|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razvod braka!!
25.1.2008 15:59:10   
lavica
ja sam sretno razvedena, tako da podrzavam razvod.
bolje dobar razvod, nego los brak, ja sam njim nisam imala djece tako da je bilo kao da smo se zabavljali, samo sam se morala zezati oko papira za razvod i te gluposti.
nikad vise ne bih dopustila sebi sva ona ponizenja, nikad.
i da mi se opet slicno pocne desavati opet cu se razvesti ali me niko nece maltretirati!

_____________________________

Nekad davno imala sam sve,
i mislila da je zauvijek.
Nicija nije do zore sjala
jednom si samo naivna budala
a onda lutas ko bez duse!!!!!!!

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Razvod braka!!
25.1.2008 22:11:29   
Monia
razvod braka u potpunosti podrzavam, i smatram da je to odlicna prilika za oba partnera da zivot nastave u nekom drugom pravcu.hvala Bogu,da postoji i da je na taj nacin omoguceno da se ljudi razidu zakonski,i potraze svoju srecu negdje drugo.

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Razvod braka!!
28.1.2008 16:31:45   
lavica
ja uopste ne razumijem zene koje trpe razna maltretiranja zbog djece, od fizickog maltretiranja, do psihickog itd. po mom misljenju se treba razvesti bas zbog djece, da djeca ne bi gledala sve to i rasla u nezdravoj sredini.
moj bivsi muz je odrastao u takvoj sredini, njegov otac je uvijek maltretirao majku i za njega je to bilo normalno i on je poceo maltretirati mene. pa zar nije bolje odmah se razvesti i od tog djeteta napraviti normalnu osobu a ne nekoga kome ce nasilje biti normalna stvar!!!!!


_____________________________

Nekad davno imala sam sve,
i mislila da je zauvijek.
Nicija nije do zore sjala
jednom si samo naivna budala
a onda lutas ko bez duse!!!!!!!

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Razvod braka!!
29.1.2008 13:02:57   
Vedica
IZVORNA PORUKA: lavica

ja uopste ne razumijem zene koje trpe razna maltretiranja zbog djece, od fizickog maltretiranja, do psihickog itd. po mom misljenju se treba razvesti bas zbog djece, da djeca ne bi gledala sve to i rasla u nezdravoj sredini.
moj bivsi muz je odrastao u takvoj sredini, njegov otac je uvijek maltretirao majku i za njega je to bilo normalno i on je poceo maltretirati mene. pa zar nije bolje odmah se razvesti i od tog djeteta napraviti normalnu osobu a ne nekoga kome ce nasilje biti normalna stvar!!!!!



potpisujem

više štete možeš nanijeti djetetu i sebi ako trpiš maltretiranja i živiš u strahu nego da se razvedete i živi svako svoj život

_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Razvod braka!!
11.4.2008 11:30:47   
akica b
IZVORNA PORUKA: laracroft

Ja ne bih trpila nista,jer bolje je imati dobar razvod,nego loš brak!!!U svakom slucaju razvod je manja trauma za dijete,nego da gleda svaki dan lose odnose medju roditeljima.


POTPISUJEM..OD RIJECI DO RIJECI

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Razvod braka!!
13.4.2008 17:17:46   
Sonja
IZVORNA PORUKA: lavica

ja uopste ne razumijem zene koje trpe razna maltretiranja zbog djece, od fizickog maltretiranja, do psihickog itd. po mom misljenju se treba razvesti bas zbog djece, da djeca ne bi gledala sve to i rasla u nezdravoj sredini.




i ja sam defintivno ZA
nebi me bilo sramota razvesti se ako me muz zlostavlja ili maltretira u bilo kojem smislu

zene se srame razvoda i toga da ljudi pricaju i ogovaraju...pa drage moje ljudi i ovako pricaju...


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Razvod braka!!
13.4.2008 17:20:11   
camm
bravo Sonja bas tako,ne zivimo mi za narod,a oni ce uvjek nesto pricati.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Razvod braka!!
14.4.2008 14:54:37   
lavica
upravo tako, ne zivimo za narod nego za sebe! treba se dici i ici dalje, zivjeti svoj zivot a te trpiti nekog idiota koji ce se izivljavati......
ono sto sam ja prosla ne zelim ni najgorem neprijatelju niti bih sebi dozvolila ni 1% tog ponizavanja i maltretiranja od strane muskarca, bilo da je to muz, ili bilo ko, od kad sam se razvela i razbistrila ovu moju ludu glavu vise nisam ona stara, potpuno sam nova osoba sa novim pogledima na zivot i nikom ne dozvoljavam ni da povisi glas na mene, pa cak ni mom ocu, ni majci!!!!!!
i ne bojim se vise nikog osim onog gore sto nas vidi sve! tako da hrabro koracam kroz zivot i borim se za sebe, jer ako necu ja , nece niko drugi.....

i jos mogu dodati da sam jako ponosna na sebe jer sam se bukvalno vratila iz mrtvih i nastavila dalje, samo treba skupiti dovoljno hrabrosti i krenuti dalje, sad imam svog dragog koji me podrzava u svemu i presretna sam i to zelim svih zenama na ovom svijetu, da budu sretne i da ne dozvoljavaju muzevima takve stravi jer su sve one u svakom pogledu dosta vrijednije od njih...........



< Poruku je uredio lavica -- 14.4.2008 14:58:42 >


_____________________________

Nekad davno imala sam sve,
i mislila da je zauvijek.
Nicija nije do zore sjala
jednom si samo naivna budala
a onda lutas ko bez duse!!!!!!!

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Razvod braka!!
14.4.2008 15:00:13   
lavica
ajoj majko moja sta sam sve napisala,
sorry drage moje, ali ova tema mi bode oci i imam potrebu da kazem mnogo toga vezano za istu !
cokim vas

_____________________________

Nekad davno imala sam sve,
i mislila da je zauvijek.
Nicija nije do zore sjala
jednom si samo naivna budala
a onda lutas ko bez duse!!!!!!!

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Razvod braka!!
15.4.2008 10:40:13   
sarah
Naravno da je bolje razvesti se, nego zivjeti u losem braku i trpiti, pogotovo ako ste u braku izlozeni psihickom i fizickom zlostavljanju. To ne bi trebala da trpi ni jedna zena (ni radi sebe, ni radi djece), a svako ce samostalno odluciti o tome. 

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Razvod braka!!
15.4.2008 20:14:05   
ziki
Ja sam za razvod, ako ne ide-ne ide i gotovo. Normalno, ne treba odmah dici ruke,ali bolje da se mi razvedemo ko ljudi nego da se bijemo i psujemo ko stoka...
A i za djecu je mnogo bole da se roditelji razvedu nego da prozivljavaju kosmar svedja i terora. Na kraju i djeca jadna budu uvucena u to da biraju strane i budu sredstva podkusurivanja medju roditeljima..


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu sarah)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Razvod braka!!
16.4.2008 17:30:01   
almai
Bravo lavice,za sve navedeno gore sto si rekla  SVAKA TI CAST!!!
Ti treba da budes ogledalo mnogim zenama i da uvide da mogu naprijed i bez muzeva,samo glavu gore i naprijed.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Razvod braka!!
16.4.2008 18:30:45   
ebru
IZVORNA PORUKA: almai

Bravo lavice,za sve navedeno gore sto si rekla  SVAKA TI CAST!!!
Ti treba da budes ogledalo mnogim zenama i da uvide da mogu naprijed i bez muzeva,samo glavu gore i naprijed.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Potpisujem!

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Razvod braka!!
17.4.2008 11:28:34   
dunija
Stvarno znas , išceprkati temu!Travnicanko.

Prvo da ti kazem da sam istomisljenik i da se slazem s tobom.
Kao sto neko rece , bolje i zdrav razvod nego li truho brak.
Jer 100% sam sigurna da nepostoji idealan brak ili ako vec hocete osoba .
Mislim da svi jako dobro znamo svoje mogucnosti i ono preko cega mozemo preci ,
a preko cega NE .
Zato cijenite  sebe da bih bili cjenjeni.
A brak ......mislim da ga odostrano trebaju cuvati bracni drugovi.
Razvod-ni Svevisnji ga nevoli.


(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Razvod braka!!
17.4.2008 11:39:01   
M kao Mama
Drage moje ako se ne varam mi smo u 21. vijeku, što znači da nema više onih ispraznih fraza, šuti i trpi, pa danas svako sebi može zaraditi za osnovne potrebe i nema više mjesta onoj da žena sve to mora trpiti zbog djece, ja sam za uvijek za tu varijanu ako nešto ne ide, ima razvod braka, pa svako na svoju stranu, pogotovo ko ima djecu, zar djeca trebaju da rastu u tojnezdravoj atmosferi, punoj trauma, gdje se roditelji svađaju iz dana u dan, ne trebaju,

(odgovor članu dunija)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Razvod braka!!
12.5.2008 18:49:12   
zvončica
Evo moje dvije prijateljice ovih dana se rastale od muževa. Prva je u braku bila 13 godina i to je bila jedna gluma za okolinu reko bi čovjek ma savršenstvo. Od trećeg dana braka počela je njena golgota, imaju siina. Ona radi a njemu nije odgovaralo da je ona van kuće, nikad nije bio zadovoljan kako kuha, pere,šije...U zadnje vrijeme je bio počeo da je prati, presreće, optuživao je da se kurva, naveče kad svi spavaju rovio joj po tašni, ma haos jedan. Na kraju je ipak smogla snage da ode sa djetetom od njega, mada joj on sad prijeti kako će joj se osvetiti da će joj se zanebesati. Mislim da je on psihički obolio i trebala ga je ranije ostaviti, al bolje ikad nego nikad.
Druga prijateljica nema djece i muž joj je neki dan samo rekao da bi bilo pametno da se raziđu jer on više ne vidi smisla biti sa njom u braku. Ona je ostala šokirana. Zajedno su 8 godina.
Što se tiče mog mišljenja o razvodu podržavam ga , kad ne ide-ne ide. I ja sam dijete razvedenih roditelja, znam kako to ide sve.


_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Razvod braka!!
14.5.2008 18:57:05   
pine
Razvod nije manja trauma za dijete.  Od istrazivanja koje su radili na maloj djeci razvedenih roditelja i obratno  rezultati su pokazali da bi djeca radije bila u kuci gdje su roditelji zajedno a da sute/nepodnose se, nego da su im roditelji razdvojeni.

Ja mislim da i nemogu odgovoriti na ovo pitanje jer nisam u toj situaciji.  Mislim da djecu treba zastiti jer oni su neduzni, nit su krivi sto neko nije znao izabrati partnera ili sto nezna biti dobar muz/zena. 

(odgovor članu kiša)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Razvod braka!!
14.5.2008 19:23:29   
laracroft
Hmmm ne radi se o tome sta dijete zeli.Naravno da bi dijete radije gledalo roditelje skupa,pa makar to bilo i u losem braku,ali pitanje je kako ce se taj "los" brak odraziti na njegovu licnost,odnosno na njegovo poimanje braka,emocija i zajednice.Smatram da ukoliko dodje do razvoda oba roditelja moraju uciniti sve da bi trauma njihovom djetetu bila manja.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu pine)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Razvod braka!!
14.5.2008 22:12:12   
Blue rose RR
Možda na žalost, ali ipak pine, ne mogu se složiti sa tvojim načinom razmišljanja.

Lično smatram (mada nikada hvala Bogu doživjela) da djeca u lošem braku mnogo više pate ,od one djece koja dolaze iz brakova koji su završili razvodom.
Teško je gledati, i u srcu osjećati onu prazninu i bol, a kako dijete stari i biva zrelije, ta praznina biva dublja, a bol nepodnošljivija, kada roditelji iz dana u dan šute (što je u lošim brakovima, mala vjerovatnoća).
Obično takvi brakovi, bivaju ispunjeni svađom, vikom, nasiljem, i sl...

I kao što reče laracroft...vrlo često kao propratna pojava , ličnost djeteta koje odrasta biva u ogromnoj mjeri narušena.

Ipak sam pobornik dobrog razvoda, u kojem dogovor supružnika može riješiti mnogo toga, i možda dovesti do drugog braka, sa dugim osobama koje će izmijeniti prvobitnu percepciju braka, koja je do tada vladala, između dva rastavljena bića, nego lošeg braka.

I zašto da ne..zašto da to dijete koje dolazi iz jedne sredine koja nije mogla da nađe zajednički jezik, u jednom momentu ne dobije dvije porodice, koje će mu mnogo toga pružiti.
Kako uvid u ono loše (što je već prošao), tako i pogled u dobru stranu braka.

Jer ipak, koliko roditelji mali razmišljali o tme, dijete se uči iz naših brakova i poimanja istih.

A još češće prenose u svoje brakove, iskustva svojih roditelja.



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Razvod braka!!
14.5.2008 22:27:52   
nikka
IZVORNA PORUKA: maryam amina



Lično smatram (mada nikada hvala Bogu doživjela) da djeca u lošem braku mnogo više pate ,od one djece koja dolaze iz brakova koji su završili razvodom.
Teško je gledati, i u srcu osjećati onu prazninu i bol, a kako dijete stari i biva zrelije, ta praznina biva dublja, a bol nepodnošljivija, kada roditelji iz dana u dan šute (što je u lošim brakovima, mala vjerovatnoća).
Obično takvi brakovi, bivaju ispunjeni svađom, vikom, nasiljem, i sl...





Slažem se,i nezna se jeli gore kada šute bez riječi ili kada viču.



(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Razvod braka!!
15.5.2008 7:49:28   
Vedica
IZVORNA PORUKA: pine

Razvod nije manja trauma za dijete.  Od istrazivanja koje su radili na maloj djeci razvedenih roditelja i obratno  rezultati su pokazali da bi djeca radije bila u kuci gdje su roditelji zajedno a da sute/nepodnose se, nego da su im roditelji razdvojeni.



moguce je da su ova istrazivanja tacna, al sa psiholoske strane (a ja sam psiholog po zanimanju) manje posljedice po licnost djeteta ce imati miran razvod nego brak roditelja koji se neprestano svadjaju, gdje ima prevare, nasilja i sl. jer kao sto rece maryam amina djeca prenose percepciju braka svojih roditelja u kasnije veze i svoj brak.
Uostalom istrazivanja su pokazala da djeca koja su bili svjedoci ili zrtve nasilja u djetinjstvu vrlo cesto postaju agresivni i nasilni u svojoj kasnijoj dobi (adolescenciji i zrelom dobu).
Ili ako je jedan od supruznika varao drugog (a nije doslo do razvoda braka nego su nastavili zivjeti zajedno zbog djece)a dijete bilo upoznato sa tim, postoji mogucnost da ce ono u vezama isto varati partnera jer je kao mali percipirao da je to sastavni dio jednog odnosa.
u svakom slucaju bolje miran razvod i nastavak zivota sa drugim ljudima nego svakakav brak ispunjen svadjom, nasiljem i sl.

_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu pine)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Razvod braka!!
15.5.2008 9:07:22   
Blue rose RR
Ne želim da ostanem dužna, ako ništa samoj sebi, kada su u pitanju ova famozna ISTRAŽIVANJA, koja se svako malo spominju.

Fascinira me koliko ljudi vjeruju (ponekad i ja sama) kojekakvim istraživanjima diljem svijeta od strane kvazi naučnika. Evidentna je jedna činjenica, a svako od nas se našao u nedoumici, i ja sam i to često, kada jedan dan u novinama osvane članak o štetnosti ili ne štetnosti određene stvari/namirnice/uticaja, da bi poslije mjeseca dana neko drugo istraživanje pobilo ovo prvo.

Pa ljudi moji kome čovjek da vjeruje?user posted image

Meni to liči na onu našu staru narodnu :"..ebo lud zbunjenog".

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Razvod braka!!
15.5.2008 9:24:40   
sarah
IZVORNA PORUKA: maryam amina

Fascinira me koliko ljudi vjeruju (ponekad i ja sama) kojekakvim istraživanjima diljem svijeta od strane kvazi naučnika. Evidentna je jedna činjenica, a svako od nas se našao u nedoumici, i ja sam i to često, kada jedan dan u novinama osvane članak o štetnosti ili ne štetnosti određene stvari/namirnice/uticaja, da bi poslije mjeseca dana neko drugo istraživanje pobilo ovo prvo.

Pa ljudi moji kome čovjek da vjeruje?user posted image

Meni to liči na onu našu staru narodnu :"..ebo lud zbunjenog".


Upravo tako. Covjek vise ne zna kojim istrazivanjima da vjeruje.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Razvod braka!!
15.5.2008 18:27:43   
kana
najlakse se rastati ,a najteze sacuvati brak!

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu sarah)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Razvod braka!!
15.5.2008 21:48:50   
nikka
Da ako se ima šta sačuvati,a ako je brak bio ispunjen omalovažavanjem i zlostavljanjem nema se tu šta razmišljati.

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *