|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Optuznica KCU Koševo
29.4.2009 13:39:02   
Nedi
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Neka cijeloj vasoj porodici Bog da snagu da to izdrzite....
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu gordanasi)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Optuznica KCU Koševo
29.4.2009 13:41:06   
Nedi
IZVORNA PORUKA: Nedi

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Neka cijeloj vasoj porodici Bog da snagu da to izdrzite....
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




Pobjeze mi poruka.....ja sam radila ultrazvuk mjesec dana poslije poroda po savjetu ljekara na redovnoj kontroli. Kontrola se sastojala od ultrazvuka,papa testa, pregleda i savjetovanja.


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Optuznica KCU Koševo
30.4.2009 9:27:01   
mamin sin
user posted image user posted image user posted image user posted image  Koja nesavjesnost i nehumanost svaki put!!! Sramota! A to si u pravu za uputnicu, oni moraju papirom pokriti ono sto savjetuju; u ovom slucaju hospitalizaciju, i takodjer na papiru imati dokaz da je pacijent odbio poslusati savjet doktora.
Ali kod nasih doktora, cast izuzecima, je izgleda praksa da te UOPŠTE ne upoznaju sa postupkom koji ce ti raditi i rizicima tog postupka, nego hajd` samo potpisi papir da oni skinu odgovornost sa sebe, kao svojevoljno si pristao na postupak. GROZNO!

Na kontrolu poslije poroda prirodnim putem se ide nakon mjesec dana, ukoliko se ukaze potreba ili neke komplikacije naravno da se treba otici i ranije. A za UZV, kako koji dr., mene je dr. pregledao samo ginekoloski,da vidi koliko se maternica vratila i pregledao ranu od poroda.


(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Optuznica KCU Koševo
30.4.2009 9:39:24   
Koalinka
Draga Gordanasi, obično se na kontrolu nakon poroda (prirodni ili carski) ide nakon 4-6 sedmica. Tako sam i ja, doktor me pregledao i tada uradio UZV (by the way, privatnik) da vidi kakvo je stanje, je li se sve vratilo na svoje mjesto i tako....
Drago mi je da je svjedočenje doktorice anesteziologa bilo iskreno i realno i nadam se da će dati doprinos u cijelom procesu suđenja dr Smrt, kojoj iskreno želim gubitak licence i što duži zatvor...
Pozz i Velika podrška!      user posted image

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Optuznica KCU Koševo
30.4.2009 10:16:38   
mišur
Draga Gordana,
toliko sam se isplakala čitajući tvoj blog!
Ti si jedan heroj i junak od žene, i nadam se da ćeš na kraju dobiti pravdu, zasluženu pravdu zbog gubitka svoje sestre..
Pitaš jeli se radi pregled nakon poroda i UZV, i kada?
Ja sam se porodila u Banja Luci..Prilikom otpuštanja me dr pregledao, ali čisto onako-ne ginekološki, a UZV ne, niti sam kad čula da je to praksa.
Na otpusnoj listi mi je pisalo, a to su mi i rekli, da mi je kontrola tek za 6 nedelja, i koliko znam to je praksa inače..
Na toj kontroli sam radila i UZV, čini mi se...

(odgovor članu gordanasi)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Optuznica KCU Koševo
30.4.2009 10:49:17   
gordanasi
Hvala Nedi, mamin sin, Koalinka, mišur i svima koji su pročitali ovu temu na forumu ili moj blog. Hvala na odgovoru za kontrolni pregled. Kao što sam rekla slijedeći svjedok je doktor za koga ja nikada nisam čula i znam da moja sestra NIJE IŠLA KOD NJEGA!!! A, pogotovo ultrazvuk da radi 2 dana nakon izlaska iz bolnice. Ja se sjećam da je tada počela glava da boli i da je prvi doktor kome se obratila bila DOKTORKA SMRT. Odbrana tvrdi da ima "neke nalaze" ???!!!

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Optuznica KCU Koševo
30.4.2009 10:56:20   
D_K
o covjece - pa oni su najvjerovatnije to krivotvorili.. ma morate vi lijepo da svjedocite da ona nije isla ni na kakve preglede.. pa muz mora da zna za te 'preglede' jer nije mogla svjeze porodjena zena sama ici i jos kod nekog tamo doktora - ko fol ona koja je bila u bolovina, svjeze porodjena i mogla traziti nekog specijalistu da je pregleda!!! hallo - toliko rupa.. ma to joj mozete lijepo oboriti ili pokusajte sa tim 'doktorom' da razgovarate i kazete mu da cete i vi da svjedocite da nije ona isla kod njega i ako mu se dokaze krivokletstvo ide i on sa njom na dno!!
ali, iskreno receno ovakav rasplet me nimalo ne iznenadjuje jer se i prije moglo vidjeti o kakvoj osobi se radi!!
jos jednom - zelim vam srecu i izdrzite!!

(odgovor članu gordanasi)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Optuznica KCU Koševo
30.4.2009 10:57:42   
D_K
a ja sam isla na pregled nakon 2 mjeseca - bio je klasicni ginekoloski pregled..

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Optuznica KCU Koševo
30.4.2009 11:24:38   
Anoniman
Draga gordanasi, nema rijeci kojom bih ti uputila zaljenje zbog tvoje sestre. Ali isto tako ti skidam kapu do poda zbog tvoje hrabrosti i snage da o tome uopste pricas. Zelim ti svu srecu svijeta i imas podrsku za uspijeh u ovom procesu.
Sto se tice pregleda, nakon prvog poroda, ja sam isla na kontrolu nepunih mjesec dana poslije poroda i to nije bilo UZ, vec na moje zalbe za jake bolove u donjem dijelu, dr. me pregledao i ustanovio da mi konci ne ispadaju (kojih je bilo 24 unutrasnja i 12 vanjskih), pa mi je on par konaca izvadio. Nakon toga sam bila bolje.
A neki dan kad sam bila kod dr. radi pregleda kojim mi je potvrdjena nova trudnoca, bila sam sokirana kada mi je doktor rekao da mi u karton nije upisana krvna grupa koju su odredili prilikom prvog poroda. Pa ljudi moji, zar je takav problem bio upisati jedno slovo i jedan znak +/-. Kaze dr. neko je zapoceo pisati ali nije upisao do kraja. Idem kuci i kontam, ne daj Boze, da sam dosla do poroda, nesto se iskomplikovalo, trebala mi krv pod hitno, a to nije upisano u karton. Ma dodje mi da zadavim onoga sto nije do kraja odradio svoj posao.

(odgovor članu D_K)
  Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Optuznica KCU Koševo
30.4.2009 11:48:15   
selma2008
Jako mi je zao radi tvoje sestre a ta doktorica ako tvrdi da je ona odbila biti hospitalizirana mora to imati potpisano od strane nje.
U svakom slucaju nadam se da ce pravda pobjediti ti si vec jednim djelom pobjednik zato sto su svi saznali sta je uradila a kazna ce je stici.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Optuznica KCU Koševo
20.5.2009 12:14:20   
gordanasi
Nastavak suđenja arogantnoj DOKTORKI SMRT Amili Cvijetić- Koldžo
Izgleda da se suđenje bliži kraju i ne znam šta reći...Nakon jučerašnjeg suđenja tj. Tužilaštvo je priložilo i obrazložilo sve dokaze koje imaju, meni se čini da pravda ni ovaj put neće pobijediti!!! Voljela bih da griješim ali...Svjedok se nije pojavio navodno nije bio obaviješten pa je ponovo zakazano ročište 03.06.2009 u 09.00 kada će svjedočiti doktor kod kojeg je moja sestra "navodno" išla na ultrazvuk dva dana nakon izlaska iz bolnice. I svjedočit će DOKTORKA SMRT. Ne mogu ni zamisliti šta će pričati i koje laži će izreći i na koje sve načine će pokušati da se "opravda"!!!
Što se tiče jučerašnjeg izlaganja sjećam se samo da je Tužilac priložio dokaze i da je odbrana na skoro svaki dokument imala primjedbu kao nepotpuno, nejasno, fali ovo, fali ono....I sjećam se da sam čula riječ LEŠ Svjetlane Zukić više puta...Nekako se i ja osjećam kao da sam umrla i pokušala sam iz te smrti ponovo naći put natrag prema životu ali nisam baš uspjela...Pretežak je to zadatak...Osjećam se nekako nemoćno, trebala bih nešto uraditi ali ne znam šta????

(odgovor članu selma2008)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Optuznica KCU Koševo
20.5.2009 13:08:20   
mamina princeza
Draga Gordana ... ne daj da se izvuku nekim lazima. Ko je taj doktor .. je li iko cuo za njega ...moze li se doci do njega. Ja znam da u nasoj zemlji ima svega i da je sve uzas od lazi i varanja al isto tako vjerujem da se istina moze i otkriti i da moze izaci na vidjelo kad tad...samo sad je bitno da sad izadje na vrijeme.
Kazna za ovu doktoricu ne moze vratiti tvoju sestru to znam , svako moze pogrijesiti i to znam ali ovako se ponasati...ma nevjerovatno. Zbog cega njen zivot treba biti vazniji od zivota tvoje sestre.
Gdje ce joj dusa

Ne znam sta samo moze jos reci taj doktor da je bla kod njega na uzv ...cega????



_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu gordanasi)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Optuznica KCU Koševo
20.5.2009 13:49:14   
Anoniman
Boze dragi....
Evo tek sad vidjeh ovu temu i sva sam ...uh tesko je sve opisati sta osjecam...Tugu, bijes, nemocnost, frustraciju, svakodnevnicu......
Draga Gordana, zelim da ti dragi Bog da smiraj dusi, da se pravda zadovolji i da tvoja familija nadje svoj smisao u podizanju cecine djece.... Puno te ljubim i grlim..... ne daj se! Zbog Cece, zbog njene djece, zbog pravde!


A za tu dr. Smrt...Ne znam samo kako moze zivjeti s tim?! kako ne moze reci:POGRIJESILA SAM i radite mi sta mislite da treba, ja ne mogu njenoj djeci pogledati u oci jer sam im otela mamu....?!?!?!!!!
samo priznanje!
Ne, takvi su "oni", zrtva je krivac!
Boze dragi, u kakvoj mi drzavi zivimo?!
Sta nam rade od nase Bosne i hercegovine????

(odgovor članu mamina princeza)
  Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Optuznica KCU Koševo
4.6.2009 10:33:48   
gordanasi
Evo opet kratki izvještaj sa jučerašnjeg suđenja. I opet da ne bih ponovo kucala isto kopirat ću tekst sa bloga:
Eh, da...kako početi...Jučerašnje svjedočenje je bilo puno laži, neistine, nemorala,arogancije, nesavjesnosti LAŽI, LAŽI, LAŽI....
Prvo je svjedočio doktor EDIN IDRIZBEGOVIĆ kod kojeg je moja sestra NAVODNO bila na pregledu, dva dana poslije izlaska iz bolnice, NAVODNO zbog dojenja...Malo se doktor zbunio, zamuckivao, ponavljao jedno te isto...Dok ga je odbrana ispitivala svega se jasno sjećao, moje sestre koja je došla kod njega jedanput NAVODNO u večernjim satima, sjeća se da joj je pregledao dojke, uradio ultrazvuk, ginekološki pregled, izmjerio pritisak, svega se sjeća...a kada ga je tužilac pitao da li je moja sestra donijela otpusnu listu i da li je pogledao njenu istoriju bolesti izjavio je : "Znate to je bilo prije dvije godine, ne mogu baš da se sjetim, znate puno žena dolazi na preglede...." BLA; BLA; BLA....Nikakvog pisanog traga o tom pregledu nema i opet NAVODNO te nalaze je odnijela moja sestra, ostalo se "arhivira negdje" i on do toga ne može doći. I na kraju kada mu je spomenula glavobolju on joj je rekao NAVODNO da treba otići neurologu...Eto, šta još reći...osim SVAKA ČAST DOKTORE!!! Još ćemo se vidjeti...
Poslije njega svjedoči DOKTORKA SMRT. To ste trebali vidjeti i čuti... Kao što sam već više puta spomenula ona se na sve moguće načine pokušava izvući, pa ide toliko nisko da je to nevjerovatno. Na svako pitanje je imala "ispravan" i smišljen odgovor, za sve je imala opravdanje. Evo par stvari:
-u kućnu posjetu je išla zbog doktorske etike i odgovornosti, Ceca nije htjela doći u bolnicu, iako joj je ona to "stalno ponavljala", prvi put jer se pokvarilo auto!!!; drugi put jer sestra Gordana nije mogla da čuva bebu....a kada joj je rekla da zove hitnu pomoć Ceca je rekla da se Denis boji crvenih uniformi!!!!  (ne postoji drugo auto, taxi... nema niko drugi da pričuva dijete, a tek Denis se boji crvenih uniformi!!!! Ne mogu da vjerujem! Kako joj je tako nešto uopšte palo na pamet. No comment!
LAŽ, LAŽ, LAŽ.......
- NAVODNO Ceca nije donosila zdravstvenu knjižicu jer vjerovatno nije bila osigurana, pa zato nije ni htjela u bolnicu. Srećom dobili su izvještaj od Zavoda za zdravstveno osiguranje da je zdravstveno redovno plaćano i da je bila osigurana za vrijeme trudnoće, poroda i poslije
Na pitanja tužioca nije odgovarala koncizno nego je upadala u riječ, sve je pokušavala naširoko da objasni iako su se tražili kratki odgovori da/ne. Prvi put je radila tzv. "krvnu zakrpu" i sama je rekla da se to može raditi dva puta a ona je htjela da to radi i treći put jer je Ceci ostavila kateter u kičmi za narednu krvnu zakrpu...Kada je pitao zašto se nije konsultovala sa kolegama i zašto nije obavijestila šefove o ovom slučaju rekla je da je šefica bila na godišnjem!!! Interesantno, svi su bili na godišnjem odmoru...
Eto, to je ukratko čega se ja sjećam i što sam uspjela zapisati. Naredno ročište je 15.06. u 10.00. kada će biti završne riječi i onda presuda za par dana

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Optuznica KCU Koševo
4.6.2009 11:03:25   
mamina princeza
Boze dragi ....stvarno kao neko moze toliko truda uloziti da osmisli tolika lazna opravdanja.
Samo se pitam kako uopste mogu toliko tvrditi da zena nije htjela u bolnicu a da za to nemaju papir. Ja jednom prilikom nisam zeljela leci u bolnicu i morala sam dr dati izjavu da on ne bi snosio odgovornost ( bila sam trudna). Onda sam sama opet dosla u bolnicu i opet sam dala izjavu da ipak prihvtam da lezim u bolnici.
I to sve oni traze da imaju naapismeno. Pa gdje im je sad to.............???????????
Joj sto se izivciram ...mogu misliti kako je tebi draga Gordana! Puno snage ti zelim i da se sve to okoncana koncano.Nadam se da ce pravda pobjediti.




_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu gordanasi)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Optuznica KCU Koševo
4.6.2009 11:42:07   
mišur
Draga, Gordana, vidim kako ti je teško, a koliko te boli ne mogu ni zamisliti...
Mislim da sa svakim novim ročištem, ponovo preživljavaš svoju tragediju...
Ja se nekako uzdam u ovaj naš pravosudni sistem, mislim da u sudnicama ipak ne sjede budale koje nemaju pojma ni o čemu, i nadam se da će pravda pobijediti..
Svakom posmatraču sa strane je jasno da se radi o gnusnim lažima i prikrivanju nemara doktora, samo je pitanje koliko dokaza odbrana ima na svojoj strani...
Vama niko neće vratiti Cecu, nikakva kazna za tu prokletu dr, ali osjećaj da je sistem kazni za ovo što vam je učinila, nekako će pokazati da nije sve bilo uzalud...

Želim vam svu sreću, puno snage da sve ovo izdržite i da pravda bude zadovoljena...
Čekamo informacije poslije 15.06....

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Optuznica KCU Koševo
4.6.2009 11:50:28   
M kao Mama
un, Bože sačuvaj, samo se nadam da je predmet u rukama nekog sudije, koji je savjesna, i koji nije korumpiran, pa će preduda biti onakva kakva treba da bude.

Cece nema i noko je ne može vratiti, ali pravedna presuda bi donekla mogla ublažiti vašu bol, s te strane da znate da kučka, gadura i kako već da je nazovem ne spacva mirno svojoj kući, već u zatvoru.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Optuznica KCU Koševo
4.6.2009 11:53:57   
Ela78
Draga Gordana jednostavno ne postoje rijeci utjehe za tebe i tvoju porodicu u ovakvim trenutcima i kad sve nanovo prozivljavate kroz ovo prokleto sudjenje.....
Molim se Bogu da pravda bude zadovoljena za sve Svjetlane ovoga svijeta i da tvoja draga sestra napokon moze počivati u miru.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Optuznica KCU Koševo
4.6.2009 12:05:09   
D_K
Strasno, prestrasno..
Zaista iscekujem sa nestrpljenjem kraj sudjenja i nadam se da ce ipak biti pravedna presuda..
Kao sto rece mama alma - tvoju sestru nike ne moze vratiti ali ce ipak srce biti mirnije kad znate da je odgovorna doktorica kaznjena i pravda koliko toliko zadovoljena..
Puno pozdrava i izdrzite..

(odgovor članu Ela78)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Optuznica KCU Koševo
4.6.2009 12:19:52   
leli§
ja se nadam da ce neki vid pravde sustici takve ljude i na ovome svijetu...ali ipak njima treba odogovarati i pred Svevisnjim... u svakom slucaju takve doktore treba staviti na CRNU LISTU, objaviti na svakom mogucem portalu iznova, plakate po gradu polijepiti (sloboda govora), treba ih javno linocivati da se javnost upozori, jer takvih slucajeva moze biti jos malo more... krajnje je vrijeme da se nasi doktori prestanu igrati sa tudjim zivotima!!! da se uozbilje i da svakom slucaju pristupe sa strogom provesionalnoscu i ozbiljnoscu.

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Optuznica KCU Koševo
4.6.2009 12:36:15   
tea lana
nadam se da ce pravda biti zadovoljena,mada to Cecu nece vratiti,vi cete dobiti bar kakav mir.

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Optuznica KCU Koševo
4.6.2009 13:15:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: tea lana

nadam se da ce pravda biti zadovoljena,mada to Cecu nece vratiti,vi cete dobiti bar kakav mir.

(odgovor članu tea lana)
  Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Optuznica KCU Koševo
4.6.2009 15:18:30   
enna
Jezim se na ovakve stvari ja ti mogu ponuditi samo rijeci utjehe kao i ostale forumasice,vama vasu Cecu niko nemoze vratiti molim se Bogu da pravda pobjedi pa da znate da je DOKTORICA SMRT kaznjena.
Samo se pitam ima li ona kcerku,sestru ili ko znam koga i kako se ne zapita da to neko ucini njoj ili nekom njoj jako dragom dali bi trazila pravdu ili bi sjedila kuci ma fujjjjjuser posted image
Zelim vam puno snage i da istrajete do kraja nije lako ali budite jaki radi Cece.
Ocekujemo da nam javis sta je bilo na zavrsnici!!!

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Optuznica KCU Koševo
4.6.2009 15:37:39   
gordanasi
Hvala maminoj princezi, mišuru,mami almi, Eli78, D_K, leli§,tea lani, maidi28, enni i svima ostalima koji čitaju ovu temu na forumu. user posted image
user posted image user posted image user posted image
Pusa svima

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Optuznica KCU Koševo
4.6.2009 16:07:19   
neki
Zeno draga,evo ja iscitah sve ispocetkauser posted image user posted image user posted image Nemam rijeci za bezobrazluk doticne doktoriceuser posted image user posted image user posted image Tebi svaka cast na hrabrosti i odluci da nadjes pravdu za svoju sestru...Samo cu ti jedno poruciti,Bog je taj koji ce doktorici  presuditi,ako ovi na sudu nece...Nego cuvaj lijepu uspomenu na svoju sestru,i cuvaj joj to maleno...user posted image

(odgovor članu gordanasi)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *