|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
24.3.2009 23:26:10   
sarayka
Po nas su došli MM , moj tata i mama MM...Kod kuće su nas čekali ostali...Bebu je unio u kuću MM naravno user posted image

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
24.3.2009 23:45:59   
Golubica
07. 08. 2008. cetvrtak, dosli po nas MM naravno, moja kuma (vjencana) i moj brat. Asju u kucu uneo moj brat, a kod kuce su bili moja mama, svekrva i svekar.

< Poruku je uredio Golubica -- 24.3.2009 23:50:18 >


_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
1.4.2009 12:55:46   
Arijana2
Ja planiram ako Bog da da bebu iz bolnice iznese moj tata jer mu je to prvo unuce i znam da bi mu puno znacilouser posted image

(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
11.4.2009 21:24:16   
HannaS
Da ne bi bezze otvarala novu temu,mislim da mogu i ovdje pitat...Zanima me u cemu ste iznijele bebu iz bolnice,tj.kakvu nosiljku ste kupili?Ili ste bebu iznijeli u necemu drugom??Ja jos nista nisam kupila,a ulazim u 9-ti mjesecuser posted image .Voljela bih kupit nesto sto cu i kasnije koristit..

_____________________________

Moj Dindili... 12.05.2009

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
11.4.2009 21:29:06   
Rina26
Hej ja sam kupila korpu ,a nisam je puino koristila,zato ti je moja preporuka kupi nosiljku izgleda kao sjedalica za auto,a valjda ostalo znaš šta ti treba

(odgovor članu HannaS)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
12.4.2009 10:05:35   
HannaS
Sve ostalo je kupljeno,osim te nosiljke..nekako ne mogu da odlucim sta da kupim.

_____________________________

Moj Dindili... 12.05.2009

(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
12.4.2009 10:18:43   
mnn
ja sam odlučila da ču bebu iznijeti u jastuku.kupila mi je mama prekrasan jastuk i u njemu če izači.imamo i nosiljku ali mi je to nekako sad kad gledam pretvrdo za njegovu glavicu...

a kod nas je inače običaj da dodje mm po tebe u rodilište bez obitelji...obitelj i prijatelji kasnije dolaze...e  sad neznam kako je na selu..mislim da je nešto malo drugačije...

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu HannaS)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
12.4.2009 11:03:15   
Rina26
Ikod nas je običaj da MM dođe,a treba u korpi da bude odjelašce,bodić,jedna platnena pelena i  jedan pampers

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
12.4.2009 11:33:23   
manuela RR
Ja nemam pojma za te običaje al po Emira je došao moj muž sa mojim bratom i snahom.
Snaha ga je iznijela iz bolniceuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
12.4.2009 19:09:25   
HannaS
Ja jedino znam da ce mm doc po mene,a ostalo mi nije vazno...i ostaje taj problem za tu nosiljkuuser posted image Sutra cu vjerovatno u potragu za necim,mada jos uvijek ne znam sta da kupim user posted image

_____________________________

Moj Dindili... 12.05.2009

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
19.4.2009 11:47:45   
škorpija

Imam autosjedalicu, ali sam ipak kupila nosiljku jer ne mogu zamisliti da bebicu onako malo i krhku stavim u AS, baš mi nekako nesigurno. Kupila sam nosoljku ili korpu (kako je ko zove), ali debelo postavljenu spužvom i izgleda mi pravo udobno, mislim da bih i ja voljela da me u njoj iznesu poslije porodauser posted image

Mislim da ćemo našu bebicu, akobogda, iznijeti iz bolnice samo MM i ja, mislim pa sami smo je i pravili user posted image , šta sad ima tu rodbina da se petlja. Moja mama i svekriva će nas dočekati kući pa nek se onda biju ko će bebaća okupati itd. hehe

(odgovor članu HannaS)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
19.4.2009 18:21:00   
Visnja RR
Moju Asju je iz bolnice iznio i u stan unio muzev brat... user posted image
kao musku djecu treba unijeti musko a zensku svejedno user posted image
ili bebu treba unijeti neko od napretka, mlad,  i poztivina lik user posted image

nekad malo postanemo sujevjerni kad su nam djeca u pitanju... MM i ja smo uvjek govorili da ce on biti taj koji ce uzeti i unijeti prvi bebu... al eto promjenismo plan... i nije mi zao user posted image



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
22.4.2009 22:54:23   
Mya_81 RR
Apsolutno ne razmisljam jos o tome....i ne mislim se pridrzavati takvih prica. Ono sto sigurno znam je da ce po mene doci ili tata ili sestra jer jedino njih  dvoje imaju vozacku user posted image

Za muza bih htjela da dodje (NARAVNO!!!!) ali ima takav posao da ako ga bude kacila smjena postoji velika sansa da se ne uspije zamijeniti jer slobodno definitivno nece dobiti, a znam i to da ne zelim nikakvo cvijece kada budem izlazila - nemojte me napadati, ali ja taj obicaj ne volim ...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
22.4.2009 22:56:14   
veeseelaa
'ebeš običaje, glupost

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
22.4.2009 23:01:23   
Ilhana RR
Ja sam Lamiju iznijela iz bolnice a kod kuce nazalost niko nije mogao da nas doceka tako da sam ja i unijela u kucu. A inace kaze se da se ukuci primi od nekog sto je napredan, neko ko je pametan i kome sve ide od ruke... moj babo kaze da je dobro sto sam je ja unijela iz tih razloga hehe




_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
22.4.2009 23:04:21   
magde
eeeeeeee moja beba je donela mm a on je bas super i intelegentan i pametan tako da ako bude na njega bice super<paaaaaa ja ga volim i nemam nista protiv da bude nanjega pa i lici na njega hahahah

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
22.4.2009 23:05:20   
magde
a kuci su je darovali zlato detelina je bitna za srecu

(odgovor članu magde)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
23.4.2009 11:57:47   
HannaS
ja kupila nosiljku,napokon.Nekako mi logicno da se beba iznese u nosiljci ili jastuku iz bolnice.AS mi nije za toga zato sto je beba krhka i mala.A mm ce doc po nasuser posted image user posted image

_____________________________

Moj Dindili... 12.05.2009

(odgovor članu magde)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
23.4.2009 14:19:39   
Mya_81 RR
Ja nisam pobornik takvih obicaja.....def. ne zelim da mi neko poklanja zlato (da se razumijemo ne govorim nista lose protiv onih koji to prakticiraju)...ni za svadbu nisam htjela da mi svekrva daruje zlati jer to uopste ne nosim i mislim da nema potrebe da mi onda to stoji negdje u nekoj kutijici....naravno, zlato ima neku vrijednost, ali meni to ne znaci nista i stvarno ne mislim da ce mi takve stvari donijeti srecu u zivotu, pa tako ni darivanje djeteline za bebu ili planiranje ko ce je donijeti iz porodilista.

(odgovor članu HannaS)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
23.4.2009 14:30:13   
emma.L
Emu je iznijela tetka, muževa sestra, a tko je unio u kuću pojma nemam, jer sam ja još bila na 2. katu kad su oni već ušli u stan na 4. user posted image . Nebitno skroz, a doma su čekali nana i dedo.
Zlato jesam dobila, krasnu ogrlicu. Kod nas to nije običaj i baš sam bila iznenađena. A vidim u Bosni to ide redovno.
Ma sve je to meni super. Kako god okreneš, najljepši trenutak nakon onog prvog susreta je kad vidiš svoje dijete u svom domu. Sve drugo nestane negdje user posted image .  

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
23.4.2009 14:38:26   
mala mu
joj ja već vidim kako će to sve izgledati kada mojauser posted image aBd  bude dolazila kući..
pravi cirkus!!!!!doći će djedovi i nane od mm,njegova cijela rodbina-a ima ih hB i za izvoza...pa još i pola komšiluka...od mojih će doći mama sigurno, a brat i sestra nebi rekla

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
23.4.2009 14:46:35   
mariva
oba puta moja mama je iznjela djete i unjela ga u kuću. ja sam u nju najsigurnija i nisam dala da mi iko izašta petlja oko djece sem nje. ja sam jetrvi obe curice iznjela iz porodilišta ali opet iako se ona vjerojatno nadala ja nju nisam htjela blizu. Poslije bi moja mama cjelo vrijeme dolazila i brinula se oko djeteta isključivo samo ona,jer mislim da kao majka imam pravo odrediti ko je za moje djete najbolji. muž se s tim slagao upotpunosti. Oba puta sam bebu iznjela u tvrdoj korpi iako sam imala i onu at o-13kg. nekako mi ono neizgleda udobno za tako malu bebu

(odgovor članu mala mu)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
29.4.2009 15:13:13   
Modesty
Moju prvu bebu smo iznijeli iz bolnice sve po "obicajima" (ovaj ono, onaj ono), ali ovu drugu, ako bog da, niko osim muza, mog sina i mene nece ni dohvatiti. Odlucna sam u svojoj namjeri i mislim da ce tako i ostati. 

(odgovor članu mariva)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
29.4.2009 15:47:46   
mišur
Ja nisam htjela da bilo ko sem mm dolazi po nas, pa je tako on i iznio i unio u kuću...
Ali, pošto nam tad nije radio lift, čim smo ušli u zgradu, on je bukvalno pretrčao stepenice sa bebom i odnio ga, a ja ostala sama...
I polako na peti spratuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Modesty)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
25.9.2010 11:23:36   
voljena
Mog velikog dječaka je iznio mm, a po bebcu će doći mm i moj brat i naravno bebin brat
to su moji najdraži dječaci user posted image

_____________________________

Ja imam sebi dva dječaka!!! Nek su mi živi i zdravi!!!

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *