|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: mrsavljenje u trudnoci
26.8.2017 15:16:09   
Visnja RR
ne jedeš zbog mučnine?
za sve ti najbolji savjet može dati samo tvoj doktor.
oiješ li one vitamine za trudnice...npr HiPP sokice za trudnice...
ne znam koliko si imala kg...ako si imala viška onda je ok sto si smrsala jer se pravilnije hranis ...a ako si bila "taman" onda zaista se posavjetuj s doktorom kako da vratiš apetit

u biti najvažnije je da bebara dobro napredujeuser posted image


da, i vano je da sebi ne narui zdravlje

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu dzenetaiman)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: mrsavljenje u trudnoci
29.8.2017 13:35:38   
Amelaa RR
Mislim da je ovo sto Visnja kaze dobro, ako si imala visak kg, pa si izgubila onda je to plus, bitno je da jedes kvalitetnu hranu a ne kolicniski previse bilo cega...
Svakako drzi se savjeta doktora.

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: mrsavljenje u trudnoci
29.8.2017 14:59:51   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: dzenetaiman

Dok citam vase odgovore, ja sam se jos vise zabrinula. Smrsala sam 8, 5 kg od pocetka trudnoce i vratila sam samo 0.5kg a 21.sam sedmica. Beba lijepo napreduje ali ja sam zabrinuta jer i dalje nista ne mogu da jedem:(((


Ja sam u prvoj trudnoci smrsala u prva 3 mjeseca 7 kg, kasnije vratila tih 7 i dobila 2. Sve skupa se udebljala 9 kg (od toga je beba bila 4 kg).
Kod mene je problem bio dijagnoza hyperemesis gravidarum (pretjerano povracanje u trudnoci) usljed trudnoce, hormona, svega ja sam povracala ko luda. U danu sam znala povratiti i po 8-9 puta. Nebrojeno puta sam zavrsila u hitnoj na infuziji, bila na bolovanju prva 2 i po mjeseca. Kasnije bilo malo bolje mada sam i dalje povracala. Povracala sam doslovno do dana pred porod. Tad sam se se prvi put u 9 mjeseci najela i skontala da sam bila gladna 9 mjeseci. I danas mi nije jasno kako sam se uopste ista udebljala u trudnoci ali u stvari mi ej doktor rekao da i nisam jer je to bila beba, volumen krvi, plodova voda, ostale tecnosti...
beba se razvijala dobro, doktor je stalno pratio sve i bilo ej ok, izuzev sto sam ja bila gladna, zeljan svega... imala konstantne mucnine i kiseline, usljed gubitaka minerala zbog povracanja ceste kontrakcije i grceve pa sam zadnja 3 mjeseca bila prikovana za krevet i mirovala dok nisam usla u 9ti.
Ne govorim ti ovo da te plasim nego da znas da ima i nas koje smo prolazile isto ako ne i gore.
Bitno je da tvoj doktor sve zna, da budes iskrena, da stalno radis krvnu sliku, da znas kakvo je stanje oprganizma. Odmaraj kolikos i u mogucnosti, jedi ono sto ti ne izaziva mucninu makar i nasilu.


_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu dzenetaiman)
Neposredna veza do poruke: 28
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *