|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 13:10:10   
Esmica
cinceza nazalost...s pravne strane,zene u hrvatskoj cak imaju udrugu primalja,ali im zakon jos uvijek ne omogucuje da rade legalno.
Oni se bore vec duze vrijeme.
No ne bi bilo lose na neki nacin ipak imati nesto,ako nista neku grupu koja se zalaze za porod kuci.
Ja kazem da je makar u bolnici imati neki miran kutak,ili neku drugu bolnicu,kucu za porode,bilo sta..
Da zene koje zele skroz prirodni porod imaju mogucnost za isti.
One koje zele industrijski porod,isto tako idu gdje zele.
Samo da imamo izbor.
Ja mozda bez babice rizikujem,ali imam izbor to,ili bolnica.
Nemam neku trecu opciju koju imaju zene vani,legalno i zakonski.

_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 13:10:39   
cinceza
Opet ja :), ova tema me zaokupirala dan i noc stvarno, samo o tome razmisljam (a nisam jos ni trudna). ja sam kao Esmica dosta citala i tacno je sto kaze kod poroda na zadak je bitno samo ne mjesati se! Porod na zadak u bolnici je sasvim druga stvar, sto kaze animagikal tu nemas dobre karte ni da je beba dobro okrenuta a kamoli na zadak. meni je tako krivo na sve to i da zene moraju da prolaze kroz te horor price. Imam volju i snagu da nesto mjenjamo!! Ima nas jos sigurna sam!!

(odgovor članu cinceza)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 13:15:14   
leona81
i ja sam za...ja bi voljela probati prirodno sljedeci put a kad sam rekla da razmisljam o drugoj trudnoci rekli su mi da sacekam bar godinu, dvije, jer se moja dr boji da ce me opet poslati na carski...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu cinceza)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 13:16:22   
cinceza
Esmice upravo to, nemam izbora ili kuci (haman pa ilegalno) ili u bolnicu. zasto nam ne daju izbor? Ovdje je potrebna revolucija, da se organizujemo! Vecina bi nas sigurna sam sa normalnom trudnocom se radije poradjala u kuci za porode sa babicama nego u bolnici. kakve su nam sanse da imamo tako nesto privatno? Moze li se izganjati dozvola za praksu takve vrste?

(odgovor članu cinceza)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 13:17:47   
animagical
ja bih voljela da bar imamo kako privatno porodilisteuser posted image pa da platis i bude kako ti godiuser posted image ruku na srce, vodjenje trudnoce kod privatnika mi je bilo divno,sta god hoce da uradi,trazi dozvolu, objasni pa uradi, nista na brzu ruku i na silu, a oni ctg-ovi i pregledi pred kraj trudnoce u bolnici-nuzno zlo... slusam pricu muzeve rodice, rodila malo prije mene u francuskoj, te muz bio, te njena mama, te je docekalo voce u sobi, te njena kolegica trazila da joj se ugasi svjetlo u sobi da trudove ima u mraku... ah reko,sto je evropa...

(odgovor članu cinceza)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 13:19:39   
Esmica
Ako se javi neka koja se razumije u pravna pitanja,nadam se da ce nam odgovoriti na tvoja pitanja.

Stajem u red za podrsku kuce za prirodni porod,gdje ce zene s urednom trudnocom imati opciju da u miru rode prirodno uz babicu.
Bez uznemiravanja,bez nepotrebnih intervencija,bez odnosenja bebe odmah,bez svega sto nije potrebno i sto majki ne odgovara...
Posebno bez prisilnog polozaja na porodu. user posted image
Nek nam se udruga zove
zelim da radjam kako hocu user posted image

_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu cinceza)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 13:21:07   
leona81
privatna bolnica postoji u Tuzli koliko ja znam...
sto se tice poroda vani - u Engleskoj i ako ides na carski rade ga sa spinalnom, 2 dana ostanes u bolnici na intenzivnoj, odmah daju bebu da dojis cim je rodis, i plus ne dobivas nikakve infuzije i slicno nego samo lijek protiv bolova...a ja sam imala takve probleme s nogama - bole me i dan danas jer jos sva voda od anestezije nije izasla...otisla da se porodim s 39 nogom a sad nosim 40-41

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 13:21:34   
Esmica
Jes vala...evropa...
I ja kad sam rodila,muz me pripazio sa svim.
A ljepote i divote tvoj neko uz tebe kad treba.
I za vrijeme poroda..mogla sam da pijem bez zabrane user posted image

_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 13:25:14   
cinceza
Bravo esmice! nadam se da je ovo samo pocetak i da cemo se napokon dignuti sve (ima nas mashallah :) ) da sebi i bebama omogucimo dolazakak kakav hocemo :)). Bojim se reci naglas, ali necu stati inzistirati na ovome sada kad vidim da nisam sama sa ovom zeljom! isplati se taman se ja ne porodila u toj kuci i to ne docekala ali neko hoce ako Bog da.

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 16:15:16   
mala_sa
Divna prica, meni je izmamila suze na oci user posted image

Ja sad kad malo vratim film, moj porod je bio u bolnici, ali nije se puno razlikovao od poroda kod kuce. U biti mm je bio sa mnom svo vrijeme, imali smo "nasu" sobu, u kojoj sam prezivljavala trudove onako kako sam ja htjela; a babica je dolazila samo kada bih je ja zovnula. Svog A sam rodila okrenuta na bok, sa gornjom nogom podignutom i savijenom u koljenu, drzala sam je rukom, tako mi je u tom momentu bilo najlakse. Mada osjecala sam se dosta sigurno, jer sam znala da je babica tu, i da nadgleda, ako se slucajno desi nesto "neocekivano"...

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu cinceza)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 16:29:57   
yasemin
esmice svaka čast ..ja sam babica (srednja škola) vidjela sam na praksi kroz 4 godine svašta od lahkog poroda do poroda gdje majka umire zbog pucanja slezene.....nikad nisam radila ko babica niti ću jer sam završila pravo i u pravosuđu sam do glave ....ovo što sam pročitala je bilizu naučne fantastike kad se sjetim svojih iskustava sa prakse ,,,,ti si višerotka pa je tad sve malo jednostavnije , ali prvorotka ovako se ne bi porodila ni za 1000 godina. pogotovo prvorotka preko 30 god. starosti .još jednom svaka čast

_____________________________

yasemin

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 16:35:04   
leona81
ja ne bih smjela bez nadzora nakon carskog i pogotovo sto se nisam ni pocela otvarati i ko zna da li cu se otvoriti ili ne?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 16:55:15   
Skvo RR
molim ne postavljajte price sa poroda forumasica sa drugih foruma. LP

< Poruku je uredio Skvo RR -- 17.2.2012 17:00:36 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 17:11:56   
chantal
Zaista divna priča Esmice,svaka čast na hrabrosti! user posted image user posted image

U pravu si potpuno kad kažeš da treba pratiti osjećaj tijela,ali to se može jedino kod kuće tako,najgori dio koji pamtim sa drugog poroda je ležanje na tom lijevom boku pod trudovima,uh,navodno se tako brže žena otvara,ali je nesnošljiv osjećaj,pa sam ja tako stalno skakutala,kad naiđe sestrica brže-bolje na krevet,a čim prođe ustanem,jer mi je bilo upola lakše stojeći,pognuta kad naiđe trud.

Ali...ipak ne vjerujem da bih se usudila na porod kući,stalno je tu onaj crv sumnje "šta ako..." pogotovo jer mi do bolnice treba oko 40 min. autom user posted image ne do Bog da se zakomplikuje,gdje sam user posted image   


(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 18:29:39   
Dz3ni
Ma svaka čast na hrabrosti onima koji se odluče na porod kod kuće, ja jednostavno ne bih smjela iako bih voljela da smijem...ali nemam dovoljno hrabrosti. user posted image

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 21:17:15   
Esmica
Sto se tice papirologije za prijavu djeteta,zene koje rode kuci dakle nemaju otpusno pismo.
Kad sam se porodila naravno,prvo nam je bilo kako da prijavimo.
To se radi na nacin da zovete dom zdravlja koji je nadlezan za mjesto gdje ste rodile.
Ja sam tad bila na Pofalicima,pa smo zvali Otoku.
Dosla nam neka patronazna,vala bi je izbacila da mi nije papir trebao user posted image .
Hem me iznervirala kolko je pricala o tom sto sam rodila kuci,hem onako govori mi savjete o bebici koji veze s vezom nemaju.Trece mi dijete,valjda nisam s neba tek pala.Al hajd,kaze ona nama sta treba.
Treba nam papir pedijatra koji ce pregledat bebu,i treba nam papir ginekologa koji mi je vodio trudnocu.
Za moj papir vrlo jednostavno,moja doktorica mi napisala da sam se porodila,u kojem tjednu trudnoce,sve ok.
Za bebin papir isli kod jedne fine pedijatrice,rijec nam nije rekla sto sam je rodila kuci.
Detaljno je pregledala ,napisala kilazu,duzinu,i napisala da je beba ok.
S ta dva papira muz otisao kod navedene patronazne,i ona nam izdala potvrdu s kojom se dalje nastavlja kao s otpusnim.
S razlikom da ne idemo u Opstinu Centar kao svi,vec smo isli u Novi Grad,gdje su nas cudom gledali,jer toliko dugo upisuju samo mrtve user posted image ,nakon toliko vremena u svojoj opstini pisu da se neka beba rodila.



_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 21:28:07   
Hanady RR
Draga �ast na hraborsti...iš�itah sve...vidim spremno ste krneuli ovko na porod...ali ja ne bih msjela...ne ove pameti.
zaista divna pir�a i divo isksutvo ...al moj strah je prevelik da bih smejla ovaj rizik na sebe preuzeti. Ako je tizik uopćeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 21:32:06   
Esmica
Pa jesmo spremno user posted image ,imali smo onaj najlon jednokratni sto se kupi kad se kreci,njega stavili preko duseka.
Imali jos i sterilne gaze,i makaze obicne sterilizovali.
I imala ja naka tri droljava carsafa koje sam namjeravala baciti,pa smo njih stavili preko tog najlona da mi bude udobno.
Eto nam spremnosti.
A znanjem kolko smo mogli,naoruzali smo se.
Nema sta nisam iscitala o porodu.
Pocela sa pricama,zavrsila sa medicinskim knjigama o porodu.
Teoriju sam znala,praksu sam naucila.


_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 21:34:38   
MicoTico
Pa i nije to neka "strašna" papirologija. Sve sam to dobila i ja , a rodila u bolnici.
Ako se budem odlučila za treće dijete, voljela bih da to bude u mojoj kući, gdje me okružuju ljudi koje volim.
Nisam imala loša iskustva tokom poroda ( doduše, nisam imala ni teške porode), , ali bih svakako više voljela da je to bilo u drugačijoj atmosferi.
Ipak,smatram da je to bolje kod drugog ili nekog narednog porođaja, jer je tada porodilja ipak više upoznata o samom toku porođaja.
Nisam upoznata da li postoji neko udruženja žena koje bi se borile za pravo izbora porođajauser posted image Ako nema, definitivno bi ga trebalo osnovati!
Tužno je da je moja baka prije 50-60 godina rodila 5 djece kod kuće kao ti Esmice ( u položaju na koljenima - kaže da joj je tako bilo najlakše), a ja ležeći sa zavezanim nogama za krevetuser posted image . Pravi apsurd - kao žene konačno slobodne i emancipovane, a rađaju sputane i zavezaneuser posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 21:44:51   
Esmica
Jest,to je naveca ironija svega.
Sto se "slobodni porod" smatra srednjim vijekom,a ovaj "industrijski" je kao moderan.
A pogledaj razlike.
Koliko u industrijskom je zena bitna uopste.
Ja kao najbitniji faktor u svemu se najmanje pitam.Dodjem na svoj porod,da rodim svoje dijete,odgovaram na milion glupih i meni nepotrebnih pitanja,potrebna su njima,zbog njihove papirologija,a zar ih moraju pisati kad zena dodje u bolovima.Znaci u svakom momentu misle na sebe,ne na rodilju.
Zatim zena radi sve kako oni kazu.Sad ides na brijanje,sad na klistiranje (moram napisati da sam se u drugom i trecem porodu sama iscistila.Tik pred porod sam imala potrebu za velikom nuzdom,i to mi je oba puta bio znak da je porod tu).
Klistiranje opet rade zbog sebe.
Svaka zena je posebna prica,i ne moze svaka zena ici po odredjenoj proceduri.
Treba svakoj zeni pristupiti onako kako joj pase.
Ja se recimo ne bih mogla poroditi u vodi.
Mislim.Kuci sam razmisljala o tome,i imala priliku.Ali kad sam otisla u kadu,meni je neka nelagoda bila.Hladnoca onog materijala u kupatilu,kupatilo samo mi je bilo nekako za tu atmosferu neprivlacno,i voda mi nije u mojoj glavi nesto gdje bih trebala da rodim.
Tako da sam brze bolje bila na duseku.
Zatim prisiljavanje na odredjen polozaj...a da ne spominjem drip,ili epiduralnu kao sastavni prijatelj dripa.Niti jedno niti drugo nisu potrebni,osim onim doktorima koji zele sto prije da se rijese rodilje.
Za zenu su sasvim nepotrebni.Zena se sama otvara onako kako joj tijelo napreduje pri porodu,sto je i najnormalnije.Sto je atmosfera opustenija,otvaranje je brze.Tako prirodno otvaranje je u skladu sa majkom i sa bebom u isto vrijeme.Ono sto se desava u okolini rodilje,njen mozak to stanje prebacuje u matericu.
E sad zamislite okruzenje gdje zena treba biti opustena,malo malo neko novi ulazi,pregleda te (jos onaj njihov pregled gdje je kao najbolje da te u trudu pregledaju,i pri tom jos prstom pokusaju da te otvore,brrrr),i plus tamo slusas druge porodilje kako se deru,vriste...
Atmosfera nimalo pogodna za tvoj mir.



_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Porod kod kuce
17.2.2012 22:22:51   
Dz3ni
- kao žene konačno slobodne i emancipovane, a rađaju sputane i zavezane

Kako lijepo rečeno, potpuno si u pravu user posted image

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Porod kod kuce
18.2.2012 10:09:32   
Alma_27
sve te price o porodu kod kuce su divne, ali ruku na srce, morate priznati da postoji malo veci rizik nego kod poroda u bolnici. cak i ako bih htjela rizikovati komplikacije, i samim time, svoje zdravlje, ne bih se usudila da rizikujem zdravlje i zivot svog vlastitog djeteta samo zato jer je porod kod kuce mozda meni malo ljepse iskustvo. uostalom, meni su oba porodjaja bila najljepse iskustvo u zivotu jer sam upoznala dva najbitnija bica u mom zivotu. sta sad? moram ih upoznati kod kuce? i da, ja ne vjerujem muzu ni clanovima porodice da bi mi pomogli pri porodu jednostavno zato sto ne znaju. zene nekada jesu radjale kod kuce ali kolika je bila smrtnost porodilje i/ili djeteta prije tih hiljadu godina o kojima pricate?

ne daj boze da rodim dijete kojem je potrebna hitna neonatalna njega? da cekam da dodje ljekar iz hitne pomoci kuci pa da nas vodi na kliniku... neka hvala. ja ne bih

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Porod kod kuce
18.2.2012 10:24:52   
animagical
a sada kao...nema komplikacija u bolnicamauser posted image izvini, nasmijah se... ja sam zbog bolnickih procedura imala sve i jednu komplikaciju... daju ti drip da ti pojacaju kontrakcije, pa ti daju pred izgon spazmex pa te manje boli,pa izgubis naponeuser posted image onda ti dijete vade na vakuum... ako ne bih kuci bolje prosla, e bih vala ni gore... opet svaciji izbor... ali porod je najprirodnija stvar... opet kazem,zaboravljamo kako su hiljadama godina ljudi dolazili na svijet.... ima na netu tekstova o komplikacijama induciranih poroda, provjeri, dokazano puno tezi porodi nego kucni... evo tu imamo iskustvo nase forumasice koaj je vise puta radjala, dva puta u bolnici i jednom kuci i sada opet planira kuci...mislim da nam je time sve rekla.. moj muz isto nije za takve pomoci, ne zna nista o porodu,ne bi bio adekvatna pomoc...ali bih ja rado da bar u bolnicama mogu reci-necu drip, ne diraj mi vodenjak, necu klistir....

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Porod kod kuce
18.2.2012 11:08:30   
Esmica
Alma,ne znam zasto mislis da postoji veci rizik?
Samo zato sto nema doktora u blizini.
Ako je trudnoca uredna,ako nema nikakvih komplikacija kod majke,i kod bebe (nista nije primjeceno na pregledima,dakle potpuno sve uredno),zasto bi bio rizik?
U ovom slucaju moras poznavati fiziologiju poroda,i nacin na koji se ustavir odvija sam porod.
Nije stvar mog osjecaja (a i jeste).Sta mislis ti da beba,samo zato sto pricati ne zna prodje super na induciranom porodu.
Ja imam iskustvo i s jedne i s druge strane.
Posmatrala sam moju djecu,vidim,znam.Mislis da je djetetu super sto je odvojeno odmah od majke,a 9 mjeseci je u njenoj toplini?
Mislis da je ok da djete po porodu place onoliko prilikom kupanja?
(Nema nikakve potrebe za kupanjem odmah po porodu,prvo jer je stres za dijete,drugo jer verniks jos uvijek stiti bebinu kozu...Moze se sacekati koji sat.Moja nije plakala kad smo je poslije kupali.)
Mislis da je bebi lijepo kad bude izvucena na vakum,i kad dobije hematom na glavici?
I na kraju krajeva,to nije zbog POTREBNE intervencije doktora,vec samo zbog brzine,da se sto prije rijese rodilje.
Kad vec znamo da danas doktori rade nepotrebne intervencije,sami naprave komplikacije,pa ih sami,na grub nacin ispravljaju,sto je onda problem da zene zele drugaciji porod?
Ne mora biti kuci,mi ovdje spominjemo bilo koje mjesto (posebna kuca za porode,kao sto postoji vani) gdje majka moze potpuno prirodno da se porodi,i da izabere tu vrstu poroda.

Kao sto rece zena iz price koju sam navela...nekima je bitno samo kolika je duzina i apgar bebe.Takve cemo podatke najvise i naci na ovom forumu,samo brojke.
Nekima nisu bitne brojke (nisam znala koliko mi je curica teska do njen 18 dan user posted image ),bitno im je nesto mnogo vise od ovoga.

I ja se nisam porodila samo zbog sebe u kuci.Naprotiv,za svoju djecu bi svasta istrpila.
Ali prvenstveno sam mislila na bebu,i njen dolazak na svijet,koji je bio najljepsi user posted image

_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Porod kod kuce
18.2.2012 11:15:23   
Esmica
Evo animagical je primjer kako se igraju sa tijelom.Ne mozes tijelo natjerati kad da pocne sa porodom,nisu sve zene iste.
Dripom pokusaju ubrzati stvar,a onda zbog istog vade bebu na vacum.
Sta mislis da ce im animagical biti zahvalna jer su joj spasili bebu?
Ne vjerujem,da su pustili da se zena sama otvara,niti bi bilo potrebe za dripom,niti za vacumom.Tako da im je intervencija bila nepotrebna.
Niti bi u najvecem slucaju postojala potreba za epiziotomijom,a danas mi na to gledamo kao normalan proces svakog poroda.
Zasto,kad znam da moze proci bez svega toga?

Danas je velika razlika kod zena koje radjaju kuci,od nasih nana/baka,upravo iz razloga sto vjerovatno svaka zena koja se odluci na porod kuci uredno vodi trudnocu kod doktorice,tako da se upusta u sasvim normalan proces,bez ikakve naznake neceg loseg.
Nazalost,da je kako treba,ja ne bih bila osudjivana,vec bi se svi zalagali da je normalno u nasoj zemlji da zeni dodje babica na porod,ako je to njen izbor,kao sto postoji u drugim zemljama.

_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *