|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 10:50:32   
Esmica
I ja sam takva,moje tijelo reaguje na vanjske okolnosti.
Ako ima neko u blizini,nikad ne mogu na veliku nuzdu,user posted image jednostavno se ne mogu opustiti,i psihicki kocim sama sebe.
Takav je i porod.Meni kad su krenuli trudovi,ja sekunde nisam pomislila sta da se nesto desi.
Jednostavno,islo je prelijepo da bih o tome razmisljala.
Kao sto rece ova u prici na linku koji sam stavila,to je kao da vozite bicikl u suncanom danu s laganim povjetarcem,i odjednom vam naidje misao sta ako padnem.
Ali je suvise lijepo sve da bi o tome razmisljali.
A osjecaj krivice majka uvijek ima.
Opet kopiram ovu sa linka,kad vam dijete izadje vani,i padne,vi krivite sebe,iako ste mozda sve uradile da do toga ne dodje.
Takvo je majcinstvo.
Na mom porodu u bolnici,koliko god se teorijski moze kriviti onaj ko me poradjao,ja opet krivim sebe.
Zato sam stvar u svoje ruke uzela na trecem porodu.
Jer ja se poradjam,ja sam bitna,ne treba niko da mi kaze sta da cinim,kad ja znam kako moje tijelo zeli da cinim.
Na porodu zena treba da slusa svoje tijelo,a ne da radi po odredjenoj proceduri.

_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 10:52:41   
Esmica
Ovdje je bila emisija o porodu kuci,gdje majke koje su to prosle govore o tome.

http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&tx_ttnews[cat]=384&cHash=a97927e085
Idete na 8. kat
A onda medju naslovima nadjete porod kod kuce user posted image

< Poruku je uredio Esmica -- 17.2.2012 10:53:28 >


_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 11:35:55   
milenium
IZVORNA PORUKA: Esmica

Ja sam tako dugo mislila dok nisam shvatila jednu stvar.Uvijek postoji osjecaj krivice,samo zavisi s koje strane gledas.
Nekako je covjeku lakse kad je u bolnici,pa ima na koga svaliti krivicu kad nesto podje po zlu,ali nema fajde,jer kad se nesto desi,dzaba ti okrivljavanje.
Tako isto i kuci,bila sam spremna na rizik,i preuzela ga na sebe.
S prvim porodom se dan danas grizem zbog svega sto je bilo,jer sam se bukvalno prepustila doktorima.
A ja sam njima samo broj,kojeg se trebaju rijesiti,kao sto su mene,u svojoj smjeni.Oni me se niti ne sjecaju vise.
Niti im moje dijete nesto znaci.



ESMICE prekrasna pričauser posted image  a što se tiče toga da nešto krene po zlu mislim da može krenut po zlu i u bolnici,mene osobno bi bio više strah bolnice nego kuće.jer i kad sam išla roditi samo sam mislila na to da doktori nešto ne zabrljaju kao što imaju običaj,da im moja beba ne ispadne iz ruku na pod kao što se dogodilo jednoj mojoj prijateljici,da je znaju okupati pravilno a ne da se naguta vode pa to ostavi posljedice kao što sam gledala jedan takav slučaj na tv i još milijun razloga.joj ja se ježim od MOGUĆIH nesposobnjakovića u bolnici.

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 11:38:51   
cinceza
Isto tako, uvijek na poslu cekam da nema nikoga u wc-u i onada zuuurimmmm, samo da me niko ne cuje, a kada idem kod svojim ili na put uopste i ne idem u wc :(.
Drago mi je da ima istomisljenika, vec su me na pola proglasili ludom zbog moje zelje. Kod mene je doduse i problem prvi carski rez i mogucnost rupture maternice, ali sam sve vise i vise ubjedjena da sam sigurnija kuci gdje niko nece pokusati ukljuciti drip sto ja ne bih smjela nikako primiti bas zbog tog rizika od rupture. strah me da ne zavrsim u bolnici sa super trudovima i porodom na pola i da tamo sve stane i oni nakon par sati kazu da porod nenapreduje i da zavrsim pod noz opet ili sa dripom. Imam osjecaj da sam sigurnija kuci, polako pa ako zapne idem u bolnicu. Jeste da bi mi ovo bio prvi "pravi" porod ali skupljam snagu :))

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 11:44:28   
cinceza
milenium upravo tako i mene je vise strah greske doktora ili sestre nego prirode

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 11:59:28   
jasmin

IZVORNA PORUKA: milenium

IZVORNA PORUKA: Esmica

Ja sam tako dugo mislila dok nisam shvatila jednu stvar.Uvijek postoji osjecaj krivice,samo zavisi s koje strane gledas.
Nekako je covjeku lakse kad je u bolnici,pa ima na koga svaliti krivicu kad nesto podje po zlu,ali nema fajde,jer kad se nesto desi,dzaba ti okrivljavanje.
Tako isto i kuci,bila sam spremna na rizik,i preuzela ga na sebe.
S prvim porodom se dan danas grizem zbog svega sto je bilo,jer sam se bukvalno prepustila doktorima.
A ja sam njima samo broj,kojeg se trebaju rijesiti,kao sto su mene,u svojoj smjeni.Oni me se niti ne sjecaju vise.
Niti im moje dijete nesto znaci.



ESMICE prekrasna pričauser posted image  a što se tiče toga da nešto krene po zlu mislim da može krenut po zlu i u bolnici,mene osobno bi bio više strah bolnice nego kuće.jer i kad sam išla roditi samo sam mislila na to da doktori nešto ne zabrljaju kao što imaju običaj,da im moja beba ne ispadne iz ruku na pod kao što se dogodilo jednoj mojoj prijateljici,da je znaju okupati pravilno a ne da se naguta vode pa to ostavi posljedice kao što sam gledala jedan takav slučaj na tv i još milijun razloga.joj ja se ježim od MOGUĆIH nesposobnjakovića u bolnici.


Molim te,sta se desilo bebi???
Za nepovjerovati :(.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 12:20:47   
mišur

Esmice, bravo i svaka ti čast user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Ovo je definitivno najljepša priča o porođaju koju sam pročitala, tako emotivna!
Iskreno,zavidim ti na tom iskustvu, i voljela bih i ja doživjeti isto iskustvo, jer mislim da je porod prirodni i normalni proces koji najviše zavisi od osjećaja buduće majke, a ne armije dr i sestara okolo.
Kad bi imala podršku mm, sigurno bih voljela da doživim isto što i ti. I ako bih opet bila trudna, naravno...

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 12:21:49   
Esmica
I ja sam danas rezervna prema ljekarima,upravo zbog mojih iskustava.
Idem,ali uvijek sam za drugo misljenje,i uvijek dajem vise paznje alternativi.
Operacija,antibiotici,inace bilo kakav ljekarski tretman samo kad je bas bas sa svim dokazima prijeka potreba.

Taj porod,nesto sto je najljepse u zivotu jedne zene treba da bude isto tako najljepsi trenutak koji ce ona pamtiti za cijeli zivot.
Trudnoca nije nikakva bolest i ne treba je tako gledati,niti je porod nestu cemu treba intervencija,osim ako postoji zaista indikacija za intervenciju.
Isto kao voznja automobila,ljudi voze bez intervencije,u slucaju da je potrebna,tad je traze.Kako se automobilska nesreca moze dogoditi,tako moze i porod da se zakomplikuje.
Pa ipak ljudi slobodno voze,ne misleci svakog trenutka na nesrecu,niti bi trebali.
Zasto se onda mi povodimo za slucajnim komplikacijama kad je u pitanju porod,propustajuci time istinske trenutke koji znace i za majku i za bebu na porodu?

cinceza,ako nije tajna,
koliko je proslo od carskog reza?

_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 12:22:58   
leona81
ja bih ovo i pokusala ali kako? prvi porod na carski, i da sam htjela kuci poroditi se, nisam mogla jer je dijete islo na zadak i bilo je veoma rizicno...a drugi sad ne mogu zbog rizika puknuca materice, tako da moram biti u bolnici ako uopste uspijem nagovoriti ih da me porode prirodno

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 12:25:10   
Esmica

IZVORNA PORUKA: mišur


Esmice, bravo i svaka ti čast user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Ovo je definitivno najljepša priča o porođaju koju sam pročitala, tako emotivna!
Iskreno,zavidim ti na tom iskustvu, i voljela bih i ja doživjeti isto iskustvo, jer mislim da je porod prirodni i normalni proces koji najviše zavisi od osjećaja buduće majke, a ne armije dr i sestara okolo.
Kad bi imala podršku mm, sigurno bih voljela da doživim isto što i ti. I ako bih opet bila trudna, naravno...



Hvala ti misur.
Vjeruj,kad me sad neko pita o porodu,ja kazem da sam ovisnik o porodu kuci.
Nakon proslog iskustva nikad se vise ne mogu zamisliti na bolnickom porodu,prolazeci kroz ono sto znam da ne moram vise nikad.
Ja sam podrsku muza stekla tokom trudnoce,pricajuci,pricajuci,pricajuci.
Na kraju je omeknuo,a sad,poslije poroda ni on ne spominje vise bolnicu.
S ovim cetvrtim se kod nas oboje podrazumjeva porod kuci.
Mi smo se nakon poroda jos vise zblizili.
Mm kad tepa ovoj djevojcici kaze,gdje je ona mala glavica sto je babo prvi vidio...user posted image

_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 12:27:05   
LELA 77
Mani se ženo filozofiranja.Ne dao ti dragi Bog da nešto krene po zlu šta ćeš onda?.Ja sam prvo rodila na CR i nikada mi takva ideja ne bi pala na pamet.

_____________________________

Govori tiho i nosi psa sa sobom.

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 12:29:18   
Esmica

IZVORNA PORUKA: leona81

ja bih ovo i pokusala ali kako? prvi porod na carski, i da sam htjela kuci poroditi se, nisam mogla jer je dijete islo na zadak i bilo je veoma rizicno...a drugi sad ne mogu zbog rizika puknuca materice, tako da moram biti u bolnici ako uopste uspijem nagovoriti ih da me porode prirodno

Leona,porod na zadak nije indikacija za carski,osim ako nema jos nesto sto je dodatna indikacija.
Kad sam bila trudna gledala sam snimak zene kako radja kuci bebu na zadak.
Jest tezi za zenu,ali takvom porodu treba samo vise tisine i mira,i moze da prodje skroz normalno.
Vani zene ne idu na carski zbog zadka.

Zene koje su imale prvi carski,a drugi se odluce kuci,uvijek to rade uz iskusnu primalju (babicu).
Ja licno ne znam kako bih se usudila.
Mislim da bih prije trazila prirodni porod u bolnici.
Mislim konstatovala bih se,borila se da imam svoj mir u bolnici,bez ometanja,bez pregleda,ali da je u blizini babica koja je tu,necujno me obilazi,i prati moje stanje.
Ako je to ikako moguce kod nas u bolnici.

_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 12:34:01   
leona81
zadak je indikacija za carski...i kod nas u obje bolnice, i u Hrvatskoj i u Srbiji...pretpostavljam u cijelom regionu...moja mama je prirodno radjala moju sestru na zadak prije 30 god - to je bio uzas, mama se napatila, izrezana svugdje, sestra jedva izasla , namucila se, to je bio haos...nisam ni razmisljala da radjam prirodno nakon tog iskustva jer sam veoma slicna svojoj majci, i kod nje je prvo dijete islo na zadak a sljedece 2 normalno...i kod mene prvo dijete na zadak...samo mi je zao sto me nisu ostavili jos malo jer nisam bila nimalo otvorena i mislim da je bilo moguce da se beba okrene u zadnji tren a ja sam isla ranije na carski...eto to je jedino sto me muci

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 12:42:27   
Esmica
Jest indikacija zbog doktora,ali u fiziologiji poroda nije.Beba na zadak se ne smatra indikacijom.
Samo kazem ti,takvoj zeni se treba posebno posvetiti,mora da radja u polozaju koji joj najbolje odgovara,nikako na ledja.
Ova zena sto sam gledala radja stojecki.
Babica bi joj trebala masirati medjicu,i moze proci bez puknuca (kao zena s videa),ukoliko beba nije velika.
To je ono sto sam naucila iz knjiga o fiziologiji poroda,gdje pisu iskusne babice koje su imale iza sebe niz poroda.
Jedna od njih je najpopularnija,koja je i napisala knjigu,i stvarno toliko ima za nauciti...
Ako je velika beba + na zadak,to vec smatraju indikacijom na carski.

Kazem sama,nakon sto sam se pocela zanimati za porod,tek onda sam neke stvari naucila o svom tijelu.

Fiziologija poroda pociva na neometanju.
Tad se kod zene luci hormon oksitocin,isto koji se luci prilikom spolnog odnosa,prilikom dojenja..itd.
I taj hormon je uzrok otvaranja zene,i inace napredovanja poroda.
Sto je zena vise opustena,tijek poroda ce ici bolje.
Samim tim,komplikacije za babu i majku su manje.
Pupkovina se u najvecem broju slucajeva omota prilikom poroda,upravo zbog tretiranog poroda.

_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 12:43:01   
jasmin
Najveci problem sto se zene ispate na porodu jeste ta neprirodnost koja se nametne rodilji.Zalijepe te za krevet,zavezu te ctg-om,nakljukaju te dripom i jos legnes na ledja kod izgona...ne mozes nista drugo ni ocekivati nego da ces da radjas satima,da te dobro iskasape,i da danima ne mozes sjediti ko normalan covjek.Kad bismo i mi imali klinike poput raje u SAD-u,pa da rodilji osposobe zaista prirodan porod,da su ljekari u blizini samo i bas samo ako zatrebaju,da puste zenu da joj tijelo prirodno funkcionise,da radja u polozaju za koji osjeca da je TO TO.Recimo,prijateljica koja je rodila u SAD,uz prisustvo njene babice,kaze kad je skoro krenuo izgon dobila je osjecaj da stane.Babica promatra i uopce je ne ometa,zna da je to taj osjecaj tijela.Uglavnom,izgon se desio u nekom cucecem polozaju...kako tijelo jednostavno lahko potiskuje bebu vani.Ja bih nakon svojih dva carska reza tako voljela probati prirodni porod,ali bas prirodni.Naravno,uz prisustvo izuzetno strucnih osoba u nekoj super opremljenoj,samo za mene :D,bolnickoj sobi.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 12:43:19   
ljubičica 28
Esmice, predivna priča!!!
I svaka ti čast, ženo, na hrabrosti user posted image user posted image
Ja se ne bih usudila ni pokušati, iako vjerujem da je tako prirodnije i puuuuuno ljepše.

_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 12:49:44   
animagical
mi zaboravljamo da su do skoro, znaci hiljadama godina,zene radjale upravo tako,u miru i uz osobu od povjerenja....ja sam rodila u bolnici,uz sve i jednu intervenciju i mislim sve moguce komplikacije uzrokovane tim intervencijama...sina volim najvise na svijetu,ali mrzim nacin na koji se rodio...

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 12:51:42   
cinceza
leona ista situacija je i kod mene bila. beba na zadak, nisu me pustili da cekam cak ni termin, nesto su se uspanicili bili da mi ne pukne vodenjak i porodili. ja sam bila isprepadana i kad su mi rekli da se beba "zaglavila" i da se nece okrenuti povjerovala sam. sad mislim da sam pogrijesila, da su barem trudove sacekali ali nisu. Moja tetka je radjala bebu na zadak, doduse porod indukovan, sto se ne smije raditi kod beba na zadak. Porod je bio indukovan u 8mom mjesecu i to su zabrljali, zena nije imala trudove. beba se zaglavila jedva ziva ostala i to sa posljedicama koje i danas ima. zbog tog iskustva sam pristala na carski. Ali iz ovog se primjera vidi da su doktroi kojima je ona vjerovala u bolnici zeznuli stvar. htjeli su je poroditi prije utakmice, samo da napomenem. Zenu koja nije bila ni blizu poroda, ni P od poroda. Znam ja da ovo sve zvuci kao filozofija ali mozda ja samo i fiziologija u pitanju :). ja sam carski imala prije 20 mjeseci. Nisam jos trudna, mislila sam da jesam ali vjestica je stigla nazalost :((

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 12:51:46   
jasmin

IZVORNA PORUKA: animagical

mi zaboravljamo da su do skoro, znaci hiljadama godina,zene radjale upravo tako,u miru i uz osobu od povjerenja....ja sam rodila u bolnici,uz sve i jednu intervenciju i mislim sve moguce komplikacije uzrokovane tim intervencijama...sina volim najvise na svijetu,ali mrzim nacin na koji se rodio...


More zena sam cula da isto kazu.Od prirodnog odvijanja stvari naprave horor film za koji kazes:Nikada vise necu ovako nesto gledati.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 12:53:59   
Esmica
Upravo tako animagical.
Sina volim najvise na svijetu,a sada ima 5 godina,uskoro ako Bog da 6.
I sada kad ga vidim,sjetim se poroda,pocetka njegovog zivota kada ja niocemu pojma nisam imala.
Ti si makar naoruzana znanjem sto se dojenja tice.
Ja i to nisam znala,nazalost...a imala sam puno mlijeka.

I uvijek zalim sto i on i seka mu nisu dosli na lijep nacin kao treca curica user posted image

_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 12:57:12   
Esmica
cinceza,navijam za tebe da je ovo posljednja m,za narednih devet mjeseci.

U porodu na zadak ne smije biti nikakvih intervencija.Drip ni pod razno.
Samo neopmetati rodilju,pustiti da ide svojim tokom.
Mnoge bebe se okrenu kad krenu trudovi.
One koje se i ne okrenu,u neometanom porodu opet imaju sansu proci bez komplikacija ikakvih,kao sto ima mnostvo primjera.
Dakle za porod na zadak imaju pravila koja se moraju postovati da bi proslo kako treba.

_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 13:00:18   
jasmin
cinceza,ja navijam da jos odmoris ako zelis prirodan porod.Sto vise odmaras,bolje se oporavljas i vece su ti sanse za prirodni porod.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 13:02:01   
animagical
u bolnickom porodu beba koja je u losem polozaju nema sanse da se okrene,jer na prijemu probiju vodenjak,sto dosta oteza stvar...tada se bebe obicno i zapetljaju u pupcanik... meni je dr masic u sred truda otvarao grlic sakom,kaze da pomogne...vela havle...

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 13:03:09   
cinceza
Ja sam eto sve do skora (dok nisam pomislila da sam opet trudna), mislila da sam dobro prosla. kao zive smo i ja i beba, ali duuboko u meni nesto mi smeta, nesto me pece i boli, jednostavno nisam vidjela svoju bebu, niko mi nije nista govorio, svi su me samo posmatrali kao kukca nekog, cak ne ni kao zivo bice nego kao posao koji treba obaviti. Volila bih jednostavno da je moja beba imala docek kao Esmicina beba. Koliko god me pokusali ubjediti da je to pogresno, da je rizicno nekako imam zelju. Ali ljudi zele Bog odredzuje pa bice kako bude.
Nego, ima li na forumu neka pravnica koja bi znala koje su nam prepreke da pokrenemo iniciativu za kucu za porode. Eto, ne mora biti kod kuce ali da bude prirodan porod kao kod kuce ali da je prisutno i medicinsko osoblje za ne daj Boze. ja sam i o tome razmisljala, zato da nam zene idu u inostranstvo zbog poroda? nemamo sve te mogucnosti. Sto to nemamo kod nas? sta je potrebno da se to pokrene?

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 13:03:17   
leona81
ja bih rodila kod kuce ali opet moram imati neku babicu a ko ce na sebe preuzeti rizik ako se desi komplikacija...a da je dr lakse bilo sto su me poslali na carski - jest, a ja posljedice i danas osjecam nakon 2 god i 3 mj

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *