|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krvna slika u trudnoći
6.5.2013 13:29:53   
ena0002
Je li ko imao iskustva sa smanjenim trombocitima u trudnoci......meni su smanjeni trombociti 155 a donja granica 158 i hemoglobin je na granici 119, a zeljezo je 20. Gledajuci predhodne nalaze hemoglobin i trobmociti stalno padaju user posted image ...na prvoj kontroli trombociti su bili 206.Sad sam 19-a sedmica

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu sar@)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Krvna slika u trudnoći
6.5.2013 13:44:30   
Apotekarka
ena imas li mozda povisen krvni tlak moze od prekliamsije bolesti u trudnoci koja prati povisen tlak,bjelancevine u urinu...Da slucajn oi nemas problem s venama i cirkulacijom mogu i od toga biti snizeni...Svakako provjeri i jetrene enzime ako vec nisi...A sto se tice hemoglobina i zeljeza u redu je u granicxama normale je hemoglobin beba vjerovatno sebi uzima

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Krvna slika u trudnoći
6.5.2013 13:50:28   
ena0002
sve mi je Ok..i urin i pritisak...cak bude i nizi...svakako cu se javiti svom gin da vidim sta ce on reci ...ali eto reko da vidim ima li neko iskustva....znam da se dosta trudnica bori sa zeljezom ali mene malo ovi trombociti zabrinuse

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Krvna slika u trudnoći
6.5.2013 13:58:24   
Emica_sa
to je obicno povezano sa jetrom i enzimima,javi se doktoru,mislim da se to mora kontrolisati,ne moze se uticati na to ishranom,ali treba voditi racunauser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Krvna slika u trudnoći
12.6.2013 9:32:31   
helene
kod mene je krvna slika svu trudnocu bila ok,a kada sam se porodila ,pala sam u nesvijest u bolnici ,i rekli mi da sam po nalazima anemicna...''?

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Krvna slika u trudnoći
12.6.2013 19:54:19   
mmmmmmm
moja je krvna slika losa od pocetka trudnoce, sa 9tjedana sam radila i bilo je zeljezo nisko, radila sam opet sa 18 i jos se vise snizilo, sad sam u 27-om i osjecam se da mi je jos gore, lijecim se prirodnim putem, nepijem totheme sta mi je propisala

(odgovor članu helene)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Krvna slika u trudnoći
12.6.2013 20:43:38   
Medić*

IZVORNA PORUKA: mmmmmmm

moja je krvna slika losa od pocetka trudnoce, sa 9tjedana sam radila i bilo je zeljezo nisko, radila sam opet sa 18 i jos se vise snizilo, sad sam u 27-om i osjecam se da mi je jos gore, lijecim se prirodnim putem, nepijem totheme sta mi je propisala


Zasto ne pijes ?
Tothema je odlicna. Ja sam u 35 sedmici, popila jednu kutiju preventivno. Osjewcas da ti je sve gore a ne pijes i propisano je.. ne prepisuje se bez veze, vidis da prirodnim putem ne ide user posted image user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu mmmmmmm)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Krvna slika u trudnoći
13.6.2013 7:27:38   
ena0002

IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: mmmmmmm

moja je krvna slika losa od pocetka trudnoce, sa 9tjedana sam radila i bilo je zeljezo nisko, radila sam opet sa 18 i jos se vise snizilo, sad sam u 27-om i osjecam se da mi je jos gore, lijecim se prirodnim putem, nepijem totheme sta mi je propisala


Zasto ne pijes ?
Tothema je odlicna. Ja sam u 35 sedmici, popila jednu kutiju preventivno. Osjewcas da ti je sve gore a ne pijes i propisano je.. ne prepisuje se bez veze, vidis da prirodnim putem ne ide user posted image user posted image

I ja se slazem da bi trebala piti...nije to za igranje, a ja sam skontala kada krvna slika nije bas najbolja da ovi prirodni pripravci bas i ne pomazu...mora se ukljuciti neki preparat

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Krvna slika u trudnoći
13.6.2013 11:11:58   
mmmmmmm
rekli su jeto preskupo a cim nepijes da se odma pogorsa, i da odu zubi

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Krvna slika u trudnoći
14.6.2013 11:19:42   
ena0002
Ja do sada nisam nista pila jer mi je sve oko granice ali evo ima zena koje su pile pa neka ti kazu svoje iskustvo...ali ako je krvna slika losa ja sam ipak za tu varijantu da se malo popravi narocito pred porod....

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu mmmmmmm)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Krvna slika u trudnoći
14.6.2013 11:23:22   
Medić*

IZVORNA PORUKA: mmmmmmm

rekli su jeto preskupo a cim nepijes da se odma pogorsa, i da odu zubi


Oko 20 km / nisma sigurna dodje 20 bocica, znaci bude 20 dana. Razmutis neki sokic, ja sam cijedjenu narandzu pravila i na slamku pijes, tako sacuvas zube. Kada se radi o zdravlju nema nista skupo, posebno u trudnoci zeljezo treba cuvati. Ja sam poila jednu dozu, evo drugu pijem, osjecam da mi je bolje o totheme, prija mi, nemam zatvor...Uglavnom nesto moras uzeti.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu mmmmmmm)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Krvna slika u trudnoći
7.9.2013 12:40:41   
Mama_Mia

Pozdrav svim članicama foruma! Imala bih pitanje vezano za nalaze krvne slike.. da li je neka od vas imala problema sa trombocitima, i kako reagovati na stalno opadanje? Na početku trudnoće su mi bili na granici gdje je interval od 120-380 , dok sad kada sam na polovini petog mjeseca i ponovo sam radila nalaze oni su mi sišli čak na 104.. zaista se brinem, inače, sve ostalo je u redu jedino me to grušanje odn.negrušanje krvi zabrinjava..Moj ginekolog mi je rekao da izbjegavam bilo kakav dodir sa kiselinama što se i pridržavam ..interesuje me vaše mišljenje i iskustvo..hvala !

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Krvna slika u trudnoći
14.2.2014 14:18:47   
Amerlina
Pozdrav svima.

Ja sam u 20-toj sedmici trudnoce. U prvom tromjesecju radila sam nalaz krvi i svi parametri su bili uredu. Međutim, juce sam radila opet nalaz krvi i FIBRINOGEN mi je 11, granica je do 4. Bas sam se zabrinula zbog tog zgrusnjavanja krvi. U ponedjeljak idem kod svoje ginekologice.

Molila bih vas, ako je neko imao slicno iskustvo da mi napise...

Lijep pozdrav.

_____________________________

3 A, 2010, 2014, 2015

(odgovor članu Mama_Mia)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Krvna slika u trudnoći
22.4.2014 11:33:00   
de_de
Danas sam dobila nalaze krvi, a tek za 2 dana idem kod dr., ali pretrazujuci po netu analize ovih nalaza malo sam se zabrinula, pa ako neko ima neki savjet, slicnu situaciju...normalne vrijednosti RBC su 3.86 - 5.72, a kod mene je -3.41.
RBC - 3,41
HCT 0.317
HGB 123
MCV 91.9
MCH +35.7
MCHC +388
PLT 275
Sad sam 21 sedmica trudnoce, a prosli nalazi su mibili na granici normale.
hvala za bilo kakav savjetuser posted image


_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu Amerlina)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Krvna slika u trudnoći
3.6.2014 13:38:39   
Misty_mama
Pozdrav.
10+2 sam trudna, išla sam jučer raditi hrpu nekih nalaza, i jedan dio njih mi je gotov. Sve je OK, osim proteina. Ukupni proteini su 83, a globulini baš povećani, 43. Obzirom da tek za dvije sedmice idem ginekologu, da vidim je li neka od vas imala sličnu situaciju, ili se razumije u to. Znam da neke stvari u trudnoći izlaze iz onih referentnih intervala, ali ovo mi se nekako čini puno. Onda naravno, pročitah par stvari i na internetu, znam da ne treba, al'... Ko može izdržati...

_____________________________

28.05.2011, Jedan i jedan su jedan :)
05.07.2012. Dva i jedan su opet jedan. A. :)

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Krvna slika u trudnoći
3.3.2015 20:22:35   
honey bunny
Drage moje, pomagajte! Na početku trudnoće sam vadila krv i hgb mi je bio 103, sad sam u 11 sedmici i osjećam se pravo loše, stalno sam umorna i malaksala, mislim da je još opao :( Inače pijem feroglobin, sok (cvekla, jabuka, mrkva,limun), sok od šljive sa dodatkom željeza, sok od cvekle, od aronije, svaki dan nešto drugo. Jedem i onu smjesu od badema, lješnjaka, pistacija,smokvi,marelice,oraha pa se prelije pekmezom. Dakle, sve sam probala. Prije tudnoće sam pila totheme i heferole i sa 113, opao hgb na 106 :( Ne znam više šta da radim, opet će me strpat u bolnicu :(

(odgovor članu Misty_mama)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Krvna slika u trudnoći
3.3.2015 21:53:29   
mimi_2in1
honey bunny, ja sam imala losu srvnu sliku nakon poroda. zeljezo ispod 2 bilo..ono sto me iscupalo su toteme, dvije ili tri sedmice dva puta dnevno. ali uz to sam uzilama i c vitamin u tabletama. one najbrze podignu zeljezo, ali se i najbrze "isprazne" iz organizma...citam svasta uzmas...pa ti nemam neki dodatni savjet. jedino taj C vitamin, jer njega moras, ali bas moras kako bi se zeljezo apsorbovalo u krv. bez njega to vrlo slabo ide i uglavnom samo proleti. ja sam kao pila limunadu, pa kao sok, dok mi dr nije rekla nista to..to je sve zanemarivo, koliko tebi treba.
eh sad, s obzirom da si ti trudna, naravno posavjetuj se sa doktoricom sta smijes a sta ne.

sretno ti, nadam se da ce to ubrzo biti bolje. user posted image

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu honey bunny)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Krvna slika u trudnoći
4.3.2015 11:39:52   
honey bunny
Hvala ti, izgleda da mi to fali, jer ja ne volim citrusno voće uopšte :(

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Krvna slika u trudnoći
19.3.2015 13:26:05   
anitaa
Nešto se iznenadih s nalazima krvne slike, željezo mi je 32, a inače mi je niže, osim u prvoj trudnoći 18,4, a hemoglobin inače na donjoj granici još je više sletio 114. (Uz to i ovi neki parametri za koje i ne znam šta su konkretno : Hematokrit : 0,347, niži od donje granice, Neutrofilni granulociti i njihov udio , kao i PDW uvećani, malo iznad gornje granice...)  Dr opće prakse me zbrza, sve kontala hajde za par dana pregled kod ginekologinje, pa će mi ona malo razjasniti, a evo ne javlja se. Ako mi neko može razjasniti taj raskorak konkretno između hemoglobina i željeza, šta koristiti, više jesti, šta izbjegavati...

(odgovor članu honey bunny)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Krvna slika u trudnoći
13.4.2015 22:46:01   
honey bunny
Hematokrit ti je postotak koncentracije eritrocita u krvi. I ja imam problema sa hgb, nikako da povećam, a nema šta ne pijem. Sad mi je jedna dr.preporučila Actiferin kapsule, ne znam da li je iko to pio? Please, javite se ako je ikome pomoglo. Trenutno mi je Hgb 99, a bio je 103.

(odgovor članu anitaa)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Krvna slika u trudnoći
14.4.2015 7:11:51   
loptica7

IZVORNA PORUKA: anitaa

Nešto se iznenadih s nalazima krvne slike, željezo mi je 32, a inače mi je niže, osim u prvoj trudnoći 18,4, a hemoglobin inače na donjoj granici još je više sletio 114. (Uz to i ovi neki parametri za koje i ne znam šta su konkretno : Hematokrit : 0,347, niži od donje granice, Neutrofilni granulociti i njihov udio , kao i PDW uvećani, malo iznad gornje granice...)  Dr opće prakse me zbrza, sve kontala hajde za par dana pregled kod ginekologinje, pa će mi ona malo razjasniti, a evo ne javlja se. Ako mi neko može razjasniti taj raskorak konkretno između hemoglobina i željeza, šta koristiti, više jesti, šta izbjegavati...


Oprostite što upadam ovako.
Razlika između hemoglobina i željeza je ta da unosis dovoljno željeza, ali se on ne apsorbira, zbog čega je nizak hemoglobin. Tako je bilo i kod mene, a gin mi rekao da poijem C vitamin. Pila sam 2x dnevno, ali onaj za djecu.


_____________________________

"Nitko se ne može vratiti u prošlost i stvoriti novi početak. Ali svatko može početi danas i stvoriti drugačiji završetak."

(odgovor članu anitaa)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Krvna slika u trudnoći
15.4.2015 9:56:53   
*nur*
Da li je kod vas bio snižen kreatinin i urea, evo citam da je to normalno, kao i to da je normalno da je WBC malo povišen.

(odgovor članu loptica7)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Krvna slika u trudnoći
15.4.2015 10:00:34   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: *nur*

Da li je kod vas bio snižen kreatinin i urea, evo citam da je to normalno, kao i to da je normalno da je WBC malo povišen.

naravno provjeri sa dr, ali koliko znam to su normalni nalazi u trudnoci.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu *nur*)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Krvna slika u trudnoći
15.4.2015 10:03:23   
*nur*
ma naravno ali tek mi zakazan pregled za ponedeljak, a razmisljam da ga zovem i za raniji termin ako nesto nije OK. Ali koliko sam procital to je OK cini mi se, pa reko da vidim da li neko imam iskustva sa ovim nalazima, i da li je imao neke slicne vrijednosti. Hvala tiuser posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Krvna slika u trudnoći
15.4.2015 13:37:24   
*nur*
Ma ja ne zoves se djaba "drugo stanje" sve se poremeti user posted image

(odgovor članu *nur*)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *