|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Visok prolaktin (PRL)
29.8.2008 15:45:52   
vildana26
Samo pitaj šta te inetrsuje , tu smo jedna za drugu
pusa

_____________________________

Život je nekad crn, nekad siv, život je kad si živ

(odgovor članu lotos)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Visok prolaktin (PRL)
29.8.2008 15:49:03   
lotos
regulisala sam ja prolaktin za tri sedmice,medutim ja imam mikrocisticne jajnike pa mi je dao da pijem dabroston i ako ostanem trudna da mu se javim odmah.. ali za 2i po mjeseca kontrola prolaktina ako ne bude uredu na MR pa me zanima je li tebi trazio MR

(odgovor članu vildana26)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Visok prolaktin (PRL)
29.8.2008 16:23:11   
sarajkaa
Pozdrav svima! Tek sam se uclanila pa da vam kazem ukratko. dijagnosticirali su mi mikroadenom hipofize i visok prolaktin user posted image Sve to desilo brzo od 23 juna ove godine.  Menstruacija mi nije kasnila niti jedan dan! Endokrinolog mi je dao da uradim MR hipofize "za svaki slucaj" ikao je mislio da je prolaktin povecan od stresa jer nisam imala niti jedan simptom koji bi ukazivao na adenom! Prepisala mi je bromergon i odlicno ga podnosim!
Objasnila mi je dosta o mikroadenomu i tako sada zivim kao da ga nemam. user posted image
Pozdrav svima




(odgovor članu lotos)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Visok prolaktin (PRL)
29.8.2008 19:51:19   
Dancy
Hej sarajko i ja sam nova na ovim stranicama,ali sam vec dosta toga saznala.Ti imas redovne menstruacije,povisen prolaktin i mikroadenom na hipofizi.Ja nikad nemam redovne menstruacije,imam povisen prolaktin vec vise od godinu dana,nista ne pijem,idem u srijedu prvi put na MR,sad me strah sta bi kod mene moglo biti.Tek sad na ovim stranicama sam saznala koliko je to opasno ako zelimo imati djecu.

(odgovor članu sarajkaa)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Visok prolaktin (PRL)
29.8.2008 20:09:28   
Dancy
Lilly tako je meni isto dr.endokrinolog rekla za trudnocu s hipotireozom,znaci moze se ostati trudna i iznijeti trudnoca ali TSH mora obavezno biti pod kontrolom.Meni niko nije rekao da su prolaktin i TSH povezani,ali sam ja citajuci dosta,dosta o tome sama zakljucila a sad si i ti napisala da si citala o tome.Ja sam vec i prije pocetka terapije za stitnu radila antitjela,u granicama su normale,i UVZ imam par mikrocista.Pitam svog doktora ginekologa jer planiram cim se udam trudnocu on kaze sve ce se to rijesiti,a endokrinolog kaze samo da se hormoni dovedu u red i da se vidi na MR sta je s hipofizom.Ja napominjem da nisam ni pokusavala do sad ostati trudna,i neznam nista dalje o pretragama za zacece,ali sad me pravo strah da cu i ja sve to morati prolaziti.Jos ti pises da imas redovne cikluse a ja nikad u zivotu ih nisam imala,a vec sam presla tridesetu.Sad mi je zao mene ali u smislu da idem uvijek redovno na sve komtrole a niko od dr.nije se posvetio malo vise mom problemu.Jedino jeste nova dr.endokrinolog koja me pocela voditi prije 2,3 mjeseca,te odmah postavila dijagnoze,dala mi letrox za stitnu,i salje me na MR hipofize.A sve se to kod mene vuce od marta 2007 god.I sad kad planiram udaju mene spopalo hiljadu nalaza i tjeranja a mogla sam davno sve zavrsiti i znati vec na cemu sam.Tek sad kad citam na ovim stranicama kako cure sve to tesko podnose i koje imaju probleme,hvata me sve veci i veci strah.Hocu li i ja ikad imati svoju

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Visok prolaktin (PRL)
30.8.2008 1:04:13   
Lilly
Dancy, nista se ne brini. Ono sto sam ja prosla i prolazim ili druge cure, ne mora znaciti da ces i ti. Mozda zatrudnis iz prve, ako Bog da, ako vec dosada nisi pokusavala. Nemoj puno o svemu ovome razmisljati i unaprijed se brinuti jer moze ti se prolaktin jos vise povisiti, tako je meni bilouser posted image . Opusti se, misli pozitivno i nauser posted image ;). Sto se tice MRI, dobro je da te dr. salje, da se iskljuci svaka sumnja, mada obicno nista ne nadu. Nego, sto se tice ciklusa sto ti nisu redovni, to nije mjerilo. Kao sto sam ti vec pisala, mozda uspostavljanjem urednog ciklusa odmah otklonis problem ali kod mene su ciklusi uredni pa ne znaju sta je stvarni uzrok. Stalno neke pretpostavke ali nista konkretno. Na kraju se ispostavi da to nije to a ja se samo vrtim u krug i nanovo radim nalaze nebi li u drugom krugu nesto konkretno nasliuser posted image ,kao npr. prolaktin sto je prije bio ok a sad odjednom povisen a kako se nebi i povisio? Ma bice, ako Bog da! Moramo ostati optimisticneuser posted image

< Poruku je uredio Lilly -- 30.8.2008 1:07:09 >

(odgovor članu Dancy)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Visok prolaktin (PRL)
30.8.2008 13:55:33   
Dancy
Draga Lilly,ja se uvjek brinem samo za to hocu li moci ostati trudna.Gdje god odem raditi nalaze i kod kojeg god doktora samo pitam hocu li je moci po svim nalazima ostati trudna.Znam da se prolaktin povisuje nerviranjem ali sta cu,kad sam takva.Dosta raje mi kaze bas kao i ti,opusti se pa kad za to dodje vrijeme onda misli o tome.No,opet nemogu.Sto se tice mojih ciklusa nikad bas nikad nisu redovni tako da mislim da mi nemoze nesto toliko lose biti na hipofizi,jer mozda bih vec davno umrla.A ti pises da imas uredne cikluse pa da znas bas mi je to cudno kod tebe.Ali ko ce znati vise,sve imamo povisen PRL,TSH ali ipak drugacije simptome.Inace sto se tice povisenog PRL ja nista ne osjecam.Sto se tice stitne nisam imala nikakvih simptoma isto,slucajno sam izvadila hormone i prvi put je TSH bio 4.6 na granici,ali onda je postepeno rastao.Tako da i sad kad uzimam letrox ne primjetim neke velike promjene,samo sam manje umorna i pospana.Kako se ti osjecas sto se tice stitine zljezde,prije i sad kad si na terapiji?Moram napomenuti jos i to da sam i prije terapije uspjela smrsavjeti,sama sam sebi ubrzavala metabolizam.Tako da sam na svakoj kontroli,dok jos nisam pila terapiju,vec samo vadila nalaze da se vide koliki su hormoni,imala manje kg.Znaci ne slazem se s tim da hipotireoza u pravilu deblja.Ako pazis sta jedes,vjezbas,kreces se,pjesacis,kg idu dole bez obzira na hormone.Kako ti stojis sa kilazom,dali te stitna udebljala ili si se isto uspjela oduprijeti debljanju?Pozdrav tebi ali naravno i svim drugim curama!

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Visok prolaktin (PRL)
30.8.2008 15:19:59   
Lilly
Dancy, to da li ces ostati trudna, odmah ili nesto kasnije, samo dragi Bog zna a praksa ce pokazati svoje. I doktori su samo ljudi, nekada su u pravu a nekada samo nagadaju. Po njihovom davno sam trebala biti trudna ali eto, zasada nista. Sa ginekoloske strane kod mene je sve uredno, prohodno. Radila sam hsg, laparaskopiju i histeroskopiju da bar sa te strane budemo sigurni da nema smetnji. Doskora se nemogucnost da zanesem, tj. moj sterilitet, tretirao kao idiopatski. I sada odjednom ovo. S jedne strane mi je i drago da su nesto nasli jer mi je dojadilo slusati da je sve u redu, da treba samo da se opustim, da je problem u glavi( a mozda i jesteuser posted image ) itd. Svjesna sam da samo postavljanjem prave dijagnoze uz odgovarajucu terapiju, mogu nesto da promjenim, sama sebi da olaksam. Iskreno, malo sam iznenadena i zatecena sa povisenim TSH. Nikada nisam imala problema, doduse nikad nisam ni vadila TSh pa da tacno znamuser posted image . Stitna mi nije natecena, nema nekih promjena a vidjecemo sta ce ostale pretrage pokazati. Malo se i ja osjecam pospanom i umornom ali to je vise zbog aktivnosti koje imam. Kilaza mi je ok. Ne osjecam neke promjene sa terapijom u odnosu kako je bilo prije. Uvijek sam bila mrsava i potrudicu se da tako ostaneuser posted image . Sa letrox-om sam tek pocela. Pijem ga tek nekih zadnjih 10-tak dana pa me malo strah da nece uticati na kilazu jer ipak je to hormoncic pa ne znamuser posted image ? Sto se tice povisenog prolaktina i ne cudi me puno. Uvijek kad odem vaditi krv, budu guzve, napeto, meni posve stresnouser posted image , pa me ne cudi da skociuser posted image . Ne znam da li si citala u mojim drugim postovima da planiram na inseminaciju. Dojadilo mi je ovo iscekivanje iz mjeseca u mjesec a nista se ne dogada. Samo cekam termin kod dr. da se detaljnije dogovorimo oko postupka a onda u akciju jer cekaju meuser posted image user posted image
Pozdrav tebi i ostalim vrijednim forumasicamauser posted image

< Poruku je uredio Lilly -- 30.8.2008 15:23:03 >

(odgovor članu Dancy)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Visok prolaktin (PRL)
30.8.2008 15:58:42   
Dancy
Lilly,neboj se da ce te letrox udebljati,jer kad se on podje uzimati uspostavlja se ravnoteza u metabolizmu,pa koje bio prije debeo smrsa uzimajuci ga,a tko nije imao problema prije uzimanja tabletica-hormoncica,mislim da i nece,jer tako kazu i doktori.Moja dijagnoza za sad je subklinicka hipotireoza s hiperprolaktinemijom i dismenorejom.Kad,sljedece sedmice,rijesim MR hipofize,nadam se da cu dobiti nesto i za visok PRL a time i bar donekle urediti ciklus.A prolaktin takodjer vadim uvjek stresno,guzva u bolnickom laboratoriju itd.Jedino sam ga jednom radila privatno,s braunilom,svakih pola sata,5 dc.I tad je bio u redu,sve tri vrijednosti.Ostali hormoni u granici normale.Hm......neznam vise sta da mislim.Zelim ti svu srecu svijeta u tvojim daljim postupcima i sve najbolje.

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Visok prolaktin (PRL)
30.8.2008 17:39:53   
Lilly

Dancy draga, javi rezultate sa MRI, poredenja radi jer je kod mene ista dijagnoza kao tvoja. Javi sta ti dr. savjetuje, terapija itd, da vidim je li moj u pravuuser posted image . Meni je moj rekao da sa prolaktinemijom mogu zatrudniti (bez th.)pa da vidimo...
Sretno na MRI i neboj se. Najvaznije je da nista ne boli ;). Sve najbolje!!!

(odgovor članu Dancy)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Visok prolaktin (PRL)
31.8.2008 12:30:55   
Dancy
Ok Lilly,javicu sta je pokazala MR,naravno da cemo uporediti nalaze,dijagnoze i misljenja doktora,jer ja obavezno pitam svaki put doktore hocu li moci zatrudnijeti,bez obzira sto jos nisam ni pokusavala,ali hocu jednog dana pa da znam.Znam da MR ne boli ali se jako bojim zatvorenog prostora,pa cu morati nesto pipiti za smirenje,jer meni je najvise u interesu da je uradim.Neznam iz kojeg si grada i nije mi bitno,samo me interesuje ako znas nekog dr.endokrinolog-ginekolog,znaci jedan doktor za obadva poremecaja,u Sarajevu ili mozda Zagrebu,javi mi.Jer u mom gradu rade odvojeno ginekolog i endokrinolog,pa mi nekako nije to to.ako zelim konacno misljenje.To vazi i za druge cure na forumu ako znaju kakvog dobrog doktora da mi napisu,zelim i ja malo vise misljenja.Lilly,hvala puno.Pozdrav i svim drugim curama.

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Visok prolaktin (PRL)
31.8.2008 13:56:33   
Lilly
Dancy, ti sigurno mislis na reproduktivnog endokrinologa, da bi nam mogao pomoci ili bar skratiti muke? Zasada, ne znam nijednog osim sto se necu raspitati na netu. I ja se lijecim na dva mjesta sto dodatno uporava lijecenje ali eto tek sam pocela. Nego ovaj moj ginekolog se bavi lijecenjem steriliteta pa se nadam da ce biti nekog pomaka pa da ne moram po ko zna koji put mjenjati doktora. U poredenju tvog i mog TSh, kod mene je duplo veci a terapija je blaza od tvoje, hm? Jos pises da nije bilo nekih promjena i pored letrox-a, kako li ce meni tek pomociuser posted image . Ja sam jos uz sve to anemicna pa sam umor, pospanost, kratak dah, prepisivala anemiji a ne povisenom TSHuser posted image .
Evo sto je je ginekolog sa neta odgovorio u vezi mog TSH (11) i predvidenu terapiju: Naime, poremećaj je preblag i predložena doza hormona štitnjače je niska, zapravo tehičkim riječnikom bismo mogli kazati kako se radi samo o -finoj regulaciji- funkcije štitnjače. U tim vrijednostima utjecaj štitnjače na rad jajnika praktično ne postoji. Poremećaj funkcije jajnika može postojati kod znatno većih poremećaja u funkciji štitnjače - bilo da se radi o povišenoj funkciji, odnosno hipertireozi ili smanjenoj funkciji, odnosno hipotireozi.. A u nalazu pise da je TSH hipotireoidan, znaci usporen rad?

< Poruku je uredio Lilly -- 31.8.2008 14:00:41 >

(odgovor članu Dancy)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Visok prolaktin (PRL)
31.8.2008 17:02:23   
sarajkaa
Draga Dancy MRI nije toliko strasan i nema potrebe da pijes ista za smirenje! Zatvori oci i misli na nesto lijepo i sve ce brzo proci.
Pozdrav

(odgovor članu Dancy)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Visok prolaktin (PRL)
31.8.2008 18:30:30   
Dancy
Lilly,da mislim na reproduktivnog endokrinologa,pa ako cujes za kojeg,napisi mi.Vec sam ti pisala prije pocetka terapije za stitnjacu TSH mi je bio 6.4,zadnji nalaz.Ukljucila mi doktorica 25 mikrograma,ili 1/4 letroxa.Pocela sam ga tako piti tacno 1.07.2008.Doktorica je rekla kontrola hormona za mjesec dana.Kako se dugo ceka u bolnickom laboratoriju na red sam dosla tek 11.08.Izvadila TSH i FT4.Vrijednost TSH je bila 5.1,a FT41,12.Doktorica endokrinolog mi na kontroli rekla da mi izgleda ne pase ta doza te mi je pojacala na 50 mikrograma,ili 1/2 letroxa od 100.Sad ga tako uzimam do naredne kontrole hormona,za 2 mjeseca.Inace,pored svega toga sam isto anemicna,haha,koja koincidencija da nismo povezane genetski?Borim se sa anemijom dugi niz godina.Svasta sam pokusavala,cak i injekcije,medjutim nikako ili neznatno se poveca zeljezo.Bas trenutno uzimam zeljezo u obliku tableta.A uvijek sam pospana,iako sam znala spavati i po 12 sati,kronicno umorna cak i kad nista ne radim,i haha,ti pises kratak dah,radila sam i spirometriju pluca,nemogu puhnuti i gotovo.Kazem ti ja,citajuci sve ovo,kod mene i kod tebe sve nekako isto.Napisi mi kako da postavim pitanje tom dr.na netu,na koju stranicu da odem?

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Visok prolaktin (PRL)
31.8.2008 18:32:18   
Dancy
Hvala puno sarajko na lijepim rijecima.Koliko je kod tebe trajala MR i koliko si je puta radila?

(odgovor članu sarajkaa)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Visok prolaktin (PRL)
1.9.2008 9:20:02   
sarajkaa
MRI sam radila samo jednom i to prije 20 dana kada su mi i otkrili mikroadenom. Moja MRI je trajala otprilike oko 25 min. brzo prodje samo pokusaj odes mislima negdje drugo. Mozda ce te uhvatiti panika na pocetku zbog glasnih zvukova ali se i na to pripremis. Ja sam npr. tako pokusala i uspjela, prije "bubnja" imas kao mali predznak cik cik i onda pocnu glasni bubnjevi, nakon mozda 15 min. ce te izvuci i reci ti da se ne pomjeras kako bi ti ubrizgali neku tecnost u venu koja osjenci hipofizu i onda te vrate unutra i sve isto. Ma vjeruj mi nista strasno. SRETNO pa javi kako je proslo :-)

(odgovor članu Dancy)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Visok prolaktin (PRL)
1.9.2008 13:43:02   
Lilly

Dancy. pa i ti si anemicnauser posted image . Bas imam toliko toga zajednickoguser posted image . I ja sam primala inekcije, probala s tabletama, sirup, i nista nije pomoglouser posted image . Borim se sa zeljezom kako znam za sebe. Potpuno potpisujem ovu tvoju recenicu:
A uvijek sam pospana, iako sam znala spavati i po 12 sati, kronicno umorna cak i kad nista ne radim,i haha

Mozda nam je sve to od stitne? Ipak, manjak zeljeza mora nesto prouzrokovati. Sto se tice moje blage terapije za TSH, imam kontrolu tek za tri mjeseca pa cu vidjeti da li je ucinkovita. Do tada samo cekanje. Sredinom septembra imam razgovor sa doktorom vezano za inseminaciju, pa cu vidjeti da li me pusta u postupak.
Evo ti ova adresa gdje mozes doktorima postavljati pitanja. Prvo se registruj. Meni je puno pomoglo, pa nadam se da ce i tebi. Prednost je sto su u Zagrebu pa ti dodatno mogu pomoci i dati preporuke;).

http://www.zdravljeizivot.com/forum/index.php

P.S. Mala napomena: Dr.Erden Radoncic je najbrzi s odgovorima;)

(odgovor članu sarajkaa)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Visok prolaktin (PRL)
3.9.2008 15:27:21   
sarajkaa
Drage moje! Jucer sam isla na kontrolu prolaktina i radila sam 3x po 15 minuta. Danas sam podigla nalaz i vratio se na 514 user posted image terapiju bromergon pijem tek 20 dana. Otisla sam kod doktora da mi procita nalaz i rekao mi je da njega vise ne zanima prolaktin jer imam mikroadenom 3mm i da ne mogu piti terapiju samo 2x na dan bromergon. Ukljucio mi je trepiju ovako 1+1+1, 5 dana, 1+1+2, 5 dana, 1+2+2 5 dana, 2+2+2 5 dana, 2+2+3, 5 dana, 2+3+3, 5 dana, 3+3+3, 5 dana kontrola prolaktina za 2 mjeseca i to svaki 3 dana za redom vaditi po jednom i  onda u martu na MRI hipofize.

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Visok prolaktin (PRL)
3.9.2008 22:37:07   
Dancy
Drage cure,danas sam radila MR.Na hipofizi postoje 4 mikroadenoma udruzena u 1.promjera do 3 mm.Ovako mi je dr.radiolog objasnio to,npr.kao malina,svaki je zasebno ali u jednoj cjelini.Samo sto ja nisam razumjela dobro dali je svaki promjera 3 mm ili zajedno su 3 mm.Rekao mi je jos da je moj poremecaj prije ginekoloski nego endokrinoloski,jer misli da mi je PRL povisio TSH,a ne da je hipotireoza utjecala na povisenje PRL.Pitala sam ga koliko se oni otprilike prave na hipofizi,kaze godinama,jer ja nikad nemam redovan ciklus pa mu nije jasno kako niko od mojih dr.do sada,kojima sam odlazila redovno na kontrole,nije obratio paznju na to.Sad mi ostaje jos da MR odnesem svojoj dr.endokrinolog,da mi prepise terapiju i za koliko ponovo na MR.Inace,dobro sam podnijela MR,kazu mi da sam bila pravo dobra,ali ja sam ipak popila prije tabletu za smirenje,no ubuduce necu,jer se vise niceg ne bojim.Pa ni ono lupanje nije nista strasno.
Sarajko,zasto ti rekao dr.da ga sad ne zanima prolaktin vec samo mikroadenom,a prije si pisala da su ti sve tako lijepo opisali,napisi mi malo o tome.Jel sad nesto nije u redu?Smatra li tvoj dr.taj mikroadenom opasnim?Moj zakljucak MR je mikroadenomi hipofize.Pozdrav svim curama!

(odgovor članu sarajkaa)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Visok prolaktin (PRL)
3.9.2008 23:15:07   
Lilly

Sarajka, meni prolaktin 21dc bio 595 a prije toga, tj. 8dc je bio cak 863 ali to je vise od stresa jer mi sestra nije mogla naci venu. Prije toga sam se nacekala i bilo je pitanje da li ce mi raditi hormone. Nisam ponijela dovoljnu sumu novaca a trebalo se odmah uplatiti pa dok sam sve organizovala kao ne bih ponovo zakazivala termin, prolaktin je skocio koliko je mogaouser posted image . Doduse, ja nisam 3x radila provjeru kao ti. Reci mi, gdje si radila kontrolu, gdje se lijecis, i ko ti je propisao terapiju, ginekolog ili vec neko drugi?

(odgovor članu sarajkaa)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Visok prolaktin (PRL)
3.9.2008 23:27:25   
Lilly
Dancy, drago mi je da je snimanje proslo kako trebauser posted image . Bravo za hrabrostuser posted image user posted image user posted image . Ako budes imala nekih podpitanja mozes odmah postaviti ginekolozima sa one navedene stranice, tj. ako zelis da cujes jos koje misljenje. Dobro je da ti je nalaz odmah gotov i da ti je radiolog bar nesto rekao jer meni su samo rekli kad da dodem po nalaz. Cekala sam 14dana,tj. bila u neizvjesnositi . Na nalazu je pisalo misljenje specijaliste da je sve uredno a da dodem na kontrolu u slucaju da to ginekolog predlozi, medutim, moj nije nista rekao.




< Poruku je uredio Lilly -- 3.9.2008 23:28:58 >

(odgovor članu Dancy)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Visok prolaktin (PRL)
4.9.2008 12:14:43   
sarajkaa
Draga Dancy, sve je u redu :-) nije mislio u tom smislu da ga ne interesuje prolaktin. Vidjeo je da sam u roku 20 dana uspjela vratiti prolaktin u "normalu" sto znaci da mi organizam dobro reaguje. On sada hoce da se baziramo ma mikroadenom jer je on uzrok i hoce da njega saniramo jer kad njega saniram sanirat ce se i prolaktin. 

(odgovor članu Dancy)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Visok prolaktin (PRL)
4.9.2008 12:17:29   
sarajkaa
Draga Lily, lijecim se na Kosevu (DIP) lijeci me dr. Horozic KOJI JE SUPER i on je endokrinolog. Sa ginekoloske strane mi je sve u redu pa sam se odlucila da me lijeci endokrinolog koji je i strucnjak za to.

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Visok prolaktin (PRL)
4.9.2008 18:36:32   
Dancy
Draga Lilly,nalaz sam dobila odmah jer je radjena MR privatno i ne u mom gradu.Cak sam i sjedila s dr.radiologom dok mi je ocitao snimke i napisao to sve i zakljucak MR.Imam ja uvijek masu pitanja i podpitanja.Za pocetak cu tebe zamoljeti da mi napises koje si sve ti hormone vadila u ovulacijskoj fazi.Zelim provjeriti sama da li uopce imam ovulacije.Bez obzira sto jos bar za par mjeseci necu pokusavati ostati trudna,ja zelim sve da znam.Ako mi doktori nebudu zainteresovani za to,ja cu sama to uradit,zbog sebe.Samo te molim sta tacno si sve ti vadila da mi napises.
     Pozdrav

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Visok prolaktin (PRL)
4.9.2008 20:18:17   
malenaa
cao cure.... prvo da pozdravim sve ako Bog da buduce mame, jer vecina nas ovdje to sigurno silno zelimo.
ja sam iz sarajeva i relativno sam mlada vec suocena sa problemom mikroadenoma i povisenog prolaktina. imam 22 godine i vec sam 8 mjeseci u braku. isto toliko pokusavamo i zaceti dijete, cak je   uspijelo odmah ali zavrsilo se spontanim pobacejem vec  u 7 sedmici. prije 4 mjeseca imala sam izostanak ciklusa pa sam otisla ginekologu gdje su me uputili na hormonsku analizu i mri. mri je pokazao mikroadenom od 3mm a hormoni povisen prolaktin. tako ja do dana danas, vadim prolaktin svakih skoro mjesec nekad i cesce  vrijednosti su svaki put drugacije, nekad 650, 750,815,450  uvijek varira izmedju 400-800.  vec 10 dana sam na terapiji tabletama bromergon, 3 dana 1/2 tablete, pa tri dana ujutro i uvece 1/2 ,pa sad nastavljam dva mjeseca pola ujutro a jednu uvecer.  za dva mjeseca receno mi je da uradim opet hormonsku analizu 5. dan ciklusa. citajuci vase postove vidim da nisam jedina osjetljiva na bromergon .ja se zene moje osjecam kao g... mucnine,nervoza,malaksalost cak jednom i gubitak svijesti, osjecam se kao da cu puknuti od napuhanosti. a i vidim da je svakom drugacije propisana doza bromergona????
mene u svemu ovome interesuje bebac... zna li neka od vas kolika je mogucnost zaceca i dali se preporucuje uopste zatrudnjeti tokom terapije? jer meni je ova na  endokrinologiji rekla eto pokusaj se sacuvati od trudnoce...
sorry sto napisah puno ali srce mi je ogromno kad mogu ovako s nekim podijeliti ono sto me tisti a niko ne razumije tako dobro kao vi... puno pozdrava i pusa

(odgovor članu vildana26)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *