|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
[Anketa]

Zivot u inostranstvu, vase misljenje


Da
  70% (120)
Ne, nikad
  5% (10)
Mozda za neki kraci vremenski period
  23% (41)


Ukupno glasova: 171


(Posljednji glas : 9.4.2014 1:03:19)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
10.10.2008 23:36:58   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: semi83

lulu, haman nisi skontala sta ti je emina h htjela reci s njezinom porukom!

a u ostalom se stvarno pitam ko ovde svadu trazi???

dize mi se kosa i pritisak user posted image




skontala sam onako kako je napisano jer mi je mrsko citati izmedju redova i razmisljati sta je pisac htio da kaze a ako ti se dize kosa na glavi i pritisak nemoj citati ovu temu.nebi da ti se nedaj Boze sta desi

emina znas koliko je mene briga sto ja sirim negativnu energiju...NIMALO
zato lutko nemoj se djaba trosit na mene jer nema fajde

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
11.10.2008 10:51:24   
hanabanana
Ja se ne vežem za objekte, ulice, zgrade nego za ljude. U jednom trenutko sam mislila da se trebam vratiti ovdje i ovdje organizovati život. Vratila sam se.
ALi isto tako možda ću sutra odlučiti da je za dobrobit moje djece bolje da odemo negdje vani.

Negdje gdje nema 14 policija, isto toliko ministarstava...da ne nabrajam dalje.

(odgovor članu PegPerego)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
11.10.2008 17:59:55   
emina_h
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja se ne vežem za objekte, ulice, zgrade nego za ljude. U jednom trenutko sam mislila da se trebam vratiti ovdje i ovdje organizovati život. Vratila sam se.
ALi isto tako možda ću sutra odlučiti da je za dobrobit moje djece bolje da odemo negdje vani.

Negdje gdje nema 14 policija, isto toliko ministarstava...da ne nabrajam dalje.



Potpisujem u potpunosti.

Ma ne trosim se bona Lulu,niko nikog nije promijenio niti ja pokusavam  promijeniti tvoje ili bilo cije misljenje.
Nego osobe koje sire negativnu energiju su obicno negativne osobe,pa to najvise na njih lose utice.
Jer ipak da prosiris negativnost za to je potrebno umijece.
A ja cu uvijek reagirati kad neko iznese tvrdnje koje si ti iznjela,i koje stvarno ne stoje,ne u nakani da tebe ubijedim u suprotno nego da iznesem svoje iskustvo.


(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
11.10.2008 18:23:37   
Lulu_
ZNACI JA TREBAM UVAZITI TVOJE ISKUSTVO A TI MOJE NE...ZAISTA SI INFANTILNA na to mogu samo da se nasmijem.a i na da sam negativna osoba.to kakva sam slobodno preusti meni i opet ti ponavljam da se ne trosis na mene posto vidim da me analiziras.haha smijesno.

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu emina_h)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
11.10.2008 18:30:48   
Anoniman
i ovdje se zavrsava sva prica...

stoga molim lijepo da nastavite preko pp, jer necu dozvoliti da i ovu temu pretvorite u medjusobne prepirke i dokazivanja

LP

(odgovor članu Lulu_)
  Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
12.10.2008 18:50:42   
Lorna
Po meni nije bitno gdje se zivi, vec kako se zivi.  Gdje god mi je dobro i lijepo, meni je tu dom! Ja sam u Americi 7,5 godina, vec sam njihov drzavljanin i moram reci da mi je lijepo ovdje. A lijepo mi je zato sto imam divnu porodicu, divnog muza i dijete,  sto smo zajedno i sto si mozemo priustiti jedan normalan zivot, sto svom djetetu mogu pruziti mozda cak i vise nego sto joj treba, sto si mozemo priustiti cesta putovanja, sto mozemo pomoci mojima u Bosni, sto cu sutra abd moci Lornu upisati u privatnu skolu. Takodje mi se svidjaju pojedine stvari koje, ovdje, covjeku idu na ruku. Svidja mi se sistem u kom sve mozes obaviti preko telefona ili internet-a, svidja mi se ljubaznost (pa makar i lazna) ljudu i usluznim djelatnostima, svidja mi se sto se nikad ne osjecam kao stranac ovdje, svidja mi se sto te niko ne gleda poprijeko, i ne mjerka kako si obucen... Ima puno stvari koje mi se ne svidjaju, naravno, ali sve to ide u staz! Sve u svemu, po meni je bitno da covjek dostigne neke svoje ciljeve u zivotu, kao i da ostvari nesto vise od pukog prezivljavanja, a da li je to u domovini ili inostranstvu po meni nije bitno!


_____________________________

Upoznajte Lornu
http://lorna-a-petschelt.blogspot.com/

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
16.10.2008 22:29:25   
hanabanana
Mi se ozbiljno bavimo mišlju da kupimo prnje odavdje. 

(odgovor članu Lorna)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
16.10.2008 22:30:08   
Blue rose RR
Onda te nisam dovoljno upoznala user posted image .

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
16.10.2008 22:41:50   
hanabanana
Ma nešto kontam: moja djeca neće biti piuni u tudjoj partiji šaha.
Ako sam ja morala, njih dvije neće.
Za njih dvije ću i planine da pomjerim, a ne da odselim odavdje.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
16.10.2008 22:46:57   
Blue rose RR
Stoji sve, ali najgore je, kako početi?
Ipak ovdje izgrađen život i posao, koji nije za požalit, naprotiv...ali isto tako, nekako me je strah da "tamo negdje" je život mnogo brži, i ne baš tako saburli kao ovdje. Ovdje mogu da stignem da budem sa njom, da uživam u njoj, da ona osjeti mene kada god to poželi...a "tamo" ?
Mislim da dok bi prošla tu neku uvertiru prilagodbe, da bih se izgubila u "prevodu".
Znam kako je biti dijete roditelja koji su "tamo negdje" živjeli, radili, borili se...
Nedostaje brate, ... nedostaje ...mnogo toga, a nije materijalno, i ne mogu vratiti to "vrijeme".user posted image

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
16.10.2008 23:01:37   
akica b
Hm,to je mac sa dvije ostrice.Evo slucaja kod mene...Ja sam ovdje,sa djetetom.Volim moju drzavu bez obzira kakva je i sta je,ovdje sam se rodila i zelim ostariti ovdje..Moj muz je vani...Ja bih dala sve na svijetu da budem s njim,da nas troje budemo zajedno.Jedina mogucnost znaci da budemo skupa je u nekoj drugoj drzavi(posao je u pitanju-trenutno)..To moze da traje i 10 godina i voljela bih otici na odredjeni period ali isto tako bih se voljela vratiti i ostariti ovdje kao sto sam rekla.
Svako radi ono sto misli da je najbolje.Ja samo znam da mnogi koji su vec duze vrijem tamo,traze nacin i rjesenje da se sto prije vrate...zasto???? Pitacu ih kad se vrateuser posted image

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
16.10.2008 23:04:10   
hanabanana
Ma problem je što sa ja sve više pitam imamo li mi državu, ili samo dva entiteta.

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
16.10.2008 23:07:44   
akica b
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ma problem je što sa ja sve više pitam imamo li mi državu, ili samo dva entiteta.



Taj dio sam preskocilauser posted image ..Pa nadamo se da cemo je imati...valjdauser posted image

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
16.10.2008 23:09:22   
Blue rose RR
Uh, za ovo pitanje bi mi trebao poseban PDF, i mogla bih vazdan truniti, ali nažalost nemam prostora ni vremena (odoh spavati, sjutra naporan dan me čeka. Posjeta kvazi-doktorima).
Sve u svemu, ja sam državljanka Republike Bosne i Hercegovine, radim na njenom unapređenju što više mogu, na promjena svim silama, i tako će uvijek biti.user posted image

Haj" čujemo se sjutra!


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
17.10.2008 20:07:03   
travnicanka
Malo sam citala ove vase postove,mnoge sam preskocila jer mi se neda zamarati nekim bas bezveznim izjavama. 
Ja cu malo pojasniti sa svog aspekta.Ako covjek koji zivi vani sebi stvori takav milje koji po svemu podsjeca na ono odakle dolazimo,ako voli svoju zemlju i ako se ne izgubi u ovom zapadnjackom svijetu onda je zaista na dobrom putu da sebi ali prvenstveno svojoj djeci obezbijedi lijepu buducnost.Nazalost poznajem mnoge koji se stide reci da dolaze iz Bosne,pokusavaju da kopiraju svede sto im jako lose ide,jednom rijecju receno prave od sebe pajace....ali sta bi sto ljudi sto cudi.....
Opcenito zivot ovdje je jako kvalitetan,djeca imaju svijetlu buducnost ovo je zemlja u kojoj svako zna sta mu je zadaca....zemlja pravila koje svi slijede.
Bosnu volim svim srcem ,ali moram biti iskrena poslijednjih godina stanje je dole zaista haoticno.Volim doci na godisnji ali jedva cekam da se vratim nazad.
Navikla sam se ovdje i mislim da bi mi bilo jako tesko vratiti se dole i organizovati zivot.
Zalosno ali istinito!!

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
17.10.2008 20:16:33   
jasmina_mm
ja ne znam da li sam prije ostavila post na ovoj temi, ali ja mislim da bih mogla zivjeti vani bas kao sto travnicanka rece ako stvorim sebi prostor koji podsjeca na moju domovinu i ako se ne stidim svog porijekla. Najzalosnije mi je kada vidim ljude iz dijaspore koji dodju u BiH na odmor sa malom djecicom koja su rodjena vani a koja ne pricaju SVOJ MATERNJI jezik. E to je doista zalosno i takve ljude zaista ne mogu da razumijem. Ne mozemo iz svoje koze ma koliko god pokusavali...

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
17.10.2008 20:27:11   
Lorna
slazem se s travnicankom i jasminom, ali ne mislim da se neki ljudi stide svog porijekla. ja to gledam vise kao pokondirene tikve koje nisu imale nista i koje su bile niko i nista prije nego sto odose vani, pa sad misle kad dodju nazad u Bosnu da su pokupili svu pamet svijeta. takvi su isuvise plitki da bi se stidjeli...

_____________________________

Upoznajte Lornu
http://lorna-a-petschelt.blogspot.com/

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
20.10.2008 11:22:15   
lu
naisla sam na zanimljiv link na drugom forumu, a koji je vezan za odlazak u SAD. Lorna i svi koji zive u SAD-u mogu prenijeti svoja iskustva o zivotu tamo, a sto se tice linka rijec je lutriji za Green Card pa sve vas koje interesuje odlazak van granica BiH ne kosta nista da pogledate o cemu je rijec i da se eventualno prijavite. osobno smatram da vrijedi pokusati, da je atraktivno. moje jedino iskustvo sa amerikancima je to da sam nekoliko godina radila u americkoj bazi i imaju odlicnu organizaciju posla, svaki sat ti je placen i vazno je samo da si spreman da radis. da vas ne davim vise user posted image , evo linka:

http://www.dvlottery.state.gov/

lutrija je BESPLATNA, a ako vas izvuku placate 1000$ za procesuiranje.

(odgovor članu Lorna)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
23.10.2008 9:42:36   
Blue rose RR
Neka me ovdje, za sada.
Pregledala sam ovu aplikaciju, i malo mi je falilo da "isprobam" da li bi me "izabrali"...a koliki sam peh, garnat bi me odabrali. user posted image

< Poruku je uredio MaryamAmina RR -- 23.10.2008 9:46:19 >


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu lu)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
23.10.2008 10:03:51   
liebevoll
Ja sam neki dan bas ostala bez teksta, naime, prica mi prijateljica, njena je curica krenula u vrtic, i s njom ide jos jedna djevojcica, ciji su roditelji iz Zenice. I dolazi moja drugarica, takode iz zenice, pozdravi je, pita vaspitacica "zar se vas dvije znate" a njoj ova moja"pa znamo, obadvije smo iz Bosne, iz istog grada", a ova se zacrvenila sva, valjda svima rekla da je ona iz Hrvatske, iz Zagreba, a oboje iz Zenice, zna ih ova moja. Zamislite vi te pokondirenosti, ja sam stvarno ostala bez teksta!!! Vidjela Hrvatsku mozda jednom godisnje kada ode na more, i sad tako prica. To je ono sto mrzim kod ovih ljudi ovde, pokusavaju svim silama da gumicom izbrisu ko su i odakle su, da se uklope u ovo drustvo,da postanu oni, a ne stranci.
Ili slucaj sa pasosima-znate, sad je to "in", uzeti njemacki pasos, pa se ponosni tako zapute sa njim u Bosnu, a kada se vrate, ne valja im ovo, ne valja ono....fuj!!!! Gade mi se takvi ljudi, ja svoju Bosnu i svoje Sarajevo ne bih dala za sto Njemacki, sticajem okolnosti zivim ovde, postujem i njih i njihovu kulturu, ali pokusavati biti kao oni....nikada!

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
23.10.2008 12:48:17   
lu
IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR

Neka me ovdje, za sada.
Pregledala sam ovu aplikaciju, i malo mi je falilo da "isprobam" da li bi me "izabrali"...a koliki sam peh, garnat bi me odabrali. user posted image


Neka to stoji pohranjeno u tvom racunaru, pa ako/kada odlucis mozes i da probas a predloziti i osobama koje su zainteresirane. 2008 su izvucene 73 osobe iz BiH. u svakom slucaju otvorena mogucnost za sve zainteresirane. user posted image


< Poruku je uredio lu -- 23.10.2008 12:51:59 >

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
23.10.2008 12:59:13   
lu
IZVORNA PORUKA: liebevoll

Ili slucaj sa pasosima-znate, sad je to "in", uzeti njemacki pasos, pa se ponosni tako zapute sa njim u Bosnu, a kada se vrate, ne valja im ovo, ne valja ono....fuj!!!! Gade mi se takvi ljudi, ja svoju Bosnu i svoje Sarajevo ne bih dala za sto Njemacki, sticajem okolnosti zivim ovde, postujem i njih i njihovu kulturu, ali pokusavati biti kao oni....nikada!


Osobno smatram da uzimanje putovnice/pasosa zemlje u kojoj zivis ne znaci nuzno i gubljenje identiteta. Dosta nasih ljudi koji su otisli u SAD npr. su uzeli americki pasos iz razloga sto im je zivot mnogo manje kompliciran sa americkim pasosem nego sa bosanskim. To ih ne cini nista manje bosancima odnosno hercegovcima.

(odgovor članu liebevoll)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
23.10.2008 13:15:55   
travnicanka
Svedski pasos odnosno drzavljanstvo smo uzeli iz prakticnih razloga.Kad putujemo kuci u Bosnu niko nas ne pretresa kao da smo ratni zlocinci sto je jako cesta pojava kad pokazes bosanski pasos.....eto sta nam uradise od zemlje....moras kriti pasos zemlje u kojoj si ponikao,pokazivati neki deseti pasos kako bi te kreteni na granici tretirali kao covjeka.
Zalosno!!!!

(odgovor članu lu)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
23.10.2008 21:10:32   
enna
Evo i ja sam sticajem okolnosti vani mada mi je Bosna u srcu i zivim za dan da se vratim dole.Ovdje se zivi brzim tempom mentalitet je drugaciji jos kada vidim prodane BOSANSKE duse da ih je sramota reci da su iz Bosne(jedan od tih je moj djever koji prica talijanski ima djevojku talijanku nije mogao usreciti jednu nasu ponasa se kao talijan druzi se talijanima i zna reci kada se skupi moje i muzevo drustvo a sve bosanci da nije odavno popio kafu tako rahat fujjjjjjjj).KOliki cu jos zivjeti vani neznam jer neke okolnosti jos uvjke nam ne dozvoljavaju da se vratimo dole (pravimo kucu) ali nadam se da ce moja Ena ici dole u skolu da ce imati normalno djetinjstvo da ju u skolu ili neki sport nece voziti bus vec ce ici kao sto sam i ja isla sa svojim prijateljima pjeske zivim za traj dan i borim se za njega a kada bude imala 18 godina imat ce mogucnost da preda za Italijansko drzavljanstvo pa ako bude zelila neka izvoli.

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Zivot u inostranstvu, vase misljenje
24.10.2008 19:10:58   
Lorna
Poznajem takodje neke ljude koji kazu da su iz Hrvatske (a odrasli sa mnom u Travniku, ko zna, mozda neka nova geografija...user posted image ) To vam samo govori koliko su to sitne duse, malogradjani...
Mislim da to sto uzmemo pasos ne znaci da smo prodane duse, to sto se druzimo sa strancima ne znaci da pokusavamo da budemo kao oni (na kraju krajeva, u cemu se to toliko razlikujemo kad smo svi ljudi od krvi i mesa, a nacin zivota zemlje u kojoj se nalazimo prihvatiti moramo jer ne mozemo druagcije opstati!) To sto neko rece, "da pokusavamo da postanemo oni - stranci" to je samo posmatranje sa strane, jer kad vec odlucis da dodjes u drugu zemlju, onda prihvatsi njihove zakone i povinujes se njihovom nacinu zivota (svjesno!), to nimalo ne znaci da se  se stidimo zemlje iz koje smo dosli!
Kao sto vec rekoh gore, pokondirenioh tikava ima, i bice uvijek, ali generalizovati nesto kao sto je zivot u inostranstvu je vrlo nezahvalna tema. Zapitate li se ikad zasto otici u inostarnstvo??? Pa niko ne ide eto tek tako, da promjeni zivotnu sredinu iz obijesti, vecina ljudi koji planirano odu, odu da bi ostavrili bolji i lagodniji zivot, znaci cista racunica, zar ne? Eto to je poenta zivota u inostarnstvu mnogim nasim ljudima (izuzetaka naravno, i dobrih i losih, ima, kao i svugdje!)


_____________________________

Upoznajte Lornu
http://lorna-a-petschelt.blogspot.com/

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *