|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 22:25:01   
teacher75

IZVORNA PORUKA: bananica

mojoj je kad pretjera dovoljna recenica, samo sacekaj da dodjemo kuci i ta je ostatak vremena kao bubicauser posted image user posted image , a ako po kuci divlja, ja sam krenem po sipku, odmah se izvinjava, a nikad je nisam isibala, s tim da mi sipka stoji iznad vrata




ovako je bilo kod mene kad sam bila malauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 22:25:29   
Anoniman
u zadnje vrijeme moj A. vristi na svakog (tajra je danas to dozivilauser posted image ) udari komsije ako mu pridju ili ispruzi ruku sa skupljenom sakom u stilu...ne prilazi mi
svjesna sam da je to faza...koja mene trenutno nervira...ali me isto tako nervirala faza koju je prije toga imao...a to je da je svakome trcao u zagrljaj...svakome pruzao ruku da ide sa njim...svakome prilazio...pravo da kazem...trenutno me ova faza manje sekira nego ona faza "ljubavi"...jer znam da je postao svjestan opasnosti...a to mi je drago

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 22:26:23   
animagical
jojuser posted image user posted image user posted image user posted image izvini ja oplakah na ovo- I uberem sipkicu(kao da ovce cuvam)i

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 22:28:12   
R&T@
IZVORNA PORUKA: salmy


ganjamo se po cesti,crveno se pali,auti furaju...on neda ruku...vristi i ja ga molim....daj mami ruku crveno,on samo nastavi da se krevelji,jos stane na cesti i glavu zavrce jer ga"molim" da da ruku.Ja fakat neznam sta uraditi.I uberem sipkicu(kao da ovce cuvam)i kad je vidio TEK tada je dao rukuuser posted image


Zasto se morate cuvati za ruku?

Cuvaj ga za kapuljacu, za jaknu...kad bas moras... budi tik uz njega...
prenesi ga preko prijelaza...drzi ga blize zgradama...
Kasnije ga zabavi da on tebe cuva jer je klizavo...da te cuva samo za jedan prst...

Nema tog dvogodisnjaka koji ce ti dati ruku dobrovoljno...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 22:29:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dadada

u zadnje vrijeme moj A. vristi na svakog (tajra je danas to dozivilauser posted image ) udari komsije ako mu pridju ili ispruzi ruku sa skupljenom sakom u stilu...ne prilazi mi
svjesna sam da je to faza...koja mene trenutno nervira...ali me isto tako nervirala faza koju je prije toga imao...a to je da je svakome trcao u zagrljaj...svakome pruzao ruku da ide sa njim...svakome prilazio...pravo da kazem...trenutno me ova faza manje sekira nego ona faza "ljubavi"...jer znam da je postao svjestan opasnosti...a to mi je drago

dadada , samo da znades da sam te se sjetila pre  4 dana user posted image user posted image jer A mi je prije pisala sam scene tolike pravio kad treba u kucu da sam malo rec bjesnila toliko sam ga znala ispucat da je jeco
Da bi ta faza konacno neznam ni sama kako prosla al jbg sve ima svoje kad idemo van naucio nece prije u kucu hahah ajmo malo ispred kuce, pa do prodavnice  pa onda jedan krug po okretalistu (velika raskrnica gdje se busevi okrecu skolski) tu setamo pogotovo sad kad djeca idu u skolu nema nikog.
I znaci sve to ispuni i sam kaze kao dosta sad cemo u kucuuser posted image nema vise bacanja, nema vise deranjaaaaaaaa, nema vise ......konacno prije mi je van bilo izac bacanje se u jamu snjim
A sad divota posusa nekad i nece ja kazem ako neces ja odo ti ostani sam nekad kaze , idi kao sta ga briga nece on
dobro reko onda ce te fol neki ciko odnijet hahha kaze eto me
ZNaci bila je hebena teska faza ne ulaska u kucu !

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 22:32:00   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: tajra

IZVORNA PORUKA: salmy


ganjamo se po cesti,crveno se pali,auti furaju...on neda ruku...vristi i ja ga molim....daj mami ruku crveno,on samo nastavi da se krevelji,jos stane na cesti i glavu zavrce jer ga"molim" da da ruku.Ja fakat neznam sta uraditi.I uberem sipkicu(kao da ovce cuvam)i kad je vidio TEK tada je dao rukuuser posted image


Zasto se morate cuvati za ruku?

Cuvaj ga za kapuljacu, za jaknu...kad bas moras... budi tik uz njega...
prenesi ga preko prijelaza...drzi ga blize zgradama...
Kasnije ga zabavi da on tebe cuva jer je klizavo...da te cuva samo za jedan prst...

Nema tog dvogodisnjaka koji ce ti dati ruku dobrovoljno...


sve probam ponekad al tjera me od sebe, ne da da joj diram kapu i sl, trči naprijed glavom bez obzira
sad imamo fol gdje ona čuva mene i ponekad upali a nekad neee, kaže čuvaj se samauser posted image il nemoj me zezat, ti si velika i sl


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 22:32:34   
teacher75

IZVORNA PORUKA: tajra

IZVORNA PORUKA: salmy


ganjamo se po cesti,crveno se pali,auti furaju...on neda ruku...vristi i ja ga molim....daj mami ruku crveno,on samo nastavi da se krevelji,jos stane na cesti i glavu zavrce jer ga"molim" da da ruku.Ja fakat neznam sta uraditi.I uberem sipkicu(kao da ovce cuvam)i kad je vidio TEK tada je dao rukuuser posted image


Zasto se morate cuvati za ruku?

Cuvaj ga za kapuljacu, za jaknu...kad bas moras... budi tik uz njega...
prenesi ga preko prijelaza...drzi ga blize zgradama...
Kasnije ga zabavi da on tebe cuva jer je klizavo...da te cuva samo za jedan prst...

Nema tog dvogodisnjaka koji ce ti dati ruku dobrovoljno...

moja lana isto nije htjela da mi da ruku, bjezala i htjela da trci sama, pa sam joj pocela pokazivati drugu djecu kako cuvaju mamu za ruku i govoriti kako svi cuvaju, pa sam je pocela prepadati sa autima, kako ce je udariti i da moramo bjezati od auta. prvo je pocela da mi daje ruku samo kad prelazimo ulicu da je auto ne udari a sada se uglavnom vise ne buni. naucila sam je i da ceka na semaforu, objasnjavala da moramo cekati zeleno (mada jos ne konta boje) pa sama stane kad dodjemo do pjesackog prelaza i govori: cekamo zejenouser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 22:32:47   
salmy
IZVORNA PORUKA: tajra

IZVORNA PORUKA: salmy


ganjamo se po cesti,crveno se pali,auti furaju...on neda ruku...vristi i ja ga molim....daj mami ruku crveno,on samo nastavi da se krevelji,jos stane na cesti i glavu zavrce jer ga"molim" da da ruku.Ja fakat neznam sta uraditi.I uberem sipkicu(kao da ovce cuvam)i kad je vidio TEK tada je dao rukuuser posted image


Zasto se morate cuvati za ruku?

Cuvaj ga za kapuljacu, za jaknu...kad bas moras... budi tik uz njega...
prenesi ga preko prijelaza...drzi ga blize zgradama...
Kasnije ga zabavi da on tebe cuva jer je klizavo...da te cuva samo za jedan prst...

Nema tog dvogodisnjaka koji ce ti dati ruku dobrovoljno...
Ali on neda da mu priđem rukom,ja ga cuvam za kapuljacu dok ne skonta...i u po frke se okrene i kaze:mama pusti GA,ebo te kujac...i nastavi da se kofrciuser posted image

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 22:33:29   
R&T@
IZVORNA PORUKA: Dida79

Tajra ja ti se zaista divim ako uspijes svaki put ostati ovako smirena



E, sad nisam smirena...
Sistim kao pretis lonacuser posted image


Nekoliko puta sam pisala: ne udaram vrsnjake, ne udaram muza, ne udaram sestru, ne udaram tudju djecu na poslu, ne udaram nekulturne...

Pa zasto bih, za Boga miloga, tukla svoje djevojcice?

I NE pricajte mi o puc-puc i sipkici...
svaki kontakt jaci i bolniji od poljupca je udarac
i tacka.
velika.

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 22:33:55   
bananica
 ruka se MORA dati kad smo blizu ceste i nema kod mene nista trece, i nikada se nije bunila

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 22:36:53   
zeze
IZVORNA PORUKA: tajra

IZVORNA PORUKA: Dida79

Tajra ja ti se zaista divim ako uspijes svaki put ostati ovako smirena



E, sad nisam smirena...
Sistim kao pretis lonacuser posted image


Nekoliko puta sam pisala: ne udaram vrsnjake, ne udaram muza, ne udaram sestru, ne udaram tudju djecu na poslu, ne udaram nekulturne...

Pa zasto bih, za Boga miloga, tukla svoje djevojcice?

I NE pricajte mi o puc-puc i sipkici...
svaki kontakt jaci i bolniji od poljupca je udarac
i tacka.
velika.


Jesi dolazila u situaciju kad te bas bas ali bass izbace iz takta? Sta radis? KAko sebe smiris?

Ja trazim recept za sebe user posted image user posted image


_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 22:37:44   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

I kad ne bih uspjela trogodisnjakinju ubijediti (rijecima, ne fizickom kaznom) da me poslusa, pitala bih se ko koga odgaja...


jebi ga sad
ja svašta gledam da roditelji trpe i onda se kao pohvale da nema kod njih puc puc, pa i ja da pustim Ajšu da maltretira druge a ja da se pravim da se ništa ne dešava bilo bi sve pet il d aje molim umilno nemoj krofnice, nemoj sunce mamino a ona fljas šamarčinu a ja je još počastim čokoladom.... heh ja bi se pitala ko je tu koga rodio





a šta to roditelj može trpiti od djeteta do 5 godina...evo od 3 godine...šta je to toliko strašno što može da ti učini dijete user posted image

i kako je moguće da možeš pomisliti da su djeca koju roditelji ne tuku šipkom djeca koja nemaju prepoznat autoritet kod roditelja...pa biva se hvale roditelji ničimuser posted image ...ja se time što ne tučem svoju djecu i ne nanism im bol ne hvalim ja to smatram normalnim...
i da treba imati konjske živce...
al treba znati da ti neko odrasli uradi ili kaže što i dijete njega nećeš šipkom istući sigurno...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 22:38:01   
R&T@
IZVORNA PORUKA: nur al ayna

Batina nije rjesenje, jer da jeste, majke koje tu metodu primjenjuju bi je trebale primjeniti samo jednom i sve bi bilo "kako treba". Umjesto toga, vidimo iz primjera, da se sipkica koristi sve cesce, a efekat ce svaki put biti sve manji.


user posted image



_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu nur al ayna)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 22:38:42   
Hannan

IZVORNA PORUKA: dadada

Moj A. je jos mali...pa vjerovatno jos uvijek pali...kaznjavanje tipa da ga u sobu posaljem samog...ili ako nekog udari kada smo vani-da odmah idemo kuci...i da se mora prije toga "izvinuti"...u njegovom slucaju "pomaziti" ili zagrliti osobu koju je udario...priznajem da sam ga znala pucnuti po guzi kada je bio js manji ...iz straha...kad bi gurao prste u uticnice (iako su zasticene...opet nisu svugdje)...medjutim...pucanje po guzi sam fakat izbacila...najvise je na mene nekako utjecala nasa tajrauser posted image ...kontam...zena radi u skoli...ima dvoje djece...a stalno ponavlja da je to najgori i pogresan nacin...pa rekoh samoj sebi...ako ko zna...ona znauser posted image ...i tako i ja izbacih tu vrstu odgoja...mada,,,poznavajuci sebe...ne bih se iznenadila da mi poleti ruka u nekom momentu stvarno kada sebi ugrozi ne daj boze zivot i tako to(istrcavanje na cesto i sl.)


Potpisujem jednim dijelom Dadada.Moj M. ima 5g i desile su se par puta situacije kad ruka poleti, ali uvijek zanm da sam ja u tom momentu bila jako nervozna, i da nisam bila "normalna" da nadjem drugi metod i uvijek sam mu se izvinula i objasnila zbog cega sam ga pucnula.
Uvijek se trudim biti dosljedna, sto znaci kada ga kaznim nema umiljavanja, mazenja, nego mi "bjezi s ociju". Kaznim ga, zavisno od situacije, povratak kuci ako je vani, u sobu ako je u kuci, kod nene u spavacu i objasnim mu zbog cega je kaznjen, sta se moglo desiti nedaj Boze i sl. Koliko pricam da smo dosli u fazu da mi kaze " mama nemoj molim te da pricamo".
Bilo je situacija kad on tersa, kad se valja po podu u sred prodavnice, ja mu jednom skrenem paznju, drugi put prodjem ili ga i prekoracim kao da je kutija i nastavim za svojim poslom kad vidi da ja ne hajem trci zamnom i izvinjava se.

Neku noc sam konstatovala da smo dosli do toga da ja ne pamtim kad sam ga kaznila, kad je uradio nesto sto je stvarno lose kao udaranje, vrisatanje, tersanje i sl. on je sad vec veliki i o svemu se mozemo dogovoriti. Mada, ja opet kazem mozda je on od one lahko odgojive djece pa nije bilo frke, ili sam ja toliko dosljedna da zna da ne moze trte vrte.
On sad zna da jedan moj pogled znaci da to sto radi nije dobro i prestaje, kad mu spomenem sobu ili povratak kuci takodje, jer zna da sam ja "vjestica" koja je to spremna uraditi i da uvijek stojim iza svojih rijeci pa makar i mene kostale..

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 22:39:53   
teacher75
ja se trudim da je ne udaram i ne pamtim kad sam zadnji put ali nemam strpljenja i cesto se izderem, jbg, kod mene su u familiji vazda svi bili bucni, nekako navikli da se deremo, pa i jauser posted image ne mogu se suzdrzati da ne dreknem kad mi nesto nije po volji

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 22:40:23   
Hanady RR
zeze...šta će ti bolji smiraj nego da se sjetiš trenutka kada si je u pupi nosila i željno iščekivala, trenutka kada si je rpvi put vijdela...jel ima šta ljepše...
tada sjedeš i zaplačeš i kažeš..'' a ja ja sma tebe čekala danima da mi se rodiš, da te ljubim i mazim i svašta ti kupujem a ti mene sikiraš i ratužiš'' nevjerovtano kako i mala djeca emociju prepoznaju...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 22:41:45   
veeseelaa
Sve se moze pokazati i dokazati izrazom lica, strahom u ocima, zabrinutim glasom...
Molim vas, koristite ta sredstva...
Tuzna i zabrinuta majka boli vise od udarca...


ma moja sve zna i to me izludi al tjera po svom ponekad da ne znam šta bi
osobito kad smo kod moje majke, u kući kad smo same je za 10
naravno kao i svaka majka volim je najviše na svijetu i želim joj svako dobro
ponavljam po 100 puta, učim, ukazujem, dokazujem al ona nekada toliko bude bezobrazna da je opasna za sebe i okolinu
il se baca po podu pa se bojim da će se povrijediti il udara druge a nimalo nije bezopasno kad ona udara itd
Moj brat ima malenu kojoj kad jednom kažeš ona je super a mojoj 1000 puta kažeš i ona po svom
I uvrtiću tvrde da nisu vidjeli tvrdoglavije dijete user posted image
sve je super i sve i nekako al kad svojim postupcima može povrijediti sebe il druge ja izludim
kažem svaka čast onom ko sve riješi razgovorom,  skidam kapu al kod mene to često ne pali
Svakako želim da sutra bude dobra, plemenita, razumna, dostojanstvena, radna, uredna itd da li je ona još mala da bi shvatila zaista ne znam al se iskreno nadam da će ubrzo bubice izletjeti iz njene glave
Ljubavi joj ne manjka, igre s djecom, druženja, priče, graje itd

Evo ja sad u petak imam jedno druženje do kasno u noć i ostaće kod mame al ja ću obavezno otići po nju jer je ne mogu ostaviti na noćenje, prosto mi je kuća prazna bez nje, nikada se nismo razdvajale, bdijem nad njom, brižna sam i nježna, sve je podredjeno njoj i od strane mene i mm, al opet nas izludi.... naravno s vremena na vrijeme, nije svaki dan takav....



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 22:42:10   
nur al ayna
Potpisujem svaku Tajrinu rijec na ovoj temi.
Nasilje radja nasilnika. Agresivno ponasanje, otimanje, pokusaj udaranja drugih i psovka ( koja meni nimalo nije simpaticna) je NAUCENO po modelu. Od koga? Od roditelja koji ne tuku, ne psuju i ne svadjaju se, sigurno nije.

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 22:42:40   
bananica
al treba znati da ti neko odrasli uradi ili kaže što i dijete njega nećeš šipkom istući sigurno...


user posted image user posted image
ne vjerujem da bi odrasli radili to sto djeca radeuser posted image

ja mogu reci da imam super lako odgojivo dijete, nikad sa njom nisam imala nekih vecih problema, tako da mi sipka nije trebala, tj nisam je morala koristiti, ali da dodje ta situacija, naravno da bih je pucnula bez razmisljanja


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 22:43:07   
Anoniman
Kako je vesela napisala "sta ako nekome ugrozi zivot" sjetih se necega...dvije price...stvarne price

1. upoznala sam momka, sada je vec veliki kao i jauser posted image , i njegovog druga...on je kao mali tom svom drugu izbio oko...dakle lik ima stakleno oko...i znam da me ta prica pravo sokirala...njih dvojica, jos uvijek, najbolji jarani...sjede i zezaju se...prepricavaju svakom ko pita kako se to desilo...imali su mozda 4-5 god. Njihovi roditelji, ascare svjesni djecije nepromisljenosti, ipak nisu zabranili ili se tolko naljutili, da su zabranili njima kontakt...tj. povrjedjeni momak...a sigurno im nije bilo lako.

prica br. 2. nedavno...dva druga (djecaci od 5-7 god.) u igraoni...isto tako nesmotreno...jedan slomije drugom cvike...pazite sad...roditelji zabrane druzenje...i to naglase onoj curi sto radi u igraoni...cim dodje ovaj drugi da ih zove da pokupe dijeteuser posted image na malisanima se vidi da su pravo tuzni...jer se znalo desiti da se sretnu...nista im nije jasno...ovaj jedan samo ponavlja...ne da mi babo da sa tobom pricam...i gleda u pod...mislim...fuj

ne znam je li ima ikakve veze sa temom...nema...hocu da kazem da roditelji vecinom nisu svejesni kakve nebuloze pri odgoju rade...a djeca...ko djeca

(odgovor članu salmy)
  Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 22:45:40   
bananica
IZVORNA PORUKA: nur al ayna

Potpisujem svaku Tajrinu rijec na ovoj temi.
Nasilje radja nasilnika. Agresivno ponasanje, otimanje, pokusaj udaranja drugih i psovka ( koja meni nimalo nije simpaticna) je NAUCENO po modelu. Od koga? Od roditelja koji ne tuku, ne psuju i ne svadjaju se, sigurno nije.


user posted image ne slazem se i nigdje veze s pricom

(odgovor članu nur al ayna)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 22:46:14   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: bananica

al treba znati da ti neko odrasli uradi ili kaže što i dijete njega nećeš šipkom istući sigurno...


user posted image user posted image
ne vjerujem da bi odrasli radili to sto djeca radeuser posted image

ja mogu reci da imam super lako odgojivo dijete, nikad sa njom nisam imala nekih vecih problema, tako da mi sipka nije trebala, tj nisam je morala koristiti, ali da dodje ta situacija, naravno da bih je pucnula bez razmisljanja





kako nećeuser posted image

Bila sma prisutna XY puta kada dijete psuje i roditelj ga ošamari...sada kada mu je 4-5 godina šamraga a kada je sa godinu i dvije psoavo svima bilo slatko i simpatično...pa kad sa 5 godina dedi opsuje majku mater ga safata i koske joj pod rukama krcakjuuser posted image

da je taj isti dedo opdovao majku tom djetetu...
bil ga mater istukla i kosti mu lomilauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 22:47:04   
Anoniman
samo da kažem, Tajra tvoji postovi su me jako ohrabrili da nastavim kao i dosad - bez sipke  user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 22:47:32   
R&T@
IZVORNA PORUKA: zeze


Jesi dolazila u situaciju kad te bas bas ali bass izbace iz takta? Sta radis? KAko sebe smiris?

Ja trazim recept za sebe user posted image user posted image



Mila, to i jeste poenta svega...
Problem je u nama samima, ne u djetetu...

Pogledajte koliko smo nervoznije kad smo umorne, kad dodjemo s posla ili smo cijeli dan u kuci s djetetom ili djecom...

Naravno da me izbace iz takta, ali ja uvijek "odbrojim", "odpusem" i odmaknem se na sigurnu udaljenost...
Tako prezivim onaj prvi val ljutnje, straha, bijesa kad bi mogao doci udarac...

Zatim se "navijem" i pricam, pricam, pricam...

Nekada vicem, nekada gundjam, nekada prijetim, nekada obecavam, sad se i posvadjam jer imam dvogodisnju super pricalicuuser posted image ...

Ali se, zaista, trudim da najcesce "izigravam majmuna", tj. nabacim osmijeh i ponudim drugu varijantu...



_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 22:49:08   
veeseelaa
a šta to roditelj može trpiti od djeteta do 5 godina...evo od 3 godine...šta je to toliko strašno što može da ti učini dijete user posted image

i kako je moguće da možeš pomisliti da su djeca koju roditelji ne tuku šipkom djeca koja nemaju prepoznat autoritet kod roditelja...pa biva se hvale roditelji ničimuser posted image ...ja se time što ne tučem svoju djecu i ne nanism im bol ne hvalim ja to smatram normalnim...
i da treba imati konjske živce...
al treba znati da ti neko odrasli uradi ili kaže što i dijete njega nećeš šipkom istući sigurno...


tvoje su premirne za moju djevojčicu
pa samo na podjeli paketića ja sam jedna od rijetkih koja nije uopće sjela popiti kafu jer je ona trčkarala prema pokretnim stepenicama a ja sam se bojala da ne padne i sjedenja nema
Ne vidjeh da tvoje curice to čine, očito su različiti karakteri
I šta može dijete učiti od 3 godine da te izludi, svašta nešto
New mama mi je npr pričala baš na podjeli paketića kako se njena malena izgubila na podjeli godinu prije, dovoljno da poludiš i pukneš
Pa kad je nadješ da ne znaš šta bi, pucnuo je il ljubio itd il sve odjednom
Djeca su različita, neka se ne odvajaju od majke, neka srljaju na sve strane, neka ruše, udaraju, plaču, dernjajau se po radnjama, ruše i sl
Najopasnija su ona koja ne znaju za strah pa bi svugdje da zavire pa majka mira nema, džaba objašnjena i tome slično i onda olako i dodješ u situaciju da bude i puc puca

Naravno da moja sjedi mirno, da je taj tip da bi se ja sad ibretila svima vama i kako to molim lijepo puc puc heh




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *