|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Visok prolaktin (PRL)
29.7.2014 13:49:12   
kokouli
Ja koliko znam ,cesto u postupcima IVF preventivno zeni daju Dostinex lijeka da ne bi doslo do povecanja prolaktina ,u svakom slucaju mislim da bi trebala odraditi prolaktin profil ,to moze traziti i svom porodicnom ljekaru da ti da uput za to .Meni je godinama bio 590 pa 640 dok ga jednom niu ulovili na preko 800 zato kazem najbolje profil istog odraditi ,jer je prolaktin bitan i da je u normali .Sretno.user posted image


< Poruku je uredio kokouli -- 29.7.2014 13:50:36 >

(odgovor članu beba 83)
Neposredna veza do poruke: 1201
   RE: Visok prolaktin (PRL)
29.7.2014 16:51:09   
beba 83
hvala puno na savjetu

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 1202
   RE: Visok prolaktin (PRL)
8.8.2014 11:35:13   
*Sun*
Pozdrav. Da li se nekoj od vas pormetila stitna zlezda zbog prolaktina i adenoma na hipofizi ? Ja imam visok prolaktin i adenom i unazad jedno 5 mj. pocela sam osjecati neko probadanje u predelu stitne zlezde, plitak dah i brzo zamaranje.. Pokusavala sam izvrsiti samopregled i nisam osjetila nikakve cvorice.. e sad me interesujem jel se moj prolaktin poigrao i sa ovim zlijezdom.. inace hormoni stitne su bili uredni, al njih sam radila pre nego se javio ovaj bol..

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 1203
   RE: Visok prolaktin (PRL)
8.8.2014 18:28:47   
kokouli
Pa najbolje da izvadis hormone i antitiroidna antitijela i kod endokrinologa na UZ stitne .

(odgovor članu *Sun*)
Neposredna veza do poruke: 1204
   RE: Visok prolaktin (PRL)
14.8.2014 23:12:55   
Leptirica13
drage moje,

od danas sam na terapiji Dostinexa..jedna tableta sedmicno...vidjet cemo kako ce se pokazati...

idemo zajedno u borbu protiv prolaktinaaa user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 1205
   RE: Visok prolaktin (PRL)
15.8.2014 9:39:09   
kokouli
To je dobar lijek ,bice to dobro ,sretno i da uskoro budu user posted image

(odgovor članu Leptirica13)
Neposredna veza do poruke: 1206
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
15.8.2014 12:01:58   
Leptirica13
hvala draga,

zelje su obostrane. user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 9.10.2014 15:57:14 >

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 1207
   RE: Problemi s prolaktinom (PRL)
15.10.2014 9:13:29   
bebilule
Interesuje me koliki vam je prolaktin bio u folikularnoj fazi. Ja sam ga vadila 4dc, bio je 54. Juče mi doktorica reče da ga još jednom izvadim i da će mi dati terapiju...

< Poruku je uredio bebilule -- 15.10.2014 9:15:24 >

(odgovor članu Leptirica13)
Neposredna veza do poruke: 1208
   RE: Visok prolaktin (PRL)
15.10.2014 16:42:54   
Mećura
drage moje i ja imam visok prolaktin 650 i pijem Bromokriptin vec 6 mijeseci nema nekog efekta nazalostuser posted image

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 1209
   RE: Visok prolaktin (PRL)
15.10.2014 17:34:24   
kokouli
Koju dozu pijes ,i jesi li radila MRI hipofize .Mozda da probas s Dostinexom.

(odgovor članu Mećura)
Neposredna veza do poruke: 1210
   RE: Visok prolaktin (PRL)
15.10.2014 20:14:23   
Mećura
Pijem dozu od 2,5 mg dvije dnevno i ne podnosim bas najbolje terapijuuser posted image

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 1211
   RE: Visok prolaktin (PRL)
15.10.2014 20:21:48   
kokouli
Cudno stvarno ,moj je bio 890 rijesila sam ga s pola tablete uvece Bromokriptinom ...pa jesi li rekla ljekaru to ,svako kolko kontrolises ,i jesi li radila magnetnu hipofize user posted image Ko ti je prepisao taj lijke ,endokrinolog ili ginekolog ,jesi li radila prolaktin profil ,je li iskljucen mikroadenom hipofize ...2,5mg dnevno su to ipak trebala popraviti za 6mjeseci ,moj je pao nakon vrlo kratkog perioda s istim lijkeom ,kao sto rekoh manja doza .S tim da kad sam ga uzimala duze bilo je vise preventivno da se ne podigne opet ,onda sam stala i zatrudnila ,a nakon spontanog sam lijek opet uzimala samo 15 dana i sad je prolaktin u fizioloskim granicama .Neko taj lijek tesko podnosi ,ima nus pojave glavobolju mucninu itd.meni se malkoo vise spavalo al buduci sam pred spavanje pila nisam imala problema .

< Poruku je uredio kokouli -- 15.10.2014 20:26:47 >

(odgovor članu Mećura)
Neposredna veza do poruke: 1212
   RE: Visok prolaktin (PRL)
15.10.2014 20:25:21   
Mećura
moja doktorica kaze da je to normalno i da treba da ih pijem dok ne ostanem trudna al nazalost jos nista user posted image

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 1213
   RE: Visok prolaktin (PRL)
15.10.2014 20:28:24   
Mećura
Mislim da je vrijeme da promijenim ginekolaogauser posted image a sto se tice magnetne nisam je radila

(odgovor članu Mećura)
Neposredna veza do poruke: 1214
   RE: Visok prolaktin (PRL)
15.10.2014 20:28:38   
kokouli

IZVORNA PORUKA: Mećura

moja doktorica kaze da je to normalno i da treba da ih pijem dok ne ostanem trudna al nazalost jos nista user posted image

Da ,visok prolaktin koci zacece cesto ,ali ja te pitam imas li mikroadenom na hipofizi jeste li to radili ,i je li lijekpropisao ginekolog ili endokrinolog ,koliki je ranije bio prolaktin kad je s lijekom 650 .

(odgovor članu Mećura)
Neposredna veza do poruke: 1215
   RE: Visok prolaktin (PRL)
15.10.2014 20:31:18   
kokouli
IZVORNA PORUKA: Mećura

Mislim da je vrijeme da promijenim ginekolaogauser posted image a sto se tice magnetne nisam je radila

Ja mislim da te je pri ustanovljenim visokim vrijednostima prolaktina trebala upititi kod endokrinologa koji bi potom sigurno trazio MRI hipofize da se vidi imali mikroadenoma ,i da da adekvatan lijek ,mozda bi ti bolje prijao Dostinex ,jeste skupčji ali efikasniji ....Ili makar da je odraden prolaktin profil na svaka 2 sata ,ne znam....Zao mi da se patis kad tesko podnosis lijke.Moj je prolaktin isprava bio 640 ,a onda je uhvacen vadenjem krvi na 890 i cim sam ukljucila lijek naredni mjesec je pao ,sto je iskljucilo mikroadenom hipofize ,a nedavno sam cula da se Bromokriptin moze aplicirati i vaginalnim putem jer je sluznivca kao i kad ide putem zeluca ,upravo zato sto ga neke zene tesko podnose.Ja posto kupila pod to prodala ,nisam to probala ,pa ne znam je li istin a.user posted image

< Poruku je uredio kokouli -- 15.10.2014 20:34:26 >

(odgovor članu Mećura)
Neposredna veza do poruke: 1216
   RE: Visok prolaktin (PRL)
15.10.2014 20:34:33   
Mećura
nisam radila mikroadenom na hipofizi ona kaze nema potrebe a taj nalaz prolaktina sam radila kod ginekolaga

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 1217
   RE: Visok prolaktin (PRL)
15.10.2014 20:37:47   
kokouli
IZVORNA PORUKA: Mećura

nisam radila mikroadenom na hipofizi ona kaze nema potrebe a taj nalaz prolaktina sam radila kod ginekolaga

I kad ias radila bio je prolaktin 650 je li ,i iako pijes tu dozu lijeka on nije pao ,je li .To je prosto nemoguce s tim lijekom se to uspjesno skida .Ja ti savjetujem da ponavljas nalaz prolaktina svaki mjesec 3 ,8 i 21 dan ciklusa ,pij lijke ,pa vidite sta dalje .I trazi prolaktin profil da se uradi ,i ako je moguce MRI hipofize .Da budes mirna .

< Poruku je uredio kokouli -- 15.10.2014 20:38:45 >

(odgovor članu Mećura)
Neposredna veza do poruke: 1218
   RE: Visok prolaktin (PRL)
15.10.2014 20:40:26   
Mećura
ipak hvala nadam se boljem sutrauser posted image

(odgovor članu Mećura)
Neposredna veza do poruke: 1219
   RE: Visok prolaktin (PRL)
15.10.2014 21:47:40   
kokouli

IZVORNA PORUKA: Mećura

ipak hvala nadam se boljem sutrauser posted image

I ja ti to zelim .user posted image

(odgovor članu Mećura)
Neposredna veza do poruke: 1220
   RE: Visok prolaktin (PRL)
15.10.2014 21:51:09   
kokouli

IZVORNA PORUKA: Mećura

moja doktorica kaze da je to normalno i da treba da ih pijem dok ne ostanem trudna al nazalost jos nista user posted image

Kakvi su drugi hormoni ,kakva je stitna ,nije to samo de pij ti ovo ovako i bice ,prolaktin kad je povisen kaze se da zena ima hormonski disballans ,a to nije bas mali problem ,remeti ovulacije ciklus ,tesko dolazi do trudnoce ,plus sto moze za sobom povuci i kurslus sa stitnom .Sretno svakako .

(odgovor članu Mećura)
Neposredna veza do poruke: 1221
   RE: Visok prolaktin (PRL)
16.10.2014 19:18:18   
Mećura
Svi ostali hormoni hvala bogu ok a i stitna je ok.

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 1222
   RE: Visok prolaktin (PRL)
16.10.2014 19:36:54   
kokouli

IZVORNA PORUKA: Mećura

Svi ostali hormoni hvala bogu ok a i stitna je ok.

Onda ,pij to i budi strpljiva bice rezultat ,hvala bogu da je sve ok sem toga .Bice i user posted image .

(odgovor članu Mećura)
Neposredna veza do poruke: 1223
   RE: Visok prolaktin (PRL)
16.10.2014 19:49:42   
Mećura
Svakoj od vas zelim da se ostvari ta zelja da budeuser posted image

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 1224
   RE: Visok prolaktin (PRL)
16.10.2014 21:17:45   
kokouli

IZVORNA PORUKA: Mećura

Svakoj od vas zelim da se ostvari ta zelja da budeuser posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mećura)
Neposredna veza do poruke: 1225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *