|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: TSH-problem za začeće
16.12.2010 4:37:49   
Simran
Liječi hipertireozu već peta godina,pijem PTU 200mg i Propanolol 50mg dnevno,štitna mi je proradila 3 mjeseca nakon porođaja i sada nakon 4 godine i 9 mjeseci ponovo sam trudna...Zadnji nalaz tj mjesec dana prije nego što sam  zatrudnila su: TSH 0,07, FT3 6,5 FT4 12,7... Sutra idem da vidim koji sam tjedan i šta dalje...Ako ima savjeta ili mišljenja bila bih zahvalna,pa makar i za utijehuuser posted image    

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: TSH-problem za začeće
16.12.2010 19:44:06   
Simran
Iako nema odgovora na ovo moje predhodno ja se javljam ponovo,bila sam kod ginekologa i odma prilikom pregleda prokrvarila,poslali su me na hitan ultrazvuk i na njemu se pokazalo da je trudnoća bila blizanačka sa tim da je jedan plod odumro user posted image   a na drugi plod se nadzire pošto je jako mala trudnoća,i eho ploda je prisutan tj srčana akcija.Dobila sa lijekove Dabroston 3x1 od 10mg i  4 inekcije Progresterona svaki peti dan i za 15 dana na kontrolu....to je to

(odgovor članu Simran)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: TSH-problem za začeće
16.12.2010 21:51:44   
Majčica
Ja inace imam hipotireozu a jedno vrijeme sam imala hipertireozu nakon poroda (vidim i kod tebe se nakon poroda desilo). Ali ti nista ne znam za hipertireozu u trudnoci i kako se lijeci. Ne znam da li su ti lijekovi koje uzimas kontraindicirani u trudnoci. Zao mi je radi drugog ploda, nadam se da ces uspjesno iznijeti trudnocu. Treba samo te hormone dovesti u red. Obavezno potrazi svog endokrinologa.
Sretno!


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu Simran)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: TSH-problem za začeće
21.12.2010 14:46:00   
animagical
simran kako si, mirujes li? nadam se da je sve ok,evo navijam za tebeuser posted image i bebacu:) evo i moj tsh konacno 3,3 jeeeeeee. nadam se da ce biti nekad i izmedju 1-2 ali ja prezadovoljna:) 

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: TSH-problem za začeće
20.1.2011 16:02:21   
Simran
Evo da se opet javim..Najvažnija vijest je da sam i dalje trudna sada sad već u 12 nedelji trudnoće,beba je za sad hvala Bogu ok,sada 31 januara sam naručena za fetalni skrining na kojem će doktorica da provjeri nuhalni nabor pa da vidim da li je potrebno raditi double test i aminocentezu,a ja sam iskreno u velikom strahu i polako odbrojavam dana do to UZ.Hormone kontrolišem mjesečno baš jučer sam ih podigla i mogu reći da su mi (blago rečeno)  hormoni štitne podivljali isključili su mi Propranolol za tahikardiju i apaurine i ostala sam samo na PTU 3x1 tj 150mg dnevno.
Evo i rezultata Hormonalnog statusa štitne pa ako neko ima neki savjet:
TSH 0,023
FT3 15,1
FT4 25,7
Struma diffusa gl.thyr
Dg: Hyperthyreosis
Th:Propiltiouracil tbl 50mg 3x1 uz kontrolu Le
Kontrola za 1 mjesec  

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: TSH-problem za začeće
22.1.2011 19:01:47   
azraaki
fv

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: TSH-problem za začeće
22.1.2011 19:08:00   
azraaki
Imam neka pitanja. Muž i ja vec 6 mjeseci pokusavamo dobiti bebicu al nam ne ide.
Inače ja imam neredovne menstruacije -zadnje su bile ovim redom 25.08,21.09,29.10,03.12 i od tada nista.
Dok sam bila djevojka desavalo mi se da kasni mens i do 3 mjeseca. Sada sam pomislila da je trudnoca i uradila 2 testa
za trudnocu ali bila su negativna.Simptome koje osjecam su zućkasti iscjedak nekih 15 dana,zatvor te nadutost u stomaku.
Postooji li mogućnost da su testovi bili pogresni? Tako bi zeljela bebicu.
Kako da odredim ovulaciju s obzirom na neredosne cikluse? 

(odgovor članu Simran)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: TSH-problem za začeće
22.1.2011 19:11:20   
animagical
vrijeme je da uradis betu ili odes gin.....od 3 decembra je vec puuuno kasnjenja. navijam za bebicu:)

(odgovor članu azraaki)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: TSH-problem za začeće
22.1.2011 19:50:03   
azraaki
Ma tako cu i uraditi..hvala puno

(odgovor članu Simran)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: TSH-problem za začeće
3.2.2011 16:15:29   
HNF
prije svega da vas pozdravim, nova sam na forumu. zelim da podijelim svoje iskustvo sa vama. prosle godine sasvim slucajno otkrila sam da imam tumor na stitnoj zlijezdi, i to taman u vrijeme kad smo muz i ja planirali trudnocu. nakon operacije ustanovljeno je da se radilo o dobrocudnom tumoru na svu srecu. dijagnosticirana mi je hipotireoza i dobila sam terapiju letroxa. receno mi je da necu moci zatrudniti dok se hormoni ne stabilizuju, a to moze trajati i 2, 3 godine. a ako i zatrudnim da mogu stalno ocekivati spontani pobacaj, jer ako mi je TSH poremecen dobit cu spontani, ma nigdje veze kakve sam sve gluposti cula.mjesec dana nakon operacije otisla sam na kontrolu, hormoni i dalje poremeceni,a  doktor kaze da mozemo poceti planirati trudnocu. i iduci mjesec ja ne dobijem menstruaciju. user posted image  znaci samo mjesec dana nakon operacije tumora na stitnoj, i podivljalih hormona ja sam ostala trudna.user posted image  trudoca protekla sasvim uredno, bez ikakvih problema. citavu trudnocu uzimala letrox i kontrolisala hormone. rodila zivog i zdravog djecaka od 3,5 kg. eto nadam se da sam nekome ulila bar malo nade. nemojte slijepo vjerovati svemu sto cujete. sve je to stvar psihe, samo se opustite, i vjerujte.ako ima neko jos nesto da pita, slobodno. pozdrav za sve

(odgovor članu azraaki)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: TSH-problem za začeće
3.2.2011 16:24:35   
mala75
Bravo za tvoj uspjeh i vašeg dječakauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu HNF)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: TSH-problem za začeće
3.2.2011 16:27:09   
HNF
hvala puno i vama svima zelim punooo srece i malih bebica user posted image

(odgovor članu mala75)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: TSH-problem za začeće
3.2.2011 21:02:42   
ena0002
HNF dobro dosla i hvala sto si sa nama podijelila svoje pozitivno iskustvo  user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu HNF)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: TSH-problem za začeće
6.2.2011 19:08:32   
palma
Meni nije jasno kako meni dr. Godinjak nije tražio da uradim hormone štitne... a nedavno sam uradila ne vezano za liječenje steriliteta i hormoni štitne su ok, a tsh je 4,80 vidim da to može biti problem za začeće... mislite li da trebam otići endokrinologu, jer imam i neredovne menzese to može biti uzrok, i ako neko zna kojem bih mogla otići u Zenici??? A planiram raditi i IVF znači da prije toga moram popraviti tsh ako sam vas dobro razumjela????

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: TSH-problem za začeće
7.2.2011 10:23:19   
ena0002
Godinjak bas i ne trazi odmah da se radi hormoni stitne....ja bih ti savjetovala da odes endokrinologu

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: TSH-problem za začeće
7.2.2011 20:25:36   
HNF
Palma, meni je TSH bio oko 5 kada sam zatrudnila, a mjesec dana kasnije bio je 9. tako da ne mora znacit da ce ti pravit problem prilikom zaceca, mada bi bilo dobro kada bi ga uspjela snizit prije trudnoce. sretno user posted image

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: TSH-problem za začeće
7.2.2011 21:52:17   
palma
Hvala vam znači pravac endokrinologu.... A kod Godinjaka sam godinu dana pa me zato čudi da nije tražio taj nalaz...

(odgovor članu HNF)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: TSH-problem za začeće
8.2.2011 10:59:55   
ena0002
On rjetko trazi taj nalaz....ali kao sto vidis ima trudnoca i pored povisenog TSH.....pa vjerovatno zbog toga

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: TSH-problem za začeće
24.3.2011 12:35:52   
Anica1
Ja sam imala spontani, ne znamo razlog, u augustui prosle godine. Sada tri mjeseca pokusavamo i jos nema user posted image . Posto mi je blago povisen pritisak isla sam da vadim hormone stitne, da provjerim da nije sa tim vezano, nalaz je:

TSH 3.33
FT3 2.41
FT4 0.95

U poliklinici gdje sam vadila nalaz kazu da je sve ok. Mene buni sto sam citala da za one koji planiraju trudnocu prirodnim putem treba TSH da je 1-2, a meni je 3.33 i kazu da je ok nalaz user posted image

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: TSH-problem za začeće
26.3.2011 19:19:49   
Lejla_83
Pozdrav svima,
nova sam na ovom forumu i da vas prvo upoznam sa svojim problemom,imam  hipotireozu od svoje 15-te godine,pijem letrox 50 mg i redovno jednom godišnje na kontrole(TSH mi se kreće od 3,0-3,5 i doktor mi je rekao da je to uredan nalaz). Godinu i malo više radimo na bebi i ništa.
MM je loš spermiogram,trenutno pije terapije i nadamo se poboljšanju a i međuvremenu i ja idem na pretrage po preporuci klinike za sterilitet.
Međutim na onoj listi koju sam dobila na klinici ne piše da trebam ponovo uraditi hormone a ja ih inače kontrolišem kod privatnika jer radim pa ne mogu često izlaziti sa posla.
Zna li možda neka od vas dali dr.Godinjak prihvata nalaze hormona štitne od privatnika ili se moraju raditi na DIP-u, da znam da džaba ne plaćam nalaze ako ih neće prihvatiti... 
Pusa svima i da nam se naše želje što prije ispune...

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: TSH-problem za začeće
29.3.2011 11:39:27   
ena0002
IZVORNA PORUKA: Anica1

nalaz je:

TSH 3.33
FT3 2.41
FT4 0.95



Koje su referentne vrijednosti user posted image
Lejla Godinjak odmah i ne trazi hormone stitne.....tako da ga to mozes i pitati kad odes na kontrolu

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: TSH-problem za začeće
29.3.2011 11:42:49   
Anica1
Vrijednosti su gornja granica 4.20

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: TSH-problem za začeće
29.3.2011 21:55:16   
ena0002
Mislila sam i na FT3 i FT4......jer mi djeluju kao male vrijednosti. Na mom nalazu su slj ref vrijednosti:
TSH: 0.3-4.2
FT3: 3.1-6.8
FT4: 12-22


_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: TSH-problem za začeće
30.3.2011 8:12:19   
Anica1
Kod mene su drzgacije ref vrijednosti, iz laboratorije kod Al Tawila su mi rekli da je sve ok sve u granicama normlano, ali na forumima za tsh kazu da je nabolje da je 1-2

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: TSH-problem za začeće
31.3.2011 13:18:05   
Anica1
Sad sam isla ponovo vaditi TSH, smanjio se na 3.25 , a antitijela su mi ok 

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Epilatori
vila_7

Proizvodjac i da li ste zadovoljni ako ga imate?

Imam - nezadovoljna (37%)

Imam - zadovoljna (40%)

Nemam (24%)


Broj svih glasova: 93

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *