|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
4.9.2008 22:29:24   
Najdraza mama
Moju djecu je moj muzic iznio iz bolnice i unjeo u kucu..nekako mi logicno..

_____________________________

Mama vas voli..

(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
4.9.2008 23:20:02   
Romali
Iz bolnice ga iznijela svekrva,požurila da bude prva , nismo se ni snašli user posted image . Ali zato ga je u stan unijela moja sestra, uzela ga fino i rekla- ja sam stabilnija uz stepenice user posted image user posted image

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
4.9.2008 23:24:27   
neki
Stabilnija uz stepenice,joj kraljiceuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
5.9.2008 15:05:25   
ziki
Dok sam bila kod muževih čula sam za običaj-gatku kad negdje odeš ako žensko unese i  iznese bebu buće curica sledeća.
Što se tiče izlaska iz bolnice i ulaska u kuću svekrva i muž su došli po mene tj našli se ispred bolnice, muž ga je nosio 5 spratova i unio u stan a onda predo svekrvi dok se sazuo-ja sam jedva sebi došla pošto sam iz bolnice izašla 22 sata posle porođaja. Nikakve običaje nismo jer ih ja ne volim i ne praktikujm- a porađala sam se ja pa je moja bila zadnja.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
5.9.2008 15:12:39   
medavi
Cula sam za obicaje al poznajuci mene niko se nije usudio ni spomenut !
MM iznio iz bolnice i unio u kucu oboje djece- to mi je normalnouser posted image
al sam vidjela i na njemu da nebi dozvolio da iko drugi to uradi....mama ni moja ni njegova a one se nisu ni bunile i kvit.


_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
5.9.2008 15:42:31   
lamka
moju curicu je iznio mm i od mog brata zena.a svekrva je cekala kod kuce kao i moja mama.niko se nije nametao niti govorio za neke obicaje ja iz bolnice nazvala i rekla da muz i snaha dodu po mene i gotovo.tako i bilo

_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
6.9.2008 12:50:52   
tresnjicaaa
Jos malo pa ce neko da kaze da ne valja zensko ni da rada djecu. Ne mogu da vjerujem koliko puta sam u zivotu cula ne vlaja zensko ovo, ono, ovako ili onako. Musko sve valja. Ma dosta toga ba. Te su obicaje izmislili neobrazovani ljudi koji nisu postovali ni svoju zenu a boga mi ni vjeru u kojoj je zena daleko ispred muskarca i u kojoj se cijeni vise nego sto nasi muzevi cijene svoje zene. Mog isna je iz bolnice iznjeo MM zato sto sam mislila da je lijepo da on iznese svog sina, a i ja nisma mogla da ga nosim uz stepenice jer sam rodila na carski.

_____________________________

Namik 23.01.2006.
http://selma-sarajevo-tripoli.blogspot.com/

(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
6.9.2008 23:59:10   
aazra
Slazem se s ovim prethodnimuser posted image

Jucer mi je svekrva pricala kako su se prije davala imena - elem najmanje su imena davale majke.

Uglavnom svekrve, muzevljeva familija, itd.
To dovoljno govori i ostalim "obicajima" koje bih ja nazvala "glupostima"!

(odgovor članu tresnjicaaa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
7.9.2008 0:08:48   
suncan_dan
IZVORNA PORUKA: aazra

IZVORNA PORUKA: semi83

user posted image user posted image moj muz je iznjeo bebanu iz bolnice i unjeo je u kucu user posted image user posted image


Pa zar nije to najnormalnije...?


za mene jeste, al eto vidis svaceg ima...


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
7.9.2008 1:08:21   
neki
Ma i meni je najnormalnije da muz iznese bebu iz bolnice,ali koga god cujem da prica o tome,uvijek pozovu maksuz nekog od familije da iznese bebu,meni je to bez veze skroz.Nase je dijete i mi cemo ga iznijeti,ali samo sam htjela cuti vasa iskustva.

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
8.9.2008 11:48:14   
mynxlee
ja sam iznijela svoju sestricu iz bolnice, u autu je bila kod mame, a na kucnom pragu je preuzela strina. nista joj ne fali. kod nas vazi obicaj da ko iznese bebu iz bolnice, da ce beba poprimiti karakterne osobine te osobe.
ja znam da ce moju bebu i mene iz bolnice izvesti dragi ljudi, a da li su oni muski ili zene, to je najmanje vazno. vazno je da sve bude ok.


_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
24.11.2008 9:25:33   
valika
znam da su obicaj kod svakoga drugaciji al ja bas nevolim drzati do obicaja...naslušala sam se koje kakvih bapskih prica tako da mi je puna kapa toga...nemoj ovo..nemoj ono..nemoj rano poceti kupovati stvari za bebu to ti nevalja..a ja jedva cekam da pocnem a cijelo mi vrijeme to u glavi "pa jel jos uvijek rano".........znam jedno da ce moj muz nositi bebu preko kucnog praga..netreba mi čitava delegacija ljudi za to...............user posted image

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
12.12.2008 21:29:26   
Anoniman
Najsretnija bi bila da dođu samo moj muž i moja sestra po mene, al svekrva i moja mati hoće da dođu već su bile digle nos, što ih nisam ni ponudila jer je to njima čast, prvo unuče. Pa neka dođu nemam ništa protiv samo da se ne posvađaju koja će uzet bebu. Ja ne šljivim običaje furam po svom pa tako ako bude frke ja ću iznijet svoju bebu.user posted image jedva čekam

(odgovor članu valika)
  Neposredna veza do poruke: 38
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
14.12.2008 14:45:54   
seky
Moje prvo dijete (sina) je iznjela iz bolnice moja zaova i MM a drugi put (kcer) po mene i kcer su dosli MM i moja sestra i mali sin..
Sada ce akoBogda doci MM,sin i kcerka koji ce iznjeti svoju malu seku iz bolnice,koji jedva cekaju taj trenutak i prepiru se ko ce nositi bebu user posted image  user posted image  
sinu je 10 god a kceri 7...


Ako je gledat u gatke haman da kod mene je tako oba puta su iznjele tetke (zene) i dva puta curice poslije sina.. hahahahuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

moja zivotna bogatstva
Ensar 31.03.1999
Ajla 22.03.2002
moje trece bogatstvo stiglo na svijet 10.01.09 Sanjin

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
6.1.2009 22:26:47   
sweet
Ja sam iznijela oba bratova i snahina sina.......volim ih najvise na svijetu obojicu. Nista im se nije desilo i  drugi je bio djecak bez obzira sto sam ja iznijela prvog djecaka iz bolnice. A bili nas je tona u bolnici kada smo dosli po njih. Snaha nije ni imala nikakvo pravilo za iznosenje bebice........bilo joj je drago kada smo dosli svi, bas pamtim taj njenuser posted image osmijeh kada nas je sve vidjela.

(odgovor članu seky)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
24.3.2009 13:58:59   
mamin_zivot
ovo je zaista nevjerovatno, svekrva tetak ovaj onaj, kad porodilja izlazi iz bolnice sestra trazi oca da preda bebu, nasu bebu ce iznijeti moj muz, to je nasa beba i to je nas ponos, on jedva ceka da to dozivi i da pruzimo to zadovoljstvo nekome ne pada nam na pamet, naravno naseg sina ce i da unese u kucu! user posted image

_____________________________

16.06.2009.-14:55 rodio se nas sin, najljepsa i najveca radost nasa!!!
01.01.2011.-15:45 rodila se princeza mamina.
Druga radost jeste, ali ne i manje vrijedna od prve. :**

(odgovor članu sweet)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
24.3.2009 15:20:41   
bebana27
ja jos nisam razmisljala ko ce moje djete unijeti u stan ali posto mm dolazi po mene logicno da ce on i unijeti nase djete.

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu mamin_zivot)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
24.3.2009 15:42:39   
tea lana
u bolnicu dosao mm,djever i mama.I mama je unijela u kucu baba i deda muzevi roditelji kao i moj tata cekali su u stanu.

(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
24.3.2009 15:56:16   
delly
joj ljudi moji za sta nema obicaja????
kod nas ima za sve neki obicaji ovo ono user posted image user posted image user posted image user posted image


kod mene se nesljive nikakvi obicaji...pa potom bi trebala i bebine stvari kupovati ...hmm...kad ? kad me uhvate trudovi?? il kad rodim?? user posted image user posted image user posted image ma dajjjjjjjjjjjjjjuser posted image user posted image user posted image

kod mene ce ju iznjeti onaj tko ju je napravio i rodio user posted image znaci muz i ja..ostatak mi niko netreba...ocemo da budemo sami user posted image i to cu dati doznanja user posted image

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
24.3.2009 16:11:43   
triplemama
Kod nas je baš suprotno, nikad nisam čula da je muško iznijelo bebu iz bolnice sem oca.
Kod nas je to čast kada zovneš nekoga sebi bliskog da iznese bebu ko fol iz bolnice.
Moju djecu su iznijele curice od moje zaove i moja rodice svima je tada bilo oko 15-16 god i bile su jako ponosne.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
24.3.2009 19:37:27   
taze_mlada
sto se mene tice kod mene je problem prevoz jer mi nemamo kola hahha tako da nek se mama, tata i seka dogovore ko ce doci a zna se da ce MM biti zajedno sa mnom... i ne do bog nikom drugom da ga vidim! uh... posto sam i vjencanje poprilicno po svom uspjela izgurati (i po MM misljenju) nadam se da cemo i to oko bebe moci ...

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
24.3.2009 22:51:59   
Anoniman
Jao kod nas je bio pravi cirkus. Pred bolnicom su bili, mm, naš kum, moja sestra i brat, od muža sestra, moji roditelji, od muža amidža i amidžinica.... kako me bilo sramota kad sam ih sve ugledala user posted image . Bože sačuvaj!! A mm je iznijeo kćerku, unio je u kuću (ne obračamo plaho pažnju na običaje!!) i mislim da ga je ko i upitao da je unese da bi bilo user posted imageuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu taze_mlada)
  Neposredna veza do poruke: 47
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
24.3.2009 23:07:02   
gvendolina
draga enisa_sara bas me nasmijauser posted image user posted image user posted image

Ja stvarno nisam znala da imaju neki obicaji kod iznosenja djeteta(jest da ja inace ne slusam te obicajeuser posted image ) ali mi je logicno da otac nosi svoju maju bebaru.

A da li ce se jos neko pojaviti to nisam ni razmisljala dok ne procitah ovu tvoju poruku,jer mozda se i kod mene skupi to sijelouser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
24.3.2009 23:14:15   
Anoniman
Ama najgore od svega je što nismo nikoga zvali!!!! Ma kažem ti kad nisam u nesvjest pala kad sam vidjela "sjelo" pred bolnicom user posted image user posted image . Ovaj put ću svima naglasiti da ne dolaze, baš me boli briga!!

(odgovor članu gvendolina)
  Neposredna veza do poruke: 49
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
24.3.2009 23:23:36   
gvendolina
Ma zna da nisi i ne mislim nikoga zvati niti govoriti dok se sve ne zavrsi,ali ko zna sta ce kome pasti na pametuser posted image
Ja kako sam citala ovu tvoju poruku, u mislima mi moji amidza,amidzinica,dajdza,dajzinica...pred bolnicomuser posted image user posted image user posted image
Ma necu nikome ni javljati dok bebac ne stigne kuci ili malo odrasteuser posted image


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *