|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 11:54:08   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: shpagica


IZVORNA PORUKA: bananica

Takodjer me zanima desi li se da je "kratak" za svoje udio finansijskih obaveza i kako to rjesavate?



ovo se kod nas ne moze desiti, jednostavno nikada ne sabiramo ko je sta i koliko platio, pa zajedno zivimo, nije mi komsija pa da izravnjujemo dugovanja


akos e dogovorite da on placa rezije a ti ratu kredita (NPR) a on se pojavi sa pricom da je kratak lupam za racun za plin ....kontas?


sad kako ste poredli stavri...
ako su mu mjesečna primanja dostatana za račun on ga morao najprije platiti pa onda dalje trošitiuser posted image
il nek plati koliko može a naredni mjesec namiri ostalo...
ako je to ''njegova'' oabveza treba voditi brigu o tome...
nije tu smao pitanje novaca nego donosa prema temi, i svemu ostalim...

no ovo sve u situaciji da on ima fiksnu plaću mjesečnu...i da se svakako podrazumijeva d aon može podmiriti račun taj...
al ako mu je recimo plata po učinku pa nekada manj ili već za 100-200 KM ligično je da trebte zajedno razmisliti o računu u sezoni koji je neka cifra jačauser posted image

kud plin nađe...mene ukopouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 11:55:04   
bananica

IZVORNA PORUKA: shpagica


IZVORNA PORUKA: bananica

Takodjer me zanima desi li se da je "kratak" za svoje udio finansijskih obaveza i kako to rjesavate?



ovo se kod nas ne moze desiti, jednostavno nikada ne sabiramo ko je sta i koliko platio, pa zajedno zivimo, nije mi komsija pa da izravnjujemo dugovanja


akos e dogovorite da on placa rezije a ti ratu kredita (NPR) a on se pojavi sa pricom da je kratak lupam za racun za plin ....kontas?




kontam user posted image ja ti ne vidim tu problem, platis ti plin, ako je on vec imao nekih dodatnih izdataka pa mu nije ostalo novca za taj racun

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 11:56:43   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Lady26


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

godinama gledala kako mi do stolice pravi kobilu...presvlači se i na nju kači...
jedne kišovite i snježne večeri...ja otvorim tarasu i sve krknem sa stolice na tarasu...
nije me pito ni jesam li normalna shvatio je poentu...
moja stolice više nisu kobileuser posted image

čarape...tri ćoška...jedan u spavaćoj, jedna u predulazu i trećiuser posted image u dnevnom boravku...skine i ostavi...ja skupljal, prala, sastavljala...
u neko doba počnem kupiti i pravac kanta za smeće...
kreno čojek na poso nema crnih čarapa...gdje su...rkeo u konetenru što pitaš...
sve mu je jasno bilo...do toga dana čarape uredno s anogu nosi u korpu za veš...


Boga mi zavisi kakav je muskarac, mom bi mogla ovo jednom uraditi i tvoje bi sve letilo vani ili zavrsilo u smecu...
I ovo sam samo u filmovima vidjala nikako u stvarnom zivotu....
Ja ne bacam, ja razgovorom rijesim.

i
i kod mene ko kod lady

i ja ovo nešto kontam...meni ovo ne bi palo na pamet da uradim..mislim, palo bi mi na pamet ali ne bih to uradila...to mi je ravno šamaru i bojim se da nekako ovo graniči sa nekom vrstom sile-to bacanje i sl. user posted image
moj ne bi šutio, to nikako...


izvini a šta je sila ovdje...
kakav šamaruser posted image

3 godine...3 godine pričaš...
u tom periodu dvoje djece rodiš...
na truničkom si u kući koja ima potrebe ogromne...
jer sam pristala da živim u porodičnoj kući njegovoj babovini...
i dijete mi 2 puta povuče stavri sas tolice u propinjanju i sruši stolicu na sebe...
to nije sila jel...da nam dijete stolica ubijeuser posted image

il dijete puže..ja se slomih sklanjajući prašinu jer ima brohitis...a ona postavi čarape iz sipela smrdljive da dijete malo porba, stavi u ustra...

ko je ovdje gori, ja ili onuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 11:57:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: shpagica


IZVORNA PORUKA: Anoniman

ima mjeseci kad ja zaradjujem duplo više od superuga...
Šta te konkretno zanima?
ja svoj novac izuzev što je potrebno za normalan život, ulažem dalje, u razne poslove kojim sam se bavila i prije udaje, mm sa tim nema ništa, niti odlučuje o mom novcu, niti me o istom pita...



Evo ovo me konkretno zanima, hvala.

Takodjer me zanima desi li se da je "kratak" za svoje udio finansijskih obaveza i kako to rjesavate?


ako nije u mogućnosti nešto izfinansirati ja regulišem jer naravno imam više novca
ne dozvoljam da bilo šta nedostaje, osobito ne djeci, ona sve moraju imati bez obzira koliko njihov tata zaradjuje jer mama zaradjuje vise i moze im priuštiti bolje....



(odgovor članu shpagica)
  Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 11:59:34   
bananica

IZVORNA PORUKA: Anoniman

IZVORNA PORUKA: shpagica


IZVORNA PORUKA: Anoniman

ima mjeseci kad ja zaradjujem duplo više od superuga...
Šta te konkretno zanima?
ja svoj novac izuzev što je potrebno za normalan život, ulažem dalje, u razne poslove kojim sam se bavila i prije udaje, mm sa tim nema ništa, niti odlučuje o mom novcu, niti me o istom pita...



Evo ovo me konkretno zanima, hvala.

Takodjer me zanima desi li se da je "kratak" za svoje udio finansijskih obaveza i kako to rjesavate?


ako nije u mogućnosti nešto izfinansirati ja regulišem jer naravno imam više novca
ne dozvoljam da bilo šta nedostaje, osobito ne djeci, ona sve moraju imati bez obzira koliko njihov tata zaradjuje jer mama zaradjuje vise i moze im priuštiti bolje....






sto meni ovo zapara usi.....ja ovo nikada, ali nikada ne bih rekla, nikome,ni mm, a posebno ne djeci

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 12:00:22   
veeseelaa
i ja ovo nešto kontam...meni ovo ne bi palo na pamet da uradim..mislim, palo bi mi na pamet ali ne bih to uradila...to mi je ravno šamaru i bojim se da nekako ovo graniči sa nekom vrstom sile-to bacanje i sl. user posted image
moj ne bi šutio, to nikako...


ma vala kad ponoviš 100 puta nešto a on i dalje po svom ja upotrijebim silu user posted image da sam fizički jača nekad bi ga i preko koljena stavila i nalupala user posted image user posted image user posted image
mislim zna se red neki, gdje se jakna ostavlja, gdje čarape, e sad zamisli da svi tako bacamo na sve strane?
pa kud bi kraj bio


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 12:02:39   
damma

IZVORNA PORUKA: bananica


IZVORNA PORUKA: Anoniman

IZVORNA PORUKA: shpagica


IZVORNA PORUKA: Anoniman

ima mjeseci kad ja zaradjujem duplo više od superuga...
Šta te konkretno zanima?
ja svoj novac izuzev što je potrebno za normalan život, ulažem dalje, u razne poslove kojim sam se bavila i prije udaje, mm sa tim nema ništa, niti odlučuje o mom novcu, niti me o istom pita...



Evo ovo me konkretno zanima, hvala.

Takodjer me zanima desi li se da je "kratak" za svoje udio finansijskih obaveza i kako to rjesavate?


ako nije u mogućnosti nešto izfinansirati ja regulišem jer naravno imam više novca
ne dozvoljam da bilo šta nedostaje, osobito ne djeci, ona sve moraju imati bez obzira koliko njihov tata zaradjuje jer mama zaradjuje vise i moze im priuštiti bolje....






sto meni ovo zapara usi.....ja ovo nikada, ali nikada ne bih rekla, nikome,ni mm, a posebno ne djeci


user posted image
sto je previse, previse je.

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 12:03:29   
Anoniman
sto meni ovo zapara usi.....ja ovo nikada, ali nikada ne bih rekla, nikome,ni mm, a posebno ne djeci


pa ja nisam rekla mm, on to zna a djeca ne znaju, jer su mala, vremenom će shvatiti, ko to neka stvar degradirajuća? uvijek neko više zaradjuje od supružnika, kad su velike oscilacije i djeca vremenom skontaju, pa o novcu se govori u porodici....

inače ja ovaj dio "jer mama zaradjuje vise i moze im priuštiti bolje.... " pisah vama forumašica, nisam rekla da to kažem djeci za Boga user posted image

(odgovor članu bananica)
  Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 12:03:38   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: bananica


IZVORNA PORUKA: Anoniman

IZVORNA PORUKA: shpagica


IZVORNA PORUKA: Anoniman

ima mjeseci kad ja zaradjujem duplo više od superuga...
Šta te konkretno zanima?
ja svoj novac izuzev što je potrebno za normalan život, ulažem dalje, u razne poslove kojim sam se bavila i prije udaje, mm sa tim nema ništa, niti odlučuje o mom novcu, niti me o istom pita...



Evo ovo me konkretno zanima, hvala.

Takodjer me zanima desi li se da je "kratak" za svoje udio finansijskih obaveza i kako to rjesavate?


ako nije u mogućnosti nešto izfinansirati ja regulišem jer naravno imam više novca
ne dozvoljam da bilo šta nedostaje, osobito ne djeci, ona sve moraju imati bez obzira koliko njihov tata zaradjuje jer mama zaradjuje vise i moze im priuštiti bolje....






sto meni ovo zapara usi.....ja ovo nikada, ali nikada ne bih rekla, nikome,ni mm, a posebno ne djeci


ja ni pokazala...
primjerom...

niti suprugu davala do znanja mimikom a kamoli rečenicom nekada da je to takouser posted image

ne znam...
ako neko potroši svoju platu na voje rpohtjeve računajući na to da kod drugoga ima više pa će ga ''pohgurat'' za mjesečnu obvezu računa...meni je to neozbiljan supružnik...
mi ne kupimo ništa dok ne namirimo sve potrebe mjesečen tipa računa, rata itd...
mislim da je tako i sasvim u redu...
nemam mi smisla da ja odem kupim sebi neku robicu il djecu vodam, čašćavama i ne platim recimo plin il ratu kredita...
mene bi ubilo da mi žirant ili inkasant dođu na vrata ako sm već imala novce da to podmirimuser posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 12:04:27   
veeseelaa
sto meni ovo zapara usi.....ja ovo nikada, ali nikada ne bih rekla, nikome,ni mm, a posebno ne djeci


ja nisam shvatila to da je anonimna rekla djeciuser posted image , nego nama opisuje svoj odnos



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 12:05:55   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i ja ovo nešto kontam...meni ovo ne bi palo na pamet da uradim..mislim, palo bi mi na pamet ali ne bih to uradila...to mi je ravno šamaru i bojim se da nekako ovo graniči sa nekom vrstom sile-to bacanje i sl. user posted image
moj ne bi šutio, to nikako...


ma vala kad ponoviš 100 puta nešto a on i dalje po svom ja upotrijebim silu user posted image da sam fizički jača nekad bi ga i preko koljena stavila i nalupala user posted image user posted image user posted image
mislim zna se red neki, gdje se jakna ostavlja, gdje čarape, e sad zamisli da svi tako bacamo na sve strane?
pa kud bi kraj bio



e zamisli al fakat...

ja sklanjam do sebe i dvoje djeceeeeeeeeeee...
znači nikada nije do njih dvije u ormar varti ni jaknu ni skunju...
znao je uzet d aih obuče sam..lako mu nać kad je sve na gotovs i namješteno...
al stavrno zar bi imalo msila da i za njih odraslim insanom spremama do kraja životauser posted image
zar to nije psihičko zlostavljanje ženeuser posted image
pa mene ubijalo...al ubijalouser posted image
do zla boga da sma od njega tražila d amoje sklanja, pere, pegle i donosi miuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 12:07:41   
bananica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

sto meni ovo zapara usi.....ja ovo nikada, ali nikada ne bih rekla, nikome,ni mm, a posebno ne djeci


ja nisam shvatila to da je anonimna rekla djeciuser posted image , nego nama opisuje svoj odnos





ma kako god, ne bih to tako ni opisivala, nikako to ne bi preko mojih usta moglo preci.....cini mi se da bih se ja bila u stanju razvesti zbog toga, da mi mm kaze ja zaradjujem vise pa djeci mogu bolje priustiti, a sta ja radim u pm......ovo je stvarno strasno
bas sto damma rece, sto je previse, previse je

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 12:09:01   
veeseelaa
mene i dalje Hanady ubija, bezbroj puta smo se zakačili oko toga, ustvari ja se derem a on me blijedo gleda i sad sam digla ruke, što mogu pospremim što ne, nepospremin... šta da se radi, jednostavno nije naučen kao dijete i vozdra

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 12:09:24   
bananica
ne samo da ne bih mogla izgovoriti takvo sto, ni tastatura mi to ne moze podnijetiuser posted image

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 12:09:39   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Lady26


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

godinama gledala kako mi do stolice pravi kobilu...presvlači se i na nju kači...
jedne kišovite i snježne večeri...ja otvorim tarasu i sve krknem sa stolice na tarasu...
nije me pito ni jesam li normalna shvatio je poentu...
moja stolice više nisu kobileuser posted image

čarape...tri ćoška...jedan u spavaćoj, jedna u predulazu i trećiuser posted image u dnevnom boravku...skine i ostavi...ja skupljal, prala, sastavljala...
u neko doba počnem kupiti i pravac kanta za smeće...
kreno čojek na poso nema crnih čarapa...gdje su...rkeo u konetenru što pitaš...
sve mu je jasno bilo...do toga dana čarape uredno s anogu nosi u korpu za veš...


Boga mi zavisi kakav je muskarac, mom bi mogla ovo jednom uraditi i tvoje bi sve letilo vani ili zavrsilo u smecu...
I ovo sam samo u filmovima vidjala nikako u stvarnom zivotu....
Ja ne bacam, ja razgovorom rijesim.

i
i kod mene ko kod lady

i ja ovo nešto kontam...meni ovo ne bi palo na pamet da uradim..mislim, palo bi mi na pamet ali ne bih to uradila...to mi je ravno šamaru i bojim se da nekako ovo graniči sa nekom vrstom sile-to bacanje i sl. user posted image
moj ne bi šutio, to nikako...


izvini a šta je sila ovdje...
kakav šamaruser posted image

3 godine...3 godine pričaš...
u tom periodu dvoje djece rodiš...
na truničkom si u kući koja ima potrebe ogromne...
jer sam pristala da živim u porodičnoj kući njegovoj babovini...
i dijete mi 2 puta povuče stavri sas tolice u propinjanju i sruši stolicu na sebe...
to nije sila jel...da nam dijete stolica ubijeuser posted image

il dijete puže..ja se slomih sklanjajući prašinu jer ima brohitis...a ona postavi čarape iz sipela smrdljive da dijete malo porba, stavi u ustra...

ko je ovdje gori, ja ili onuser posted image

ma nisam ni rekla da ti nisi upravu, i meni nekad dodje svašta nešta, ali Bogme ja ne bih to tako pobacala user posted image
super ako je kod tebe upalilo..samo kažem da moj ne bi šutio, a ne bih ni ja tako radikalna bila...vjerovatno bi nakon pada te stolice na dijete ne daj Boze on sve sam skontao i ne bi mu trebala ja nista bacati user posted image

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 12:12:54   
Medić*

IZVORNA PORUKA: bananica


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

sto meni ovo zapara usi.....ja ovo nikada, ali nikada ne bih rekla, nikome,ni mm, a posebno ne djeci


ja nisam shvatila to da je anonimna rekla djeciuser posted image , nego nama opisuje svoj odnos





ma kako god, ne bih to tako ni opisivala, nikako to ne bi preko mojih usta moglo preci.....cini mi se da bih se ja bila u stanju razvesti zbog toga, da mi mm kaze ja zaradjujem vise pa djeci mogu bolje priustiti, a sta ja radim u pm......ovo je stvarno strasno
bas sto damma rece, sto je previse, previse je


Ni ja u ovome ne shvatih nista strasno.

Jednostavno i moj muz zaradjuje vise i moze vise djetetu priustiti, jednostavno takav mu je opis posla da svak cas mimo plate po nesto pristize. Naravno da to nikome nece tako reci a djetetu posebno.

Ni ja se ne bih ljutila kada bi mi muz rekao on bolje zaradjuje i sl. Pa istina je. Sve dok nema ironije i nekog kovrcenja u redu mi je. HBg pa zaradjuje gdje bi nam kraj bio user posted image


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 12:13:19   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: bananica


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

sto meni ovo zapara usi.....ja ovo nikada, ali nikada ne bih rekla, nikome,ni mm, a posebno ne djeci


ja nisam shvatila to da je anonimna rekla djeciuser posted image , nego nama opisuje svoj odnos





ma kako god, ne bih to tako ni opisivala, nikako to ne bi preko mojih usta moglo preci.....cini mi se da bih se ja bila u stanju razvesti zbog toga, da mi mm kaze ja zaradjujem vise pa djeci mogu bolje priustiti, a sta ja radim u pm......ovo je stvarno strasno
bas sto damma rece, sto je previse, previse je


pa realno onaj ko zaradjuje više taj i priušti više? no naravno nije sve u novcu...
al možda ja mogu svom djetetu priuštiti vrtić kod Tanovića i platiti ga jer ja mogu, mm recimo ne može
Šta koga vrijedja realnost i činjenično stanje?
da Bog da mm zaradjivao pet puta više od mene, ne bi me ta činjenica smetala i da je spomene u nekoj neobaveznoj priči, ne nadmećem se ja sa njim, kad on ima i meni dobro user posted image
i nek po vazdan plaća sve djetetu kul, ja se slažem user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 12:15:00   
koka i po
kao prvo tema je user posted image
sta koga briga kako zivim svoj brak.
to su previse intimne i privatne stvari da bi se o njima raspredalo po forumu.
poznajem porodicu u kojoj svako ima svoj dinar tj,svako ima svoj detrdžent za ves,kupuje sebi hranu,novac za ogrjev se dijeli po clanovima domacistva i sl...ne daj Boze nikome takvog zivota.
meni je neshvatljiv takav nacin zivota i opstanak takve porodice.
takodje mi je mizerno da se osobe koje zive pod istim krovom takmice u tome ko vise zaradjuje i ulaze u vlastiti dom i djecu.takve osobe trebaju dobro da razmisle kakav primjer daju svojoj djeci i kakvu ce predstavu da stvore njihova djeca o zajednickom zivotu.nerjetko,skoro uvijek,buducnost takve djece i njihovog zivota u svojoj zajednici je projekcija zivota,uslova i nacina komuniciranja njihovih roditelja.zato dobro pazite sta radite i mislite na dobrobit svoje djece.
henna postupak tvog muza nije papucarski nego pokazuje postovanje prema tebi,vasem zajednickom zivotu i planovima.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 12:15:18   
Hanady RR
e to ti pocy pričam...
ja sma on nije tu stolica padne...
ja mu pirčam pala la on mene ne konta...
da je vidio vjerujem ne bih mu moala pričati...
al ja nemam kad čekat njega da dođe popodne pa to skloni, ja pospremim...pored svega...

pa nisma ni ja mašina, robot...imama i ja dušu...

pa miša mu ako me ne možeš to ''poslušati'' za rad dobroga svih nas...jesi gluh il bezobrazan...

i da kod mene stolice nisu više kobile....
on mene super zna...
dovoljno me poznaje da zna d aje ne bih nikad reagirala tako da niej rpešao sve ggranice normalnoga...
toliko s etrudimo za brak, nas dvoje, djecu, porodicu našu, familiju...sve smo poršli kako treba i ne baš lako...i sad moje dijete treba ubit stolica il smrdljiva čarapa...

ja mu objasnila na način za koji sam znala da će moj strah i moju ljutnju shavtiti najboljeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 12:16:55   
veeseelaa
Ni ja u ovome ne shvatih nista strasno.

Jednostavno i moj muz zaradjuje vise i moze vise djetetu priustiti, jednostavno takav mu je opis posla da svak cas mimo plate po nesto pristize. Naravno da to nikome nece tako reci a djetetu posebno.

Ni ja se ne bih ljutila kada bi mi muz rekao on bolje zaradjuje i sl. Pa istina je. Sve dok nema ironije i nekog kovrcenja u redu mi je. HBg pa zaradjuje gdje bi nam kraj bio user posted image


baš tako, kad se priča o novcu možeš reć koliko zaradjuješ a ne smiješ reć da je to više od muževe plate da se za Boga ne uvrijedi il obrnuto user posted image

više je više, manje je manje



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 12:22:48   
Medić*

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Ni ja u ovome ne shvatih nista strasno.

Jednostavno i moj muz zaradjuje vise i moze vise djetetu priustiti, jednostavno takav mu je opis posla da svak cas mimo plate po nesto pristize. Naravno da to nikome nece tako reci a djetetu posebno.

Ni ja se ne bih ljutila kada bi mi muz rekao on bolje zaradjuje i sl. Pa istina je. Sve dok nema ironije i nekog kovrcenja u redu mi je. HBg pa zaradjuje gdje bi nam kraj bio user posted image


baš tako, kad se priča o novcu možeš reć koliko zaradjuješ a ne smiješ reć da je to više od muževe plate da se za Boga ne uvrijedi il obrnuto user posted image

više je više, manje je manje




Naravno,da Bog da jos troduplo vise zaradjivao, ne bi mi bilo krivo, isla bih Dubai a ne u Ulcinj user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 12:25:17   
minja_
IZVORNA PORUKA: Anoniman

IZVORNA PORUKA: shpagica


IZVORNA PORUKA: Anoniman

ima mjeseci kad ja zaradjujem duplo više od superuga...
Šta te konkretno zanima?
ja svoj novac izuzev što je potrebno za normalan život, ulažem dalje, u razne poslove kojim sam se bavila i prije udaje, mm sa tim nema ništa, niti odlučuje o mom novcu, niti me o istom pita...



Evo ovo me konkretno zanima, hvala.

Takodjer me zanima desi li se da je "kratak" za svoje udio finansijskih obaveza i kako to rjesavate?


ako nije u mogućnosti nešto izfinansirati ja regulišem jer naravno imam više novca
ne dozvoljam da bilo šta nedostaje, osobito ne djeci, ona sve moraju imati bez obzira koliko njihov tata zaradjuje jer mama zaradjuje vise i moze im priuštiti bolje....





Mene bas konkretne stvari interesuju. Sta naprimjer, ako se djetetu svidi neka igracka, i stvarno oboje smatrate da treba da je ima, a prelazi finansijske mogucnosti tvog muza, jel onda on kaze, nema tata para, kupice ti mama? Da li u tom smislu stavljate do znanja djetetu da mama vise zaradjuje i da tata ne moze priustiti djetetu sto treba.

Da se razumijemo, i ja zaradjujem vise od svog muza, ali mi kucanstvo i budzet vodimo drugacije. Kako mi dijete bude odrastalo, naravno da ce biti svjesno te cinjenice, i gdje mama radi i da se plata razlikuje od posla do posla, ali nikako u smislu, tata ti nesto ne moze priustiti. Za dijete smo mi tim, i tako mu se predstavljamo.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 12:46:55   
bananica

IZVORNA PORUKA: minja_

IZVORNA PORUKA: Anoniman

IZVORNA PORUKA: shpagica


IZVORNA PORUKA: Anoniman

ima mjeseci kad ja zaradjujem duplo više od superuga...
Šta te konkretno zanima?
ja svoj novac izuzev što je potrebno za normalan život, ulažem dalje, u razne poslove kojim sam se bavila i prije udaje, mm sa tim nema ništa, niti odlučuje o mom novcu, niti me o istom pita...



Evo ovo me konkretno zanima, hvala.

Takodjer me zanima desi li se da je "kratak" za svoje udio finansijskih obaveza i kako to rjesavate?


ako nije u mogućnosti nešto izfinansirati ja regulišem jer naravno imam više novca
ne dozvoljam da bilo šta nedostaje, osobito ne djeci, ona sve moraju imati bez obzira koliko njihov tata zaradjuje jer mama zaradjuje vise i moze im priuštiti bolje....





Mene bas konkretne stvari interesuju. Sta naprimjer, ako se djetetu svidi neka igracka, i stvarno oboje smatrate da treba da je ima, a prelazi finansijske mogucnosti tvog muza, jel onda on kaze, nema tata para, kupice ti mama? Da li u tom smislu stavljate do znanja djetetu da mama vise zaradjuje i da tata ne moze priustiti djetetu sto treba.

Da se razumijemo, i ja zaradjujem vise od svog muza, ali mi kucanstvo i budzet vodimo drugacije. Kako mi dijete bude odrastalo, naravno da ce biti svjesno te cinjenice, i gdje mama radi i da se plata razlikuje od posla do posla, ali nikako u smislu, tata ti nesto ne moze priustiti. Za dijete smo mi tim, i tako mu se predstavljamo.





user posted image

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 12:50:14   
bananica

IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Ni ja u ovome ne shvatih nista strasno.

Jednostavno i moj muz zaradjuje vise i moze vise djetetu priustiti, jednostavno takav mu je opis posla da svak cas mimo plate po nesto pristize. Naravno da to nikome nece tako reci a djetetu posebno.

Ni ja se ne bih ljutila kada bi mi muz rekao on bolje zaradjuje i sl. Pa istina je. Sve dok nema ironije i nekog kovrcenja u redu mi je. HBg pa zaradjuje gdje bi nam kraj bio user posted image


baš tako, kad se priča o novcu možeš reć koliko zaradjuješ a ne smiješ reć da je to više od muževe plate da se za Boga ne uvrijedi il obrnuto user posted image

više je više, manje je manje




Naravno,da Bog da jos troduplo vise zaradjivao, ne bi mi bilo krivo, isla bih Dubai a ne u Ulcinj user posted image



ne smeta meni nikako , nek on zaradjuje milione, sretna bih ja bila.....ali ti njegovi milioni i moja sica su nasa finansijska sredstva, nikako moje ili njegovo....sve je nase pa tako ne moze doci niko u situaciju da djetetu kaze mama nema para tata ce ti kupiti biciklo......

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 12:57:27   
muaaa
Slazem se sa Kokom,sve je to lijepo napisala.

Ako u braku funkcionise sve kako treba ne poteze se pitanje ko vise zaradjuje,bitno je da se zaradjuje i da se ima.

Ko ce platiti rezije i ostalo ide po planu i programu.

I sta cu onda ja koja neradim nigdje,mene je mm trebao omalovazavati i potcjenjivati zato sto ne doprinosim u finansijskom smislu.A nista mi ne fali,da je kao pojedini bila bih i gladna i zedna i neobucena.

Nazalost ima nas svakakvih.

I kad se vratim nazivu teme,zivim normalan zivot,imamo uspona i padova.Ne cvjetaju nam uvjek ruze ali kada procvjetaju onda se miris siri dugo,dugouser posted image



_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Vrtić.
Admin

Koji vrtić pohađa vaše dijete?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *