|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
15.1.2009 20:02:35   
Romali
Elma, drago mi je da je sve ok.
Vježbama ćete sve dovesti u red. I da ne počnete s vježbama, sve bi to došlo na svoje samo malo kasnije.
Eto sad nam možeš malo prenijeti iskustva sa vježbi.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
15.1.2009 21:06:51   
mamyca
Draga Elma,drago mi je pa je sve uredu,nisam ni sumnjala.Vjerujem da ce se to normalizovati vjezbama,Deni nam je mala lijencinauser posted image ,samo polako i ne brini,ljubi nam ga.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
15.1.2009 21:14:18   
hanabanana
Ma super...user posted image , samo vježbajte i sve će biti super.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
15.1.2009 21:37:52   
žana o8
Sad će mala guza vježbati  1,2,3user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Te su vježbice super. Moje mišljenje je da sve bebe trebaju vježbati. Da ja znam te vježbe uvijek bi Žanu vježbala, a i mami ništa ne bi falilo da vježbauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
15.1.2009 22:11:02   
mamina princeza
evo me i ovdje bas am se obradovala na fb kad sam procitala da je sve ok ....ne brini nista, lijeni mali djecacic:))
oduvjek sam ja govorila da se cure radjaju vrijednije od muskih...:)))

glavno je da je dobro , i da si se ti smirila to je najvaznije - vjerujem da si bila raspamecena mnisleci sad je ovo sad ono ...

Pusica


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
16.1.2009 8:31:06   
ElmaB
Drage moje!

Jos jedanput veliko vam hvala na brizi i utjesnim rijecima!user posted image

Kada smo jucer dosli kod dr, poucena dosadasnjim iskustvom, bila sam malo skepticna da li ce nam uopste ista reci ili ce nas poslati odmah da radimo nalaze! Medjutim, bila sam zaista prijatno iznenadjena! Doktor je obavio detaljan pregled! Prvo mi je postavio masu pitanja, pa onda ga poceo pregledavati!
Rekao je da mu je velika fontanela siroko otvorena 2x1 cm, da je dobre spontane motorike, ali da pri samostalnom sjedenju sve tri obrambene reakcije kasne, ali ipak sjedi bez pomoci oko 1 minute. Tj, dijagnoza mu je ljenost!!!!user posted image Naravno, to me je veoma obradovalo.
Sada cemo jos uraditi UZ mozga i krenuti sa vjezbama po Bobathu! Prve vjezbice cemo uraditi na pedijatriji, onda cemo ici i malo privatno, a kasnije cu ja sama nastaviti s tim. Sinos sam ga drzala na podu, i sjedio je sam bez pridrzavanja nekih desetak minuta. Naravno, klatio se naprijed i nazad, ali nija pao!
Evo, ovo je bilo malo opsirnije nego sinoc!

Jos jednom velika hvala svim mojim dragim forumasicama!!!!user posted image user posted image


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
16.1.2009 8:43:45   
M kao Mama
Draga moja, eto vidiš da panici nije bilo mjesta, pa oni su samo raniji rođeni i kada dodaš i oduzmješ, oni su super bebe. Drago mi je opet, ponavljam da je sve na kraju izašla na dobro. Ljubi bebe

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
16.1.2009 8:49:21   
Emina*
Slazem se s Romali, bebac ti je prava mala lijencina... Ma ko musko user posted image  user posted image
Mislim da bi i bez vjezbica sve doslo na svoje..
Jako mi je drago da je tebi lakse, i da je sve ok... 
Sad s guzom vjezbaj pa na takmicenje user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
16.1.2009 8:54:58   
ElmaB
Ma, i ja sada, kada malo bolje razmislim, mozda bi i bez tih vjezbi vremenom doslo sve na svoje mjesto. Ali, ja cu ipak vjezbati s njim, jer ne mogu mu naskoditi, moze mu samo koristiti!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
17.1.2009 21:48:22   
lida
Elma drago mi je da je sa Denijem sve u redu

Moj Mirzic je poceo puzati prije mjesec i po i to puze naneki svoj nacin(isto foka)sve sam mislila da ce malo tako puzati a onda normalno ali on se ne mjenja.

Kad ga stavim u ogradicu hvata one ruckice i sam se digne na noge i poprilicno dugo stoji


_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
17.1.2009 23:54:47   
ranija
ElmaB pogledaj p.p.

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
18.1.2009 12:24:46   
ElmaB
Drage moje!

Evo me opet na ovoj temi! Za razliku od Denija,Lana je prije dva mjeseca vec pocela da stoji, penje se uz namjestaj i samo sto nije prohodala, ali cudno mi drzi nogice dok stoji! E, sada da li njeni misici i kosti nisu spremne za to ne znam. Postavit cu vam par slika, pa vas moli da mi kazete da li su i vasa djeca u pocetku ovako stajala, jer ne zelim da odmah idem ljekaru i panicarim kao sto sam s Denijem!

Hvala puno!

user posted image

Primijetila sam da je ne zamara ovakvo stajanje, jer dugo bude u ovom polozaju! Pretpostavljam da joj nije ni bolno!



< Poruku je uredio ElmaB -- 18.1.2009 12:35:43 >


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu ranija)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
19.1.2009 8:09:26   
andji
Draga Elma Sergej je imao iste 'simptome'......počeo je puzati sa 8,5 mjeseci i ubrzo
se počeo penjat po namještaju,krevetima,sam silazit prebacivat,ma sve ali nije htio prohodat niti stajat sam....to je sve trajalo do 12,5 mjeseci tada sam ga odvela na taj rutinski pregled sa god. dana kod svoje pedijatrice i sve je bilo uredu,samo kaže ona meni(pogleda mu tabane i nogicu) kaže nemojte ga forsirati da hoda(ono uzimanje za rukice i šetanje) jer mu tabani i mišići nogice nisu spremni za hodanje,nisu dovoljno razvijeni....kad htjedne stajat će sam a odmah zatim i prohodat.....i tako je bilo....pustila sam ga a ubrzo je i počeo stajat,najprije klimavo i nesigurno a zatim i dugo se pusti i stoji bez klimanja,a ubrzo se i pustio i prohodao,i tako je bio siguran na nogama,da uopšte nije padao.A da,rekla mi je pedijatrica tada ako ne prohoda sa 15 mjeseci,onda ga dovedi pa će mu dati uputnicu za fizijoterapeuta za bebe(valjda se tako kaže,ja baš i nemam iskustva sa tim nazivima,hvala Bogu)----Znači polako,i opušteno,sve je to normalno...samo treba vremena i sve dodje na svoje spontano bez forsiranja..........sa 13 mjeseci i koji dan je prohodao


< Poruku je uredio andji -- 19.1.2009 8:10:38 >


_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
19.1.2009 9:04:22   
M kao Mama
Elma, koju ti ono bješe Baks smjenu radi, moram do njega, da ga zamolim da ti iskluči internet, ili ako je kao moguće da ti određene teme ukine. Opet ona s njenom djecom, uzmi te svoje blizance, stavi ih ispred sbe, dobro ih pogledaj, djeca ko dvije zlatne jabuke, ti si ima nekoliko dana malo u nekoj krizi, to s Denijem, i opet nije ozbiljo, ali ti sada samo o tome razmišljaš, i tražiš neke "greške" i nedostatke. Lana ti stoji na mekanoj podlozi i normalno da mora malo nogice iskriviti. Druga stvar, vidiš da je dijete nadareno za balet i nemoj da je sputavaš. Molim te malo se saberi, ništa njima ne fali, jer da jene daj bože neki zastoj u rastu ili slično, nde bi oni tebi bili tako zdravi i veseli.

Opet ti ponavljam, svako dijete je individua za sebe, i nemožeš gledati neko drugo dijete i upoređivati ga sa svojom djecom. Najbolji primjer su ti Deni i Lana, iako su bilzanci potpuno su različiti. Neka ti je to stalno na umu.

Voljela bih da sam upravu i da si ti sve ovo malo umislila. Izvini na iskrenosti, znša da te poštujem i volim, i tebe i tvoju porodici u zato sam si dala za pravo da budem iskrena.

Ljubi djecu i pusti ih neka uživaju.

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
19.1.2009 10:37:13   
ElmaB
Ha, ha, ha.... a neces vjerovati da mi je to i on sam rekao!user posted image
Hvala ti na odgovoru. Znam da ponekad pretjerujem, ali sse nekako uvijek rukovodim onim, da je bolje primijetiti, pa taman da i nista nije, nego ne primjetiti, a da bude problem! Ja isto mislim da ce to biti ok, nego su me zanimala vasa misljenja i da li su i vasa djeca na pocetku, prije hodanja, ovako stajala! 


Pusa!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
19.1.2009 19:16:04   
mamyca
Draga Elma u potpunosti se slazem s Almom,ne brini sve je to uredu.I Hamza je tako iz pocetka a sad vec pravo stoji,punom nogom i pomalo koraca.Hvala Bogu oboje su ti zivi i zdravi i nemoj se zamarati puno,znam da smo mi majke puno osjetljive i zabrinutijeuser posted image ali nemas razloga biti.Ljubi mi to dvoje divne djece i nemoj vise nista umisljati inace cemo te mi malo po gu..user posted image .

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
19.1.2009 19:17:22   
ElmaB
Hvala ti draga moja i ti ljubi svog princa!user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
23.1.2009 22:05:07   
adannn

moja princeza ima 11 mjeseci a već mjesec hoda oko stola,penje se uz sve što stigne,puzanje je usavršila ne možemo je stići.A negdje sam pisala da je nemogu presvući evo već par dana,ona bi samo negdje da ide,postalo je nemoguće pampers joj stavitiuser posted image user posted image Nekada se i pusti sama da stoji nekoliko sekundi i onda padne na guzuuser posted image user posted image nikada je nisam forsirala na te aktivnosti,sve je to ona samostalno...Jedino je sa 6 mjeseci počela u hodalici i dan danas je nekada stavim ali rijetko,više voli da me ganja po kući četveronoške....Bebica mamina

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
25.1.2009 16:37:39   
mamyca
I kod nas je potpuno ista situacija,nekad mi treba i 10 minuta dok Hamzu presvucemuser posted image ,jer on nema mira nimalo.A jucer je napravio tri,cetiri koraka,i pao na guzuuser posted image .

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
26.1.2009 0:55:26   
adannn

pa tvoj Hamza je samo 11 dana mlađi od moje Nejre,ma oni su mali vragolančići nemaju mira,gore,dole.Ljubi mi malog Hamzu

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
26.1.2009 7:15:26   
mamyca
user posted image user posted image Ne mali nego veliki vragolanciciuser posted image .Poljubac za malu curicu.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
26.1.2009 11:42:59   
Hannah
IZVORNA PORUKA: ElmaB

Moji blizanci imaju 9,5 mjeseci. Lana vec dugo sjedi samostalno, stoji, dize se uz namjestaj i samo sto nije prohodala. A, Deni ne! Nece da sjedi samostalno!!! Uspije nekih 5-10 minuta i onda padne na ledja, pa se ne zna sam ustati nego se valjuta sa ledja na stomak i obrnuto! U posljednje vrijeme sam primijetila da kada lezi na ledjima izvrne glavu skroz u nazad kao da nesto gleda i opet je vrati. Predmete hvata sa obje ruke, ali ponekad imam osjecaj da je sav ukocen.
Razgovarala sam sa neuropedijatrom na telefon i on kaze da ga dovedem na pregled, mada moja pedijatrica misli da nema potrebe, nego da je on lijen, jer je svakako malo krupniji (ima skoro 11 kg). Ja sam u pravoj paniciuser posted image . Sada ga stalno posmatram i gledam ima li jos neki neobican pokret!

Je li neka od vas imala slicno iskustvo?


Imam ja slično iskustvo. Danas uzimamo uputnicu za neuropedijatra i fizijatra. Pusti pedijatricu i odvedi dijete nek ga pogledaju, neće mu škoditi. I meni je rekla moja da je mali lijen, a jest malo sutra. Da je lijen više bi spavao. Ta ukočenost može biti hipertonija mišića, u mog su noge tako čvrste. I pedijatrica mi je rekla da ga stavljam na noge, a hipertonija ukoliko postoji se može još pogoršati stavljanjem na noge. Tako da ti ja pedijatre ne slušam uopšte, nego radim kako ja osjećam. I moj ima 11 kg, ali čula sam i za teže bebe da propužu sa 6 mjeseci. Ovi problemi Elma se dešavaju zato što u trudnoći ili pri porodu u 70% beba se desi da pukne neka žilica u mozgu, pa malo kasne dok se to ne regeneriše. Nemoj biti u panici, djeca sa znatno većim poteškoćama uz vježbe koje propiše fizijatar počnu napredovati brže od napredne djece, tako da je bitno samo otići na pregled.
Inače fizijatri zabranjuju posjedanje djece, stavljanje djece da stoje, jer dijete samo ustane i sjede kad mu je kičma spremna za to. Pedijatri opet su stara škola, pa govore da se posjeda djete. Ja više vjerujem fizijatrima, pogotovo kad je kičma djeteta u pitanju. inače dijete treba puzati bar 3 mjeseca prije nego što prohoda, da bi mu se dovoljno učvrstili mišići. Eh i ja svašta nabrljah.
Elma, nadam se da Deni samo lijen, a tako i ovaj moj :)
Možda se i vidimo na vježbama user posted image

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
26.1.2009 11:48:16   
Hannah
Uh, Elma, pa ja nisam gledala datume user posted image
Tek sad vidim da si postala jako davno
Ako ti nije teško da mi na pp napišeš ukratko kako sve hoda, jel se čeka dugo na pregled i je li se samo pojaviš na koševu sa uputnicom...

I zar je fizijatar rekao da ga stavljaš da sjedi, a ne da ga učiš kako da se sam posjede?

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
26.1.2009 11:49:44   
ElmaB
Ako si procitala moje postove, vidjela si da smo bili kod neuropedijatra. Rekao mi je da Deni nema hvala Bogu nikakvu dijagnozu, ali da ako hocu uradim UZ mozga i krenem sa vjezbicama. On je meni prije par dana u igralistu sam ustao, drzeci se za ruckicu. Poceo je i sjediti samostalno nekih desetak, petnaest minuta dnevno. Jos nismo uradili UZ i poceli sa tim vjezbama po Babthu, jer hocu malo da sacekam pa da vidim je li zaista ljenost. Jer hvala Bogu nema dijagnozu nikakvu i nadam se da ne mogu zakasniti ako ga i za mjesec dana odvedem na UZ i vjezbe!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
26.1.2009 11:53:09   
Hannah
Ma Elma, čula sam za djecu sa Dystonim, koja su uz vježbe propuzala sa 6 mjeseci, tako da nemaš brige. Ja svome već radim neke vježbe, ali nisam sigurna da je to pravilno.
ABg, danas uzimamo uputnicu i čim mognemo kod neuropedijatra i fiz.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *