|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
5.1.2012 0:00:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bananica

Vjerujem, daje mama koje rade sve 'na vrat na nos', ali isto tako nepojmljivo mi je da mama koja danas radi, ne trci kuci da ima vrijeme samo sa svojim djetetom


trcim ja, jedva cekam da je vidim
do prije 3 mjeseca sam bila kuci s njom, to mi je bio extra period, da opet kako mogu rado bih se mijenjala, ovi radni mjeseci su mi skroz haoticni,mrzim sto propustim pola dana bez njeuser posted image

Vjerujemuser posted image

(odgovor članu bananica)
  Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
5.1.2012 0:02:10   
Neca xxx
Ja radim puno radno vrijeme i idealizujem zivot stay home mama. Evo bas sam sada bila kod kuce sa malenom 4 dana i bas sam uzivala. Igrale smo se, pravile rucak i odmarale se i ona je bila super jer sam i ja bila odmorna i raspolozena za igru i mazenje. Ja inace odmah poslije posla idem kuci da budem sa malom i onda je samo nase vrijeme. Ali nije to bas lako. Izlazim iz kuce prije 8 i vracam se oko 18. Na poslu se ne odmaram, nego radim kao crnac. I onda dodjem kuci umorna, i tako bih voljela samo malo da sjedim i gledam TV ili citam, da ne radim nista, ali umjesto toga ja pjevam i plesem. user posted image I tako sve dok malecka ne ode na spavanje, a ja u trecu smjenu: kuhanje, pranje, ciscenje. I tako svaki dan.

Bila sam i ja na porodiljskom i non-stop sa bebom. Pa vikendima i praznicima smo po cijeli dan zajedno, ali tada mi je bolje i bolje se organizujem i imam vise strpljenja (iako sam jaaaaaaaaakoooo stpljiva kada je ona u pitanju). Meni je licno puno teza ova varijanta kada odradis 9-10 sati na poslu, a kuci te cekaju svi poslovi i naravno dijete kome se trebas u potpunosti posvetiti.

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
5.1.2012 0:02:24   
veeseelaa
Moze bitiuser posted image Ja nema mamu u Sa, niti itkog drugog da mu dijete ostravim cak i kada idem frizeru..


ma i ja uglavnom plaćam tetu pored vrtića kad imam neke aktivnosti
hB frizere i razne uređenja baš i ne volim, kod frizera jednom u dva mjeseca odem
al zato imam neke stvarčice druge za koje obavljam tokom sedmice, to me ispunjava i tada Ajšu ostvljam uglavnom teti na čuvanje
I da znate da mi se sad dopada opcija (koju prije nekako žene nisu koristile) a to je da dijete ide u vrtić iako je mama doma
Moj brat iako je snaha kući ima tetu koja pomaže svaki dan po 4 sata oko djeteta i oko domaćinstva, tako i treba
I snaha odmorna i samim tim raspoložena i onda je njihovo vrijeme kvalitetno utrošeno, bez frke-trke



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
5.1.2012 0:03:17   
veeseelaa
Meni je licno puno teza ova varijanta kada odradis 9-10 sati na poslu, a kuci te cekaju svi poslovi i naravno dijete kome se trebas u potpunosti posvetiti.


baš tako


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
5.1.2012 0:04:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bananica

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i u pravu si biti mama stalno kod kuće mnogo je teže...baš treba saburati...
user posted image


meni nije
meni je biti mama domaćica mnogo lakše bilo
uz dijete si i kad je bolesno i sretno i plačljivo i veselo
zajedno sve radite, znaš šta ga muči a ne zoveš tetu u 22 sata da pitaš jel kakilo jer si bio u frci pri izlasku iz vrtića pa nisi pitao itd
Divni moj porodiljski, kako smo ja i Ajša uživale


Ja uzivam u svakom trenutku, vjeruj, i kada padam s nogu. Gospodarice smo naseg vremena i sve radimo kako nama odgovara, jedemo sta nam se jede, idemo gdje nam se ide i kad.


ne sjedaj mi na mukuuser posted image

Izvini...

(odgovor članu bananica)
  Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
5.1.2012 0:04:59   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: bananica

Vjerujem, daje mama koje rade sve 'na vrat na nos', ali isto tako nepojmljivo mi je da mama koja danas radi, ne trci kuci da ima vrijeme samo sa svojim djetetom


trcim ja, jedva cekam da je vidim
do prije 3 mjeseca sam bila kuci s njom, to mi je bio extra period, da opet kako mogu rado bih se mijenjala, ovi radni mjeseci su mi skroz haoticni,mrzim sto propustim pola dana bez njeuser posted image

Vjerujemuser posted image


ma dobro posao se uvijek može napustiti ako je tako dobro biti doma user posted image i opet bi se živjelo pa ja
nećemo sad pretjerivati, lijepo je nekad i biti na poslu pa malo s kolegama ćaskati, pa malo raditi pa i zaraditi, još ko ima fin i dobro plaćen posao


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
5.1.2012 0:05:31   
bananica
ova me tema u srce pogadja, odoh vidjeti pise li se sta o sexuuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
5.1.2012 0:05:55   
teacher75
mene kuca tacno psihicki ubija, nikad nisam bila kucni tip i provodila sam u kuci minimalno vremena, od kad znam za sebe, a sada sam cesto osudjena da provedem dan u kuci zbog loseg vremena ili zbog 5.sprata bez lifta pa mi se ne ide u ovakvom stanju, mrsko mi se muciti- nemam energije da izadjem s njom vani i mucim se oko penjanja nazad. mogu misliti kakva cu biti kad dodje drugo dijete, tjesim se da ce biti ljepse vrijeme pa ce mi to dati malo elana jer sam veliki meteoropata. da nisam na ovom glupom 5. spratu, izletjela bih svaki dan bar malo, mislim da bi mi bilo puno lakse i da bih se bolje osjecala, cim izadjemo totalno sam druga osoba, ma i kad sa lanom izadjem u setnju a kamoli kad sam bez njeuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
5.1.2012 0:07:19   
Anoniman
Vesela, sve ima svoje prednosti i mane.

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
5.1.2012 0:07:22   
Neca xxx

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Gospodarice smo naseg vremena i sve radimo kako nama odgovara, jedemo sta nam se jede, idemo gdje nam se ide i kad.



user posted image user posted image user posted image
U ovome je stos. A meni je radnim danima nazalost sve isprogramirano. Uzivajte. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
5.1.2012 0:07:53   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: bananica

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i u pravu si biti mama stalno kod kuće mnogo je teže...baš treba saburati...
user posted image


meni nije
meni je biti mama domaćica mnogo lakše bilo
uz dijete si i kad je bolesno i sretno i plačljivo i veselo
zajedno sve radite, znaš šta ga muči a ne zoveš tetu u 22 sata da pitaš jel kakilo jer si bio u frci pri izlasku iz vrtića pa nisi pitao itd
Divni moj porodiljski, kako smo ja i Ajša uživale


Ja uzivam u svakom trenutku, vjeruj, i kada padam s nogu. Gospodarice smo naseg vremena i sve radimo kako nama odgovara, jedemo sta nam se jede, idemo gdje nam se ide i kad.


ne sjedaj mi na mukuuser posted image

Izvini...


pa dobro, dobro nećemo sad kukati
i majke koje rade imaju svoje prednosti u smislu deveranja oko djeteta....



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
5.1.2012 0:11:39   
bananica
pa dobro, dobro nećemo sad kukati
i majke koje rade imaju svoje prednosti u smislu deveranja oko djeteta....


valjda se i ja naviknem na ovaj radni zivotuser posted image
ne placem ja sto radim, vec sto mi nedostaje vremena

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
5.1.2012 0:12:35   
teacher75
meni je radno vrijeme idealno jer radim samo 4-5 sati dnevno tako da imam vremena i da pobjegnem od kuce i da se posvetim djetetu, al mi je period ovaj zadnji mjesec bio bas stresan i naporan- pred kraj skolske godine a trudnoca me dodatno iscrpila, tako da mi bas fali odmora. onda i kada imam dan slobodan nemam zivce da se posvetim djetetu, najradije bih taj dan poslala je negdje malo da se dobro naspavam, pa da mogu poslije funkcionisatiuser posted image ono cime napunim baterije su setnje vikendom, odlasci u prirodu sa mm, kada smo svi na okupu ili kafa sa prijateljicama. cim sam u kuci nije mi dobro nikako

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
5.1.2012 0:13:10   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Neca xxx


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Gospodarice smo naseg vremena i sve radimo kako nama odgovara, jedemo sta nam se jede, idemo gdje nam se ide i kad.



user posted image user posted image user posted image
U ovome je stos. A meni je radnim danima nazalost sve isprogramirano. Uzivajte. user posted image


e da, to je to, i onda nisi ponekad sav svoj i umjesto da objašnjavaš djetetu 20 minuta nešto ti imaš vremena samo 5 min za tu situaciju user posted image i tako se desi maler hahaha mislim taj puc puc legne prije nego kod onih koji imaju vremena beskonačno da se ubjedjuju....

i ja vas sad pozdravljam, idem da zzzz, valja meni ha sabah ustati i raditi a i valja mi u kupovini nakon posla, pa po dijete, pa kod fizera (prošlo dva mjeseca) itd.... itd

uživajte ženice koje ste doma

Tiki ne kukaj, ja volim biti kući, uuf baš uživam, kad smo nas troje na okupu a nije mi mrsko ni malenu izvesti, gdje god želi, vazda smo u pokretu nas dvije drugarice



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
5.1.2012 0:15:34   
teacher75
ne bi mi bilo mrsko da je malo veca i da ne izvodi kod penjanja uz stepenice, a kad docekam to eto druge bebe, uh, da mi je samo da sam koji sprat nize, sve bi mi bilo lakse!a i dosadno mi stalno po grbavici hodati kad ne vozim, sta cu, ne mogu stalno s njom tramvajem u grad ili tako nesto. odoh i ja u krevet, uredno sam kao i svaku noc zadnjih dana povratila zbog zgaravice koja me satima muci, i sad mogu mirna leci u krevet

< Poruku je uredio teacher75 -- 5.1.2012 0:16:50 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
5.1.2012 0:16:16   
juni
Slazem se sa Tajrom, nisam ni za puc puc niti bilo koji drugi vid fizickog kaznjavanja. I bas kao sto je Pahuljica rekla: "Istrajnost, 'konjski' zivci, vrijeme, dosljednost, odlucnost i prije svega jaka volja roditelja da se odgoj temelji na tome" su kljuc uspjeha.


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
5.1.2012 0:17:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: teacher75

meni je radno vrijeme idealno jer radim samo 4-5 sati dnevno tako da imam vremena i da pobjegnem od kuce i da se posvetim djetetu, al mi je period ovaj zadnji mjesec bio bas stresan i naporan- pred kraj skolske godine a trudnoca me dodatno iscrpila, tako da mi bas fali odmora. onda i kada imam dan slobodan nemam zivce da se posvetim djetetu, najradije bih taj dan poslala je negdje malo da se dobro naspavam, pa da mogu poslije funkcionisatiuser posted image ono cime napunim baterije su setnje vikendom, odlasci u prirodu sa mm, kada smo svi na okupu ili kafa sa prijateljicama. cim sam u kuci nije mi dobro nikako
Tiki, stisni zube, pomisli na Lanu koliko si joj saad potrebna, uzivaj, a onda pomisli na proljece aBd, pa kako ces tek tada uzivati sa  user posted image user posted image

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
5.1.2012 0:21:52   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: teacher75

ne bi mi bilo mrsko da je malo veca i da ne izvodi kod penjanja uz stepenice, a kad docekam to eto druge bebe, uh, da mi je samo da sam koji sprat nize, sve bi mi bilo lakse!a i dosadno mi stalno po grbavici hodati kad ne vozim, sta cu, ne mogu stalno s njom tramvajem u grad ili tako nesto. odoh i ja u krevet, uredno sam kao i svaku noc zadnjih dana povratila zbog zgaravice koja me satima muci, i sad mogu mirna leci u krevet


Meni je spas slift, koji ide skroz do garaze, i iz garaze izademo vani, tako da nemam nijednu stepenicuuser posted image Ali taj isti lift se danas pokvario i ja sam s njima dvjema prosetala, kolica, nosiljka, beba, N. Nije lako. A i oko lifta mi pravi scenu, lift dode, otvori se, ja onda moram cekat da se on ponovno otvori, pa zatvori, pa otvori i tek onda smijemo uci ja i beba. Da vidite sta ona meni radi, nekad bi se ujedno i smijala i plakalauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
5.1.2012 0:32:36   
Anoniman
Hanady tvoje djevojcice znaju sta je pipi duga carapa pa hoce da budu kao ona, tvoje djevojcice se poistovjecuju sa nekim...moja Ana je takva i od rodjenja, nije samo kako je brat dosao, mislim i ptice na grani znaju kolika je ona huja. Primjer: krenula u vrtic i ja kazem teti u vrticu da je bas ljuta i da udara sama sebe, cupa itd kad joj nesto nije pravo, da one to samo iskuliraju, da joj se ne obracaju i proci ce je. Ja dolazim u vrtic teti sve ruke izgrebane, moje dijete je htjelo da svoju hlasicu ostavi na podu, poslo drugo dijete da je uzme, teta prisla da skloni flasicu moje dijete u vrisku samo takvu i sav ostali svoj repertoar, teta joj vrati flasicu misleci da hoce da pije, ova opet je stavi na pod i uzme je djevojcica i poscne da pije iz nje. teta ot,e flasicu djevojcici, a moja Ana put tete da je bije i grebe... sta raditi tada??? pricati...ma daj...pricati djetetu koja u vrh glave dvadeset rijeci zna reci, a od tih dvadeset deset je svjesna sta znace. Necu ja reci da je moje dijete glupo ne daj Boze, ali moje dijete zbog problema sa sluhom zaostaje u govoru, ona ne razumije sta joj neko prica u 99% slucajeva. Isto tako prija par jutara uvela je mm u kuhinju i pocela da govori "oš" (jos), nema sta joj nismo prinjeli, nije to to sto je ona trazila, nosala sam je po kuhinji da mi pokaze sta je to oš, ali ona nije pokazala, bukvalno vise od sat vremena pricala, nosala, objasnjavala ali i dalje je vristala i govorila oš, a nije pokazivala sta je to oš. Ja je spustim i izadjem iz kuhinje, ona otvori dio kuhinje i pocne da mi baca tanjire po kuhinji jer ja nisam znala sta je to oš, ok mozda sam ja glupa jer ne razumijem, ali neke stvari se ne smiju raditi, jer te neke stvari mogu nju ozlijediti, ebe mi se za tanjir, ali taj tanjir je stakleni. Tako ja je samo blago pucnem po ruci, ona fino tanjir koji je drzala u ruci vrati u komodu, zatvori komodu i ode u svoju sobu. ma pricaj ti kome hoces i sta hoces ali to ne pali, ok mozda kad bude veca. ja ne mlatim svoje dijete, poludim kad vidim da neko dijete osamari, u top bih ga strpala, ali blago pucnuti po peleni ili po ruci to radim i ne smatram se ni malo losijom ili boljom od vas sto to ne radite.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
5.1.2012 0:52:14   
lepetetka
Uhhh imam i ja ponekad puc puc faza, nije da mi je drago, ali kao što Jelena kaže , kada je u pitanju sigurnost njegova, moja, bebina, ma nema više priče,..hiljadu puta mu objasnim da ne trči ulicom, da mi da ruku, nekad hoće ali ponekad je užasan po tom pitanju, i zaista se bojim da ne izleti na ulicu, jer on ne razmišlja na taj način, ne boji se ni čike ni kog vraga, ne možeš ga zastrašiti ni s čim, prije bi mene prepao user posted image
Imali smo fazu nekupljenja igrački, ali prošlo je, najgore što on istrese to na sred sobe i ne igra mu se user posted image a neće da kupi,.. i ja sam bacala kroz prozor i odletio je vlakić zakojim je plakao,koji put je upalilo sa prijetnjama da ću opet baciti mu nešto i onda mu svejedno, sad mu ni igračke plaho ne znače..
Činjenica je da ima poslušne djece i one koja to nisu, tvrdoglave i manje tvrdoglave..Nekad i mislim da je navikao da je sve po njegovom zato što ne radim, da ide u vrtić možda bi bio malo drugačiji, lakše bi podnosio ono NE, ovako se nekad raskrivi ko pilana ma ni za šta,jer ima samo SVOJU publiku
Ima dana kada je dijete za poželiti i kada kažem da mi je sada lakše sa dvoje nego kada je bio sam, a ja novopečena majka, a ima i onih užasnih dana kada promuknem govoreći NE to, ostavi to, ne galami, ne skači,itd. Moj E recimo nije nikakav zijančer, ne lomi ništa, čuva i svoje igračke i naše stvari, ne šara, ne prlja, ne bralja, ne mrvi, ne prosipa ali eto ima neke nalete tvrdoglavosti :) kada mu je teško išta objasniti, ma ko pubertet user posted image

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
5.1.2012 1:23:49   
malena sharena
Ja sam jedna od onih koja je tvrdila da nikad nece udariti svoje dijete. I bila sam ''ustrajna'' u tome dok nismo dosli u terrible two fazu. Inat, prkos, isprobavanje granica, radoznalost, apsolutni nedostatak koncentracije (sto je sve normalno za jednog dvogodisnjaka), sve to ide naustrb mojih zivaca. I svjesna sam da tako treba da bude, pa opet poludim nacisto kad se pocne bacati po podu, izvijati, revati nasred ulice, udarati me, bacati se po meni. Nije me to toliko prije nerviralo, ali kako vrijeme odmice nacisto ludim kad vidim da mi iz cistog zadovoljstva tjera kontru. Do sad sam ga mozda nekoliko puta lupila po guzi, od toga dva puta dooobro po goloj guzici i svaki put bih samu sebe poslije toga isamarala. Ipak, to je bilo samo nekoliko puta, a cesce mi se desava da ga naglo, hujovito podignem ili naglo okrenem prema sebi ili da dreknem na njega. Znam da je lose i svaku noc sebi kazem, sutra se smiri i pripremi, ne dozvoli sebi da izgubis kontrolu, on ce to gledati i sam ce se tako ponasati.
Inace smo s moje strane familijarno svi temperamentni, vicemo i kad normalno razgovaramo i nekad sebi kazem - Ne grizi se, jos si i strpljiva s njim kakva ti je narav. Ima stvarno dosta do temperamenta i roditelja i djeteta, nekom se teze, nekom lakse saulisati.

A sto se tice metoda, kad uspijem da se iskontrolisem user posted image , kod nas pali da svako jurokad ustanem prvo sebe psihicki pripremim na haos user posted image , a kad haos vec dodje da cucnem ispred njega, okrenem licem prema sebi i da mu mirnim tonom objasnjavam. Kao sto tajra rece, u slucaju opasnosti pali zabrinut, prestrasen glas, izraz lica, ali ono istinski iz dubine duse. Kad nemam vremena da se natezem posezem za ucjenom ili nekom salom, skakiljanjem, nasmijavanjem, zavisi od situacije i njegovog raspolozenja.



_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
5.1.2012 9:44:08   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: teacher75

ne bi mi bilo mrsko da je malo veca i da ne izvodi kod penjanja uz stepenice, a kad docekam to eto druge bebe, uh, da mi je samo da sam koji sprat nize, sve bi mi bilo lakse!a i dosadno mi stalno po grbavici hodati kad ne vozim, sta cu, ne mogu stalno s njom tramvajem u grad ili tako nesto. odoh i ja u krevet, uredno sam kao i svaku noc zadnjih dana povratila zbog zgaravice koja me satima muci, i sad mogu mirna leci u krevet


ma i ja sam na četvrtom katu, do duše nisam trudna pa mi nije problem iznijeti je kad nije voljna hodati
a vjerujem da je problem tramvajem ići do grada, ni meni se ne bi dalo
zar ti nemaš položen vozački ispit?
bilo bi dobro da to obaviš ukoliko nisi, sve je puno lakše kad si motorizovan, čas si tamo čas si amo
pa iako dijete ne sluša, i vidiš da će belaj u autu i za tili čas ste doma a i gepeku može ponijeti bezbroj stvari koje vam možda zatrebaju


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
5.1.2012 11:22:05   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: bananica

al treba znati da ti neko odrasli uradi ili kaže što i dijete njega nećeš šipkom istući sigurno...


user posted image user posted image
ne vjerujem da bi odrasli radili to sto djeca radeuser posted image

ja mogu reci da imam super lako odgojivo dijete, nikad sa njom nisam imala nekih vecih problema, tako da mi sipka nije trebala, tj nisam je morala koristiti, ali da dodje ta situacija, naravno da bih je pucnula bez razmisljanja





kako nećeuser posted image

Bila sma prisutna XY puta kada dijete psuje i roditelj ga ošamari...sada kada mu je 4-5 godina šamraga a kada je sa godinu i dvije psoavo svima bilo slatko i simpatično...pa kad sa 5 godina dedi opsuje majku mater ga safata i koske joj pod rukama krcakjuuser posted image

da je taj isti dedo opdovao majku tom djetetu...
bil ga mater istukla i kosti mu lomilauser posted image


halo ba, ja odgajam dijete svoje ne tamo nekog dedu user posted image
hebe mi se za druge ljude i dede..njih ne odgajam niti im pricam price odgojne, pa ih niti ne tucem po dupetu user posted image


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
5.1.2012 11:22:15   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: tajra

Kud me nadje s ovim tekstom...user posted image

Kad neko napise puc-puc po guzi, ja bih njega toljagom zviz-zviz po glaviuser posted image

Moj primjer je uvijek isti, iako nisam andjeo, daleko od toga:

Postavi pitanje sebi: "Zasto je dijete uradilo to sto je uradilo?", i nadji logican odgovor...pa sve pretvori u zabavu...user posted image

Evo primjera:

Dijete ne zeli obuti cipele... vi kasnite i ubijedjujete ga, pa prijetite, pa tras po dupetu...

A u osnovi... Sta djetetu znaci sat?...ono ne zna da se treba pozuriti... ono mozda ne zeli da izadje, zeli se igrati u tom trenutku, povezuje cipele i vrtic, itd...

Vi to skontate...sjedete na pod i pokusate obuti njegovu cipelu sebi, savrseno ozbiljni... time privucete paznju, dijete se nasmijesi i za minutu rijesen problem...

Ako ne upali, navucete rukavice na noge i izadjete...

Ako ni to ne uspije, krenete sami...

Ako ni to ne uspije, slazete da ispred vrata ima nesto zanimljivo, pa se pretvarate da je snijeg zanimljiv...



ovo sve super zvuči...mi primjenjujemo i pedagogiju i lijepu priču, ali nekad kad pretjera puknem ga po guzici i prekine...ili mu zaprijetim kaznom ili ako vrišti (što najviše mrzim) i ja njemu vrisnem čisto da vidi da to nije bas ugodno..upali...i ne pamtim kada je to posljednji put uradio.user posted image

ja ne mogu da vjerujem da roditelji tvoji nisu tebe nikad puc puc po guzi? prosto ne mogu da vjerujem..mene moji jesu, ali nisam nikad imala traume zbog toga niti modrice niti masnice ne daj Boze..pokoji šamarčić i onako disrketno maol autoritativnije držanje za ruku ili rame - i sve mi samo kazalo..ali tačno, najgore su mi bile kazne kad ne mogu vani izaci s rajom user posted image user posted image sve to ide u staž roditeljstva i mislim da ne treba ici u krajnost po pitanju bilo čega user posted image

danasnja djeca su upravo agresivna jer im roditelji previse popustaju, ne daju da im dlaka s glave fali ili s druge strane su potpuno odgojno zanemarena (nit ih ko puc puc po guzim niti im ko prica odgojnu pricu o oblacenju cipela) jer jednostavno  nemaju vremena da ih zapravo odgajaju...


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Odgoj bez batina - konkretni primjeri
5.1.2012 11:27:09   
veeseelaa
a ne mogu da vjerujem da roditelji tvoji nisu tebe nikad puc puc po guzi? prosto ne mogu da vjerujem..mene moji jesu, ali nisam nikad imala traume zbog toga niti modrice niti masnice ne daj Boze..pokoji šamarčić i onako disrketno maol autoritativnije držanje za ruku ili rame - i sve mi samo kazalo..ali tačno, najgore su mi bile kazne kad ne mogu vani izaci s rajom user posted image user posted image sve to ide u staž roditeljstva i mislim da ne treba ici u krajnost po pitanju bilo čega user posted image


baš tako
ja se i ne sjećam puc puca niti šamara, vjerovatno je toga bilo kad sam imala par godina čega se ne sjećam al kasnije ne
al kad bi mene moj rahmetli stari pogledao ja pretrnim user posted image
stvarno su tada djeca sva bila mnogo bolja a sad....ma meni je svako drugo za degeneka user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 5.1.2012 11:28:06 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *