|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
27.1.2009 20:13:04   
Visnja RR
Asja se juce nicim izavana user posted image  prvo podigla na koljena pa malo klecala pored kreveta a onda nevjerovatnom brzinom se ispravila i stala na nogice i dalje drzeci se za krevet...
MM i ja kad nisamo pali u nesvjest jer smo pomislili da ce se sloziti na ledja ko klada..  ima obicaj da se u igri cimne unatrag...
Bilo je to njeno prvo stajanje koje je trajalo par sekundica user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
27.1.2009 21:04:56   
Emina*
Bakir vec odavno (ima i vise od mjesec) dana sam se dize,
stoji i onda stane mahati jednom rukom, taman da me srce zdrma user posted image  user posted image
U zadnje vrijeme se polako naucio, da kada se digne,
sam se spusti polagano na guzu, tako da vise ne pratim njegove akrobacije sa dozom straha...
Zadnjih dana se digne uz krevet, itako drzeci se hoda do samog kraja, i nazad...
Pravi gimnasticar....
Dize se sada vec uz sve zivo, i za sto nema da se uhvati, on se dize...
Neki dan je dopuzao do hodnika, i digao se uz ulazna vrata, jer su na kljucevima od stana bile okacene neke mede... I igrao se s njima tako stojeci user posted image   user posted image

< Poruku je uredio Emina* -- 27.1.2009 21:05:28 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
27.1.2009 22:54:27   
adannn
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Asja se juce nicim izavana user posted image  prvo podigla na koljena pa malo klecala pored kreveta a onda nevjerovatnom brzinom se ispravila i stala na nogice i dalje drzeci se za krevet...
MM i ja kad nisamo pali u nesvjest jer smo pomislili da ce se sloziti na ledja ko klada..  ima obicaj da se u igri cimne unatrag...
Bilo je to njeno prvo stajanje koje je trajalo par sekundica user posted image

Kao da si opisala moju Nejru i ona identično.Mi skakali od srećeuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Kad je vaša beba počela da stoji ?
13.5.2010 22:26:20   
Hanady RR
prenos postova sa srodne teme
IZVORNA PORUKA: žana o8

Žana mi se podigla na nogice, doduše u ogradicu krevetića. Tako je stajala jedno 5 min. dok je ja nisam ugledala šta je uradila i panično je spustila na guzu. Od sad non stop to radi-diže se na nogice. Je li to prerano , nema ni 7 mjeseci? Da to nije opterećenje za kukove? Inače ona je žilavica i jako je aktivna, ali ipak...?

IZVORNA PORUKA: andji

Dušo moja ako s eona sama digla bez forsiranja sa bilo čije strane,mislim da nije problem..ipak je ona uspjela to sama i pokazala da je spremna....a jeste porano malo(mada nisu sva djeca ista)i tu nema pravila....vidiš da je aktivna malena,na mamu nemoj se brinuti,sve je to ok

IZVORNA PORUKA: mamine oci

moja beba je prohodala sa 9mjeseci stajala je sa 5mjeseci nije rano ako tako priroda hoce ona je osjetila potrebu da stoji i to je to tako da nije rano ja znam bebe koje su prohodale i od 7mjeseci.

IZVORNA PORUKA: mamina princeza

mislim da ovakva tema postoji tacno zove se kad je beba pocela da stoji uprvavo sam je trazila kad vidim ovu novu ...
moja dzelila stoji uz ogradicu i namjestaj vec mjesec  i vise hoda okolo krevetica ...mene interesuje kako su vase bebe stajale jer moja je uglavnom skoro uvijek na prsticim. kad se uzme za ruke odmah hoce da "seta" i to bas brzo kao da trci sve super ali na prsticima. jedino kad je malo stavim u hodu onda koraca cijelim stopalom. da li je to uredu? ona je bas stabilna na prsticima al meni neobicno:)


IZVORNA PORUKA: ena23

Ja sam trudnica tek tako da se jos nisam informisala o tim temama sa medicinskog aspekta, ali znam da je moja sestra prohodala bez ikakvog forsiranja sa 7 mjeseci... nikad nije prosjedila ili propuzala, odmah je prohodala...  mada je nama svima draze bilo da je prvo prosjedila, ovako smo svi za njom letili ko bez glave, beba mala a leti ko zvrk...

IZVORNA PORUKA: Maida*

Davud puze vec 20 dana, a sa 7 mjeseci je poceo ustajat uz namjestaj i stojat, a kad uzme necije ruke odma pocne hodat. Sad se pusti i sam stoji, i onda na guzu trasne,ali sve sto je spontano je na vrijeme, to je moje misljenje.

IZVORNA PORUKA: magde

andji jel mislis da je dubak ok?

IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Ono sto beba sama uradi- to i smije da uradi tako da nemas razloga za brigu.
Pusti je da se sto vise sama krece (ti nararavno uvijek pored nje) da se penje uz sto, kauc....nemoj joj ogranicavati prostor i nemoj pretjerano brinuti da ce se npr. udariti glavicom od sto. I ako se malo cvokne- to nije nista...sada u ovom periodu je vazno da dijete uci osjecati predmete, udaljenosti...

P.S nemoguce je da dijete spontano pocne hodati a da nije sjedilo ili puzalo. To je bukvalno nemoguce. Ta djeca su forsirana (ili koristila hodalice, dubke ili za rukicu ili su ih stavljali u sjedeci ili uspravan polozaj prije nego je beba to sama uradila). Svako dijete ako ga se pusti samog- ima apsolutno isti razvojni put (ne u isto vrijeme ali identican)


IZVORNA PORUKA: an"ji

Mag"e,pojasni mi,ja zaista ne znam šta je '"ubak'?Nešto naga"jam,ali neću "a se izvaljujem "akle???

IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Dubak je ono CUDO drveno...Ko bure ali okolo suplje u koje se stavi dijete kao da "stoji"....Zar to jos iko koristi?! 



IZVORNA PORUKA: magde

u makedoniji da ali ja sam protiv tako bar ja mislim.

IZVORNA PORUKA: andji

Mislila sam da je neka spravica za hodanje ali nikad nisam vidjela....magdje ja sam za sve te spravice ali posle '-7 mjeseci kad se beba već fino okreće,pomalo puže,sjedi...kad je već sama počela sa akrobacijama i to sve al po 10-15min za početak dnevno,ništa pretjerano...čisto da bebac malo promjedni,a ti a malo odmoriš...znači,što da ne,ali umjereno sve

IZVORNA PORUKA: magde

kazu da je opasan zbok kukove beba narocito devojcice i da one koji koriste to sporije prohodaju

IZVORNA PORUKA: adannn

IZVORNA PORUKA: mamina princeza

mislim da ovakva tema postoji tacno zove se kad je beba pocela da stoji uprvavo sam je trazila kad vidim ovu novu ...
moja dzelila stoji uz ogradicu i namjestaj vec mjesec  i vise hoda okolo krevetica ...mene interesuje kako su vase bebe stajale jer moja je uglavnom skoro uvijek na prsticim. kad se uzme za ruke odmah hoce da "seta" i to bas brzo kao da trci sve super ali na prsticima. jedino kad je malo stavim u hodu onda koraca cijelim stopalom. da li je to uredu? ona je bas stabilna na prsticima al meni neobicno:)


Draga i ja sam imala dilemu oko toga..Moja Nejra je stalno na prstićima i u hodalici kada je bila i kada je počela hodati uz namještaj...Svi su mi govorili da nije možda od hodalice...Ali moja Nejra je prohodala pravo odmah posle prvog rođendana i danas je kao Super Mario i uopšte ne ide na prstićima nego ravno stopalom...Svi se čude ali ona hoda ko prava...A ja znam jednu bebicu koja je prohodala a i protrčala na prstima,pa tek onda nekad kasnije je hodala ispravno...Nego,ja sam tada pitala pedijatricu i ona je rekla opasnosti nema sve dok beba stoji ravno nekada a nekada na prstićima...Opasno je kada beba samo stoji na prstićima i nikako drugačije.....LP


IZVORNA PORUKA: Maida*

IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Dubak je ono CUDO drveno...Ko bure ali okolo suplje u koje se stavi dijete kao da "stoji"....Zar to jos iko koristi?! 





Neces vjerovat, ali koristi.

IZVORNA PORUKA: andji

IZVORNA PORUKA: magde

kazu da je opasan zbok kukove beba narocito devojcice i da one koji koriste to sporije prohodaju

Ne znam šta da ti kažem,svašta se priča i nagadja,i savjetuje ali ja nisam imala to iskustvo,moj malac je prohodao sa 13  mjeseci(nije baš rano)ali kad je prohodao,sutradan je počeo da trči,o padanju i geganju nije bilo ni riječi...zaista je bio stabilan...danas na ulici bježi od mene kao  šprinter kakav

IZVORNA PORUKA: žana o8

Žana već stabilno sjedi, i sama se posjeda , ja je nikada  nisam posjela. Pomalo i puže, metar naprijed , metar nazad , pa je znači ovo normalan razvojni tok. Ne sputavam je, šta ću , osim što sam ogradicu krevetića zagradila jastucima , jer se digne uz ogradicu i hop baci naprijed ili nazad i čvokne se u glavu. Izludih od tog njenog udaranja.

IZVORNA PORUKA: remzy

moja Ambera vec uveliko sjedi,a za stojanje,to nismo jos poceli,jeste da se ona dobro odupire na noge,kad je ja uzmem ,ali jos je nestavljm na njih,tj da hoda,ma sve to dode spontano...
Lamija i Fatih su mi prohodali prije svog prvog rodendana,nisu nikako isli na prsticima,odmah su gazili citavim stopalom,a kako ce biti sa Amberom vidjet cemo...

a sto se tice dubka ili ti stalka,- koristi se ,ali urijetko,moj je Fatih to koristio,prvenstveno kad se osunatio ,tad smo ga i narucili da se napravi ,jer se on kod kuce sunatio ,a sunatio ga cuveni Skaka,i on nam je stalak i preporucio...i za mene je ono bolje nego hodaljka,ali svako ima svoje misljenje....


IZVORNA PORUKA: ena23

IZVORNA PORUKA: Amrino RR

P.S nemoguce je da dijete spontano pocne hodati a da nije sjedilo ili puzalo. To je bukvalno nemoguce. Ta djeca su forsirana (ili koristila hodalice, dubke ili za rukicu ili su ih stavljali u sjedeci ili uspravan polozaj prije nego je beba to sama uradila). Svako dijete ako ga se pusti samog- ima apsolutno isti razvojni put (ne u isto vrijeme ali identican)




Naravno da nije lezala sedam mjeseci i onda se digla i pocela hodati, nit mislim da je to uopste moguce po svim zakonima prirode.malo sam se salila kad sam rekla da nije prosjedila i propuzala, time sam mislila da uopste nije dugo sjedila i puzala nego nekako odmah se naucila hodati i od tad samo hodala


IZVORNA PORUKA: mamina princeza

nekad sam pisal ana ovoj temi pa sad evo me opet... moja beba jos uvijek stoji i hoda uz namjestaj i za rucice na prstima. spusti se na cijelu nogicu samo kad joj ja spustim pete i onda malo sama stoji al samo akose nesto zagleda . ona kao da misli da treba na prsticima...malo se brine svi govore nema razloga neka djeca tako i prohodaju . sad joj je vec 10 mjeseci i par dana- sta vi mislite ima li razloga za brigu.


IZVORNA PORUKA: ivany

Od MM tetke curica nikada nije bila u hodalici,hodala je oko namještaja i stola uvijek na prstićima,onda je odjednom samo se pustila i prohodala. Moja Asja je bila u hodalici,čim je napunila ' mjeseci ja sam je stavila u hodalicu (chicco) prohodala je sa 14 mjeseci. Kaže mi mama da ja nikada nisam htjela u hodalicu čim je vidim počnem plakati,a prohodala sam isto kad i moja Asja sa 14 mjeseci. Nema hodalica nikakve veze s tim kad će dijete prohodati.
Mamina princeza ne brini i moja je jako dugo bila na prstićima i znam dosta djece koja hodaju i stoje na prstićima,kad dođe vrijeme da ona prohoda akoBogda ona će stati cijelim stopalo na pod,zato ne brini ništa.

IZVORNA PORUKA: manuela

IZVORNA PORUKA: mamina princeza

nekad sam pisal ana ovoj temi pa sad evo me opet... moja beba jos uvijek stoji i hoda uz namjestaj i za rucice na prstima. spusti se na cijelu nogicu samo kad joj ja spustim pete i onda malo sama stoji al samo akose nesto zagleda . ona kao da misli da treba na prsticima...malo se brine svi govore nema razloga neka djeca tako i prohodaju . sad joj je vec 10 mjeseci i par dana- sta vi mislite ima li razloga za brigu.


Nemoj da brineš,ja imam knjigu u kojoj piše da često djeca čak i kad prohodaju hodaju na prstićima i da je takvo hodanje sasvim normalno do 3 godine ako se poslije 3 godine nastavi hodanje na prstićima onda to ukazuje na mogući problem, od moje kume mala do prije dva mjeseca hodala na prstićima i onda je sama bez ikakvog forsiranja počela da hoda i gazi cijelim stopalom a za dva mjeseca treba napuniti 3 godine, kao što vidiš nemaš razloga za brigu!!!




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Kad je vaša beba počela da stoji ?
16.10.2010 14:38:44   
Hanady RR
prenos postova
IZVORNA PORUKA: lost

Nisam pronašla ovu temu a ako već postoji izvinjavam se onda premjestite moj post tamo
Moja beba ima 4mj i 11 dana i strašno voli da se oslanja na noge i da skače, znači dok je ja pridržavam ona se oslanja i poskakuje sva sretna. Radili smo uz kukova i sve je ok. Inače je zdrava vesela beba i normalno se razvija. Samo me malo brine to jer je još malena da bi stajala na nogama. Izbjegavam da je dižem na noge ali ona to sad pokušava uradit svaki put kad je ja držim, sama pokušava dići se na noge. Voljela bih čuti vaše savjete i iskustva

IZVORNA PORUKA: koka i po

Beba je previse mala da bi se stavljala na noge.
Po medicinski,kad dijete samo pocne da sjedi bez oslonca onda se stavlja na noge.
Ja sam svog prvog sina prerano pocela stavljati na noge jer nisam imala iskustvo i slusala price nana iz susjedstva.Sada mi se stalno zali na bolove u ledjima.
Poslusaj me.....za stajanje i hodanje nikad nije kasno...kasno je kad se steta napravi.Sretno.




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Kad je vaša beba počela da stoji ?
16.10.2010 14:59:26   
Dida79
U tom periodu lagano poskakivanje dok je drzis ispod guze jednom rukom a prsa drugom to je ok...moje obadvoje djece su to radili.
A stajanje ili stavljnje djeteta od 4 mjeseca u hodalici to ni slucajno

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Kad je vaša beba počela da stoji ?
16.10.2010 15:06:35   
bebacha
Moj Alen nema jos 4 puna mjesca al vec sad cim ima oslonac on poskakuje pa mu nedozvoljavam da ima oslonac.al kad lezi fino se odgurne nogama i odbaci u nazad,e to mu nemogu zabranit.ja sam za to da se djetetu pusti ono sto moze,ne sputavat a ni forsirat

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Kad je vaša beba počela da stoji ?
16.10.2010 15:12:49   
sporty mamaa
Mi mo se oslanjali sa nekih 7, 8 mj, ali nije bas voljela bila polijenauser posted image user posted image Babe mi govorile polegni je na stomak i ispravljaj joj nogeuser posted image user posted image user posted image Kao nece prohodat, a evo je sad ko zvrk.... user posted image user posted image

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Kad je vaša beba počela da stoji ?
16.10.2010 23:05:35   
chuci
ja sam svoju gotovo stalno držala na podu. tvrda podloga znači, i digla se sama jako rno na noge a i prohodala ubrzo nakon toga. nije nikad koristila hodalicu. oslanjala se na noge, kad je sama mogla dopuzati do kauča i podići se. to je bilo sa njenih oko 7-7,5 mjeseci. da sam ti sad napisala sa 5 ili 10 mjeseci ništa ti to ne treba značiti, jer je svaka beba drugačija.
rano je sa 4 i nešto mjeseca da se oslanja, kao što koka i po napisa zbog kičme. jednostavno ne daš priliku bebi da se osloni i nema problema. kad je bebina kičma spremna da nosi težinu, onda već i beba sama može da ustane.

inače moja se sama uspravila nakon što je dopuzala do sredine sobe sa 8 mjeseci i 4 dana. to pikamo za prvo uspravljanje, jer se nije pridržavala za kauč ili nešto. inače je uvijek bila aktivna beba. u prilog tome govore i sadašnja mnogobrojna noćna buđenja, ne da joj se spavati da šta ne propusti.user posted image


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Kad je vaša beba počela da stoji ?
16.10.2010 23:26:18   
Dalil@
Niposto djecu ne stavljati da sjede ili hodaju, dok sami nisu spremni da se posjednu/usprave. Svako forsiranje osjetit ce se kad-tad. Vama, drage mame, taj mjesec-dva-tri nije veliki period ali maloj djecijoj kicmi ce puno znaciti, zato - sabura! user posted image

Moj stariji sin je sam poceo sjediti sa 6 mj, imam ga uslikanog kako se drzi rucicama od pod. Prohodao 2 mj nakon toga (uz namjestaj). Brzo se i pustio.

Mladjeg sam jednog dana ostavila na krevetu da lezi, kad sam se vratila, on sjedi (pridrzavao se rucicama). I to sam odmah uslikala user posted image Imao je tacno 4 mj i 28 dana. Meni je to bas-bas rano i ja sam se trudila da ga stavljam u lezeci/potrbuski polozaj ali on cim je skontao da zna sjesti - presao je na sjedenje user posted image

Dan prije nego ce napuniti 6 mj zatekla sam ga da stoji u kreveticu. Od tada je vazda na nogama.

Nista nisam forsirala, nisam nikome dala da mi djecu oslanja na noge ni fazonski niti da sjede ni u najmanjem uglu, dakle, djeca su sve samostalno odradjivala, ali je mene bas strah te njihove "zurbe" i bojim se za kicmu user posted image Na hajr, insaAllah!

Zato ne mogu shvatiti majke koje zbog svoje nestrpljivosti uticu na zdravlje svoje djece user posted image Imat ce oni kad, aBd, i sjediti i stojati...citav zivot je pred njima, aBd user posted image


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Kad je vaša beba počela da stoji ?
16.10.2010 23:28:47   
teacher75
lana nece jos da se dize, samo sjedi i puze sjedeci, nece ni da puze normalno. pokusa malo da se digne uz krevet ali ubrzo odustane. inace je lijena i pasivna, mirna, voli puno da brblja, al sto se tice hodanja nije zainteresovana. kad je postavimo da stoji ,izdrzi minutu-dvije i buni se. kad je stavimo da hoda napravi par koraka a onda dize istovremeno obje  noge kao zeko i hoce da sjedne. kasno je i pocela sjediti samostalno bez prevrtanja, mozda tek sa 10 mjeseci...boga pitaj kad ce prohodatiuser posted image nisam koristila nikakva pomagala poput hodalice, ostavljam je mjesecima na podu da se igra i puze samo sjedeci i igra se sjedeci, nista vise...

< Poruku je uredio teacher75 -- 16.10.2010 23:29:50 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Kad je vaša beba počela da stoji ?
16.10.2010 23:33:01   
Dalil@
Teacherko, nemoj se brinuti, sve je to individualno. Moj sin je s motorikom bio izvrstan, hvala Bogu i sve je rano odradjivao ali zato nikad nije bio zainteresovan za pricu user posted image Haman da sam "mama" cula tek sa 2 god. A poceo je nesto pricati tek sa 2,5 god.  I sada to napreduje polako. Svako dijete je posebno user posted image

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Kad je vaša beba počela da stoji ?
16.10.2010 23:37:03   
aida.
Moj E. ima 7 mjeseci i sjedi samostalno kad ga stavim... hranim ga kad sjedi i to nicim ga ne podupirem, ne prevrne se... ali sam se ne dize da sjedi.. kad ga spustim na pod, napravi "pozu" kao da ce puzati ali ako se pomjeri par puta, slucajno cini mi se, to je to... Ne dize se na nogice, mislila sam da i jest prerano za to, ali vidim ima dosta bebica koje su sa 7 mjeseci pocele same da se uz predmete penju na nogice... inace je krupnija beba...

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Kad je vaša beba počela da stoji ?
16.10.2010 23:37:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: teacher75

lana nece jos da se dize, samo sjedi i puze sjedeci, nece ni da puze normalno. pokusa malo da se digne uz krevet ali ubrzo odustane. inace je lijena i pasivna, mirna, voli puno da brblja, al sto se tice hodanja nije zainteresovana. kad je postavimo da stoji ,izdrzi minutu-dvije i buni se. kad je stavimo da hoda napravi par koraka a onda dize istovremeno obje  noge kao zeko i hoce da sjedne. kasno je i pocela sjediti samostalno bez prevrtanja, mozda tek sa 10 mjeseci...boga pitaj kad ce prohodatiuser posted image nisam koristila nikakva pomagala poput hodalice, ostavljam je mjesecima na podu da se igra i puze samo sjedeci i igra se sjedeci, nista vise...





prohodat ce ne forsiraj nista...kad citam tvoju poruku koda ja opisujem svoju Nou i prohoda djete sa 17 mjeseciuser posted image

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Kad je vaša beba počela da stoji ?
16.10.2010 23:38:37   
teacher75
IZVORNA PORUKA: noa

IZVORNA PORUKA: teacher75

lana nece jos da se dize, samo sjedi i puze sjedeci, nece ni da puze normalno. pokusa malo da se digne uz krevet ali ubrzo odustane. inace je lijena i pasivna, mirna, voli puno da brblja, al sto se tice hodanja nije zainteresovana. kad je postavimo da stoji ,izdrzi minutu-dvije i buni se. kad je stavimo da hoda napravi par koraka a onda dize istovremeno obje  noge kao zeko i hoce da sjedne. kasno je i pocela sjediti samostalno bez prevrtanja, mozda tek sa 10 mjeseci...boga pitaj kad ce prohodatiuser posted image nisam koristila nikakva pomagala poput hodalice, ostavljam je mjesecima na podu da se igra i puze samo sjedeci i igra se sjedeci, nista vise...





prohodat ce ne forsiraj nista...kad citam tvoju poruku koda ja opisujem svoju Nou i prohoda djete sa 17 mjeseciuser posted image


nadam se da je tako, brinem se kad vidim da se sve bebe njenog uzrasta uveliko dizu a neke vec i hodaju, a ona nista, niti je uopce zainteresovan. cak cesto i  sanjam da je prohodala user posted image

< Poruku je uredio teacher75 -- 16.10.2010 23:39:23 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Kad je vaša beba počela da stoji ?
16.10.2010 23:42:41   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image e moja teacher koliko sam puta oplakala na temi bebe 2009 znam jace je od tebe to sto se brines al nema potrebe jer ona kad osjeti da treba samo ce prohodati,vidjet ces Noa je jedno popodne ustala i prohodalauser posted image

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Kad je vaša beba počela da stoji ?
16.10.2010 23:43:26   
maja78 RR
ticher nemoj nista forsirati niti se brinuti, to je toliko individualno isto kao govor

i pedijatri kazu da se uopste ne treba brinuti do 18 mjeseci, a ako do tada ne prohoda odvesti na pregled

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Kad je vaša beba počela da stoji ?
16.10.2010 23:50:16   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: noa

IZVORNA PORUKA: teacher75

lana nece jos da se dize, samo sjedi i puze sjedeci, nece ni da puze normalno. pokusa malo da se digne uz krevet ali ubrzo odustane. inace je lijena i pasivna, mirna, voli puno da brblja, al sto se tice hodanja nije zainteresovana. kad je postavimo da stoji ,izdrzi minutu-dvije i buni se. kad je stavimo da hoda napravi par koraka a onda dize istovremeno obje  noge kao zeko i hoce da sjedne. kasno je i pocela sjediti samostalno bez prevrtanja, mozda tek sa 10 mjeseci...boga pitaj kad ce prohodatiuser posted image nisam koristila nikakva pomagala poput hodalice, ostavljam je mjesecima na podu da se igra i puze samo sjedeci i igra se sjedeci, nista vise...





prohodat ce ne forsiraj nista...kad citam tvoju poruku koda ja opisujem svoju Nou i prohoda djete sa 17 mjeseciuser posted image


nadam se da je tako, brinem se kad vidim da se sve bebe njenog uzrasta uveliko dizu a neke vec i hodaju, a ona nista, niti je uopce zainteresovan. cak cesto i  sanjam da je prohodala user posted image

eh a kad porhoda....uuuu ond aćeš da trčiš ko sumantua po kući i sjetićeš se kako si se žalilauser posted image user posted image user posted image

Uglavnom nemoj da brineš...do 18 mjeseca nema potrebe za bilo kakvim pregledom a kamoli brigom.
Moja H je tvoja L...znam o čemu ti pričam...al kad se noge uhvatila e tu mi je kraj biouser posted image user posted image user posted image
a i starija mi je polijena bila...ona mi je izlizala ugao na jednom mejstu...sa 13 mjeseci stala tu i stoji i ne miče mjesec sana...kad odjednom autoguralicu uze i dođe do mene...ja premrla...kontam kad sad trehne na onu tešku guzu neće hodat još za godinu....i nakon toga čekali smo još 43 dana da ona totalno porhoda.user posted image
sad...hodaju i hodaju, pričaju i pričaju...moje su, volim ih...al po nekad pomislim lijepa noć za spavanje dijeceuser posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Kad je vaša beba počela da stoji ?
16.10.2010 23:50:33   
amela2208
ja svoju curicu nisam do punih 5 mjeseci dala na noge sve dok nismo uradili drugu kontrolu kukova i sve dok Dr nije rekao da je sve u redu i da moze na nogeuser posted image . İ ona je htjela puno ranije na noge ali ja nisam smjela je staviti... trenutno ima 8 i po mjeseci, puzi ko luda ne mozes je sticiuser posted image user posted image user posted image sama ustaje  i ide polako na stranu uz krevetuser posted image Mislim da nece dugo trebati da prohoda. Nisam je forsirala ni na sta, sama je sve pocela a sto se tice price odavno zove mama, tata, baba..

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Kad je vaša beba počela da stoji ?
17.10.2010 1:09:36   
Anoniman
Moj A je takodje oko 4 mjeseca sam poceo da se oslanja na noge dok ga drzim....Nisam smjela jer kontala sam da nije zdravo za kicmu...Na narednoj kontroli sam pitala dr i ona kaze da mu nisam smjela braniti jer on to ne bi radio da nije spreman...On je inace veoma aktivna beba...I pustila sam ga , sa tri mjeseca se znao sam okrenuti na stomak i sa stomaka na ledja...Bacilo se dijete na mamu, ja sam sa 7 i pol mjeseci hodala....
Sve su bebe razlicite neke ne prohodaju ni o rodjendana a neke prije....

(odgovor članu amela2208)
  Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Kad je vaša beba počela da stoji ?
17.10.2010 11:20:21   
rose 87
da se dize i samostalno stoji sa nekih 7,5 mjeseciuser posted image

_____________________________

Mamino sunce - 26.12.2009
Mamin smjesko - 20.01.2015

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Kad je vaša beba počela da stoji ?
17.10.2010 13:49:55   
aida.

IZVORNA PORUKA: rose 87

da se dize i samostalno stoji sa nekih 7,5 mjeseciuser posted image

Meni zvuci malo cudno ali sve je moguce... valjda... Gledam po svom bebiju, bas je napredan ali to mu je pravo krupan korak... pa sad...

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu rose 87)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Kad je vaša beba počela da stoji ?
18.10.2010 16:21:56   
mube
moj sin je prije par dana poceo sam da se dize uz ogradu krevetca i da sam stoji a tek za sedam dana puni sedam mjeseci,puze vec mjesec dana,uopste ne znam jel to rano ili ne...uglavnom jos uvijek nezna da sjedi al zna da stoji..:))

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Kad je vaša beba počela da stoji ?
18.10.2010 23:04:13   
leona81
moja beba vec odavno puze i samostalno stoji, ustaje, hoda uz namjestaj ali jos ne hoda samostalno...kada shvati da je potrebno da napravi nekoliko koraka spusti se opet na pod i puze pa dodje do odredjene pozicije...s obzirom da smo mm i ja prohodali sa 9 mj to nam je pravo cudno...kada bi u pravilu trebala prohodati?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu mube)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Kad je vaša beba počela da stoji ?
18.10.2010 23:08:18   
Anoniman
Moja malena evo ima hefta kak se pcela dizati uz namjestaj, krevetic, moje nogeuser posted image ...Dakle, nekoliko daa prije 8 mjeseca. Nicim izazvana, nicim forsirana. Puze ko velika od 6,5 mjeseci

(odgovor članu leona81)
  Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *