|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 49 [50] 51   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Visok prolaktin (PRL)
23.12.2014 14:50:37   
ingec
user posted image user posted image
Drage moje evo i ja da vam se pridruzim , moj problem su takodjer hormoni koji luduju . Nadam se da ovdje naci barem malo utjehe, U braku smo godinu i pol , spontani odmah pocektkom braka , nakon toga nista user posted image . Problem nema ovulacije stinjaca poludila prolaktin progestereon sve se sastalo . Doktorica mi je propisala bromergon kojeg sam tesko jako tesko podnosila , sada cu mi nalazi vise manje ok bilo i ovulacije. naime ja trebam dobit sutra muka mi je stalno , grudi me ne bole previse ( valjda sto jos pijem bromergon) ali me ziga po mal koda cu svaki cas procuriti ,. Moje pitanje je koliko vam je trebalo nakon sto ste hormone sredile da zatrudnite , ja tako zelim bebu .... Pozz svima

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 1226
   RE: Visok prolaktin (PRL)
23.12.2014 15:21:33   
kokouli
Budi strpljiva ...zelim ti da budes user posted image ovaj ciklus vec .Kad ne ocekujes menzes ...uradi test na dan ocekivane i znaces je li ili ne .Ja sam ostala trudna godinu i 2 mjeseca nakon sto sam koristila Bromokriptin .I ako budes trudna ,savjetujem ti da se odmah konsultujes s endokrinologom koji ce znati da ti odredi da li i dalje koristis taj lijek ili ne .Obicno s epije do trudnoce ,ali ipak treba dr.to da sredi .Ja sam imala spontani ...2 mjeseca prije trudnoce sama sam prestala uzimati lijek ...zato ako si trudna to s dr.rijesiti .Bice sve ok .user posted image

< Poruku je uredio kokouli -- 23.12.2014 15:25:58 >

(odgovor članu ingec)
Neposredna veza do poruke: 1227
   RE: Visok prolaktin (PRL)
24.12.2014 20:32:30   
*Sun*
Draga Ingec zasto se mucis sa bromergonom kad ti toliko ne odg.? Na trzistu ima jos par lijekova koji se bolje podnose od bromergona i koji ti mogu pomoci za PRL. Zasto bar tu muku sebi ne olaksas? Fino porazgovaraj sa svojim endokrinologom i zamoli ga da ti promjeni lijek. Govorim iz vlastitog iskustva, kad se samo sjetim svojih muka sa tim brom., plakala bi i sada, meni taj lijek nije nikako pasao. Imas na trzistu lijek dostinex koji se uzima jedanput sedmicno i veoma je podnosljiv..Eto..Bar toliko mozes uciniti sama za sebe. Sto se tice bebaca, on ce sigurno doci, samo ne smijes nikako biti napeta u tom slucaju, znam da je to lako reci, ali pokusaj bar malo uzivati u zivotu, opusti se radi nesto sto te cini srecnom i user posted image ce sigurno biti..Zelim ti mnogo, mnogo srece i nista se ne brini, nije to nista strasno mnogo nas je u tome user posted image

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 1228
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.12.2014 20:24:08   
ingec
Pozdrav drage moje. Cestit Bozic i Nova godina!!
Dobila sam nadam se da cu vise srece imati drugi put hvala vam na rijecima podrske puno znaci kad mozes podjeliti s nekim tko se nosi s istim problemima. :)user posted image

(odgovor članu *Sun*)
Neposredna veza do poruke: 1229
   RE: Visok prolaktin (PRL)
7.2.2015 17:25:56   
ruza1984
Pozdrav cure... Da se i ja javim kao još jedna kandidatkinja sa povišenim prolaktinom. Nakon prve vanmatericne trudnoće i druge abortativne i svih silnih nalaza koji su OK osim tog prolaktina koji je bio 900 21 DC i ponovo sam ga radila jučer i iznosi 830 (9 DC) oba puta sam vadila prol.ujutro...inače svi ostali hormoni su OK. Sta taj prolaktin u osnovi sprecava, jer začeće nije problem očigledno ni prohodnost jer dodje do začeća? Dr.mi savjetuje da ne radim HSG jer je to prevazidjena metoda i da mi niko ne garantuje poslije hsg da ponovo neće doći do van matrične ili abortusa... Da li se može nekako taj prolaktin regulirati prirodnim putem, bojim se da bilo kojim hormonskim terapijama narusim ravnotežu ostalih hormona?

(odgovor članu ingec)
Neposredna veza do poruke: 1230
   RE: Visok prolaktin (PRL)
10.2.2015 11:02:11   
*Sun*
Probaj prolaktin raditi profil 8,11,13. To su onda prave analize koje se mogu porediti. I ne znam da li si radila MRI hipofize? Ako je hipofiza cista onda se mozes osloniti na lijecenje prirodnim putem, ako ne, onda je borba malo ozbiljnija u smislu da se posavjetujes sa strucnjakom. Od prirodnih lijekova ima ona biljka KONOPLJIKA (Vitex agnus castus), za nju sam cula da je stvarno nesto odlicna, onda tu su jos razni cajevi tipa divlji biber, macina trava, hajducka trava, kopriva,itd.Ishrana naravno bitnija od svega kada su hormoni u pitanju, fizicka aktivnost. Sretno! ;)

(odgovor članu ruza1984)
Neposredna veza do poruke: 1231
   RE: Visok prolaktin (PRL)
14.2.2015 15:41:31   
Magnolie
POzdrav cure, da li iko ima informaciju gdje se mogu nabaviti dostinex tablete 0.5ug i koja je cijena? Hvala

_____________________________

...sve vaše bebice su već na putu, samo treba da ih strpljivo sačekate...
PFC mart 2015
Decembar 2015 roda nas obradovala nasom srecom :)

(odgovor članu *Sun*)
Neposredna veza do poruke: 1232
   RE: Visok prolaktin (PRL)
18.2.2015 10:45:26   
ruza1984
Prvo hvala puno *Sun* na odgovoru... Nisam radila taj profil 8,11,13 i iskreno nemam pojma sta to znaci. Gdje to mogu uraditi? Moze li privatno? Radila sam 2x ujutro 21 i 8 DC i to je to, na osnovu toga dr.me uputio na magnet hipofize sad to treba da radim...

(odgovor članu *Sun*)
Neposredna veza do poruke: 1233
   RE: Visok prolaktin (PRL)
11.3.2015 22:24:22   
sedi
zdravo drage moje evo tek sam se uclanila i tjela bih svoj problem podijeliti sa vama imam povisen prolaktin 1013 je i pila sam vise od god.bromokript medzutim nije bio od pomoci od sutra trebam piti dostinex pa ako je neko imao iskustva htjela bih neki savjetuser posted image

(odgovor članu vildana26)
Neposredna veza do poruke: 1234
   RE: Visok prolaktin (PRL)
3.4.2015 13:06:38   
kokouli
Da i ovdje napisem ...Bromokriptina u Sarajevu nema za kupiti ,ja sam nabavila u Crnoj Gori po 3,30 eura kutija ,imam viska ako nekome treba nek me kontaktira na PP .Rok je 8.2016 za upotrebu .LP

(odgovor članu sedi)
Neposredna veza do poruke: 1235
   RE: Visok prolaktin (PRL)
15.4.2015 18:17:36   
filipmia
pozz svima evo i mene nazalost na ovoj temi,pomoc je dobrodosla... nalazi radjeni 3 dan ciklusa.

T4 - 12,51 (7,90-14,40 )
T3 - 4,83 ( 3,80-6,00 )
TSH - 3,53 ( 0,34-5,60 )
PROLACTIN -37,40 ( PREMENOPAUZA 3,34-26,72 )

koliko ja znam da stres dosta utjece na prolactin a ja sam rodjeni paničar,tako da sam i dan prije vadjenja prolactina imala neki problem i na sam dan vadjenja bila neka cura kojoj je pozlilo i normalno da i meni odma nije bilo dobro,e sad da li bas toliko je moglo to sve utjecat na prolactin? doktorica mi je rekla da mi prolactin mora bit 10 da bi ostala trudna???? dala mi je bromergon 2x1/2 2mj da pijem.

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 1236
   RE: Visok prolaktin (PRL)
16.4.2015 7:36:17   
AAvalon
filipmia, prolaktin moze skociti i od samog stresa. dovoljno je da se malo bojis igle, on ce skociti. ako ti je bio stres i sto se ta cura tu nesvjestala, i od toga ce ti skociti prolaktin. jedno mjerenje ne daje tacnu i preciznu sliku prolaktina. ja sam prvi put kad sam vadila prolaktin dobila dosta povisenu vrijednost, pa mi je doktorica rekla da uradim jos jednom. na ponovljenom nalazu je prolaktin bio uredan, i to se cesto desi i mozda i kod tebe bude tako. da nije bio, isla bih raditi tzv.prolaktinski profil, koji je puno precizniji od jednog mjerenja. tako da bi ti moj savjet bio da ponovis prolaktin i da pokusas da se opustis prije toga, izbjegavaj pusenje i dim (znaju dici prolaktin), pa onda vidi sta i kako dalje.

i ne sikiraj se, taman i da ti je povisen prolaktin, to se da rijesiti, ali ja mislim da ce ti vec na sljedecem nalazu on biti uredan. sretno!

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu filipmia)
Neposredna veza do poruke: 1237
   RE: Visok prolaktin (PRL)
16.4.2015 20:19:28   
filipmia
a jel mi mozete rec koja je kod mene vrijednost prolactina jer vidim da vi svi pisete npr 500 , 800 , 1000 a kod mene je 37,4o pa koliko bi to bilo po ovim vasim vrijednostima? pokazala sam ja doktorici nalaz od prije godinu ipo-dvije gdje mi je prolactin bio 21,70 tad je bio u granicama refer.vrijed. al ona kaze da mora bit 10 da bi zatrudnila? sad da joj odem pa da joj trazim uputnicu za ponovno vadjenje rece da joj se mijesam u posao user posted image a nisam znala da cigare bas toliko utjecu,inace sam pušac user posted image sve sam ono sto netrebam bit da bi smanjila prolactin,panicar,tremaroš,pušac ... user posted image

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 1238
   RE: Visok prolaktin (PRL)
18.5.2015 23:45:07   
tonkax
Drage moje,evo i mene,na MR,dijagnosticiran prolaktinom,mene zanima nakon trudnoće i poroda da li se prolaktin sam normalizira,ima li netko iskustvouser posted image

(odgovor članu Mećura)
Neposredna veza do poruke: 1239
   RE: Visok prolaktin (PRL)
19.5.2015 0:01:39   
tonkax
Draga Sarajka,jako me zanima kako si sada i kolike su ti vrijednosti prolaktina i da li uzimaš terapiju

(odgovor članu sarajka3)
Neposredna veza do poruke: 1240
   RE: Visok prolaktin (PRL)
20.5.2015 21:10:15   
kokouli
IZVORNA PORUKA: tonkax

Drage moje,evo i mene,na MR,dijagnosticiran prolaktinom,mene zanima nakon trudnoće i poroda da li se prolaktin sam normalizira,ima li netko iskustvouser posted image

To se moze utvrditi samo vadenjem prolaktina ,a moze se raditi bilo koji dan ciklusa ,naravno uz ljekara koji ce to pratiti .I ako koristis nku terapiju .Zene koje su imale problem s tim ,na zalost cesto se susrecu sa prolaktinom koji se vrati na staro tj.bude opet povisen i onda se opet ordinira lijek .Sretno .Ja sam imala spontani ,i nakon kiretaze nije pao vec ostao povisen jakooo ,i opet sam na Bromokriptinu .

< Poruku je uredio kokouli -- 20.5.2015 21:11:13 >

(odgovor članu tonkax)
Neposredna veza do poruke: 1241
   RE: Visok prolaktin (PRL)
21.5.2015 2:38:21   
tonkax
Hvala

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 1242
   RE: Visok prolaktin (PRL)
21.5.2015 8:27:56   
tonkax
Draga kokouli,otkad imaš problema sa prolaktinom

(odgovor članu tonkax)
Neposredna veza do poruke: 1243
   RE: Visok prolaktin (PRL)
21.5.2015 19:15:15   
kokouli
Pa jedno 5 do 6 godina ,isprva je bio blago povisen 640 ....niko nije obracao paznju a onda smo ga prije 3 godine uhvatili na 790 pa 846 i tako .Uglavnom,pijem Bromokriptin .Danas je 379 ...mislim da je za mene i to visoko .

< Poruku je uredio kokouli -- 21.5.2015 19:16:47 >

(odgovor članu tonkax)
Neposredna veza do poruke: 1244
   RE: Visok prolaktin (PRL)
21.5.2015 22:45:56   
ruza1984
Pozdrav svima, bromergon i bromokriptin nema nigdje u FBIH, ali ima bromokriptin u RS da bezze ne nabavljate iz Srbije ili Hrvatske. Kosta 9,8 KM. Ja sam ga pocela koristiti pa valjda bude nekog efekta. Sretno svima

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 1245
   RE: Visok prolaktin (PRL)
22.5.2015 14:26:01   
kokouli
Ja sam nabavila u Crnoj Gori ,kosta kutija 6 km i 80 feninga .

(odgovor članu ruza1984)
Neposredna veza do poruke: 1246
   RE: Visok prolaktin (PRL)
22.5.2015 19:45:24   
kokouli

IZVORNA PORUKA: kokouli

Da i ovdje napisem ...Bromokriptina u Sarajevu nema za kupiti ,ja sam nabavila u Crnoj Gori po 3,30 eura kutija ,imam viska ako nekome treba nek me kontaktira na PP .Rok je 8.2016 za upotrebu .LP

Da kazem da nemam vise viska Bromokriptina ,ostalo mi je samo za moje licne potrebe .Visak je dat kojima je trebalo a trazili su .

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 1247
   RE: Visok prolaktin (PRL)
11.7.2015 16:44:53   
kokouli
Moj zadnji vadeni prolaktin na 3 dc iznosi 156 ...ne znam jel to nisko malooo sad ...user posted image

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 1248
   RE: Visok prolaktin (PRL)
18.1.2016 11:15:58   
Gabrijela35
Evo da se i ja javim povodom ove teme....
S 15 godina mi je utvrdjena neka iyraslina na grudima....godinama su me kontrolisali, da bi napokon utvrdili da imam povisen prolaktin i ma magnetnoj reyonanci adenom hipofiye....Yaklucak, da pijem dostinex 1 tabletu mjesecno....Redovno yam ostala u drugom stanju i to bey ikakvih problema (uradili su mi carski)....Sada planiram drugu trudnocu, ali cu prvo obaviti pretrage, i konsultovati se s endokrinologom...Doktori kayu da s drugom trudnocom sve prolayi....

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 1249
   RE: Visok prolaktin (PRL)
15.2.2016 16:27:19   
Leptirica13
Ja koristim dostinex I smanjio mi je prolactin a bio je oko 1200 I na magnetu hipofize bio vidljiv adenom..
dostinex pijem jesnom sedmicno I nemam nikakvih nus pojava..
za dva mjeseca terapije mi je skroz regulisao prolactin (tek sam tad vadila nalaz), al nastavljam terapiju do trudnoce..pa cemo vidjeti dalje..

_____________________________

od 01.03.2013.cekamo nasu/e malu/e igrackicu/e..
16.03.2016. IVF, 2 blastociste
26.03.Beta 207.7,II Beta 364,2
05.04.2016. dvije male gest.vrecice :)
19.04.kuca jedno srce...03.05.ipak jedna beba

(odgovor članu Gabrijela35)
Neposredna veza do poruke: 1250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  47 48 49 [50] 51   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 49 [50] 51   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *