|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
6.2.2010 23:26:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dzeni_nl

Eh meni kazu posto puno povracam sigurno ce biti musko....
Po meni samo neka je zivo i zdravo i da ga donesem na ovaj svijet, a musko ili znesko sasvim svejedno.
Kaze meni jetrva posto je ona rodil dvije curice ni sa jednom nije imala mucnine, niti je povracala, tako isto mi i mama kaze kada je on bila trudna i jos jedna prijateljica koja je rodila zensko.
A opet od strine snahe kazu da su imale jake mucnine i puno povracale i rodile
su obe musku djecu.
Sve to one meni same pricaju po mom stanju, kao musko je..
e sad koliko je istina, a koliko su babske price ja ne znam?



To nema nikakve veze, ni jedna trudnoća nije ista, ista žena može imati dvije sasvim različite trudnoće.I spol djeteta nema veze sa mučninama.

(odgovor članu dzeni_nl)
  Neposredna veza do poruke: 226
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
6.2.2010 23:26:09   
Anoniman
E da ti Dzeni ja kazem da sam obje trudnoce povracala od 8 do 16 sedmice..grozno...po nekoliko puta dnevno, a nema apetita...sve me tjeralo na povracanje...A rodila djevojcicu i evo cekam i drugu. Tako da...ne oslajaj se na to.

(odgovor članu dzeni_nl)
  Neposredna veza do poruke: 227
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
6.2.2010 23:30:29   
dzeni_nl
IZVORNA PORUKA: pahuljica farah

E da ti Dzeni ja kazem da sam obje trudnoce povracala od 8 do 16 sedmice..grozno...po nekoliko puta dnevno, a nema apetita...sve me tjeralo na povracanje...A rodila djevojcicu i evo cekam i drugu. Tako da...ne oslajaj se na to.


isto mi je ovako kao kod tebe, ma ne oslanjam se ja na to, samo mi nekako smijesno kada one mi podju o tome. samo neka je zivo i zdravo to mi je najbitnije, a tako i mm.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
6.2.2010 23:31:56   
lilix
ja prvu trudnoću sam imala na početku blage mučnine al nijednom nisam povratila, rodila malog pišonju; ovaj put sam se ispovraćala dovoljno za dvije trudnoće a na uz kažu da je curica user posted image
ma u tim bapskim pričama je uvjek neko u pravu user posted image user posted image , il je muško il je žensko user posted image ; ma nek su nama user posted image žive i zdrave


_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
6.2.2010 23:54:55   
MELLI
Ja sam imala dvije identične trudnoće,ni jednom mi ,čak, ni muka nije bilo,a rodila i sina i kćerku.Doduše za sina su mi na UZ sve do poroda govorili da je djevojčica, kao i prvauser posted image
Ove priče dženi moja su samo bapske gatke.Neka je tebi sretna trudnoća i da aBd rodiš živo i zdravo DIJETEuser posted image user posted image

(odgovor članu lilix)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
7.2.2010 0:01:58   
Anoniman
Kad sam nosila kćerku povraćala sam od 1 do zadnjeg dana user posted image , ujutro se ispovraćala i otišla na porod.... user posted image  A sada, kada sam nosila sina - ne znam da sam i jednom povratila (osim kad sam odjednom pojela 1 kg narandži user posted image user posted image ).
Ma nema to veze - pol i povraćanje user posted image user posted image  

(odgovor članu MELLI)
  Neposredna veza do poruke: 231
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
7.2.2010 0:11:18   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: Hanady

moja dženi samo nek je živo i zdravo...

ja sam sa obe trudnoće povraćala do bola...u prvoj svako jutro u pola devet kad sam se porodila to mi nedostajalo, a obe curice. doduše oba puta mi je ultrazvuk rekoa da je dječak...user posted image user posted image user posted image





Dobra ultrazvukauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
7.2.2010 0:13:18   
Hanady RR
sve najbolji doktori...garant...sa prvom trudnoćom imam sliku ćune od 4 mm...kad izleti curica...a sa drugom koja je sjedila u pupi poslije carskog doktor kaže...ja se iznenadio niđe bega...a sve do tad govorio mi čekajući porod hoće li se beba okrenut beg sjedi kako sjedi user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
7.2.2010 0:15:20   
Anoniman
Moja hanady, mi smo obje išle kod istog dr. (Mehmedbašića) a meni je oba puta "pogodio" i za S i za B...

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 234
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
7.2.2010 0:21:41   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: Hanady

sve najbolji doktori...garant...sa prvom trudnoćom imam sliku ćune od 4 mm...kad izleti curica...a sa drugom koja je sjedila u pupi poslije carskog doktor kaže...ja se iznenadio niđe bega...a sve do tad govorio mi čekajući porod hoće li se beba okrenut beg sjedi kako sjedi user posted image user posted image user posted image user posted image


Koma stvarno, kako je tm reagirao na nestanak cunicauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
7.2.2010 0:25:41   
Hanady RR
moj mm je bio presretan kad se prva cura rodila...on je i želio curicu prvo...a as drugom nije mu vala ni bilo ništa od toga bitno...prekomlikovana je trudnoća bila samo Boga molio da preživim ja...pa onda i beba.

Moja enisa...meni je prvu on vodio do kraja i tek u 9. mjesecu kaže rekli smo curica jel ??? ja i mm izašli iz ordinacije zbunjeni...a druga prvo on pa Mašić, Gutićka, Puzić, Beširagić ma svi me gledali jer sam u bolnici ležala i kažu dječak....al ona sjedila i pupčana joj dole između nogu bila imam i taj snimak UZ...kad se ja porodih kaže mašić ja rijetko griješim...ma ja nakon narkoze...ša me gabri jedva čekala da je izljubim...a sve sam allaha molila da mi hanadi ima seku i tako i bi.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
7.2.2010 0:28:54   
Anoniman
Hanady, kažu i ja vjerujem user posted image  da sretne majke rađaju curice user posted image user posted image  
Neka su nama živa i zdrava naša djeca i sva djeca svijeta!!!!!

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 237
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
7.2.2010 0:30:06   
teacher75

IZVORNA PORUKA: dzeni_nl

Eh meni kazu posto puno povracam sigurno ce biti musko....
Po meni samo neka je zivo i zdravo i da ga donesem na ovaj svijet, a musko ili znesko sasvim svejedno.
Kaze meni jetrva posto je ona rodil dvije curice ni sa jednom nije imala mucnine, niti je povracala, tako isto mi i mama kaze kada je on bila trudna i jos jedna prijateljica koja je rodila zensko.
A opet od strine snahe kazu da su imale jake mucnine i puno povracale i rodile su obe musku djecu.
Sve to one meni same pricaju po mom stanju, kao musko je..
e sad koliko je istina, a koliko su babske price ja ne znam?


ja sam puna tri mjeseca povracala i dan i noc, zavrsila u bolnici 7 dana na infuziji, smrsala bila 7 kg, nista nisam mogla jesti, sve mi se gadilo, osusila se sva, pa rodila curicu. a svi mi govoril da ce garant biti musko, po mom izgledu itd... jer se kao nista nisam bila promijenila, pa mi zagledali stomak, oblik i te gluposti...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
7.2.2010 0:30:36   
sporty mamaa
Ma neka nama nase djecice, najbolje je ne pitat, a to nisko je, visoko je, povracam ne povracam to nema nikakve veze sa spolom... 

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
7.2.2010 0:31:43   
Hanady RR
mene nešto varali pa mi makaze i nož pod guzicu stavljale kone i vazda ja kako sjedem one kažu...vidiš muškouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image joj jesam ih izradila user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
21.2.2010 22:12:16   
D_K
Sto se tice povracanja i nepovracanja to nema nikakve veze sa polom. 
Ovo je dokazano eksperimentalno :)). Prva i druga trudnoca kao zemlja i nebo - u toku druge sam po dva tri puta dnevno povracala, prva 3 mjeseca maltene od vode povracala, osjecaji potpuno drugaciji itd. itd. a oba puta sam nosila curice.

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
21.2.2010 22:18:34   
teacher75
ne znam zasto moderatori nisu ovu temu prebacili u" Obicaji i danasnjica" jer mi se cini da govore o istim stvarima

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
21.2.2010 22:18:41   
de_de
Hej mene su solili po glavi ( tek mi kasnije rekliuser posted image user posted image user posted image ). I kazu ako se poceses po glavi musko je, a ako se poceses po ledjima zenskouser posted image user posted image user posted image . Ma to je meni smijesno

p.s. ja se pocesala po glaviuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
21.2.2010 22:19:40   
teacher75
pardon, sad vidjeh da se govori samo o spolu nerodjene bebe :)

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
21.2.2010 22:42:22   
Mirkica
ja u prvoj nisam povracala i bilo je musko sada sam vala nekoliko puta povratila pa cu vidjeti sta ce biti amam nek je zivo i zdravo :)) mada ja nemogu nikako da se okanem misli da ce biti mala manekenka :)

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
1.5.2010 15:57:52   
Anoniman
Ja ne vjerujem uopšte u te priče; ako imaš mučnine muško,ako ne žensko,ako se proljepšaš žensko user posted image kada sam bila trudna pa kad bi koja žena počela s tim pričama kosa mi se je dizala na glavi!!!Imala sam dvije identične trudnoće,bez mučnina,i rodila sam dvije user posted image ,mada opet mislim da to niš ne znači.
S drugom su mi žene često govorile "e sad će biti muško" te raširila si se u kukovima,te lice ti je ne znam ni ja više kakvo sve,a ja se samo smijala,jer mi je dr rekao da je curica.
A srećom pa mi nije niko namještao nikakve makaze,niti su me "posipali" sa soli,jer ne znam kako bih reagovala

(odgovor članu Mirkica)
  Neposredna veza do poruke: 246
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
1.5.2010 16:06:22   
Anoniman
meni nije niko gato  hbuser posted image user posted image ja sam odpocetka trudnoce imala osjecaj da ce bitiuser posted image neznam zasto al stvarno jakii osjecaj taj.Mada sam u sebi znala da ce biti musko ja sam trazila zensko ime opet i sve konatala ma mozda se varam sigurno jeuser posted image
Kad sam otisla na uzv u 4tom.mjes odma mi rekla da jeuser posted image mm sav ponosan pun,sebe eto kaze vidis prvo pa muskouser posted image
Ma jok,ba reko znala sam ja prije tebe imala sam taj neopisiv osjecaj
I hb.neka je ziv i zdrav i da je bila curica nebi nam bilo krivo voli se iuser posted image iiiiuser posted image .....
Mozda za 10god.abd budem imala drugi osjecaj  da ce bitiuser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 247
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
1.5.2010 16:13:23   
rose 87
joj felix a meni sve nekako glupo i reci to da sam imala osjecaj da ce biti user posted image ,nisam mogla vjerovati kad mi je dr rekao da sam u pravu...mada naravno da je to svejedno samo nek su nam zivi i zdravi iuser posted image iuser posted image

_____________________________

Mamino sunce - 26.12.2009
Mamin smjesko - 20.01.2015

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
1.5.2010 16:15:20   
rose
ja sam ubjedjena da je user posted image a jos uvijek nemamo zvanicnu potvrdu user posted image

(odgovor članu rose 87)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
1.5.2010 16:22:49   
jasmin

IZVORNA PORUKA: de_de

Hej mene su solili po glavi ( tek mi kasnije rekliuser posted image user posted image user posted image ). I kazu ako se poceses po glavi musko je, a ako se poceses po ledjima zenskouser posted image user posted image user posted image . Ma to je meni smijesno

p.s. ja se pocesala po glaviuser posted image user posted image user posted image



Ovo soljenje je toliko besmisleno za nepovjerovati,pa sasvim je logicno ako te posoli po glavi da ce te glava zagolicati i da ces se pocesati po glavi.Opcenito ta nagadjanja me nerviraju.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Kozmetika za bebe?
Marija13

Koje proizvode ste vi odabrale (ili cete odabrati) za njegu vase bebe?

Hipp (34%)

Nivea (16%)

Johnson (5%)

Becutan (24%)

Bubchen (6%)

Neku drugu... (16%)


Broj svih glasova: 164

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *