|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Problemi sa menstruacijom
19.1.2011 18:05:48   
palma
Pozdrav. Imam problem vezano za menstruaciju. Inače imam neredovne cikluse, znalo se desiti da nemam po 3 mjeseca, večinom sam izazivala lijekovima, ali kako se liječim i uzimam siofor malo se popravilo, pa sam imala prije dva mjeseca i sad sam opet dobila, ali mi krvarenje nikako da prestane, traje već 15 dana, sad samo po malo ali me zabrinjava jer me boli i desni jajnik, užas. Ima li neko slična iskustva, htjela sam otiči ginekologu ali krvarenje traje, šta mi savjetujete???

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Problemi sa menstruacijom
19.1.2011 19:42:31   
vjestica
nema veze što krvarenje traje, ginekolog te može pregledati
najbolje idi na pregled što prije


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Problemi sa menstruacijom
19.1.2011 23:38:39   
palma
Hvala ti.. idem sutra pod hitno...nadam se samo da nije ništa ozbiljno, brinem se....malo mi je brige sa ovim liječenjem steriliteta još mi samo nešto ozbiljnije treba...

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Problemi sa menstruacijom
20.1.2011 20:04:13   
Behar
I ja imam jedan problem sa menstruacijom, mislim da nije bas ozbiljan al me je strah...
Imam 22 godine, nisam imala spolne odnose (ne znam je li to relevantna informacija, al znam da se to pitanje inače postavlja kad su u pitanju ovakvi "problemi"), i meni je bila neredovna menstruacija, znala sam ne dobit po 3 mjeseca, išla sam ginekologu na ultrazvuk prije par mjeseci i ultrazvuk je pokazao da je sve uredu.
Zadnjih mjeseci hvala Bogu dobivam odprilike redovno.
Međutim, jučer sam dobila, ustvari valjda sam dobila, jer vrijeme mi je (prošli mjesec sam dobila 18-og), ali ide mi skroooz malo i tamno smeđe je boje. Baš malo ide, ne treba mi ni uložak pravi, nego je dovoljan onaj mali dnevni. Tako je evo već dva dana.

Znate li šta ovo znači? user posted image


_____________________________

Allah gives and forgives, man gets and forgets...

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Problemi sa menstruacijom
7.6.2011 23:00:28   
malena27 RR
prenos postova:



IZVORNA PORUKA: kupina

par dana prije nego sto user posted image stigne pojavi mi se smeđi sekret,da li je to neki hormonalni poremecaj ili sta ????to dođe kao ono hoce user posted image doci- nece doci,pa postanem toliko nervozna da molim boga da samo sto prije dođe da me ne muci,iako bih najvise voljela da ne dođeuser posted image
desava li se to jos nekoj od vas,sta znate o tome?




IZVORNA PORUKA: henna ze

meni je to uvijek tako..otkako znam za sebe..al ja ti nisam baš pouzdana..kod mene je i onako sve naopako..nešto nisam baš o tome nika puno razmišljala..al čim se pojavi znam da će user posted image  doći




IZVORNA PORUKA: helena_7

i meni je to uvijek prije poroda bilo,evo sad poslije nije. Citala sam da zna biti problem u hormonima pa i kod zatrudnjivanja,al eto ja sam imala 1 spontani i 1 porod pa ne znam je li to tacno user posted image . MOj dr.kad sam jednm pitala za to rekao je da je sasvim normalno kad pocinje i zavrsava da bude tako,kao to je zaostala krv od prosle m user posted image




IZVORNA PORUKA: kupina

henna imala sam ja slicno,vise je bilo kao sukrvica,kad sam imala povisen prolaktin,al nesto se bas ne sjecam,a mislim da si se pojavljivalo tokom cijelog ciklusa,ovo je vise kao bez-smeđe i eto neposredno prije menstruacije,ovaj i prosli mjesecuser posted image sad da li se prolatin opet povisio,ili sta vec ne znam...nego meni valja raditi nalaze hormona,najbolje rjesenje
helena super da kod tebe nema vise i da imas user posted image
poslije menstruacije imam i ja,naravno zadnjih par dana....a prije sto se pojavi user posted image cuj to zaostalo od prosle,zar i to mozeuser posted image




IZVORNA PORUKA: henna ze

ja sad lupetam..al nekako meni to izgleda kao bijelo pranje pomiješano sa nečim smedjim..pa tek onda nakon 2-3 dana dodje user posted image ..a kad prestaje malo drugačije bude..
ja odavno nisam radila prl...ma meni nikad i nije bio visok ..al ja nemam ni obline M...skroz slabo..pa zato ti kažem..nisam baš ja neki uzorak za poredjenje



IZVORNA PORUKA: san4

Kupina,meni se to desavalo kad sa imala endometrioticnu cistu na jajniku,kao neko tackasto krvarenje dva do tri dana prije menstruacije.Smede,cisto onako,prlja ves.Ako ti se ponavlja iz ciklusa u ciklus,ne bi bilo lose da odes do dr.





_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Behar)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Problemi sa menstruacijom
8.6.2011 9:29:32   
sirnica
Ja godinama muku mučim s neredovnim ciklusom, hormonskim poremećajima i PCOS. Digla sam ruke od terapija i zapela da smršam, izgubila sam oko 5 kg, ne naglo, u neka 4 mjeseca. Zadnja user posted image mi je došla ranije nego što je uobičajeno, trajala normalno, 6-7 dana, i nakon 3 dana ponovo mi se pojavila neka sukrvica i braonkasti iscjedak. To traje evo već 3 dana. Nije mi se prije dešavalo, ovako odmah izauser posted image , znalo se desiti sredinom ciklusa. Sad sam bašuser posted image

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 81
   Prerana menstruacija nakon IVF-a
28.7.2011 13:00:09   
ray
U maju sam radila IVF koji se zavrsio pobacajem u 6 sedmici. Nakon toga sam krvarila neko vrijeme (10 dana) . Krvarenje je stalo i samo par dana nakon toga sam opet imala neregularnu menstruaciju (izuzetno obilno krvarenje koje je trajalo punih 7 dana - obicno obilno imam samo 2 dana).
Inace mi je ciklus bio 28 dana, medjutim sada sam ponovo dobila nakon 20 dana. Prvo je bilo tri dana nesto smedje , a onda krenulo obilno crveno krvarenje. Je li moguce da su mi ovi ciklusi sada anovulatorni i dan nemam dovoljno progesterona. Tako da posto ne dodje do ovulacije , dolazi do krvarenja.
Pravo me brine to sto mozda imam anovulatorne cikluse. Sve se nadam da ce se to uskoro regulisati. :(

(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Prerana menstruacija nakon IVF-a
10.8.2011 13:46:35   
Volim Te!
poz svim zenicama,nije me bilo neko vrijeme jer sam htela malo da dignem ruke od svega...U medjuvremenu sam kontrolisala hormone koji su u redu.papa test grupa 2 doktor kaze i to je u redu ,jajnici i materica ok al meni opet menstruacija neredovna mesec dobijem mesec ne dobijem i dobila sam samo neke biljne tablete koje trebam 3 meseca da pijem i da vidimo kako dalje....Zuti iscjedak me isto muci a dr kaze da je na papa testu sve ok,sad pijem tablete agnucaston i cekam. Lijep pozdrav


(odgovor članu ray)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Prerana menstruacija nakon IVF-a
11.8.2011 12:53:50   
sar@
Volim te! Ja sam koristila te tablete, to je biljka agnus castus i mogu ti reći da je meni pomogla, menstruacije su mi bile redovne i normalne.Ja sam ih pila 4 mjeseca pa prekinula, jer sam počela piti klomifen koji se ne smije miješati s njima.Meni je prvi mjesec kad sam ih počela piti menstruacija došla normalno taj mjesec.Nemoj odustati, to je vrlo korisna biljka imaš gomilu info. na netu o njoj.Sretno.

(odgovor članu Volim Te!)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Prerana menstruacija nakon IVF-a
11.8.2011 17:02:06   
Volim Te!
Citala sam o njima i o iskustvima onih koje su ih pili.Neke zatrudne posle mesec dana koriscenja,neke i po godinu dana nekima u nicemu ne pomaze.Meni ih je moj ginekolog preporucio jer sam zdrava potpuno a menge neredovne.Ispicu ovih 3 meseca pa opet doktoru videcemo...Taj me klomifen zanima koliko sam citala sve koje su ga pile zatrudnile su...

(odgovor članu sar@)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Prerana menstruacija nakon IVF-a
11.8.2011 21:54:59   
sar@
Što se klomifena tiče meni je prvi put da ga pijem i evo pošto je ovulacija prošla iskreno, čekam rezultate i nadam seuser posted image .Neko uspije zatrdniti odmah, a nekome treba duže sve ti je to individualno.Ja sam uradila sve nalaze, moj muž takođe i doktor me stavio na klomifen.Grudi me već bole i ne znam šta da mislim, da li je to predznak menstruacije ili nešto drugo ne znam.

(odgovor članu Volim Te!)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Prerana menstruacija nakon IVF-a
12.8.2011 6:59:24   
Volim Te!
Iskreno i od srca ti zelim da ugledas user posted image !!!!I moj muz je radio hormone i spermiogram to je sasvim u redu i kod mene sve u redu i doktor mi preporucio agnucaston....Ako ni to ne upali videcemo sta cemo dalje,moj jedini problem je menstruacija :(

(odgovor članu sar@)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Prerana menstruacija nakon IVF-a
12.8.2011 16:55:03   
sar@
Joj kako bih voljela da bude user posted image user posted image .I ja tebi isto želim, nadam se da će da ti upali sa ovim pilulama.Sretnouser posted image

(odgovor članu Volim Te!)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Prerana menstruacija nakon IVF-a
12.8.2011 18:04:10   
sar@
Volim te! Možeš li mi reći gdje nabavljaš te pilule i kako se zovu.Ja sam jedino mogla naći pms free od Enciana.

(odgovor članu sar@)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Prerana menstruacija nakon IVF-a
13.8.2011 14:13:32   
Volim Te!
Saro ja zivim u Njemackoj i ovde mi ih je doktor preporucio,zovu se Agnucaston i kostaju 21 euro moze i bez recepta jer su na biljnoj bazi. Jedno pakovanje ispijes za 3 meseca.

(odgovor članu sar@)
Neposredna veza do poruke: 90
   Problemi sa menstruacijom
14.8.2011 16:04:14   
morrisonka09
pozdrav svima.....imam jedno pitanje nadam se da mi netko može pomoći ili bar da je imao sličnu situaciju.....mm i ja pokušavamo bezuspješno 6 godina da dobijemouser posted image , inače su mi user posted image na svakih 24-25 dana, ali skoro mi je doc. propisao dabroston od 12. dana pa da pijem 10 dana i kaže kada ih popijem da trebam dobiti kroz 4 dana, i da ih pijem 1x1.Međutim, ja dobijem poslije pete tablete tj 17.dan i to samo smeđkasti iscjedak, sada neznam da li da ih prestanem piti ili nastavim još 5 dana...i zanima me zbog čega dobijam preko dabrostona kad kako čujem dabroston služi takođe i i za regulaciju ciklusa.....
unaprijed hvala

< Poruku je uredio malena27 RR -- 28.9.2011 16:42:04 >

(odgovor članu Volim Te!)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Problemi sa menstruacijom
28.9.2011 16:43:28   
malena27 RR
IZVORNA PORUKA: emy24

pozdrav drage moje...ma neznam ni kako da nazovem ovu temu,bas sam uplasena,i iznendađena...user posted image user posted image mnoge od vas znaju da sam ja imala spontani pobacaj u martu,i poslije toga samo mi je se jedan mjeseca poremetila menustracija..isla na kontrole redovne i sve je bilo ok,i evo poceli smo raditi na novom clanu nase porodice,kad opet je iskrsnuo nek problem...redovnauser posted image mi je bila 17.9,i bila je malo obilnija nego inace,ali ja sam to prepisala,malo i upali,malo i stresu,trajala 5dana i gotovo,i ja i moj muz sinoc napali jedno na drugo,jer su nam plodnidani,ma ja nisam ni primjetila  ustvari nije nista ni bilo,jer sam se prije tusirala,kad muz me zove u kupatilo i kaze ti krvaris...user posted image user posted image user posted image meni su se noge odsijekle,kako sta nemam poima???jutros nazovem svog ginekologa,i on mi kaze da je doslo do poremecaja hormona,ili se stvorila neka cista u međuvremenu koja je pukla,i da sacekma dok prođe ili u slucaju obilnijeg krvarenja da se javim  njemu...zanima me dali se neko susretao sa ovim i imate li kakav savjetuser posted image user posted image user posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: salmy

Meni se to zna desiti,nista strasno.Bas prosle godine kad je bio user posted image rođendan ja dobila,a nisam trebala jer sam imala prije 15 dana?
Prosla mi normala,otisla na pregleda poslije i sve ok.Isto gin,rekao mozda stres ili vodene ciste
I ja sam se prepala,ali nista strasno.Kad ti prođe otiđi na pregled.Nadam se da ce biti sve ok!
Sretno


IZVORNA PORUKA: emy24

krvarenje nije obilno,isto prvi dan menustracije,pitala sam ja doktora dali je moguce da sam trudna,pa reko mozda preko bebe da ide ova menustracija,jer bas se trudimo za user posted image ,pa eto neznam u svakom slucaju ja cu otici na kontrolu da vidm u cemu je problem,a prije par dana me bolio desni janik,ono bas me zigao,mozda je i upalauser posted image



IZVORNA PORUKA: helena_7

ma garant nije nista ozbiljno s obzirom da si redovna po pitanju pregleda, pa nemoj se sekirati nego cim mognes na pregled



IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

U svakom slucaju, idi doktoru.
Ja sam jednom, dok sam studirala, dobila nakon dvije sedmice...sasvim normalnu menstruaciju. Razlog:stres. Bilo je vrijeme ispita, ja htjela u junu dati uslov...bla bla bla. Moze biti da si zadala sebi neki tempo, da si preforsirala organizam...Ne znam. Uglavnom, da znas, desava se i moze da ne bude nista opasno, ali IPAK ti MORAS posjetiti doktora sto prije. Sretno!





_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu morrisonka09)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Problemi sa menstruacijom
28.9.2011 22:50:52   
Mjeseceva Pratilja
http://www.ringeraja.ba/forum/m_978958/mpage_1/tm.htm#1000377

Emy24..Mozes i na ovoj temi pogledati..Bice ok aBd.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Problemi sa menstruacijom
29.9.2011 19:11:41   
emy24
krvarenje se pojavilo tacno na prvi dan plodnih dana...i sad to ne kontam nije obilno i nista me ne boli



_____________________________

Emin & Ejna
23.04.2007.
26.07.2012

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Problemi sa menstruacijom
5.10.2011 16:07:34   
emy24
evo samo da javim da sam danas isla kod doktora i sve je ok,samo su se malo hormoni uzburkali,ali kad mi prođe menzes trebam opet otici na kontrolu,da vidimo jel se stanje stabilizovalo...eto hvala na podrsci

_____________________________

Emin & Ejna
23.04.2007.
26.07.2012

(odgovor članu emy24)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Problemi sa menstruacijom
8.12.2011 10:04:20   
burica
Drage moje,

Dobila sam menstruaciju ali me prvi put u životu skoro ništa ne boli stomak
pa mi je to čudno. Da li je neko imao iskustva sa tim? Sve je isto vezano za
krvarenje ali stomak gotovo da ne boli. Inače imam jako bolne menstruacije.
Danas mi je četvrti ili peti dan krvarenja

(odgovor članu emy24)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Problemi sa menstruacijom
21.3.2012 16:09:36   
Amelaa RR
Prenos postova

IZVORNA PORUKA: july

Pozdrav svim forumasicama,ja ne znam jesam li ja neki opet unikatni slucaj,nadam se da nisam.Pokusavam par godina zatrunjeti ali ne ide,ali da ne duzim pricu,zdrava sam i svi nalazi su mi u redu,suprug ima blago usporene spermatozoide,ali kazu doktori nebi trebalo da je problem.
Ali ono sto mene muci je to da sam dobila menstruaciju 5.marta,pa opet 20.Taman kad sam trebala imati ovulaciju,jos sam radila test za ovulaciju i pokazao mi je da cu ovulirati najkasnije 19.marta.Pa zna li neko sta bi to moglo biti da nije u redu sa mnom?I jos nesto,ima li neko iskustva sa OvariaComp granulama?Hvala vam unaprijed za odgovore koji ce mi itekako pomoci u ovoj muci.

IZVORNA PORUKA: choirgirl

july, pa je l bash krvarenje poput menstraulnog, ili je slabije od menstraulnog?

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

I još jedna sugestija: ako je dijagnoza tako "lagana" kao što ginekolozi smatraju, a ne možete ostati trudni par godina vrijeme je da se potraži stručnija pomoć iz oblasti neplodnosti.

IZVORNA PORUKA: mo girl

meni se to desilo nedavno i trajalo je 5 dana bas kao da sam dobila i isla sam na pregled i naravno nista mi nije receno osim da je mozda doslo do naglog pada hormona.ako imas neku cistu mozda je pukla uglavnom nemoj se sekirat nije strasno ja sam mislila da je ovulacijsko krvarenje al je ispalo bas kao da sam dobila.
sto se tice nezatrudnjivanja ista je situacija kod mene sve nam je u redu al trudnoce nema pa smo se mi obratili doktoru za neplodnost pa ako ti sta treba pitaj slobodno


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu burica)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Problemi sa menstruacijom
21.3.2012 17:39:26   
july
croirgirl@ Nije tako jako kao menstrualno,malo mi je gusca krv nego inace i puno manje krvarim,ne znam sta da mislim.
Lejla ka@ Urolog je tako rekao a vezano z apokretljivost spermatozoida,nije problem kaze,ali svakog mjeseca nam postaje sve jasnije da ipak jeste problem.Planiramo uskoro da posjetimo doktore i ja i suprug,ali to traje ovdje(njemacka) dok dobijemo termin.
mo girl@ procitala sam da je potpuno normalno da se desi jednom  ili dva puta u godini neredovna menstruacija,i to je znak vanovulaturnog ciklusa,znaci da nije bilo ovulacije tog mjeseca i zato krvaris ranije,ali ja sam radila test za ovulaciju i zato mi nije jasno,zasto krvarim a imala sam ovulaciju.Ili test nije bio tacan,ne znam.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Problemi sa menstruacijom
21.3.2012 19:12:48   
mo girl
pa dosta zena kaze da im ti restovi nisu pouzdani pogotovo ako imaju hormonalnih problema pa mozda je zbog toga a meni je bilo manje nego uobicajeno al ipak je trajalo 5 dana i onda sam opet dobila za mjesec dana znaci to je to

(odgovor članu july)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Problemi sa menstruacijom
22.3.2012 11:16:32   
july
Hvala svima na brzim odgovorima,ja se nadam da cu dobiti sledeci put za mjesec dana a ne opet  za 15,ako, onda idem kod doktorice,pod obavezno,a najbolje da n edobijem narednih 9 mjeseci,sto i zelim svima koje zele bebu .

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *