|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Visok prolaktin (PRL)
22.7.2008 22:05:46   
sabas
mimi
neznam nista da li je moguca ili nemoguca trudnoca dok pijes tablete ali sam sada procitala na testu trudnoce da je moguce pomocu testa otkriti trudnocu vec prvi dan nakon izostanka men naravno pod uslovom da je men redovna sto kod men nije slucaj
i kod mene je bio malo povisen prolaktin i pila sam caj vrkutu i sada je ok mozda se samo regulisao ili je caj pomogao
nisam mnogo pomogla ali u svakom slucaju sretno

(odgovor članu mimi87)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Visok prolaktin (PRL)
24.7.2008 12:42:49   
zvončica
Moj prolaktin nije visok, ali imam mikroadenom na hipofizi, nemam terapiju i rekli su mi da to ne smeta za trudnoću. Znam osobe koje su trošile Bromergon i ostale trudne. On baš i reguliše stanje da bi se moglo zatrudniti. Zato naprijed i biće uskorouser posted image .
Pozzuser posted image


_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Visok prolaktin (PRL)
25.7.2008 22:20:27   
Cakana
Ćao mimi! Mikroadenom na hipofizi svakako nije kraj svijeta. Mnogo žena ga ima a da i ne zna jer se ne manifestuje svima kroz izostanak menstruacije. U mom slučaju menstruacija je uvijek kasnila. Bromokriptin će svakako smanjiti prolaktin i pomoći ti da zatrudniš (ako Bog da). Većina ljekara u trudnoći savjetuje prestanak terapije bromokriptinom!

(odgovor članu mimi87)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Visok prolaktin (PRL)
26.7.2008 11:54:41   
Lilly
Meni nesto nikako nije jasnouser posted image . Vadila sam prolaktin 8dc-863, i 21dc-595, na Kosevu. Dr.kaze da su vrijednosti povisene pa me poslao na MRI-hipofize. Nalaz je uredan pa mi nije ukljucena nikakva terapijauser posted image . Medutim, citam na netu da te vrijednosti mogu itekako sprecavati zacece, pogotovo na kvalitetnu ovulaciju, sto su mi potvrdili doktori na netu. Mozda mi nije ukljucena terapija jer imam jako uredne cikluse ali bez obzira, mogu biti anovulacijiskiuser posted image . Vise sam umorna od svega. Toliko dugo pokusavamo, navodno sve ok a od trudnoce nistauser posted image

< Poruku je uredio Lilly -- 26.7.2008 11:55:42 >

(odgovor članu Cakana)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Visok prolaktin (PRL)
26.7.2008 12:03:22   
zvončica
Kao što sam pisala, moj prolaktin je ok, al imam mikroadenom, i nemam terapiju. Rekli su mi dok su mi god menstruacije uredne sve je super.A jesi li radila folikulometrije, pa da vidiš postoji li ovulacija? Možda sa Klomifenom da probaš. To nisu velike vrijednosti prolaktina, možda ti se povećao od stresa ili straha

_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Visok prolaktin (PRL)
26.7.2008 18:47:43   
Cakana
Prolaktin je takođe i hormon stresa tako da je u tvom slučaju vjerovatno to uzrok povećane vrijednosti. Pokušaj sniziti prolaktin konopljikom (vitex agnus castus) ima da se kupi u apotekama. Reguliše hormone i čini da pokušaji trudnoće ne budu uzaludni. I ja sam tek čula za nju, nisam je još koristila, ali svakako namjeravam.
Veliki pozdrav tebi i svim ostalim curama sa visokim prolaktinom!

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Visok prolaktin (PRL)
26.7.2008 18:49:37   
Cakana
Koliki je mikroadenom koji su ti otkrili magnetnom rezonancom i šta su ti doktori rekli povodom toga. Kod mene je 4 mm. 

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Visok prolaktin (PRL)
26.7.2008 18:52:35   
Cakana
Mimi pitanje i za tebe: Šta ti je ljekar rekao za taj mikroadenom?

(odgovor članu mimi87)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Visok prolaktin (PRL)
26.7.2008 19:02:09   
zvončica
Prije dvije godine je bio 5mm, prošle godine 2mm, a sljedeća kontrola mi je u septembru. Smanjio se sam od sebe, a rekli su mi i endokrinolog i neurohirurg da ne brinem dokle god mi je prolaktin u redu i imam menstruaciju, da nema prepreke za trudnoću. Ja svaki put kad idem na kontrolu neurohirurgu ( super doktor Kemal Dizdarević) ubijem ga pitanjima je l sve ok. On mi je više objasnio o mikroadenomu nego endokrinolog

_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu Cakana)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Visok prolaktin (PRL)
26.7.2008 19:07:07   
Cakana
Ja sam samo jednom radila MR i ne znam kako ću otići ponovo na kontrolu. Strašno me je strah zatvorenog prostora a ovo snimanje zaista dugo traje!

_____________________________

Ja 29 MM 29, dva spontana i uzaludni pokušaji trudnoće već 2 godine! Nada nas ne napušta!

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Visok prolaktin (PRL)
26.7.2008 19:12:48   
zvončica
Uh, znam meni je zlo svaki put kad pomislim na MR,user posted image ja sam jednom prekinula snimanje, izdržala 10 minuta i stop. Srećom mogli su očitati snimak. Onaj novi MR manje tutnji, a meni je lakše kad gledam nego kad žmirim, jest da buljim u onu bijelu rešetku, al se nazire malo svjetla ipak.user posted image

_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu Cakana)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Visok prolaktin (PRL)
26.7.2008 23:31:01   
Cakana
Nema šanse da gledam! I kad žmirim dovoljno me je strah! Ja sledeći put mogu otići na MR sam pod kakvim sedativima koji će me uspavati dok traje snimak!user posted image Veliki pozdrav!

_____________________________

Ja 29 MM 29, dva spontana i uzaludni pokušaji trudnoće već 2 godine! Nada nas ne napušta!

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Visok prolaktin (PRL)
29.7.2008 22:15:15   
Lilly
Da, i ja sam jedva izdrzala snimanje. Oni cudni zvuci su uzasni, zastrasujuci. Taman kad prestanu, ti mislis kraj a onda sve iznova. Meni to nije samo snimanje glave nego i testiranje srca jer sam mislila da ce svakog momenta iskociti. Ziva sam se isprepadala. Na momenat mi se cinilo kao da sam u kaburu samo sto je bilo svjetlo pa sam o svemu razmisljala i molila Boga samo da vrijeme sto brze prodeuser posted image . Ipak treba izdrzati 20min.

(odgovor članu Cakana)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Visok prolaktin (PRL)
31.7.2008 14:17:22   
miha
drage moje,zanima me za koliko vremena ste prolaktin uspjele sniziti?kada sam vadila nalaz,vrijednost prolaktina je bila 1200,a normalne vrijednosti,prema njihovoj skali su 64-395,doktor mi je dao bromergon 2x0.5.pijem ga već 3 mjeseca,ali su ciklusi i dalje neredovni,iscjedak iz grudi je manji,ne primjećujem nikakve promjene na sekretu,pa vjerovatn nemam ni ovulacije.doktor kaže samo nastavite sa bromergonom,a nikakve dodatne nalaze u vezi prolaktina nije naložio.napominjem da idem privatno doktoru,ali user posted image
on važi u Zenici za jednog od najboljih ginekologa.
molim vas recite mi kako ste vi snizile prolaktin i nakon koliko vremena
puuuuuuuno pozdrava


(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Visok prolaktin (PRL)
31.7.2008 17:48:52   
Esme
U februaru ove god. počela sam sa bromergonom i evo nakon šest mjeseci nalazi se u granicama normale. Draga, znam kako ti je, ali sa ovom terapijom moraš biti strpljiva, prl je pravo naopak i ne da se lako.Inače, ako ti je to jedini problem budi bez brige, uskoro ćeš ostati trudna. Ja sam već jednom poslije terapije zatrudnila, ali je došlo do spontanog, što opet nema veze sa prolaktinom. Nešto je drugo bilo u pitanju.Sad mi je nalaz prl ok i trenutno sam u fazi iščekivanja trudnoće. Dr je pravo zadovoljna i nadamo se obje da će uskoro voditi moju trudnoću. Probaj da se ne naerviraš.Inače, ništa drugo osim bromergona nisam pila, a imala sam i iscjedak iz dojki. Još uvijek ga ponekad uspijem istisnuti, ali dr kaže da je nalaz ipak glavni pokazatelj. 

(odgovor članu miha)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Visok prolaktin (PRL)
1.8.2008 23:03:15   
Cakana
Danas sam pročitala da mikroadenomi (adenomi manji od 10 mm) na hipofizi po pravilu ne rastu. To je veliko olakšanje. Sad samo preostaje da se sa tim izborimo i da na kraju ako Bog da dobijemo bebu!

_____________________________

Ja 29 MM 29, dva spontana i uzaludni pokušaji trudnoće već 2 godine! Nada nas ne napušta!

(odgovor članu Esme)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Visok prolaktin (PRL)
3.8.2008 16:10:06   
Lilly
Mislila sam kupiti vrkutu pa da tako pokusam sniziti prolaktin ali u apoteci nemajuuser posted image . Gdje vi inace kupujete i koliko kosta?

(odgovor članu Cakana)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Visok prolaktin (PRL)
3.8.2008 19:04:50   
zvončica
Lily, ja sam svoju kupila u apoteci u Merkuru, na Otoci i košta oko 2,5 km.
A imaš super stvar kapsule od vrkute ( pisala sam o njima na temi Ljekovito bilje i čajevi), imaju se uzeti u apoteci Natura na Baščaršiji i koštaju 5 km. Pozzuser posted image


_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Visok prolaktin (PRL)
4.8.2008 12:48:44   
vildana26
Drage moje evo da vam javim da je moj prl nakon odmora, mora i opuštanja bez terapije spao sa 724 na 420.Znam da nije jos uvjek idealan, ali evo konačno znam da moja sikiracija i stres definitivno utiču na rast prolaktina.Sad kad sam na sve zaboravila, posvetila se sebi  bez i jeden jedine tablete se maltene poplovio.


_____________________________

Život je nekad crn, nekad siv, život je kad si živ

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Visok prolaktin (PRL)
14.8.2008 12:40:55   
Esme
Drage moje, nakon nekoliko mjeseci terapije bromergonom, ja sam trudna. Ne mogu vjerovati. Sad samo molim dragog Boga da sve bude u redu. Prl je jedan naporan hormon i ne da se lahko, ali eto uspjelo je. Čuvajte mi se i ne dajte se brigama, ma koji problem s plodnošću bio jer sve se riješi. Ja sam gotovo 5 god u braku, od toga više od 3 god želimo dijete, prošli smo i kroz jedan pobačaj i sad se nadamo najboljem. Želim vam svima pozitivan test na trudnoću i beba onoliko koliko same želite.

(odgovor članu vildana26)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Visok prolaktin (PRL)
14.8.2008 13:30:41   
Snjeguljica
Draga Esme, nevjerovatno mnogo mi je drago, i čestitam ti od srca. Nemoj se samo sikirati, biće ako Bog da, sve u redu. Otjeraj negativne misli od sebe i uživaj.
Želim ti puno sreće, a najprije zdravlja i da sve bude u najboljem redu.

(odgovor članu Esme)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Visok prolaktin (PRL)
14.8.2008 14:41:41   
budućamama


Draga Esme, čestitam ti od srca. Biće to sve u redu, ako Bog da
Uživaj u svojoj trudnoći i svojoj bebiuser posted image user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Snjeguljica)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Visok prolaktin (PRL)
14.8.2008 17:16:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: budućamama



Draga Esme, čestitam ti od srca. Biće to sve u redu, ako Bog da
Uživaj u svojoj trudnoći i svojoj bebiuser posted image user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu budućamama)
  Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Visok prolaktin (PRL)
19.8.2008 12:04:57   
Lilly
Cestimam Esmi!user posted image user posted image user posted image Nadam se da cemo i mi njeni stopama, ako Bog da!

Kao sto sam vam pisala i ja imam nesto povisen prolaktin ali dr. kaze da nije prepreka trudnoci. Nisam dobila nikakvu terapiju. MRI je ok.
Medutim, po prvi put izvadim hormone stitne, i zamislite da je TSH 10puta veci od normalne vrijednosti sto ukazuje na usporen rad stitneuser posted image . Hormoni T3 i T4 su ok. Bila sam u soku ali s druge strane happy da bar znam u cemu je problem ako je to touser posted image . Dobila sam terapiju Letrox, pa se nadam da ce biti nekog pomaka poslije toliko trckaranja i lijecenja pa i tapkanja u mjestu, navodno sve uredno. Nemam apsolutno nikakve simptome, ni tegobe osim sto ne mogu da zatrudnimuser posted image .
Nego citala sam na netu da su prolaktin i hormoni stitnjace povezani pa kontam mozda je povisen TSH bio uzrok da se prolaktin povisi (prije bio ok). Sada mi slijede kontrole, uz stitne i ostalo. Nadam se da cu uskoro biti trudnjaca, cim snizim tsh, ako Bog da!user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Visok prolaktin (PRL)
26.8.2008 6:39:04   
miha
molim vas,drage moje da mi date savjet......

da li se bromergon smije piti u trudnoći user posted image ili se prestaje s uzimanjem...molim pomozite

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *