|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Visok prolaktin (PRL)
7.11.2008 23:56:30   
sarajkaa
Pozdrav svima!
Danas sam bila na kontroli kod doktora! prolaktin je dosao u normalu SKROZ user posted image 107 ali jos trebamo pobijediti mikroadenom user posted image . DANCY prepala sam se malo nakon tvog posta o prejakoj dozi sto ti je ekao doktor. Posto je mog doktora koji me vodi danas mijenjala doktorica pitala sam je za dozu od 9 tableta dnevno i rekla mi je da ostanem na toj dozi i da je potrebna ta doza(naravno ako mogu podnijeti) ako zelim da se mikroadenom apsorbira. U januaru opet imam kontrolu prolaktina pa onda u martu idem na MRI da vidimo sta smo postigli sa tom dozom. Takodje mi je rekla da je doza od 1/2 ujutro i 1 tablete navece je mala s obzirom na MIKROADENOM i da je potrebno da se doza postepeno povecava!!
POZDRAV SVIMA

(odgovor članu Dancy)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Visok prolaktin (PRL)
8.11.2008 15:13:47   
Dancy
Sarajko,sad si i ti mene uplasila s dozama za mikroadenom.Ja sam samo napisala sta su meni rekli i moja dr.endokrinolog i taj dr. u Zagrebu.Normalno je da sam ja sebi najvaznija zato sam ih i pitala za tu dozu.Ja neznam tacno koliki je tvoj mikradenom,mislim da nisi napisala,ali nije mozda ni bitno.Koliko sam ja citala ovdje na postovima sto bi neko napisao ko ima mikroadenom mislim da niko nije spominjao veliku dozu bromergona pa cak ni npr.decko,mislim da je pisao da pije 1/2 ujutro i 1 navecer a kaze da mu je mikroadenom oko 10 milimetara.Kod mene je do 3 milimetra.U petak sam bila na kontroli kod svoje dr.endokrinologa i ona mi rekla da nastavim s dosadasnjom terapijom,znaci 1/2 ujutro i 1 navecer bromergona.Ja cu se jos raspitati kod nekog za tvoju dozu jer mislim i na sebe ako mi treba veca doza voljela bih znati.Ali ja sama sebi nesmijem nista promjeniti ako mi dr.ne promjeni dozu.Draga moja toliko od mene.Zelim srecu kako sebi tako i tebi da nam nestane to iz glave bez obzira na terapije i razlicita misljenja doktora.Ipak smo mi najvaznije u svemu tome.Pozdrav i javi se opet!

(odgovor članu sarajkaa)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Visok prolaktin (PRL)
8.11.2008 21:01:43   
Lilly
Drage cure,
sve se mi razlikujemo i individualno je kako ce koja od nas reagovati na oderenu terapiju. Neko ce sa malom dozom postici nesto a neko jedva i sa duplo pojacanom dozom!?Moj je savjet, da ipak slusate svoje ljekare jer oni imaju uvid u opste vase stanje uzimajuci u obzir problem sa kojim dolazite, bilo da zelite ostvariti trudnocu ili jednostavno rijesiti se problema. Nevezano za temu ali evo mog primjera; Anemicna sam i zeljezo mi nikada nije prelazilo vrijednost 7 uprkos ishrani i dodacima zeljeza u tabletama, inekcijama itd., a nekom je sasvim dovoljno popiti koji sok od cvekle i pojesti nesto borovnica... Kako god, ipak nista na svoju ruku i bez brigeuser posted image

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu Dancy)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Visok prolaktin (PRL)
8.11.2008 22:22:39   
poki
bilo ciji odgovor ce bit dragocjen cujem od vas mnogih ovdje kako par puta vadite krv za prolaktin pa se uzima neka srednja vrijednost ja prolaktin radim vec 2god i uvijek od jednog vadjenja i nebitno kad u mjesecu jesam li jedina takva ovdje inace sam iz zenice

(odgovor članu majka79)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Visok prolaktin (PRL)
8.11.2008 23:49:07   
sarajkaa
Draga Dancy naravno da smo najprece jedna drugoj zato sam se i prepala nakon tvog posta pa sam pomislila da mi nije potrebna tolika doza pa sam jedva cekala kontrolu da vidim sa doktorom. Radila sam prolakton kontrolu i sve je u redu, opet cu u januaru raditi kontrolu prolaktina i mislimdace mi doza od 9 tab. dnevno ostati sve dok ne uradim MRI. Moj mikroadenom je 3mm!
POKI, prvo sam kontrolislala prokatin 3x svakih 15 min, pa sam nakon 2 mjeseca radila 3 dana za redom i opet cu u januaru vaditi prolaktin 3 dana za redom!
SRETNO SVIMA i pisite...............user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu poki)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Visok prolaktin (PRL)
9.11.2008 12:10:55   
Lilipop
kad meni proveruju prolaktin, ja vadim krv 13DC u 8 sati ujutru, samo jedan put i to je to. Inace ga kontroliram svakih 4 meseci , a vidim da kod druge cure nije takouser posted image  valjda to sve zavisi od uzrok zbog kojeg je PRL povisen, ili jednostavno ovi doktori pojma nemajuuser posted image user posted image

(odgovor članu sarajkaa)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Visok prolaktin (PRL)
10.11.2008 13:55:54   
Lilly
Jaooo, u sosu samuser posted image . Uskoro sam trebala na kontrolu TSH i ATPO sa UZ stitne ne znajuci da oni na Dip-u ne rade UZ vec se on mora raditi u domu zdravlja, pa tek onda doci na zakazanu kontroluuser posted image ...I to mi tek sad dr. rece kada sam uzimala uputnicu a isti taj nalaz je gledao kada mi je propisao terapiju letroxuser posted image i davao uputnicu za UZ abdomenauser posted image . Jos mi kaze da i za ATPO treba uputnica jer se radi na institutu za imunologijuuser posted image . Uglavnom dobila sam par uputnica...Posto mi je termin za stitnu za par dana, nema sanse da stignem obaviti UZ jer se na termin ceka bar 3mj. a ja sam na Ilidzi. Sutra cu da radim UZ donjeg abdomena(vec zakazano prije 3mj.) pa sam usput mogla raditi UZ stitne ali nisam zakazala a da samo prilozim uputnicu uz uputnicu abdomenauser posted image , mislim da nije izvodljivo...Bas me prati pehuser posted image . I kako ja kao pacijent mogu znati gdje-kako-i sta? Sve moras dva puta provjeriti, 10 puta upitati, biti dosadan i opet bude nesporazum...user posted image

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu Lilipop)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Visok prolaktin (PRL)
10.11.2008 15:42:45   
poki
toliko o profesionalizmu danas sam trebala dobit rezultat za prolaktin koji sam radila 6.11    stojim sat na salteru kad napokon kao mozetel malo uc kad kao nije uspio nalaz pa da mi ponove opet vadi krv a vene su mi tanke sva sam modra i bice gotov za sat i ja dodjem ponovo na nalazu prolaktinova vrijednost nula i nazovem ginekologa kaze opet su nesto zabrljali jer je to nemoguce i sutr opet moram dat krv za novi nalaz  user posted image i onda kazu stres prvi utjece na prolaktin pa ko bi bio smiren kao nemamo dovoljno svojih briga pa nas jos i oni vucaju

(odgovor članu Lilipop)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Visok prolaktin (PRL)
10.11.2008 21:47:07   
Lilly
Meni se jednom desilo slicno na dipu. Vadili mi krv i nakon rezultata vidim da su zaboravili dati drugi list, nastavak nalaza a ja nisam znala da im sve nije stalo na jednu listuuser posted image pa nisam ni pitala ni provjeravala. Tek kod kuce sam skontala da od spolnih hormona nedostaju dvauser posted image ...Slijedi zivkanje i ponovni odlazak na salter. Konacno su svi hormoni bili tu ali kada je dr pogledala kaze da vrijednost estradiola nisu izmjerili kako treba. Opet zivkanje...Na kraju kazu da su zaboravili upisati pravu vrijednosti pa da ponovo dodem jer su vjerovatno moju epruveticu zaledili pa da ponovo provjere rizinu hormona. Tako je i bilo, i dan danas ta vrijednost stoji pod upitnikom i ako je tada prolaktin je bio super? user posted image . Drugo testiranja radila sam na odjelu za sterilitet i nadam se da je sve ok osim tsh i prolaktinauser posted image ...Nikad dva dobrauser posted image

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu poki)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Visok prolaktin (PRL)
10.11.2008 21:49:19   
Skvo RR
Mojoj mami su pogrijesili isto u nalazu...prije par godina....sto je najgore jos joj i ukljucili i terapiju...Sva sreca pa je imala  neku suhu..pa je ponovila nalaz...kad ono normalan...



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Visok prolaktin (PRL)
11.11.2008 11:23:16   
Lilly
Samo da vam javim, radila sam UZ stitnjceuser posted image . Doktorica je bila divna i puna razumjevanja pa s obzirom da uskoro moram na kontrolu TSH sa UZstitnjace, prihvatila je uputnicu i ako sam bila narucena samo za UZ-abdomena. Hvala Bogu sve je u redu, nema nekih promjena na stitnjaci kao ni izolovanih nodusauser posted image . Jedino je navedeno da je zlijezda volumetrijski na donjoj granici za moju konstituciju/građu, e sada sto bi to moglo znaciti, da li je dobro ili lose, moram malo prosurfatiuser posted image

< Poruku je uredio Lilly -- 11.11.2008 11:27:38 >


_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Visok prolaktin (PRL)
17.11.2008 18:28:56   
dečko
Ćao LILI user posted image drago mi je što si uspijela odraditi te nalaze i što su ureduuser posted image i nadam se da će i sa TSH akobogda sve biti ok želim ti puno sreće i nadalje
svi smo uz tebe.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Visok prolaktin (PRL)
17.11.2008 22:34:09   
Lilly
Hvala na lijepim zeljamauser posted image
Danas sam bila na kontroli TSH, rezultati tek za 15dana...Ne znam zasto im treba tako dugo treba ali nema veze...Vazno je da sam razgovarala sa doktoricomuser posted image ...Kaze da imam malu stitnu koja uporeno radi i da cu dozivotno piti letroxuser posted image user posted image ....Malo sam se iznenadila jer je meni sve ovo novo i skoro otkriveno i to samo iz razloga sto se vec godinama lijecim od "idiopatske neplodnosti"user posted image .
Dalje, kaze da nije strasno jer moze mi samo pomoci a pogotovo sto se tice trudnoce jer sada poslije tromjesecne terapije a koju cu i dalje uzimati, TSH ne bi trebao biti prepreka zacecuuser posted image user posted image user posted image ... Pravo mi je ulila nadu...Nadam se da ce rezultati biti ok i da cu uskoro dobiti zeleno svjetlo za inseminaciju ako do tada ne upaliuser posted image
Eto, uskoro javljam rezultate a do tadauser posted image user posted image user posted image




_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu dečko)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Visok prolaktin (PRL)
18.11.2008 0:19:22   
medena78
Prije svega veliki pozdrav za sve na forumu user posted image .
Radila sam sve pretrage i prolaktin na tri vremenska termina u toku dana i vrijednosti su bile ujutru 662, poslijepodne 240 i naveče 474...svi ostali hormoni su uredni a hormon štitne žlijezde je perfektan, dijagnoza mi je mikroadenom a MR nije pokazalo nikakvu promjenu user posted image i radiolog je napisao da nema adenoma na hipofizi.
Moj endokrinolog je rekao da počnem terapiju sa bromergonom ali ja čitajući vaše komentare imam sve veći i veći strah od terapije user posted image a sam Dr me je upozorio na sve propratne pojave.
Da li su tablete STVARNO tako "grozne"...
Ja sam 3 godine u braku i skoro 2 godine pokušavamo da imamo bebu
prošle godine sam imala spontani pobačaj u 9 sedmici i nikako nemogu da se oporavim od toga pokušavam ali mi ne polazi za rukom user posted image .
Imam i tahikardiju i pijem Atenolol već godinu dana da li ću moći da ga kombinujem sa bromergonom?
Toliko pitanja i toliko straha da više ni sama ne znam šta da radim user posted image




(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Visok prolaktin (PRL)
18.11.2008 14:36:02   
lotos
drage moje ... ja dolazim sa novim problemom... bila sinoc kod doktora i sve moram krenuti ponovo...prolaktin 2 puta radzen i oba puta 550, sada krecem od endokrinologa da vidim sta on kaze, moj gin smatra da me ceka MR, uzv stitne,dojki i nadbubrezne zljezde... skrhana sam ponovo...

(odgovor članu medena78)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Visok prolaktin (PRL)
18.11.2008 14:38:25   
lotos
medena78 utjesit cu te tablete jesu malo teze ali vjeruj mi mogu se izdrzati... evo ja sam danas ponovo pocela sa bromergonom

(odgovor članu lotos)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Visok prolaktin (PRL)
18.11.2008 14:39:03   
maslačak82
Aj ti prvo provjeri hormone štitne TSH, T3 i T4, pa polako sve ostalo, žao mi je, znam da nam ide sporo, presporo........

_____________________________

Još jedna trudilica


(odgovor članu lotos)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Visok prolaktin (PRL)
19.11.2008 14:11:48   
Dancy
Pozdrav svima,evo da se i ja malo pridruzim u misljenjima
Lilly,nazalost terapija letroxom je dozivotna.Ja sam vec prije pisala o tome da sam pokusala je izbjeci svakako,medjutim nije uspjelo.I kod mene stitna radi usporeno,iako malo usporena ali ipak je bolje odmah zapoceti s terapijom jer poslije moze biti samo gore i vecih problema.Ja sam sad na terapiji letroxom i bromergonom,na zadnjoj kontroli,kao sto sam pisala hormoni ok,i imam kontrolu opet za 3 mjeseca.Ali sutra moram da vadim zeljezo jer sam ga opet morala uzimati 3 mjeseca.Onda sam pauzirala mjesec dana,dok se malo rasporedi u organizmu pa ga sutra moram vaditi da vidim jel se ista podiglo.Znam da i ti imas problema s zeljezom pa ti zato ovo pisem.Mislim da se ja s nedostatkom zeljeza borim kako znam za sebe,i o tome sam vec pisala.Javicu ti kad bude gotov nalaz.
Medena 78,ne plasi se bromergona,nemas potrebe.Ja sam bila isto kao i ti kad sam ga trebala poceti uzimati.Medjutim kod mene se desilo suprotno,ja nisam imala nikakvih popratnih pojava.Istina,mozda samo nekih malih,blagih ali to je sve brzo proslo.Nismo svi isti i ne reagujemo svi isto na terapije.U to sam se licno ja uvjerila.Zao mi je osoba koje su imale problema s bromergonom pa cak tolike da ga nisu mogle piti,medjutim kod mene to nije bio slucaj.Skupi hrabrosti i ne boj se,mozda i ti ga budes dobro podnosila.Za tvoje je dobro pa vrijedi pokusati.
Decko,hajd molim te napisi kolika je tvoja trenutno terapija za mikroadenom.Vazno mi je to.
Lijep pozdrav jos jednom svima!










(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Visok prolaktin (PRL)
19.11.2008 16:58:21   
medena78
Ja u Petak idem po terapiju nadam se da će sve ispasti kako treba, moja prijateljica je takodje pila bromergon i 20 dana je imala "probleme" mučnine, glavobolju, pospanost, čak je jedno vrijeme i gubila vid na momenat.
I sve to što čitam i čujem mene plaši user posted image .
Ponekad pomislim da odustanem ali ZNAM da mi je to jedino rješenje da bobijem bebu user posted image .....
Nadam se da ću vam ipak za par dana pisati kako terapija nije strašna user posted image

< Poruku je uredio medena78 -- 19.11.2008 16:59:32 >

(odgovor članu Dancy)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Visok prolaktin (PRL)
20.11.2008 0:02:14   
delfin
Medena78, pokušaj, ako možeš da ih piješ pred spavanje onda i ne osjetiš eventualne nuspojave user posted image . Ja sad radim tako, jer mislim da bih teško funkcionisal sa tim povremenim nus pojavama koje su me se javljale u početku, a ionako mi je nizak pritisak i do 2 sata zijevam, tek se razbudim od silnih sredstava za dizanje pritiska kad trebam kući.

(odgovor članu medena78)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Visok prolaktin (PRL)
20.11.2008 0:15:45   
maslačak82
e ovo je super ideja!
da znam za ubuduće, zlu ne trebalo, za bilo koje tablete!
Tenksić!


_____________________________

Još jedna trudilica


(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Visok prolaktin (PRL)
20.11.2008 19:24:05   
medena78
delfin HVALA na savjetu user posted image sutra ću razgovarati sa Dr-om i onda bi naveče popila prvu tableticu sreća pa za vikend odmaram tako da se "testiram" na tablete
držite mi fige user posted image

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Visok prolaktin (PRL)
21.11.2008 19:43:47   
dečko
Ćao svimauser posted image danas sam dobio rezultate nalaza prolaktina nakon mijesec dana pojačane doze bromergona i user posted image visina prolaktina je 900 što je u odnosu na zadnji nalaz koji sam radio prošli mijesec manje za 600 user posted image user posted image i dalje ostajem na istoj terapiji  i nadam se da ću akobogda user posted image prolaktin svesti u normalne parametre.user posted image A sad odgovor za Dancy, izvini što ti nisam prije odgovorio al nisam dolazio pa čim sam pročitao evo da ti odgovorim u početku mi je terapija bila po 1/2 tablete ujutro i isto na veče radi lošeg podnošenja terapijeuser posted image user posted image user posted image i nus pojava  a sada zadnji mijesec pijem dvije tablete dnevno i danas mi je dr. produžio istu terapiju još mijesec pa da mu se javim sa nalazom i onda će vidjeti šta dalje ali sam za tri mijeseca  sa ovom terapijom skinuo prolaktin sa oko 6000 na ovih 900 što je superuser posted image .Pozdrav za sve vas user posted image user posted image user posted image i želim vam sve najbolje nadalje i ispunjenje svih želja user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu medena78)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Visok prolaktin (PRL)
22.11.2008 11:54:46   
Dancy
Cao decko,hvala na odgovoru.Interesuje me koliko ko pije terapiju za mikroadenom ali niko,osim tebe i sarajke mi nije napisao.Jer ja sam pocela s 1/4 ujutro bromergona,nakon mjesec dana 1/2 ujutro i 1 navecer tabletu.Na kontroli nakon mjesec dana koristenja bromergona mi je prolaktin pao na donju granicu,a bio je preko dva puta visi prije terapije,tako da me dr.endokrinolog ostavila na toj dozi pa kontrola za 3 mjeseca.A sarajka je pisala da pije za mikroadenom puno jacu terapiju,sad mislim oko 9 tableta dnevno.Zato me interesuje koliko ko pije dozu da uporedim dali svi piju vece tj.dali ja sama pijem manje doze za mikroadenom.Ja nesmijem sama nista mijenjati od terapije tako da radim kako mi dr.napise,ali se smijem i imam pravo informisati.Inace,bromergon podnosim veoma dobro sto sam vec i pisala i mislim ako je potrebno da bih veoma lako podnijela i vece doze lijeka.Jos jednom hvala puno na odgovoru,zelim ti mnogo srece,kao i svima nama,u borbi protiv mikradenoma.

(odgovor članu dečko)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Visok prolaktin (PRL)
22.11.2008 14:26:55   
Lilly
Decko, ja ti ne mogu nisto reci sto se terapije tice jer ja nista ne pijem za prolaktin iako je 800 i nesto na zadnjoj kontroliuser posted image ali tebi zelim sve najbolje. Vidim da pravo napredujes sa snizavanjem prolaktinauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu dečko)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *