasno sam uplasena. Imeno, meni je zadnja user posted image  bila na 21.08. i trajala 5 dana i otad nesto braonkasto, sve do danas kad se pojacalo opet na crveno. Grudi su mi uvecane i mislila sam da mi je PRL povisen, provijerila ga i iznosi 192 (102-496) , znaci nije to! Narucila sam se kod lekara al zakazano mi u petak. Stomak malo bolkucka kao kad trebam dobiti. I prosla vjestica me zeznula i dosla 20dc user posted image  i tad se prepala.. Kod obe sam slabo krvarila jedva 7-8 ulozaka za cijelo vreme, a obicno trosim jedno pakovanje za prva dva dana samo. Molim vas cure, ako neka imala slicno iskukstvo pisite mi, poludecu do petka.
Zaboravila sam, pre 4 mijeseca radila sve hormone i sve kako treba.

_____________________________

3 x IUI -0

(odgovor članu jopy)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Problemi sa menstruacijom
2.9.2010 22:52:50   
Lilipop
posto se niko nije javio, sigurno nije niko imao slicno iskustvo, pa da vam ispricam svoje. Imeno, sinoc otisla u 11 kod ginica, jer se krvarenje pojacalo i ja prepadana mislila da imam neki tumor. Na UZV ustanovljeno da mi je lijevi jajnik policistican i da mi on stvara probleme. Ali u isto vreme na desni folikul od 25mm, koji je za vrijeme pregleda ovulirao. Zamislite, na UZV ja sam vidjela svoju jajnu celiju , folikul koji nekoliko minuta nakon pocetka pregleda se izoblicio i ovulirao i jajna celija zajedno sa tecnosti izasla van. Nemate pojma koliko sam bila uzbudjena kad sam to vidjela. user posted image user posted image user posted image  Ali mi je endometrij bio svega 5mmuser posted image user posted image  pa prepisali mi Estrofem 2 tabl. Doc . nije bio puno optimistican ali je ipak rekao da idemo na kucnu radilnost. user posted image  Domaci zadatak i pored krvarenja uspesno obavljen. Krvarenje nastavljeno i danas. Pa sad cekamo...

_____________________________

3 x IUI -0

(odgovor članu Lilipop)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Problemi sa menstruacijom
23.9.2010 12:55:44   
Nedi
Zabrinuta sam....sinoć sam dobila menstruaciju ( zadnja bila u junu 2010.). Ono što me brine je što je menstrucija sluzava pa prezluzava sve se razvlači kao žvaka ali ne onako kako je bilo ranije nego baš baš sluzava. Svakako idem dr cim mi prestane ali me brine velika količina ove sluzi (ili čega već)user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lilipop)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Problemi sa menstruacijom
23.9.2010 13:09:33   
Nedi
I dalje zabrinuto čekam odgovor....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Problemi sa menstruacijom
23.9.2010 13:10:47   
taurus
imaš li jake bolove, mislim jače nego inače
da li si imala sekreta prije

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *