|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 23:08:55   
salmy
Ja mislim da se ovdje pomijesao pojam puc-puc i batinjanje.Ja svog user posted image pucnem(ali pucnem ga po peleni) nikada,ali nikada nije imao modricu
Misljenja sam da ovdje vecina majki ne"zlostavljaju" svoju djecu udaranjem i samaranjem.A ocito su se pojmovi pomjesali

Eto ja sam losa majka,sto svoje djete pucnemuser posted image

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 23:09:36   
teacher75
ova moja slusa puno bolje mm nego mene, mada je on nikada nije udario za razliku od mene, a ja provodim i puno vise vremena s njom. on joj bas predstavlja autoritet, ne znam zasto, ili zeli da mu se dokaze i umiljava mu se ili ga se boji na neki nacin. evo npr. do nedavno je stalno razbacivala sudice, ja trudna jedva se saginjala i kupila svaki cas, molila je da skloni, prijetila i nista nije pilo vode. kad je mm jednom dosao s posla i vidio razbacane sudice rekao joj da skloni. kaze ona: necu, mama ce. on na to: sta, mama ce?!! sad ce ovo sve letjeti u smece! i pokupio sve sudice u kesu i sakrio 2-3 dana. u ta 2-3 dana je pitao hoce li sklanjati i ona tvrdoglavo govorila da nece i pricala kako je tata ljut i da je bacio sudice u smece. 3.dan je rekla da ce skloniti i on joj je tada sve vratio. od tada, cim cuje da on ulazi u kuci, ona leti prema sudicima (ma sta drugo da radi u tom trenutku), kupi ih i slaze na kuhinjicu i govori: "tata ljut" i zove ga poslije da mu pokaze kako ih je slozilauser posted image ista stvar sa psovanjem, jedan dan cula od rodice i vratile se mi kuci i lana citavo popodne psuje li psuje, ja je pustila, rekoh ignorisacu i proci ce je, a kad je mm cuo kaze: kakvo ignorisanje!zovnuo je i kaze: fine curice ne psuju, ako te jos jednom cujem da psujes dobices po guzi (a nikad je nije udario), to ne valja nikako, necu vise da te cujem, jel jasno?! od tada vise nije opsovala. a ja kad joj nesto govorim da ne valja nekad poslusa a nekad ne, mogu govorit i derati se na nju do sutra

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 23:10:35   
Hanady RR
ja vas čitam i to što vi nazivate teškim temperamentom kod djeteta svoga ja nalazim i kod svoje djece i kod zaovine djece i sve djece male koju sma sretala odnedavno...

najviše pirčate o fazama...
meni i starija zna da diže živac time da neće čarape u zimu a savršeno je sretan d ajoj dma čizme u sred ljeta

i ovo u ljeto me ne brine al u zimu d ami je bosa me brine...
al nema veze...tužna sam...pa nećemo kod eteke nikada jer si bolesna, pa nećemo u igraonicu, nećemo kod nane, nećemo napolje, lejla će biti bolja druagrica sa lamijom jer ti nećeš napolje nikako ići jer si bolesna...itd...

šta d aradim moram d aih trznem...slažem...al opet i u toj laži ima sitine...jer fakat bosonoga će se prehladiti

evo moja mlađa već 10 dana ide sa dvije različite čarape svaki dan ...kod nane, kod nas kući u goste u grad itd...
a zašto ...želi biti pipi duga čarapa...

mi došli kod mame kona joj došla žena s eibreti...aa različite joj čarape...a reko sama obuje...kaže nedaj joj ne valja to...

ma valjalo ne valajlo to me ne košta ničega 1006 će doć vakat da ona skonta d ahoće moćne hulahopke da nosa, ha jauser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 23:10:42   
zeze
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Za mene je divljastvo kad se dijete tuce ali mislim da bas se istuce . Da vidim modrice i tako to.


pa naravno da je divljaštvo, o za Boga na to nisam ni mislila
puc puc je za mene kad ruka lagano pljusne guzu, nekada je tako pljusnem od milja u tepanju i sl



Mislim da se batinjanje djece u prvom postu odnosilo na to .I da djeca koja dobijaju prave batine postanu nasilnici i uzvracaju.


_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 23:12:54   
Anoniman
Djeca iako izgledaju maleno nisu toliko malena da ne kontaju kome mogu sprovoditi huju, tersanje i sl. Istrajnost, 'konjski' zivci, vrijeme, dosljednost, odlucnost i prije svega jaka volja roditelja da se odgoj temelji na tome-to je, po mom misljenju, recept za odgoj bez batina.



(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 23:13:43   
R&T@
Kakvo crno divljenje...nista od toga...
ja imam milion prijenosa...

Sporty mamaa i jelenaT, kod vas je sad specificna situacija...imate dvije bebe razlicitog uzrasta...i to je tesko, pretesko... znam...

Vase starije ljepotice su zbunjenje...dosao je uljez u kucu i ostaje tu...ne ide...a uzima mamu i njeno vrijeme...
vi se ne mozete klonirati...

Samo zamislite jedno, molim vas...

U glavi vaseg starijeg djeteta (a jos uvijek bebe) je pitanje:

"Zasto mama nikada ne udari bebu,a ona place?"

Zar biste mogle s tim zivjeti?

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 23:14:28   
mila81
Svega ima u "Božijoj bašti" što bi se reklo, ja imam dvoje različite po temperamentu djece, čak i ja i muž smo takvi, i različito reagujemo na neku određenu situaciju, kada dijete prolazeći kroz faze ispituje i naše živce...

Muhamed je tip u posljednje vrijeme da sve što naumi to i pokuša odraditi, a muž tu ne popušta, i ne prepušta slučaju, ja sam malo stabilnija tu, pogotovu kad smo negdje u gostima ili smo vani...
Ja sam više tip za razgovor i blago popuštanje, ali sam i mišljenja da se nekad i za nešto najbolje pokaže kazna, sad da li je to puc po guzi, šamarčić ili šta u tom trenutku nadođe to je posebna tema.
Dok je Ajša maza i sve hoće na foru, njoj još malo možemo ubjeđivanjem...

Dakle nisam od onih oje nisu i nikad ne bi udarile svoje dijete, jer vjerujte da se u nekim situacijama drugačije ne može, a neke su i navele masu primjerauser posted image

_____________________________

Muhamed 01.08.2008.
Ajša 04.11.2009.

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 23:14:41   
Anoniman
Ako je to tako milo puc puc i neagresivno koliko tvrdite, zasto ga onda primjenjujete u tu svrhu? Zasto dijete ako treba tako korigovati ne zalomite postenski, pa nek pamti, ako je to OK metod?

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 23:15:18   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Djeca iako izgledaju maleno nisu toliko malena da ne kontaju kome mogu sprovoditi huju, tersanje i sl. Istrajnost, 'konjski' zivci, vrijeme, dosljednost, odlucnost i prije svega jaka volja roditelja da se odgoj temelji na tome-to je, po mom misljenju, recept za odgoj bez batina.




kod mene su zivci nikakvi a kamoli konjski, strpljenje nula poena, priznajem, al eto trudim se da je ne udarim, mada ne mogu bez deranja, viknem nekad na nju tako glasno i ljutito da je pravo prepadnem i pocne plakati, poslije mi bude zao al to je jace od mene, ne mogu se suzdrzatiuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 23:16:38   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: salmy

Ja mislim da se ovdje pomijesao pojam puc-puc i batinjanje.Ja svog user posted image pucnem(ali pucnem ga po peleni) nikada,ali nikada nije imao modricu
Misljenja sam da ovdje vecina majki ne"zlostavljaju" svoju djecu udaranjem i samaranjem.A ocito su se pojmovi pomjesali

Eto ja sam losa majka,sto svoje djete pucnemuser posted image


ja uopće vas ne kontam...
a ko je vama rekao da ste loše majke jer koritite metode puvkanja po guziuser posted image

ovo je tema za razmjenu iskustava...


sad iz iste ja mogu da shavtim da će moja djeca kad porastu biti grozna jer ih u mladosti ne puckam...
mislim totalno nelogično jel da....

ja iz svake teme i svačijeg iskustva mogu da naučim nešto...
mogu da pokušam...

ja ne mogu da tvrdim da radim isparvno uvijek...svaki dan se preispitujem jesam li u pravu
ne znam šta nosi dan a šta noć...
možda i sama posegnem za batinom u nekoj budućnosti...al sa ovom pameću neću...nedam sebi....

i ko može da me sad natjera da to uradim ili da šutim o svome metodu da neko drugi nebi rekao vrijeđa me ispadama loša majka

svako je svome djetetu najbolji roditelj i najbolje zna šta i kako dalje...
ako si ti sigurna da je to metod koji će do njega načiniti dobroga čovjeka nastavi...

ja nastavljm sa svojim al nisam daleko da mjenjam stavri u odgoju ako budem morala...vrijeme je pred nama i niko me nema pravo osuđivati za ono što ja činim ili ne činim svojoj djeci

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 23:19:29   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Djeca iako izgledaju maleno nisu toliko malena da ne kontaju kome mogu sprovoditi huju, tersanje i sl. Istrajnost, 'konjski' zivci, vrijeme, dosljednost, odlucnost i prije svega jaka volja roditelja da se odgoj temelji na tome-to je, po mom misljenju, recept za odgoj bez batina.




kod mene su zivci nikakvi a kamoli konjski, strpljenje nula poena, priznajem, al eto trudim se da je ne udarim, mada ne mogu bez deranja, viknem nekad na nju tako glasno i ljutito da je pravo prepadnem i pocne plakati, poslije mi bude zao al to je jace od mene, ne mogu se suzdrzatiuser posted image


Ovo potpisujem, nekad zagalamim da samu sebe prepadnemuser posted image user posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 23:20:17   
R&T@
Ode ova tema u gotovo identicne postove kao na temi Odgoj djece...user posted image

A ja, budala budalasta, uvijek nasjednem...user posted image

Lahka vam noc... i ruka...




_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 23:20:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Djeca iako izgledaju maleno nisu toliko malena da ne kontaju kome mogu sprovoditi huju, tersanje i sl. Istrajnost, 'konjski' zivci, vrijeme, dosljednost, odlucnost i prije svega jaka volja roditelja da se odgoj temelji na tome-to je, po mom misljenju, recept za odgoj bez batina.




kod mene su zivci nikakvi a kamoli konjski, strpljenje nula poena, priznajem, al eto trudim se da je ne udarim, mada ne mogu bez deranja, viknem nekad na nju tako glasno i ljutito da je pravo prepadnem i pocne plakati, poslije mi bude zao al to je jace od mene, ne mogu se suzdrzatiuser posted image
Ja se znam ko lav dreknuti kad nemam vremena, kad sam ih nesto makar 5x upozorila, kad sam ih motivisala necim, ali nije pilo vode, kad...ali to nije nacin, to je moja slabost i opet, nista nisam postigla. Pa se onda 'jedem' ...

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 23:21:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa
Istrajnost, 'konjski' zivci, vrijeme, dosljednost, odlucnost i prije svega jaka volja roditelja da se odgoj temelji na tome-to je, po mom misljenju, recept za odgoj bez batina.



ovo je kljuc svegauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 23:21:39   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: tajra

Ode ova tema u gotovo identicne postove kao na temi Odgoj djece...user posted image

A ja, budala budalasta, uvijek nasjednem...user posted image

Lahka vam noc... i ruka...



taman htjedoh nesto slicno napisatiuser posted image

(odgovor članu R&T@)
  Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 23:26:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: salmy

Ja mislim da se ovdje pomijesao pojam puc-puc i batinjanje.Ja svog user posted image pucnem(ali pucnem ga po peleni) nikada,ali nikada nije imao modricu
Misljenja sam da ovdje vecina majki ne"zlostavljaju" svoju djecu udaranjem i samaranjem.A ocito su se pojmovi pomjesali

Eto ja sam losa majka,sto svoje djete pucnemuser posted image


ja uopće vas ne kontam...
a ko je vama rekao da ste loše majke jer koritite metode puvkanja po guziuser posted image

ovo je tema za razmjenu iskustava...


sad iz iste ja mogu da shavtim da će moja djeca kad porastu biti grozna jer ih u mladosti ne puckam...
mislim totalno nelogično jel da....

ja iz svake teme i svačijeg iskustva mogu da naučim nešto...
mogu da pokušam...


ja ne mogu da tvrdim da radim isparvno uvijek...svaki dan se preispitujem jesam li u pravu
ne znam šta nosi dan a šta noć...
možda i sama posegnem za batinom u nekoj budućnosti...al sa ovom pameću neću...nedam sebi....

i ko može da me sad natjera da to uradim ili da šutim o svome metodu da neko drugi nebi rekao vrijeđa me ispadama loša majka

svako je svome djetetu najbolji roditelj i najbolje zna šta i kako dalje...
ako si ti sigurna da je to metod koji će do njega načiniti dobroga čovjeka nastavi...

ja nastavljm sa svojim al nisam daleko da mjenjam stavri u odgoju ako budem morala...vrijeme je pred nama i niko me nema pravo osuđivati za ono što ja činim ili ne činim svojoj djeci

Ne prodje noc, a da se nisam preispitivala jesam li danas bila dovoljno dobra mama, jesam li pogrijesila, jesam li mogla bolje, vise, je li to bio pravi nacin...i sta ce ''sutra'' biti.
Ali jedno znam
dok disem dacu cijelu sebe i svo svoje vrijeme samo za njih dvije, jer one su ja, one su moj odraz u ogledalu, na ulici ce mene nositi na svom licu.
Ako one ispadnu ''ljudi''...eh onda sam i ja ljudina na kvadrat.

< Poruku je uredio Pahuljicaa -- 4.1.2012 23:27:33 >

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 23:26:38   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Ako je to tako milo puc puc i neagresivno koliko tvrdite, zasto ga onda primjenjujete u tu svrhu? Zasto dijete ako treba tako korigovati ne zalomite postenski, pa nek pamti, ako je to OK metod?


o ne, to nikako, batinjanje nikako, pa za Boga
Pahuljice nije isto odgjati djecu kad si doma 24 sata i kad to nisi
svakako ste u prednosti vi majke domaćice
mnoge mame kad "pokupe" djecu u 17 časova su u situaciji da ih djeca jako požele, pa skaču po njima, pa sprovode sve i svašta, pa mama malo popusti jer je poželjela svoje dijete .... pa onda to traje par sati... pa onda mama vidi da ode sve do vraga pa malo zagalami, pa joj žao, pa se mire... i tako sve u krug
ja kad imam solo dane i imam cijeli dan na raspolaganju za dijete naravno da imam vremena i biti stroga i mazna i dosljedna i vesela i raspjevana i spremna za šetnju, vrisku, ples i ciku al ima dana kad za par sati sve to ne možeš stići i onda nekad budeš il previše fin il previše strog roditelj.... i tako to.... svakako da ima grešaka u odgoju, svakako da niko nije savršen al jedno je sigurno da sve mi dajemo sve od sebe da naše dijete izraste u dobrog čovjeka....


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 23:27:58   
teacher75

IZVORNA PORUKA: marijanna

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa
Istrajnost, 'konjski' zivci, vrijeme, dosljednost, odlucnost i prije svega jaka volja roditelja da se odgoj temelji na tome-to je, po mom misljenju, recept za odgoj bez batina.



ovo je kljuc svegauser posted image


jeste, al sta cemo kad nismo svi isti, ja bih voljela da sam flegman i da imam vise strpljenja, al djaba kad sam zivcana i temperamentna, valja se sad mijenjati sa 36 kuka- nije lako, a sve sam gora i gora sto sam starijauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 23:28:15   
shejla
ja stvarno imam konjske zivce, ali ipak ih ponekad izgubim...
Lamija je tvrdoglava i nekada se ponasa kao ona djeca iz filmova sto se bacaju po radnjama ili po ulicama... Uvijek joj objasnjavam kako to ne valja, kako joj se svi smiju, kako druga djeca slusaju pa ce dobiti poklon, ili je necim zabavim ili kazem idemo u drugu radnju pa cemo nesto kupiti... i nakon pola sata ubjedjivanja, na kraju se najcesce zavrsi da je uprtim u naramak i nosim do auta dok se ona koprca i dernja....  A u svemu tome bih lupala glavom od zid od nervoze...Dakle, ako nekada vidite mamu da udara djevojcicu usred BBI - to sam ja.... jer cu jednom fakat da presvrnem od tih ispada. Pa mislite sta god hocete user posted image user posted image user posted image


_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 23:29:52   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: tajra

Kakvo crno divljenje...nista od toga...
ja imam milion prijenosa...

Sporty mamaa i jelenaT, kod vas je sad specificna situacija...imate dvije bebe razlicitog uzrasta...i to je tesko, pretesko... znam...

Vase starije ljepotice su zbunjenje...dosao je uljez u kucu i ostaje tu...ne ide...a uzima mamu i njeno vrijeme...
vi se ne mozete klonirati...

Samo zamislite jedno, molim vas...

U glavi vaseg starijeg djeteta (a jos uvijek bebe) je pitanje:

"Zasto mama nikada ne udari bebu,a ona place?"

Zar biste mogle s tim zivjeti?


Ovo je istina i i postavila sam vec to pitanje sto puta i bude mi zao i onda je ljubim dok spava, zao mi sto sam glalamila na nju. Ona meni isto zna reci: "Mama beba place, PUCNI JE PO GUZI", ili, " Mama ja placem(a place bez razloga) uzmi me i nosaj i kazi mi šššššš, nemoj plakati"user posted image user posted image   A bebu voli pravo, ja kazem hocemo li je vratit u bolnicu ili dati recimo nekome. A ona onda kaze neces, to je nasa bebauser posted image

Ali da napomenem ona je i prije bebe bila tvrdoglava ko mazga, pametna je, sve zna i sve konta. Sad je u fazi da ona doktorica i nosa onaj pribor stetoskop, tlakomjer za sobom i glumi doktora, i ko god je pita kako se zove kaze ime i prezime i ispred kaze doktorica ta i tauser posted image user posted image user posted image
Ali svaki dan izmislja stvari koje mene dovode do ludila. I pocela mi je govorit glupaco jedna, a ja to njoj stvarno nikad ne govorimuser posted image I kazem joj da to nevalja, a ona skrene temu na nesto drugo, kao na primjer, eno tamo ciko voda cuku i slicno...



(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 23:31:08   
teacher75
joj sporty mama, to i mene uskoro ceka...uh

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 23:33:52   
veeseelaa
I pocela mi je govorit glupaco jedna, a ja to njoj stvarno nikad ne govorim


mene moja ne vrijedja, jednom mi je rekla da lažem i poludila sam user posted image
ne govori mi ružne riječi, ne psuje, ne lomi stvari i tome slično al npr skače po krevetu do besvjesti, lupa nogicama nanu, maltretira oca da sidje s kreveta jer je to njeno mjesto user posted image i ako joj se ne udovolji plače do ludilauser posted image
u suštini kad razmislim moje dijete nema problem samnom već s drugim ljudima user posted image mene nekako pomajmanje maltretira user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 23:36:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Ako je to tako milo puc puc i neagresivno koliko tvrdite, zasto ga onda primjenjujete u tu svrhu? Zasto dijete ako treba tako korigovati ne zalomite postenski, pa nek pamti, ako je to OK metod?


o ne, to nikako, batinjanje nikako, pa za Boga
Pahuljice nije isto odgjati djecu kad si doma 24 sata i kad to nisi
svakako ste u prednosti vi majke domaćice
mnoge mame kad "pokupe" djecu u 17 časova su u situaciji da ih djeca jako požele, pa skaču po njima, pa sprovode sve i svašta, pa mama malo popusti jer je poželjela svoje dijete .... pa onda to traje par sati... pa onda mama vidi da ode sve do vraga pa malo zagalami, pa joj žao, pa se mire... i tako sve u krug
ja kad imam solo dane i imam cijeli dan na raspolaganju za dijete naravno da imam vremena i biti stroga i mazna i dosljedna i vesela i raspjevana i spremna za šetnju, vrisku, ples i ciku al ima dana kad za par sati sve to ne možeš stići i onda nekad budeš il previše fin il previše strog roditelj.... i tako to.... svakako da ima grešaka u odgoju, svakako da niko nije savršen al jedno je sigurno da sve mi dajemo sve od sebe da naše dijete izraste u dobrog čovjeka....

Vidi, ja sam kuci sa svojom djecom jer sam tako skontala da je najbolje sad za sad.
Samo pitanje je koliko je lakse mami koja je kuci. Mama koja je kuci tu je za dijete 24/7 i iz licnog iskustva, mogu ti reci da tu itekako trebaju konjski zivci. Dijete te vise treba no ijedna stranka, vise no ijedan akt i sl. Vjeruj. To zna biti tako iscrpljujuce.

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 23:37:03   
Hanady RR
teacher meni godine koje mi prolaze smao daju snagu i manje nervoze za stavri koje su mi prije brinule...smirenija sam...nisma flegma ali na neke stavri gledam drugačije...

a i sama sam dvije imala...

i nisam imala pomoć u godini dana ni do koga....

Borila sam se ko lav da mi nikada starija radi mlađe ne zaplače...ili mlađa radi starije...a najviše d ane plaču radi mene...

Najtužnije je pogledati u oči vsome prvom djetetu i dvijeti tugu...al pravu tugu ''jer ne voliš je kao bebu što voliš''

ja sma jednom smao jednom stariju udarila...mogla sma prstenom djetetu izbiti oko...tu bol koju sma tada sojetila a bolilo me ništa je nasprem boli tuge u njenom oku...mjesecima sma noći plakala kako sma smao mogla...
i dan danas plačem na to...
od tada bilo je i gorih ponašanja njenih al nikada nisam udarila...neću da joj nanosim ni bol ni tugu jer sa njom ni ja ne bih sretna bila
a divna je i pirmjeran i poslušna djevojčica...to će biti i njena seka samo dok još iz faze ''gono-gupaća, pusti mi ruku, neću kući'' izađemouser posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
4.1.2012 23:37:52   
treće
ja iz svake teme i svačijeg iskustva mogu da naučim nešto...
mogu da pokušam...

ja ne mogu da tvrdim da radim isparvno uvijek...svaki dan se preispitujem jesam li u pravu
ne znam šta nosi dan a šta noć...

ovo mi je super, koliko nas je pogrešno naučilo nešto od svojih roditelja što tek sad uviđamo kao loše, ja sebe još uvijek odgajam pa i kroz djecu, šta mogu pogriješim -padnem ustanem otresem se i nastojim da dalje ne činim isto ili da ublažim,
isto kad pročitam pa vidim koliko griješim, hvala Bogu pa pročitah a Vi napisasteuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *