|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: TSH-problem za začeće
19.10.2008 21:53:00   
sabas
nema veze ako se jede ili pije ali ja ipak nisam nista za svaki slucaj svejdeno to se oabvi ujutro pa nije neki srklet

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: TSH-problem za začeće
20.10.2008 23:38:22   
ena0002
Sabas hvala puno na odgovoruuser posted image . Necu ni ja nista ni jesti ni piti, za svaki slucaj user posted image .

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: TSH-problem za začeće
24.10.2008 15:15:36   
Lilly
Evo da napisem svoje utiske nakon dvomjesecne terapije (letox)... Smrsala sam 1kguser posted image , tj. sa 57 sam se spustila na 56 a polahko ali sigurno se spustam na 55user posted image user posted image user posted image . Ciklusi su mi godinama dolazili na 31dan a sada su dan-dva ranijeuser posted image . M, bar za ova zadnja 2 mj. nisu tako obilne kao prije. Za mjesec dana je kontrola pa jedva cekam da vidim kakav je ucinak na vrijednosti tsh. Inace se super osjecam za razliku od prije kada sam bila uvijek nenaspavana, umorna, teska...Jos samo da zatrudnimuser posted image

< Poruku je uredio Lilly -- 24.10.2008 15:16:26 >


_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: TSH-problem za začeće
24.10.2008 20:33:27   
Lilly
mislim na Letrox...user posted image

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: TSH-problem za začeće
29.10.2008 11:21:21   
Lilly
Ako neko zeli i ima vremena moze pratiti temu o stitnoj u emisiji "Recept za dobar zivot" jer gost u studiju bice dr.doc.sci.med Elma Kucukalic-Selimovic koja je ujedno i sef odjeljenja (moja doktoricauser posted image )
Emisija je danas u 18h na NTV-Hayat-u

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: TSH-problem za začeće
14.11.2008 19:43:00   
ena0002
Evo ja dobila rezultate za TSH, vrednost je 1,8, pretpostavljam da je u redu user posted image user posted image user posted image . Jos samo da uradim progesteron pa da se javim svom gin. A brate otegnu se ove pretrage momacki user posted image . A ja se sve nadam da ce se nesto zakaciti dok ja zavrsim sa pretragama, ali opet ne smijem se puno nadati jer ce mi onda razocerenje biti jos gore. Ma ludilo zivo.

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: TSH-problem za začeće
14.11.2008 20:40:03   
Lilly
Ma super, vrijednost je idealna za trudnocuuser posted image user posted image user posted image

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: TSH-problem za začeće
15.11.2008 20:00:14   
ena0002
Jos samo da spopadnem mm i u akciju user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: TSH-problem za začeće
17.12.2008 18:28:20   
tajana
pozz svima ja imam mali  problem....vadila vsam krv i na nalazu mi pise TSH-1.630 a granica je do 4.19 pa mi to malo cudno..pa bi htjela znat sto to znaci..ako neko zna neka mi napise...hvala

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: TSH-problem za začeće
17.12.2008 18:36:15   
Amelaa RR
IZVORNA PORUKA: ena0002

Evo ja dobila rezultate za TSH, vrednost je 1,8, pretpostavljam da je u redu user posted image user posted image user posted image . Jos samo da uradim progesteron pa da se javim svom gin. A brate otegnu se ove pretrage momacki user posted image . A ja se sve nadam da ce se nesto zakaciti dok ja zavrsim sa pretragama, ali opet ne smijem se puno nadati jer ce mi onda razocerenje biti jos gore. Ma ludilo zivo.


vrijednost je idealna za trudnocu


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: TSH-problem za začeće
17.12.2008 18:44:06   
Lilly
pozz svima ja imam mali  problem....vadila vsam krv i na nalazu mi pise TSH-1.630 a granica je do 4.19 pa mi to malo cudno..pa bi htjela znat sto to znaci..ako neko zna neka mi napise...hvala

Sasvim ok. Vrijednosti i treba da je 1-2 da bi se trudnoca odrzala a kod tebe je 1.63user posted image . 4.19 je gornja granica!

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu tajana)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: TSH-problem za začeće
17.12.2008 20:06:30   
ena0002
Amelaa da je samo do toga ja bih bila presretna, ali MM ima leuklocite, odnosno upalu prostate, pa je sad na terapiji. Stvarno se nadam da ce poslije terapije biti rezultata user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: TSH-problem za začeće
17.12.2008 21:32:23   
emy
crveni zdravac je dobar za prostatu, pogledaj na temi ljekovito bilje ili sta bi muskarci trebali piti za oplodnju

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: TSH-problem za začeće
18.12.2008 0:00:51   
delfin
Moj TSH je pod terapijom letroxa blizu gornje granice (50mg dnevno), i to pijem prema preporuci endokrinologa. E kako da ga ja sad spustim ispod 2 user posted image
Povećavati terapiju sama nesmijem, a neće ni dr. jer je pod ovom terapijom tsh u normali.

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: TSH-problem za začeće
18.12.2008 0:02:15   
maslačak82
Bitno je da je u normali, nije ni moj doktor ništa rekao za moj iako je blago povišen.

_____________________________

Još jedna trudilica


(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: TSH-problem za začeće
18.12.2008 11:27:45   
Lilly
Moj TSH je pod terapijom letroxa blizu gornje granice (50mg dnevno), i to pijem prema preporuci endokrinologa. E kako da ga ja sad spustim ispod 2 Povećavati terapiju sama nesmijem, a neće ni dr. jer je pod ovom terapijom tsh u normali._____________________________

Delfin, i kod mene je tsh blize gornjoj granici a bio je cak 11. Posto sam jos uvijek pod terapijom i ostat cu, ja se nadam da ce se tsh spustiti na 1-2, ipak je prosao mjesec od zadnje kontrole a kad je bilo rezultata za tri mj. bit ce i za ovaj jedanuser posted image . Inace moja terapija je 25mg dnevno a vikendom 50mg i veoma dobro reagujem na njuuser posted image Moj endokrinolog kaze da ne bi trebalo ometati zacece e sad vidjecemo dalje...

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: TSH-problem za začeće
18.12.2008 11:39:23   
ewica
Kod mene tsh je bio basu trudnoci veoma snizen-u 9 nedjelji-0.025, plus visoki ft4.Dakle kod mene je hipetireoza. Zatrudnela sam ne znajuci da imam problem sa stitnom zlijezdom. medjutim uz terapiju tokom cijele trudnoce uspjela sam roditi zdravu cerkicu.Naravno da vrijednosttsh izmedju 1-2 je idealna,no i uz poremecaj rada stitnjace i dobru terapiju trudnoca je moguca.

_____________________________

Ewa,mama Jovane (24. septembar 2008.godine, 13,25h)
i dva Anđela-Jovana /24.06.2005-24.06.2005/ i Mrvice /12.04.2006-12.04.2006/.

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: TSH-problem za začeće
18.12.2008 11:50:35   
Lilly
I mene je malo na pocetku zbunilo kada sam citala da ima dosta zena koje su uz poremecaj stitne ipak zatrudnile ali eto ne pali kod svakoga pa je bolje lijeciti poremecaj, sto je sigurno-sigurno. Ipak je u pitanju kombinacija, niz stvarcica a koje se u datom momentu moraju podudariti da bi uspjelouser posted image ...

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu ewica)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: TSH-problem za začeće
18.12.2008 16:07:07   
Lilipop
meni su danas stigli hormonalni nalazi i svi hormoni su ok u granici referentnih vrednosti , a TSh je 2,54, znaci nije izmedju 1-2user posted image  moj doc.je na sluzbenom putu, pa bih da vas pitam, dali  s ovim  vrednostima trebam nastojavati da mi prepise letrox kad se vrati ili mislite da se hormon malo povisio od straha user posted image ?? PRl je 463, gorna granica 637..ja bi za svaki slucaj popila bedoxin, za umirenje zivaca, onih koji se jos nisu pokidaliuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: TSH-problem za začeće
18.12.2008 19:10:55   
Lilly
Meni je tsh sada 3,5 i moram uzimati i dalje letrox da bi se vrijednost jos snizila i ostala stabilna

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu Lilipop)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: TSH-problem za začeće
18.12.2008 19:23:46   
Lilly
Treba mi hitno odgovor pa ne znam na kojoj temi bih prije pitala: Sad sam bila u apoteci da kupim Clomid(tako je dr. propisao), medutim, u apoteci kao da nikad nisu culi za taj lijek pa sam ih napomenula da je to klomifen jer vec nekada sam ga kupovala i mislim da je to to ili...???
E sad me zbunilo slijedece; Kao kontraindikacije, klomifen se ne smije primjeniti u slucaju da postoji...poremecaj funkcije stitnjace! A ja upravo radi poremecaja stitne uzimam letrox!!! Sta sad? Dr. zna da pijem letrox ali mozda nije obracao paznju na to??? Da li neko ima iskustva?

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: TSH-problem za začeće
18.12.2008 22:38:00   
delfin
Lilly, to i mene interesuje, jer je meni gin. rekla da mi nesmije dati klomifen dok pijem bromergon, a zna da pijem i letrox, ali za njega mi ništa nije rekla. Jar kao klomifen stimulira hipofizu, pa da nedođe do nečegauser posted image  

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: TSH-problem za začeće
18.12.2008 23:25:32   
Lilly
Uh, pa sta cu sad? Od sutra trebam poceti s klomifenomuser posted image . 8dc vec imam zakazanu folikumetriju? A i prolaktin mi je povisen ali to je vise zbog povisenog TSH. Posto mi je TSH spao smatra se da ce i prolaktin jer nema nicega na hipofizi, ne znam da li sam se dobro izrazilauser posted image
Opet kontam, dr. ima toliko iskustva pa se vjerovatno dosada u svojoj karijeri susretao sa problemom stitne, ne bi mi tek tako propisao nesto ako nije 100% siguran...Inace, dr. je jako temeljit i nista ne prepusta slucaju. Inseminaciju mi je odgodio upravo zbog povisenog tsh. Tek sada kada se vrijednost stabilizovala ulazim u postupak...

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: TSH-problem za začeće
20.12.2008 12:40:37   
delfin
Ma nemože biti ništa strašno, bar ja dosada nisma čula. Jer mi je gin. rekla samo za bromergon, ali ne i za letrox. Što bi rekli, opusti se i uživaj. I ja čekam nalaz TSH, pa ću iduće sedmice na kontrolu kod endokrinolga pa da vidim šta ću sa bromergonom. Skontaću nešto da dođem do klomifenauser posted image .
Mislim a ko je kod mene samo stres u pitanju, predložiču joj da pokušam sa nekim sredstvima npr. kao Persen koji je na biljnoj bazi umjesto bromergona, jer mislim ako je samo stres onda bi trebalo djelovati. Jer hipofiza je čista.

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: TSH-problem za začeće
23.12.2008 20:22:06   
Aquarius
Pozdrav svima.
Evo da se i ja uključim u ovu temu mada moj problem nije začeće nago dva spontana pobačaja ( zadnji bio prije 3 mjeseca ). Uglavnom počela sam polako raditi nalaze, od čega su mi prvi bili PAPA test (još čekam nalaz) i nalaz hormona. Uz reproduktivne hormone po prvi put sam radila i hormone štitnjače.
Danas sam dobila rezultate i nasekirala se pravo.

ANALIZA        REZULTATI         JED. MJERE      REF.  VRIJEDN.
TSH-3rd          10,949                 mlU/L                 0,47-4,64
Free T3             4,12                  pmol/L                2,23-5,35
Free T4            10,56                 p mol/L               9,14-23,8

Prolaktin            328                   mlU/L                 29,5-513
FSH(folik. faz        4                    mlU/ml                     4-13
LH(folik. faza)       4                    mlU/L                       1-18
Progesteron        0,5                 nmol/L                  0,86-8,3
Estradiol             632                 pmol/L                   143-694         

Kao što vidite TSH mi je povišen. To osim problema sa trudnoćom može dovesti do spontanog pobačaja, smrti ploda...
Sutra odmah idem kod doktora da vidim šta dalje.
Kako se liječi???

PS. Izvinjavam se na dugom postu, ali htjela sam da vidite i ostale rezultate jer su sa TSH povezani hormoni  T3, T4 i Prolaktin.  Kao što vidite kod mene su uredni. Samo mi je Progesteron nizak ali to sam davno utvrdila tako da sam u trudnoći tošila Dabroston i Progesteron Depo injekcije.       

< Poruku je uredio Aquarius -- 23.12.2008 20:27:32 >

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *