|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alkohol u trudnoci
13.9.2008 11:16:51   
bebacha
IZVORNA PORUKA: ziki

Nista licno ali od alkohola a narocito cigareta u trudnoci mi se dize kosa na glavi. I inace ali u trudnoci???????????
  


ovo je i moje misljenje,ponekad sam znala popit koju casu ali u trudnoci nikad,a ni sad posto dojim.a cigare nikad nisam ni probala


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Alkohol u trudnoci
13.9.2008 11:24:41   
Anoniman
slazem se s vama ,ja nepijem ali zapalim ponekad cim bi ostala trudna,nebi vise nikada zapalila bitnije mi je zdravlje djeteta,nego cigara...

(odgovor članu mamyca)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Alkohol u trudnoci
14.9.2008 8:03:20   
Crvena
IZVORNA PORUKA: lida

ja licno ne pijem niti pusim ali i meni se dize kosa na glavi kad vidim trudnicu sa cigaretom

potpisujemuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Alkohol u trudnoci
14.9.2008 10:30:38   
Amrino
I najmanja kolicina alkohola MOZE naskoditi bebi. Postoji i bezalkoholna piva...pa kome fali B vitamina i ko treba "razbuditi" bubrege moze piti tzv. nularicu.
Nije da nekome popujem ali zaista mnoge zene ne znaju koliko stetan alkohol u trudnoci moze biti. Jer i da vrlo mala kolicina alkohola dodje do bebe- zamislite kako njen mali organizam reaguje na to...


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Alkohol u trudnoci
21.2.2012 23:52:10   
Dz3ni
Ma sve je to lična stvar da li će neko pušiti ili piti u trudnoći, samo treba imati na umu da time ne šteti više samoj sebi već još najmanje jednom biću. Kad nekoga voliš, ne dovodiš ga u bilo kakav rizik... Doduše teško da jedna piva može naškoditi, ali može se i bez toga pa bar tih 9 mjeseci. Pasivno pušenje je možda štetnije, ali na to teško možemo uticati. Ne možemo zabraniti svima pušenje eto jer smo mi trudne, možemo se odmaći, ali ne uvijek...

Lično sam pušila 9 godina i prestala bez problema puno prije trudnoće, tako da mi sad pogotovo to ne predstavlja problem. Da nisam prestala tad, sigurno bi prestala sad zbog bebe. Kad je alkohol u pitanju, nikad nisam bila ljubitelj, tako da mi sad pogotovo ne bi godio...još kad se sjetim svojih žgaravica NE HVALA! user posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Alkohol u trudnoci
22.2.2012 0:54:47   
teacher75
ja sam popila par piva i u prvoj trudnoci i sada jer mi je bas dosao ah, a i dok sam dojila, al mi ne bi palo napamet da zapalim cigaru, to mi je bas fuj

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Alkohol u trudnoci
22.2.2012 21:06:10   
Dz3ni
Baš je FUJ, vidjela sam kako izleda trudnica sa cigarom u ruci na zadnjem pregledu...ja krenula ući kad je dotična završila i onako vidi se jedva dočekala da samo izađe i zapali. user posted image Nekako je ružno vidjeti. Ali opet ne treba sad nikoga osuđivati, ako se ona ne brine za svoju bebu...ko smo mi? Moja svekrva je pušila tokom cijele blizanačke trudnoće i rodila normalnim putem dvoje zdrave djece, a opet čula sam za slučajeve kad je "samo" pasivno pošenje loše uticalo na bebu. Dakle rizik postoji, ali nije pravilo. U svakom slučaju bolje spriječiti nego liječiti. user posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Alkohol u trudnoci
22.2.2012 21:11:45   
veeseelaa
ja kad pročitah naslov začudih se pravo
ja nisam u trudnoći uopće pila, jesam li to mogla? smjela? user posted image auuuu ja trpila svih 9 mjeseci, ni čašu vina ne popihuser posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Alkohol u trudnoci
16.6.2012 0:25:46   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja kad pročitah naslov začudih se pravo
ja nisam u trudnoći uopće pila, jesam li to mogla? smjela? user posted image auuuu ja trpila svih 9 mjeseci, ni čašu vina ne popihuser posted image


user posted image

nema veze nadokandit ćeš u drugojuser posted image

a došla sma staviti jedna poučan tekstić i naletim na post stariuser posted image

Sve što pojedete ili popijete tokom trudnoće direktno kroz vašu krv prenosi se do posteljice i kroz posteljicu do djeteta. Ako popijete alkoholno piće, popit će ga i vaše dijete.

Obzirom da većina žene ne zna da su trudne sve do 6 tjedna trudnoće ili kasnije, to može biti problem ako redovito konzumirate alkohol. No, nema dokaza da nekoliko pića u nekoliko prilika može ozbiljno štetiti djetetu, pa se nemojte zabrinjavati ako ste umjereno pili dok niste znali da ste trudni. Međutim, ako nastavite redovno konzumirati alkohol tokom trudnoće to može uzrokovati niz problema u razvoju djeteta.


Kako alkohol utječe na dijete?
Istraživanja su pokazala da dijete u razvoju ima vrlo malu toleranciju na alkohol. Djeca rođena od majki koje su konzumirale alkohol tokom trudnoće mogu imati ozbiljne zdravstvene probleme. Nerođenom djetetu alkohol ometa normalan dotok kisika i hranjivih tvari potrebnih za normalan rast i razvoj moždanih čelija i unutarnjih organa.

Čak i umjereno konzumiranje alkohola (jedno ili dva pića na dan ili povremeno konzumiranje više pića dnevno), ako se događa tokom trudnoće, može uzrokovati ozbiljne probleme. Evo nekih problema koji su zamjećeni kod djece majki koje su umjereno pile tokom trudnoće:
- dijete malih proporcija i smanjenje tjelesne težine
- sporiji razvoj djeteta tokom odrastanja
- deformacija rebara
- deformacija krelješnice i kukova
- savijeni ili defornirani prsti i šake
- smanjena pokretljivost vilice ili smanjena vilica
- manji opseg glave
- abnormalnosti lica
- smanjena pokretljivost očiju
- kratkovidnost
- problemi s disanjem
- niže postavljene ili loše razvijene ušne školjke
- deformacija unutarnjih organa
- nepravilnosti rada srca
- deformacije bubrega i urinarnog trakta
- malformacije genitalija
- hendikepi centralnog živčanog sustava
- mentalna retardacija
- poteškoće s učenjem
- hiperaktivnost u djetinjstvu
- smanjena tjelesna koordinacija

Nema sigurne količine alkohola tijekom trudnoće, te čak i male količine mogu izazvati teške komplikacije kod nerođenog djeteta. Tijekom dojenja male količine alkohola ulaze u mlijeko te na taj način i u dijete. Jedno istraživanje pokazalo je da su djeca majki, koje su tijekom dojenja pile jedno ili više pića dnevno, bila nešto sporija u sticanju motoričkih sposobnosti (puzanje i hodanje). Velike količine alkohola mogu također utjecati na količinu mlijeka koje majka ima.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Alkohol u trudnoci
16.6.2012 0:32:09   
veeseelaa
nema veze nadokandit ćeš u drugoj


baš si bezobrazna user posted image sad češ me prozivati zbog pive s 2% alkohola danima user posted image
takodje su i cigarete ne zdrave, veliko dobivanje težine kod trudnice, al ko to prati
No ko nije alkos garant neće cugati, problem mi je veći cigareta i prekomjerna težina
Smatram da se trudnica treba baviti sportom, naravno ako je trudnoća ok


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Alkohol u trudnoci
16.6.2012 0:35:47   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

nema veze nadokandit ćeš u drugoj


baš si bezobrazna user posted image sad češ me prozivati zbog pive s 2% alkohola danima user posted image
takodje su i cigarete ne zdrave, veliko dobivanje težine kod trudnice, al ko to prati
No ko nije alkos garant neće cugati, problem mi je veći cigareta i prekomjerna težina
Smatram da se trudnica treba baviti sportom, naravno ako je trudnoća ok



pa sportaj...cugare i alkohol ostaviuser posted image
a sportala sam u prvoj...
prekomjerna težina neće doći ako ne reba, ako dođe ništa strašno s dvoje ima da sletiš na stadij violine začas...


nisi pila ni u prvoj nemoj ni u drugoj...frižider taj sa mrkovom zaduži i tiši -mišuuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Alkohol u trudnoci
16.6.2012 0:36:29   
veeseelaa
o, nema dokaza da nekoliko pića u nekoliko prilika može ozbiljno štetiti djetetu, pa se nemojte zabrinjavati ako ste umjereno pili dok niste znali da ste trudni. Međutim, ako nastavite redovno konzumirati alkohol tokom trudnoće to može uzrokovati niz problema u razvoju djeteta.


oh pa s ovim se slažem, ko će se za Boga opijati u trudnoći???
ja ne znam ni jednu ženu koja je to radila , hB


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Alkohol u trudnoci
16.6.2012 0:42:28   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

o, nema dokaza da nekoliko pića u nekoliko prilika može ozbiljno štetiti djetetu, pa se nemojte zabrinjavati ako ste umjereno pili dok niste znali da ste trudni. Međutim, ako nastavite redovno konzumirati alkohol tokom trudnoće to može uzrokovati niz problema u razvoju djeteta.


oh pa s ovim se slažem, ko će se za Boga opijati u trudnoći???
ja ne znam ni jednu ženu koja je to radila , hB


ovo boldirano je bitno


a nažalos moja vesela ima ih koje se i opiaju i drogirajuuser posted image
nažalost ima...sreća mi nismo te...sreća i po nas i djecu...

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Alkohol u trudnoci
16.6.2012 0:54:19   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: neki

Samo me nemojte ruziti...S cigaretama ne mogu prestati,cini mi se da mi ih organizam jos vise trazi otkako sam trudna,znam da ne bih trebala,ali...user posted image Sto se tice alkohola,popila sam mozda 2 case vina i to povodom odredjene prilike,i to je to.


pa dobro, otelo se u trudnoći user posted image

IZVORNA PORUKA: blondi

Popiti čašu pive ili vina (bevanda još bolje)- što da ne! Alkohol od 30% ili 40% ne!


user posted image

Znala sam ponekad popiti casu vina (bambus), ako je neka prilika za to


pusila jesam cijelu trudnocu a alkohol nisam koristila ponekad neko pivo.


I ja sam znala popiti koju čašu piva


IZVORNA PORUKA: teacher75

ja sam popila par piva i u prvoj trudnoci i sada jer mi je bas dosao ah, a i dok sam dojila, al mi ne bi palo napamet da zapalim cigaru, to mi je bas fuj


e nuto ovih trudnica user posted image user posted image
ma ajde kad je neka prilika ne vjerujem da je belaj ako se popije čaša pive il bambus a naravno opijanje i redovno konzumiranje alkohola nije mi normalno

Hanady hB pa nismo te, ne kužm šta će takvim osoba uopće dijete..... mislim opijati se u trudnoći, užas, no njihova briga




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Alkohol u trudnoci
16.6.2012 0:56:20   
Hanady RR
u svemu treba mjera...u svemu...
čaša, dvije, tri...pa d ane pretanemo brojatiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Alkohol u trudnoci
16.6.2012 0:59:40   
veeseelaa
user posted image ma ne treba uopće piti i tačka


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Alkohol u trudnoci
16.6.2012 7:23:25   
hatepsut
Ne pijem ni bez trudnoce.Alkohol uopste user posted image jednako kao i cigarete.medjutim ko je naucio i ko voli nek' izvoli user posted image

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Alkohol u trudnoci
16.6.2012 8:42:26   
leona81
ja nisam pusila, pila sam dok nisam saznala da sam trudna dakle onaj prvi mjesec tj mozda neke 2 sedmice...kasnije sam pila tek nakon 5 mj i to jedno pice vecinom vino ili pivo(najvise nulericu)

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Alkohol u trudnoci
16.6.2012 9:54:57   
vjestica
vesela bona popusti se tih loših primjera, ugledaj se na bolje primjere
i možda se većini vas čini da neće ništa biti od jedne pive, vina ma kako razblaženog, ali alkohol prolazi placentarnu barijeru i nama neće ništa biti od jedne pive, ali za mrvicu od nekoliko centimetara ta količina je dovoljna da izazove tešku opijenost

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Alkohol u trudnoci
16.6.2012 10:14:42   
*pcelica*
Alkohol inace ne konzumiram tako da nisam pila ni u trudnoci. Cigaretu ponekad zapalim, nisam pusac ali s odredjenim osobama kad sjedim onako zapalim iz fola. Kad sam saznala da sam trudna oba puta cigarete nisam ni pomirisala a kamoli zapalila. Kafu sam isto izbacila, pila sam caj. Smatram da mi imamo pravo da od svog organizma radimo sta hocemo ali nemamo pravo da trujemo jedno bice koje tek treba da upozna ovaj svijet.

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Alkohol u trudnoci
16.6.2012 12:38:33   
leona81
http://roditeljstvo.com/vijesti/casa-vina-za-trudnice

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Alkohol u trudnoci
16.6.2012 12:54:42   
koka i po
strucnjaci preporucuju i casu rakije za cirkulaciju,casu vina takodje,pivo za probavu itd,itd.
kad se sve sabere i oduzme veca steta nego korist.
vesela sta ce ti uopste alkohol u trudnoci kad se bez toga i da nisi trudna moze.
pij sokove.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Alkohol u trudnoci
16.6.2012 12:59:42   
Hanady RR
ma nemojte se uhvaiti vesele zaboga...pa žena nije pila ni u prvoj...
ovo je čisto zezancija...
žena uopće nije toga kalibra da je svak sad u narednom postu ''proziva'' nemoj pit..user posted image
user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Alkohol u trudnoci
16.6.2012 13:03:52   
koka i po
user posted image ..
vesela savrseno dobro zna sta pricam i sigurna sam da moj post nece shvatiti kao prozivanje.
ja i vesela se dosta dobro razumijemo...jel tako veselice user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Alkohol u trudnoci
16.6.2012 13:06:59   
vila_7

IZVORNA PORUKA: Amrino

Sto se mene licno tice- uzimanje cigareta i alkohola u trudnoci - nema nikakvog opravdanja.
To je TROVANJE malih , nerodjenih beba i nema daljnje rasprave. To je cinjenicno stanje- a naravno da je do svake majke da li ce da truje svoju bebu...

(ja sam pusila prije trudnoce, bila sam strastveni pusac od svoje 16- te godine- i prestala sam zbog svoje bebe. Ona mi je mnogo vaznija od bilo cega)



potpisujem sve!!! I da dodam - nisu u pravu ove sto kazu-svakom njegov izbor....sta je sa bebinim izborom!?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *