|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  125 126 [127] 128 129   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant 2
31.3.2015 13:13:57   
Vanne
Koja jos torta je dobra za podlogu? Pala je odluka za dvospratnicu user posted image
Pa kontam reformu i jos neku na nju manju...ili obrnuto,svejedno...
Ne rece mi koliko dugo masa moze da stoji...ja cu prvo ovih dana masu naoraviti pa se igrati sa bojama i oblicima da se ispraksam...
Mogla bi je i naruciti gotovu ali mi nesto posebno njen rodjendan a kad mi vec ide od ruke pravljenje torti da se okusam i u fondanu user posted image
A ljubicasta i slicne sporedne boje dobiju se mijesanjem glavnih boja je li tako? Nisam nikad uzimala prehrambene boje niti radila sa njima pa ne znam...


_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 3151
   RE: Fondant 2
31.3.2015 13:19:52   
Hanady RR

Pod fondat idu mnoge...
sve mogu kad se dobro upraksiraš...
eto te koje ti idu od ruke mogu i one al neka zadnja kora bude gore...

u donju zabodi 3-4 slamke...pod gornju stavi podmetač iste veličine ko gornja da ne porpadne kojim slučajem...

a neke boje imaš kupiti i eterika...npr...njihova ljubičasta al tečna je meni divna...
mada i mješanjem u prahu plave i crvene može se dobiti divna ljubičasta....
i ja sma u startu ako neku nemam a mješanjem mogu postići to radila...
i sada neke mješam ...za neke potrebe identične boje itd...


što se tiče stajanja smjese...
glicerinski fondat drži mimo frižidera u kesici najlonskoj daleko do zraka...znači zapakuj dobro da ne stvrden previše jer zrak ga suši...
u pravilu kao takav jestiv može stajati 6 mjeseci..
meni nikada toliko ne traje naravno...al svakako može dugo stajatiuser posted image

figure i doživotno...jestive su 6 mjeseci ..mada ne bih ja to nikome dala da jede bašuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 3152
   RE: Fondant 2
31.3.2015 13:22:30   
Vanne
Ukapirala user posted image
Jos samo jedno pitanje....od cega podmetac? Kakav mora biti? Da li plastika ili nesto drugo?


_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 3153
   RE: Fondant 2
31.3.2015 13:24:18   
Hanady RR
kartonski...
imaš kupiti orginalne...bingo, slatka čarolija, robot....ako si u gradovima gdje imaju ove radnje...
podmetač za tu gornju ima u obimima malih kartona da su tamana pormjeru gornje torte a ako ne nađeš...malo čcvršći karton presvučen prozirnom kuhinjskom folijom će super poslužiti...

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 3154
   RE: Fondant 2
31.3.2015 13:31:23   
Vanne
Imam bingo i konzum pa cu bas pogledati...hvala na informacijama user posted image
Ako gdje zapne eto me opet user posted image

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 3155
   RE: Fondant 2
31.3.2015 13:38:24   
Hanady RR
user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 3156
   RE: Fondant 2
22.6.2015 9:46:31   
Vanne
Odluka je pala za ovu tortu http://www.Slikomat.com/slika/5864894.htm

Dzenana ju je vec pravila ,pokupila sam je sa prve teme user posted image
Ali imam problemcic vezan za kalupe...narucila sam sa ebaya komplet modlova od 47 dijelova ali ce mi doci tek za tri nedjelje a meni treba prije..
Zna li iko ima li igdje kupiti modlova na komad? ima li neka od vas duplikat da mi proda? mogu li na neki drugi nacin napraviti ove leptirice i cvjetice?
Je li moguce ovu zelenu i rozu dobiti sa eterika bojama u prahu jer sam ih vec kupila,ali sam pronasla i eterika boje u tubi pa ako su bolje kupila bi onda njih...

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 3157
   RE: Fondant 2
22.6.2015 20:29:35   
Hanady RR
Vene .....
Leptira i cvijet mozes naci u vrlo jwftinim plasticni, varijantama u kompletima za suhe kolace npr a pomogne....
Ima.konzum,bingo...peni itd.....
Imasi preko.fb stranica doata zenakoje prodaju ove namjense kutere izrezivace
A boje eterima roza i zelena su savim.ok za ove boje
Dok te u tubi ja nisamkoristila nikada pa nemam pojma

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 3158
   RE: Fondant 2
22.6.2015 21:04:56   
bebacha
Eterika u bočici ili tubi?
nesto ne znam da oni imaju u tubi,ima Dr.oetker

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 3159
   RE: Fondant 2
22.6.2015 21:05:59   
bebacha
A modle i cvjetice imas u Bingu za sitne novce

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 3160
   RE: Fondant 2
23.6.2015 14:31:35   
Vanne
Bebacho ima u tubi eterika,ja slucajno naletih u bingu,dodju osnovne boje,4 tube,nekih 7 ili 8 km...
A gledala sam svugdje u mojoj okolini,bingo,konzum,skafa...nisam nasla nikakve kalupe...ovdje je izgleda mala potraznja pa ne nabavljaju...
Ostaje mi da pogledam na pijaci jos...ako ne nadjem idem u Sa,tamo moram naci user posted image

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 3161
   RE: Fondant 2
23.6.2015 18:41:59   
minie

IZVORNA PORUKA: Vanne

Bebacho ima u tubi eterika,ja slucajno naletih u bingu,dodju osnovne boje,4 tube,nekih 7 ili 8 km...
A gledala sam svugdje u mojoj okolini,bingo,konzum,skafa...nisam nasla nikakve kalupe...ovdje je izgleda mala potraznja pa ne nabavljaju...
Ostaje mi da pogledam na pijaci jos...ako ne nadjem idem u Sa,tamo moram naci user posted image


To u tubi je secerna pisaljka, ona nije dobra da se boji fondan. Bas me cudi da nigdje nema kalupica, to su za suhe kolace, budu oko 2 KM nekoliko komada. A imas i u setovima djecjim za plastelin. Imaju sad u Konzumu super tih setova, posebno.za curice. Operi dobro i koristi. A ima i u FIS-u tih kalupa, cak i namjenski.za fondant.


_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 3162
   RE: Fondant 2
23.6.2015 20:12:25   
Vanne
Minie hvala,pogledat cu to za plastelin,nije mi palo na pamet da pogledam tu user posted image

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 3163
   RE: Fondant 2
26.6.2015 11:22:49   
Vanne
Koliko fondana mi je potrebno za pokrivanje dvospratne torte? Juce sam ga napravila po minjinom receptu i super je ispao,obojila sam ga i ostavila...
Juce sam kupilaa i kalupe za kekse u konzumu...znaci sve spremno....samo me zanima je li mi ovo dovoljno za dva sprata ili da pravim jos?

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 3164
   RE: Fondant 2
26.6.2015 13:40:36   
minie

IZVORNA PORUKA: Vanne

Koliko fondana mi je potrebno za pokrivanje dvospratne torte? Juce sam ga napravila po minjinom receptu i super je ispao,obojila sam ga i ostavila...
Juce sam kupilaa i kalupe za kekse u konzumu...znaci sve spremno....samo me zanima je li mi ovo dovoljno za dva sprata ili da pravim jos?


Ja bih napravila jos pola mjere, da ti bude dovoljno za cvjetice ili sta vec pravis, ali Hanady pravi te na sprat, pa ce ti ona najbolje reci. Meni je bilo dovoljno 1,5 mjera.

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 3165
   RE: Fondant 2
28.6.2015 14:57:13   
Hanady RR
Mjera i po najmanje ti treba

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 3166
   RE: Fondant 2
11.8.2015 12:25:14   
Ninushka
Ja za dvospratnice uvijek pravim duplu mjeru fondana, nemoj rizijkovati sa 1ipol mjerom.

Dajte mi žene pomozite u vezi ovog fondanta, pravim ga već 10ak puta al' čini mi se da mi je sve teže raditi s njim, mogo se lijepi...može li biti da je do boja u prahu... najgore prođem sa eterikinom crvenom i plavom...lijepi se i ne da se otisnuti sa podloge... Help!

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 3167
   RE: Fondant 2
11.8.2015 13:09:42   
Ninushka
Evo moja, neki dan rađena, za moju dvogodišnjakinju :)

user posted image

(odgovor članu Ninushka)
Neposredna veza do poruke: 3168
   RE: Fondant 2
27.8.2015 21:30:01   
emina08
Zna li neko gdje mogu kupiti kalupe za pahuljice (u pitanju je frozen naravno)

(odgovor članu Ninushka)
Neposredna veza do poruke: 3169
   RE: Fondant 2
27.8.2015 21:37:50   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: emina08

Zna li neko gdje mogu kupiti kalupe za pahuljice (u pitanju je frozen naravno)

alper...
il preko fb prodavača...mada nesto slabo ih ima...

a može i da se pozajmi ...npr ...fina raja od mene :D

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu emina08)
Neposredna veza do poruke: 3170
   RE: Fondant 2
27.8.2015 22:48:45   
emina08
Hanady hvala ti velika za info, srce siuser posted image Zn
Imam vise od mjesec do torte pa valjda se snadjem ali ako zapne da zovem u pomocuser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 3171
   RE: Fondant 2
27.8.2015 22:50:58   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: emina08

Hanady hvala ti velika za info, srce siuser posted image Zn
Imam vise od mjesec do torte pa valjda se snadjem ali ako zapne da zovem u pomocuser posted image

zovi...
na bazar donesem...
nisi prva koja posuđuje...znam kako je kad je manija ...
user posted image
a prinčipesa zasluzuje ispunjenjeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu emina08)
Neposredna veza do poruke: 3172
   RE: Fondant 2
27.8.2015 22:57:06   
emina08
Hvala jos jednom do neba user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 3173
   RE: Fondant 2
27.8.2015 23:08:23   
minie

IZVORNA PORUKA: emina08

Zna li neko gdje mogu kupiti kalupe za pahuljice (u pitanju je frozen naravno)


Ja sam ih vidjela i u Penny marketu i u FIS-u. Inace u FIS-u sad ima puno stvari za fondant. Ja odavno mjerkam slova user posted image

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu emina08)
Neposredna veza do poruke: 3174
   RE: Fondant 2
8.12.2015 8:51:07   
loptica7
Zelim napraviti po prvi put fondan i ako imate savjet za početnika, pišite...user posted image
Nasla sam recept na netu:

1 kesica želatina u prahu
50 ml hladne vode (za želatin)
20 ml vode (za fruktozu)
100 gr fruktoze ili dekstroze (voćni šećer)
1 velika kašika glicerina (nabavite kod Eurowilta))
900 gr šećera u prahu

Treba li nesto korigirati ili ide ovako???

Mogu li se koristiti boje u prahu ili moraju biti gel boje? Ako se koriste u prahu treba li im dodati par kapi vode ili ide direktno prah na smjesu?

Da li je dovoljna 1 mjera za cetvrtastu tortu? Velicina 40x25x10 cm, mozda je 2-3 cm veca ili manja, ali naravno volim da mi bude viska fondana nego da je ne mogu pokriti.user posted image user posted image


_____________________________

"Nitko se ne može vratiti u prošlost i stvoriti novi početak. Ali svatko može početi danas i stvoriti drugačiji završetak."

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 3175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  125 126 [127] 128 129   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  125 126 [127] 128 129   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *