|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Krvna slika u trudnoći
20.10.2008 14:21:00   
mamyca
I ja cu ti jos nesto reciuser posted image ,jedan stari dr mi je rekao da organizam moze odbiti ono sto mu treba.Ja sam nakon poroda imala losu ks i kad bih god jela nesto sto sadrzi zeljezo u sebi povratila bih,tako da ti je najbolje viditi s doktorom.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 11.1.2011 13:41:09 >


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Krvna slika u trudnoci
20.10.2008 14:36:39   
mamabb
Da li mi vjeruješ mamyce da mi je i to prošlo kroz glavu, da što više budem jela i uzimala željeza na sve strane da će ova moja poguzija user posted image   to više kupiti od mene...
Staviću joj jednu šipku željznu na stomak pa nek se zadovolji user posted image
U srijedu ćemo doktoru pa će nam on kazati šta ćemo dalje.


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Krvna slika u trudnoci
20.10.2008 15:23:42   
taze_mlada
izmedju ostalih nalaza koje mi je doktor rekao da uradim (krvna grupa, rh faktor, hbsAg, KKS, Fe, Suk, urea i sl) stoji i jedan nalaz za koji doktorica opste prakse nije znala gdje da me uputi tj gdje da uradim nalaz a toje TPHA. mozete li mi pomovci na koju adresu u Sa da se obratim?

Tnx!!



(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Krvna slika u trudnoci
20.10.2008 15:41:31   
mamy Sabina
Nisam iz SA ,pa neznam gdje ćeš raditi TPHA test.Jedino
što ti mogu pomoći je da ti kažem da je to test na sifilis!

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Krvna slika u trudnoci
20.10.2008 20:51:49   
taze_mlada
da, i ja sam vidjela na netu da je to...a skontah da trazi i na hepatitis B i ne znam sta jos....i nadjoh na netu da radi sanasa ali je 40 KM-cica user posted image

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Krvna slika u trudnoci
21.10.2008 11:05:54   
mamy Sabina
Koda nas u HNK se to radi na transfuziji u sklopu bolnice.
Radi se zajedno sa određivanjem krvne grupe i rh faktora,
ne plaća se.

Znači test na aids,hepatitis b i test na sifilis!

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Krvna slika u trudnoci
22.10.2008 13:07:49   
rsanja
ma nesikiraj se samo uzivaj i bice sve okuser posted image ,pozzzzzzzzzz

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Krvna slika u trudnoci
22.10.2008 13:14:01   
rsanja
zeljezo je jako tesko za zeludac,zato treba isprobati vise preparat da se vidi koji tjelu odgovara ,a to ce ustanoviti tvoj ljekar.user posted image

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Krvna slika u trudnoci
22.10.2008 14:08:57   
Sladjusna
Pozdrav,
Da li znate koja je od privatnih klinika ( Eurofarm, Sanasa, Plava poliklinika...) najjeftinija za vadjenje hormona, ili je to ipak najbolje da se uradi na DIP - u?
Ako neka od vas zna, voljela bih da mi kaze, unaprijed hvala.


(odgovor članu rsanja)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Krvna slika u trudnoci
22.10.2008 22:26:01   
mamabb
Opet ja :)

Ništa, samo da kažem kako doktor je mene lijepo smirio kaže da meni i nije loša KS koliko sam se ja uspaničila i da ne uzimam nikakve preparate osim kapsulica koje mi je on propisao (HEFEROL) jer nema potrebe.
Tako da sad Mirela  ''udri brigu na veselje''

Hvala svima na podršci...

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Sladjusna)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Krvna slika u trudnoci
22.10.2008 22:28:19   
mamyca
Eto vidis da je sve okuser posted image user posted image ,sad samo uzivaj i nesekiraj se.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Krvna slika u trudnoci
30.11.2008 0:26:53   
Anoniman
Pošto odavno niko nije pisao na ovu temu, ko zna hoće li mi iko odgovoriti.... Trebam raditi KKS, Fe, suk, urea ...interesuje me je li ko od vas navedene nalaze radio u nekoj od privatnih klinika? Ako da gdje i koliko košta? Unaprijed hvala!!

(odgovor članu mamyca)
  Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Krvna slika u trudnoci
30.11.2008 17:02:53   
Anais
enisa,
ja sam radila nalaze u "Vitalis-u" ... mislim da je cijena 50km, nisam sigurna, evo broj pa nazovi i pitaj: 061/ 172 948
nalazi budu gotovi isti dan!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Krvna slika u trudnoci
30.11.2008 22:38:27   
Anoniman
E super!! Hvala ti puuuuuuuuuunnnnnnnooooooooouser posted image

(odgovor članu Anais)
  Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Krvna slika u trudnoci
17.3.2009 17:29:58   
Apotekarka
Ja sam jutros vadila nalaze i malo me brine sto je sve u granicama normale ali se dosta snizilo...Hemoglobin 123 a bio 140 normalno -120-160,vol eritriocita 3,81 a bio 4,22 normalno 3,80-5.60,hematokrit 0,36 a bio 0,42 normalan 0,37-0,62,secer 5,3,leukociti 7,2...jel moguce da beba sve uzima sebi jer pijem prenatal,jedem sve zivo i voce i zelen...imam pijeska fosfata u u urinu i mislim da me od tog grcevi hvataju je li jis tko s tim imao problem...
Kompletno zeljezo,minerali,urea i kreatinin bit ce mi gotovi u cetvr pa vidjet cemo...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Krvna slika u trudnoci
18.3.2009 8:57:41   
poetesa
kod mene je hemoglobin i eritrociti bili samo malkice ispod granice a doktorica mi je rekla da cu za jedno mjesec dana trebati željezo! Baš mi se i ne pije ali eto, jel istina da je i od njega muka?

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Krvna slika u trudnoci
18.3.2009 8:59:29   
mamy Sabina
Kako kome i zavisi koji preparat uzmeš,odnosno šta ti dr. propiše.
Ja sam željezo odlično podnosilauser posted image



_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Krvna slika u trudnoci
19.3.2009 12:39:59   
biloko
Poetesa je li ti rekla naziv sirupa ili tableta za zeljezo? Ja pijem Legofer, a hemoglobin kada mi je to prepisala je isto kao i tebi bio samo malkice ispod granice....i nije mi muka od njega. Samo je vazno koristiti ga poslije obroka i bolje u prvoj polovini dana jer je valjda zeljezo u principu tesko za stomak....mada, meni probava nikad bolja otkad ga pijem user posted image  

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Krvna slika u trudnoci
19.3.2009 12:43:42   
bebana27
ja sam ti pila na pocetku trudnoce pregnatal on sadrzi zeljezo u sebi.medjutim sam pila i sok od cvekle i krvna slika ne moze bolja da bude jer sam radila nalaze pa znam

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu biloko)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Krvna slika u trudnoci
19.3.2009 15:21:45   
poetesa
e jest sok od cvekle, to sam i ja čula i pročitala, ali to treba piti redovno a ne jednom u pola godine user posted image  I doduše malo je luksuz svaki dan piti zato svako radije navali na tablete i pripravke

a nije mi dr. rekla koje željezo ništa, sačekat ću sljedeći pregled za tri sedmice  da je pitam. U međuvremenu " osluškujem" kuca li šta dole, još ništa ne čujem valjda je rano

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Krvna slika u trudnoci
19.3.2009 18:04:35   
biloko
Da, sok od cvekle je stvarno dobar. Ja taj sok pijem maltene oduvijek, tj mama mi ga je pravila kroz cijelo djetinstvo... i sada u user posted image sam ga pila redovno... al evo izgleda da mi trenutno bas i ne pomaze jer sam prije trudnoce imala cak i visak zeljeza da bi mi do 5.meseca bilo malkice ispod granice (user posted image uzima svoje). Ja se zalazem za prirodne metode, ali ako to ne djeluje onda nema druge nego poceti konzumirati tablete ili sirupe... cinjenica je da pruzaju nasem organizmu zeljezo u tolikim kolicinama koliko mi dnevno nema sanse da unesemo.

A u kojoj si sedmici ti sada, kada osluskujes kucanje user posted image ? Ako je prva trudnoca, rijetko se osjeti prije 18. sedmice. Meni doktorica rekla da je za prvu user posted image normalno da se osjeti po prvi put i u 20. sedmici, a zavisi i takodje od polozalja posteljica tj da li je sprijeda ili straga.

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Krvna slika u trudnoci
19.3.2009 19:30:50   
Apotekarka
Mene buni sto mi je hemoglobin nizak a zeljezo 20 normalno -6,6-26 nigdje veze...

(odgovor članu biloko)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Krvna slika u trudnoci
20.3.2009 7:01:09   
poetesa
Ja sam u 16 sedmice, ma ja to umislim da čujem user posted image  A znam da je rano

(odgovor članu biloko)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Krvna slika u trudnoci
21.3.2009 10:49:48   
biloko
Aha, ma ima vremena ondauser posted image  osjetices, nemoj se brinuti. Najvrerovatnije ce to biti kada se najmanje budes nadala. Ja sam prvi "udarac" osjetila sa punih 18 sedmica i to jednog jutra kada sam se tek budila tako da sam ispocetka mislila da sam ja to sve samo usnila

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 49
   Krvna slika u trudnoći
23.6.2009 18:16:39   
amarilis
Evo odavno niko na ovu temu nije pisao, pa se nadam da će mi se neko javiti...
Danas sam vadila nalaze, u 25 tjednu sam trudnoće, mislim da sam malo anemična ovo su vrijednosti:
eritrociti        3,8      3,9-5,7
hemoglobin  112     121-172
hematokrit    0,31    0,36-0,5
MCV              80,9     82,2-97,4
Željezo         14,3     6,6-30,4
Glukoza          4,2     3,6-5,8
U urinu opet malo fosfata i ako sam pila brusnicu, 2-3 leukocita, 2-3 epitela, bakterija nema.
Kako pijem i hipp natal i omega 3 natal i jedem svo moguće voće i povrće, nije mi jasno kako mi je ovako loša kks. Da li znate vi neki recept za poboljšanje kks ali samo bez meda i cvekle.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 11.1.2011 13:41:21 >

(odgovor članu biloko)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *