|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 9:31:20   
vjestica
ni ja neću sve sama, nit mi pada na pamet
i mm je kod mame navikao na neke stvari (da sprema za njim , donosi i sl), pa i ja sam kod mame isto navikla na neke stavri (recimo da je skuhan ručak)
i ja sam hladno gledala prljave čarape na sred sobe, dok ih nije počeo nositi sam u prljav veš (da sam ja za njim skupljala i rondala, ne bih ništa postigla, znao bi da ću ih opet odnijet ja u prljav veš)
ovo su naravno najbanaljniji primjeri, ali tu upravo žene pogriješe, jer tako tretiraju muževe ko djecu i dok ih tako tretirate , oni će se i ponašati ko mala djeca
ja mm smatram ravnopravnim, i on može napraviti ručak, usisati,promjeniti pelenu, oprati prozore i ja nikad za njim neću napraviti kontrolu jel on to dobro uradio
i on može ostati sma sa malom , uzeto bolovanje kad je bolesna (mada je realno to meni lakše, ja sam u državnoj firmi, on u privatnoj) uostalom ima mnogih stavri koje ću ja lakše uraiti, aima i mnogih koje će on , tako da se tu nekako rasporedimo
ja imama kraće radno vrijeme, pa ću naravno ja više vremena provesti sa djetetom i više uraditi po kući
napadanje muža zato što se razbolio mi nikako nije jasno user posted image
osim ako u pozadini nema nekih drugih stavri
bte i mm se razbolio kad je bebe bila mala (upala pluća), ja sam deverala oko bebe i psa, pa zar se ima šta posebno deverati oko muža koji ima temperaturuuser posted image
donesem mu čaj, dam lijek on leži, nemam šta drugo oko njega raditi
goste ne primamo u periodu kad je neko bolestan
ali fakat ne kontam šta se tu ima posebno deverati da se slomišuser posted image
osim što on ne može ništa uraditi tipa skuhati ručakuser posted image

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 9:36:41   
veeseelaa
mm sve sebi sam pere i pegla
a nikada mu nisam morala pripremati veš i ostalo
mene nervira što ostavlja jakne i čarape na sve strane i što kad se istušira ne vrati na mjesto prostirke user posted image

i vrlo često ne vrati hljeb u kesu nakon jela pa se ja iznerviram
kad jede stavi sudje u sudoperu al nikada ga ne napuni vodom niti ga opere user posted image user posted image user posted image user posted image

dođe mi da sudje koje on koristi ne operem danima, da vidim šta će kad nestane tanjira i tava user posted image

često mu kažem dragi, ispružu ruke, sad stisni šake , ta vidiš da ti ruke funkcioniraju, e pa onda ih rabi user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 9:37:54   
veeseelaa
i kad stavi veš koji pere ručno u škaf, pokiseli ga ja bi da ga odmah pere jer mi smeta i nervira me pun škaf po kupatilu user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 12.6.2012 9:38:05 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 9:39:37   
veeseelaa
il kad kaže trebalo bi a znam da misli trebala bi user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 9:46:38   
veeseelaa
ja mm smatram ravnopravnim, i on može napraviti ručak, usisati,promjeniti pelenu, oprati prozore i ja nikad za njim neću napraviti kontrolu jel on to dobro uradio


i mm kupa Ajšu, pere joj guzi i mijenjao joj je pelene, uspavljivao je, hranio i sl
Čuvao ju je 6 mjeseci dok sam ja radila po 4 sata....
ali kad je bolesna mm se sa brigom oko nje šlepa uz mene, nikako da preuzme inicijativuuser posted image
kad ima temp zajedno je tuširamo i masiramo i oboje ne spavamo, nema kod nas na smjene, ja ne mogu spavati dok je A bolesna, nema šanse a i mm je isto uznemiren


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 10:10:50   
mirnah
Kako živim svoj brak? Savjesno, trezveno, odgovorno i krajnje tolerantno, i sto je moguce bolje. Moj muz je moj licni ponos, sve sto on jeste sada, vecim dijelom je moja zasluga, a nista od onoga sto ste vi naveli, nije moj muž, tj. ne pomaze mi u kucnim poslovima (samo onda kad ja to zahtjevam od njega), tek kad mu napomenem sjeti se nase godisnjice, pa sta? Opet zivimo, bivamo sretni, zadovoljni, nesretni i nezadovoljni, jednako kao i oni koji imaju puno mozda, #bolji i liberalniji # brak. Ne tjeramo ni prkos ni ponos, iskreni smo sto je moguce vise, cesto smo i suvise razliciti, s cvrstom svjescu da smo ljudi i da grijesimo. Reci su samo jedno jos, smatram svoj brak uspjesnim jer mi je zivotni partner osoba kojoj ipak na kraju mozes reci sve, i kojoj ce to kad tad doprijeti do razuma, iako se ja morala truditi za to. Sam taj put postizanja necega, je ono sto moj brak i zivot cini izazovnim, jer ja znam da ja mogu staviti tacku kad god ja to hocu, ali to nije cilj.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 10:15:30   
veeseelaa
ma nek meni mm donese pare doma platiću ja kućnu pomoćnicu, nije problem user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mirnah)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 10:16:24   
shpagica

IZVORNA PORUKA: mirnah

Kako živim svoj brak? Savjesno, trezveno, odgovorno i krajnje tolerantno, i sto je moguce bolje. Moj muz je moj licni ponos, sve sto on jeste sada, vecim dijelom je moja zasluga, a nista od onoga sto ste vi naveli, nije moj muž, tj. ne pomaze mi u kucnim poslovima (samo onda kad ja to zahtjevam od njega), tek kad mu napomenem sjeti se nase godisnjice, pa sta? Opet zivimo, bivamo sretni, zadovoljni, nesretni i nezadovoljni, jednako kao i oni koji imaju puno mozda, #bolji i liberalniji # brak. Ne tjeramo ni prkos ni ponos, iskreni smo sto je moguce vise, cesto smo i suvise razliciti, s cvrstom svjescu da smo ljudi i da grijesimo. Reci su samo jedno jos, smatram svoj brak uspjesnim jer mi je zivotni partner osoba kojoj ipak na kraju mozes reci sve, i kojoj ce to kad tad doprijeti do razuma, iako se ja morala truditi za to. Sam taj put postizanja necega, je ono sto moj brak i zivot cini izazovnim, jer ja znam da ja mogu staviti tacku kad god ja to hocu, ali to nije cilj.



UUUUUU ovo zvuci kao "moj muz moj projekat i postignuce" - ima li njega tu igdje? Meni se cini ta vasa veza kao uber inferiorni i supersuperiornauser posted image

(odgovor članu mirnah)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 10:17:59   
minja_
Kod mene je ko u bukvaru: Mama kuha rucak, tata cita novine. user posted image On je moja hot sexy ikebanauser posted image Mi smo se bas nasli, ja imam malo opsesivno-kompulsivnih crta licnosti, pa ne dam da mi se mijesa u kuhanje i ciscenje, a mm sam cijepa drva i tako to user posted image salim se, sam se oblaci, sklanja iza sebe. U brizi za curicu je No1, kupa je, presvlaci, hrani, igra se, seta, mazi. Kako god, ne bih nista mijenjala.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 10:19:37   
shpagica

IZVORNA PORUKA: Funky

Po meni je brak samo stvar na papiru, a odabir osobe koja će te pratiti u životu i s kojom ćeš stvarati svijet za vas dvoje nešto drugo, puno veće od dva potpisa.
U braku sam 3 godine.... sve ovo vrijeme bilo je svađa, ljutnje, udaljavanja, zbližavanja, a najviše borbe... borbe da stvarimo nešto svoje, ono materijalno, da ostvarimo sebe u poslovnom smislu, da zadržimo prijatelje (kojih je danas jako, jako malo), da zadržimo svoju intimu, da dobijemo dijete koje i danas čekamo...
Daj Bože da nas nikada nije zbližio gubitak trudnoće, da nas nisu zbližile bolesti ovakva ili onakve, da nas nisu zbližile smrti voljenih... daj Bože da sam mogla uživati u početcima svog braka, u izlascima, gledanju filmova i izmišljanju problema ali nisam, stvarne probleme sam osjetila na svojoj koži...
Tako, molim vas, svi koji imate zdrave porodice i najbitnije zdravu dječicu ne tražite dlaku u jajetu nego uživajte u svakom danu koji vam je poklonjen od Boga jer je to najveće bogatstvo na svijetu...
Velika je stvar imati nečiji zagrljaj u kojem se osjećaš sigurno, ruku koja će umiriti tvoj nemir, njedra na kojima ćeš plakati i oči u kojima vidiš svoju budućnost i život... sve ostalo je prolazno... naljutiš se pa odljutiš, imaš pa nemaš, sagradiš pa srušiš... a imati nekoga na koga se možeš osloniti u životu e to je veliko...
E tako ja živim svoj brak tj. živim život u dvoje...user posted image


Ovo je utopija. I mi smo prosli stvarne najstvarnije zivotne radosti i tuge, pa me to nije imuniziralo na njegove nebuloze. Imam pravo i ne odricem se prava da reagujem i pokazem da razmisljam drugacije ili da sam povrijedjena i li uvrijedjena njegovim banaliziranjem stvari.
Mozda nisam taj tip, kod mene je sve vrlo konkretno i argumentovano, ne gumo ja te zen suplje price.

(odgovor članu Funky)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 10:20:51   
shpagica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mm sve sebi sam pere i pegla
a nikada mu nisam morala pripremati veš i ostalo
mene nervira što ostavlja jakne i čarape na sve strane i što kad se istušira ne vrati na mjesto prostirke user posted image

i vrlo često ne vrati hljeb u kesu nakon jela pa se ja iznerviram
kad jede stavi sudje u sudoperu al nikada ga ne napuni vodom niti ga opere user posted image user posted image user posted image user posted image

dođe mi da sudje koje on koristi ne operem danima, da vidim šta će kad nestane tanjira i tava user posted image

često mu kažem dragi, ispružu ruke, sad stisni šake , ta vidiš da ti ruke funkcioniraju, e pa onda ih rabi user posted image



user posted image user posted image user posted image veeseelaa, ne mogu ona sva tri posta da ti citiram jel to i tebe puklo danas user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 10:21:01   
mirnah
UUUUUU ovo zvuci kao "moj muz moj projekat i postignuce" - ima li njega tu igdje? Meni se cini ta vasa veza kao uber inferiorni i supersuperiornauser posted image


Niposto! Hocu samo da kazem da u braku nismo ravnopravni u nekim segmentima i da mi to ne smeta, da smo imali jako lose periode, ali da sam ponosna na sebe sto sam sve to znala na neki nacin, potajno, okrenuti u svoju i njegovu korist.

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 10:24:05   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: shpagica


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mm sve sebi sam pere i pegla
a nikada mu nisam morala pripremati veš i ostalo
mene nervira što ostavlja jakne i čarape na sve strane i što kad se istušira ne vrati na mjesto prostirke user posted image

i vrlo često ne vrati hljeb u kesu nakon jela pa se ja iznerviram
kad jede stavi sudje u sudoperu al nikada ga ne napuni vodom niti ga opere user posted image user posted image user posted image user posted image

dođe mi da sudje koje on koristi ne operem danima, da vidim šta će kad nestane tanjira i tava user posted image

često mu kažem dragi, ispružu ruke, sad stisni šake , ta vidiš da ti ruke funkcioniraju, e pa onda ih rabi user posted image



user posted image user posted image user posted image veeseelaa, ne mogu ona sva tri posta da ti citiram jel to i tebe puklo danas user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image ma nije baš punouser posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 10:36:46   
Hanady RR
ja sma ''postarinski'' tip žene....
podjela poslova u ravnopravnosti modernoag dobauser posted image

nema tih para da ja zamjenim sjelicu pregorjelu u plafonjeri...naravno d aznam kako...al jok ne ne i ne...
isto tako nema šanse da s eja ufatim kosilice...znam kako ...al nećuuuuuuuu...

on neće veš da stere...
da ga ko ne vidi...ne mora...meni kad s ene stere ja upalim sušilicu i u sred ljetauser posted image

Trpim što moram do granice koju sma sama zadala...
recimo...
godinama gledala kako mi do stolice pravi kobilu...presvlači se i na nju kači...
jedne kišovite i snježne večeri...ja otvorim tarasu i sve krknem sa stolice na tarasu...
nije me pito ni jesam li normalna shvatio je poentu...
moja stolice više nisu kobileuser posted image

čarape...tri ćoška...jedan u spavaćoj, jedna u predulazu i trećiuser posted image u dnevnom boravku...skine i ostavi...ja skupljal, prala, sastavljala...
u neko doba počnem kupiti i pravac kanta za smeće...
kreno čojek na poso nema crnih čarapa...gdje su...rkeo u konetenru što pitaš...
sve mu je jasno bilo...do toga dana čarape uredno s anogu nosi u korpu za veš...

U kući većinu poslova obavljam ja...no on savršeno dorbo zna i skuhati , i ispeglati i usisati i oprati...al ne radi dok mu ja ne dozvolimuser posted image
ja mogu sve stići al ona mora...krečiti, popravljati, kositi, roštiljati, sačirati, djecu kupati svako drugo veče itd itd...i čuvati njih dvije kad meni treba slobodno vrijeme...
tu nema priče...
i da djecu u sjedalice je vezao on...možda sma 2 puta to uradila ja za sve ove godine...neću d akrivim kičmu koju sma irkivila peglajući noć rpije do 2....

U slučaju mojih bolesti...sve radi što ja radim po mojim ''pravilima''...sve zna...
zna i recept skinut s ainterneta pa skuhat nešto gopstima...
djecu odražavat, čuvat, igrat s es anjima..normala...to mu ne moram ni reći...postoje stavri koje se jednostavno podrazumjevaju...kao i ona da nakon kupanja i brijanja hala moraaaaaa al mora d ablista...izać ne smije dok je ne ubiljuri...nisma ja teta neka koja smao halu vazdan čistiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 10:44:19   
Lady26

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

godinama gledala kako mi do stolice pravi kobilu...presvlači se i na nju kači...
jedne kišovite i snježne večeri...ja otvorim tarasu i sve krknem sa stolice na tarasu...
nije me pito ni jesam li normalna shvatio je poentu...
moja stolice više nisu kobileuser posted image

čarape...tri ćoška...jedan u spavaćoj, jedna u predulazu i trećiuser posted image u dnevnom boravku...skine i ostavi...ja skupljal, prala, sastavljala...
u neko doba počnem kupiti i pravac kanta za smeće...
kreno čojek na poso nema crnih čarapa...gdje su...rkeo u konetenru što pitaš...
sve mu je jasno bilo...do toga dana čarape uredno s anogu nosi u korpu za veš...


Boga mi zavisi kakav je muskarac, mom bi mogla ovo jednom uraditi i tvoje bi sve letilo vani ili zavrsilo u smecu...
I ovo sam samo u filmovima vidjala nikako u stvarnom zivotu....
Ja ne bacam, ja razgovorom rijesim.


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 10:46:19   
veeseelaa
no ni ja nisam svetica, ni blizu user posted image imam dobrih i loših strana, ono što je za moj brak ok s moje strane je da nisam ljubomorna, mm može gdje hoće i s kim hoće, ne ulazim u to šta je sebi ili bilo kome kupio i smislu da mu branim i sl, naravno nekad kažem da je mogao jeftnije proći i da se nije morao izlagati velikom trošku, nikad ne pitam koliko je zaradio no i ja o svom novcu odlučujem sama, naravno ništa nam u kući ni ko djeteta ne fali
Obzriom da drži kafić vrlo često kasno dolazi kući, dok zatvori, popiše robu i sl
nikada nisam niti jednim gestom pokazala da mi to smeta, ako ne zaspem dočekam ga nasmijana, vesela i raspoložena za sex user posted image
ne miješam se u njegov posao i ne sjedim u njegovoj radnji jer mi je to smarno, za 5 god braka možda sam 5-6 puta popila piće u njegovom kafiću user posted image imao je milion konobarica i konobara samo sam upoznala ovih 5-6 kad sam bila na kafici user posted image user posted image user posted image recite mi koja bi žena to? user posted image
ide svaki drugi dan na fitnes i za tim plivanje, ni to mi uopće ne smeta, čak me veseli... i ja gledam da to vrijeme odem trenirati, plivati il igrati tenis ili izležavati se doma a ne da zvocam i budem nervozna jer on nije pored mene

Bude mi smiješno kad mi nekad kaže stramežjivo da bi negdje išao igrati nogomet, ko se pribojava moje reakcije user posted image a ja sam po tom pitanju zaista ok








< Poruku je uredio veeseelaa -- 12.6.2012 10:49:03 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 10:47:04   
Medić*
Moj muz stvarno sudjeluje u kucnim poslovima i dosta pomaze, mada veliki dio radim sama. Puno radi, malo vremena provodi sa djetetom, pa radije on preuzme brigu oko njega kada dodje sa posla, mislim na igranje, hodanje, kupanje, uspavljivanje i sl. Za to vrijeme ja obavim nedovrseno ili malo odmorim.

Sve hoce uraditi kada smo sami, usisati, obrisati prasinu, prozore, sudje, rasiriti ves, posloziti ormar user posted image Ali ako je slucajno neko tu nista od toga, po Bogu da neko od prisutnih ne vidi, pa se ponasa kao musafir.

Cim gosti odu, on se baci na pospremanje i zatezanje user posted image zajedno sa mnom.

Inace je jako pedantan, 10 godina je zivio sam, ormar mu je slozen bolje nego moj user posted image

Pegla bolje od mene kosulje priznajem, pa cesto i moje ispegla a ja mu jos koju maramu doturim.

Extra mi je muz user posted image Ali moram reci da me ponekad iznervira jer je bude suvise dobar i popustljiv prema ljudima koji to ne zasluzuju.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu mirnah)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 10:47:17   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Lady26


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

godinama gledala kako mi do stolice pravi kobilu...presvlači se i na nju kači...
jedne kišovite i snježne večeri...ja otvorim tarasu i sve krknem sa stolice na tarasu...
nije me pito ni jesam li normalna shvatio je poentu...
moja stolice više nisu kobileuser posted image

čarape...tri ćoška...jedan u spavaćoj, jedna u predulazu i trećiuser posted image u dnevnom boravku...skine i ostavi...ja skupljal, prala, sastavljala...
u neko doba počnem kupiti i pravac kanta za smeće...
kreno čojek na poso nema crnih čarapa...gdje su...rkeo u konetenru što pitaš...
sve mu je jasno bilo...do toga dana čarape uredno s anogu nosi u korpu za veš...


Boga mi zavisi kakav je muskarac, mom bi mogla ovo jednom uraditi i tvoje bi sve letilo vani ili zavrsilo u smecu...
I ovo sam samo u filmovima vidjala nikako u stvarnom zivotu....
Ja ne bacam, ja razgovorom rijesim.



ja sam mm jednom skupila sve stvari i izbacila na balkon nenatkriveni i sve mu je pokisnulo
al efekta dalo nije, bio par dana uredna i jovo na novo


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 10:48:26   
MAMA MA
IZVORNA PORUKA: Lady26


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

godinama gledala kako mi do stolice pravi kobilu...presvlači se i na nju kači...
jedne kišovite i snježne večeri...ja otvorim tarasu i sve krknem sa stolice na tarasu...
nije me pito ni jesam li normalna shvatio je poentu...
moja stolice više nisu kobileuser posted image

čarape...tri ćoška...jedan u spavaćoj, jedna u predulazu i trećiuser posted image u dnevnom boravku...skine i ostavi...ja skupljal, prala, sastavljala...
u neko doba počnem kupiti i pravac kanta za smeće...
kreno čojek na poso nema crnih čarapa...gdje su...rkeo u konetenru što pitaš...
sve mu je jasno bilo...do toga dana čarape uredno s anogu nosi u korpu za veš...


Boga mi zavisi kakav je muskarac, mom bi mogla ovo jednom uraditi i tvoje bi sve letilo vani ili zavrsilo u smecu...
I ovo sam samo u filmovima vidjala nikako u stvarnom zivotu....
Ja ne bacam, ja razgovorom rijesim.



....i kod mene isto lady26....od osobe do osobe....nevjerujem da bi kod mene bacanje upalilo....prije bih rekla da bih pogorsala situacijuuser posted image

_____________________________

"Why fool around with hamburger,when you have steak at home."-reče moj dragi i osvoji me...

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 10:52:46   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Lady26


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

godinama gledala kako mi do stolice pravi kobilu...presvlači se i na nju kači...
jedne kišovite i snježne večeri...ja otvorim tarasu i sve krknem sa stolice na tarasu...
nije me pito ni jesam li normalna shvatio je poentu...
moja stolice više nisu kobileuser posted image

čarape...tri ćoška...jedan u spavaćoj, jedna u predulazu i trećiuser posted image u dnevnom boravku...skine i ostavi...ja skupljal, prala, sastavljala...
u neko doba počnem kupiti i pravac kanta za smeće...
kreno čojek na poso nema crnih čarapa...gdje su...rkeo u konetenru što pitaš...
sve mu je jasno bilo...do toga dana čarape uredno s anogu nosi u korpu za veš...


Boga mi zavisi kakav je muskarac, mom bi mogla ovo jednom uraditi i tvoje bi sve letilo vani ili zavrsilo u smecu...
I ovo sam samo u filmovima vidjala nikako u stvarnom zivotu....
Ja ne bacam, ja razgovorom rijesim.



čuj kakav je...pa nisma mu to uradila u prvoj godini braka...trpila sma to čak 3 godine...i 3 godine rpičala isto...svaki ubogi damn...
eh ad sma se dograbila situacije da imama dvoje djece, da po vazdan dočekujem i ipsraćam...
da sve radim sama jer sma cijeli dna bila kući...
ma mislim...
on kad nešto kaže malom djetetu našem hoće d aona to zapamti do kraja života...''reko sma ti pa reko sam ti''
pa rekla sam i ja tebi...al ne čuješ a baška što ne vidiš...

ja sma prije duaje smao u filmovima vidjela ženu koja jednu bebu drži na sisi, drugu ljulja u kolicima, kuha ručak u isto vrijeme i pejva iza glasa da jdeca ne plaču....međutim dođe trenutak u životu kad to vidiš uživo...
e pa dragi moj kad sma ja mogla svoj život iz temelja pormjeniti bome za rad svih nas možeš i ti...

dijate piše meni u svakom ćošku smrdljiva čarapa...
dijete se propienj meni na stolici vise stavri, dijete pouče padne stolica

ko je bio u pravu...ja sma bila u pravu...

nema to film ne film...
ja pričam, agumentujem, ja s ei svađam kad presvrnem...
trpit mogu godinama...znači radim za tebe za sebe za djecu za moju familiju tvoju familiju i sve s asomejhom...
ti ne možeše hebenu čarapu u korpu za veš staviti...

možeš a i hoćeš bogami...

nema tu zezanja...
kako sma ja iz djevojke postala žena...i prihvatila sve promjene životne a ima ih mnogo mnogo...
pa od tebe se smao očekuje da prvljavi veš staviš gdje treba da bii ga uredno zateko u ormaru na mjestu spremno za oblačenje...

i tako je sad...

mene moj suprug savršeno poznaje...
ona zan da ja nebih bez razloga nikada i to jakoga uradila nešto što je nedolično do te mjere d amu jaknu koju sma lično platila sumu novaca izbacim na snjeg...
trudi se da me ne dovede do delirijuma...jer kad me taj ufati a rijetko s edei...nema on kad da priča sa mnom moja argumentacija do 3 debele godine bi ga pokosila...
zan dokle može i šta može...

a isto to znam i ja...
moje stavri nema šanse da će zateći gdje im mjeso nije...
ako ja poštujem da njemu treba 30 minuta svaki dna da legdne poslije ručaku miru spavaće sobe...
ja djecu do svoga svega što sma uradila uzmeme i to dmu priuštim...to mu je gusšt i poštujem...
ap pošztuj i ti mene...
nisma sluga...ja sm ti žena, majka i ljubavnica...dobiješ sve u jednom it o džaba i još treba da miriše,m jesul čarape prljave il nisuuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 10:56:26   
MAMA MA

IZVORNA PORUKA: medic slatki

Moj muz stvarno sudjeluje u kucnim poslovima i dosta pomaze, mada veliki dio radim sama. Puno radi, malo vremena provodi sa djetetom, pa radije on preuzme brigu oko njega kada dodje sa posla, mislim na igranje, hodanje, kupanje, uspavljivanje i sl. Za to vrijeme ja obavim nedovrseno ili malo odmorim.

Sve hoce uraditi kada smo sami, usisati, obrisati prasinu, prozore, sudje, rasiriti ves, posloziti ormar user posted image Ali ako je slucajno neko tu nista od toga, po Bogu da neko od prisutnih ne vidi, pa se ponasa kao musafir.

Cim gosti odu, on se baci na pospremanje i zatezanje user posted image zajedno sa mnom.

Inace je jako pedantan, 10 godina je zivio sam, ormar mu je slozen bolje nego moj user posted image

Pegla bolje od mene kosulje priznajem, pa cesto i moje ispegla a ja mu jos koju maramu doturim.

Extra mi je muz user posted image Ali moram reci da me ponekad iznervira jer je bude suvise dobar i popustljiv prema ljudima koji to ne zasluzuju.


I mm je živio 10 godina sam...al on kaze da se naucio živjeti u neredu i da se lakše snalazi kad je nered nego kad je sve sređenouser posted image user posted image user posted image
Joj ljudi moji da ste vidjeli njegov momački stan...ograjisat se moglo...đaba navike ostale ja ih nemogu promjenit al eto ovako hoce oprat suđe ponekad kad sam ja s malcem vani,hoce i usisat nemogu duse gubit....skuhat nista nezna...kafu kad skuha katastrofa je....al sta cu?user posted image

_____________________________

"Why fool around with hamburger,when you have steak at home."-reče moj dragi i osvoji me...

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 10:57:01   
veeseelaa
trebamo i sebe nekad preispitati, niko nije savršen
dobri su naši muževi čim mi visimo po RR i FB-u user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 11:00:37   
Hanady RR
Nimas ni ja svetica...
mislim ko je to bez mana na dunjaluku...nema ga vala...

al bogami ako smo par u krevetu e onda smo i u domu....

ja jesma radoholičar to meni nije odlika to je moja mana...da se razumijemo al pomoći mi nema...
a on opet radi kad mora i šta mora...na priček...
ja prihavtila njega on mene...

al u nekim stavrima mora bit komprimisa...
ako ja nakon posla negdje idem...djeca jesti moraju...
ne znaima me kako će ...al kad dođem biće kako je i kad sma tu...jele, sve pojele, pospremio, potpuo suđe u mašinu da se ne pogušimo od smarada osobito ljeti...

jel to porblem...
ja skuhala...ostavila...pripremila , objasnila...


pa kad sma bila operisana i otišla u bolnicu puna kuhinja bila zaljepljena post it papirića...
iste sma i zatekla...
napomene, gdje je šta, šat treba uraditi, šat dokupiti...

tek je kansije rekao...
majkemi kako pamtiš...
pa reko moš mislit ...sad znaš što nosma rokovnik u tašniuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu MAMA MA)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 11:02:06   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

trebamo i sebe nekad preispitati, niko nije savršen
dobri su naši muževi čim mi visimo po RR i FB-u user posted image



ja dok visim i radim...
on d amože na poslu izađ i on bi...
a navečer ona spava na uglu dok ja tipkam i radim i pripremim sve za sutrašnji dan...
one je umoran, mora dospavat...
spavaj dragi...ja ga još na sve to uredno probudim izmazim i i prevedm u spavaću u krevet...
i trebo bi d ami zamjeri ono bašuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Kako živite vaš brak?
12.6.2012 11:02:24   
Medić*

IZVORNA PORUKA: MAMA MA


IZVORNA PORUKA: medic slatki

Moj muz stvarno sudjeluje u kucnim poslovima i dosta pomaze, mada veliki dio radim sama. Puno radi, malo vremena provodi sa djetetom, pa radije on preuzme brigu oko njega kada dodje sa posla, mislim na igranje, hodanje, kupanje, uspavljivanje i sl. Za to vrijeme ja obavim nedovrseno ili malo odmorim.

Sve hoce uraditi kada smo sami, usisati, obrisati prasinu, prozore, sudje, rasiriti ves, posloziti ormar user posted image Ali ako je slucajno neko tu nista od toga, po Bogu da neko od prisutnih ne vidi, pa se ponasa kao musafir.

Cim gosti odu, on se baci na pospremanje i zatezanje user posted image zajedno sa mnom.

Inace je jako pedantan, 10 godina je zivio sam, ormar mu je slozen bolje nego moj user posted image

Pegla bolje od mene kosulje priznajem, pa cesto i moje ispegla a ja mu jos koju maramu doturim.

Extra mi je muz user posted image Ali moram reci da me ponekad iznervira jer je bude suvise dobar i popustljiv prema ljudima koji to ne zasluzuju.


I mm je živio 10 godina sam...al on kaze da se naucio živjeti u neredu i da se lakše snalazi kad je nered nego kad je sve sređenouser posted image user posted image user posted image
Joj ljudi moji da ste vidjeli njegov momački stan...ograjisat se moglo...đaba navike ostale ja ih nemogu promjenit al eto ovako hoce oprat suđe ponekad kad sam ja s malcem vani,hoce i usisat nemogu duse gubit....skuhat nista nezna...kafu kad skuha katastrofa je....al sta cu?user posted image


E moj za skoro 5 godina braka, nikada nije nista skuhao osim supe i jaja, ne zna dzaba je, prije ce vani jesti. Ja kada odem svojima taj ti u kuhinju ne ulazi osim za vodu ili pepeljaru da uzme user posted image

Kafa mu bude rijetka kao caj, te sam veli ja cu staviti vodu da prokuha a ti zabrkaj. Ni sam ne voli svoju kafu, a meni nekada nude cejf da mi neko kafu napravi user posted image

Sto se vesa tice, carapa i sl, ne ostavlja puno za sobom desi se ali nista strasno, ali zato radna soba i radni sto je u haosu ujutru kada ustanemo, jer i kuci radi privatno pa me od papira glava boli, tu cesto diskutujemo i rondamo user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu MAMA MA)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Dojenje.
пеперутка16

Koliko dugo ste dojili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *