|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: TSH-problem za začeće
9.9.2011 17:03:53   
bikiveki
Zdravo cure, nova sam na ovom forumu ali vas vec dugo pratim pa sam odlucila da i ja sa vama podjelim svoju pricu.
Imam hipotireozu Hashimoto. Inace nikada nisam imala redovnu menstr. cak je nisam imala godinu i po( da da, dobro ste procitale) uglavnom da vas sad ne gnjavim, i ja zelim user posted image ali sudeci po mojoj neredovnoj menstruaciji sve mi se cini da nista od toga, dok to ne dovedem u red. Inace moj zadnji nalaz
TSH 0.030 (0.270-4.200)
FT4 18 (12-22)
At-TG 365 (0-115)
At-TGO 454 (0-34)

E sad, ja bas nisam upucena u to, ali da li vi znate da li ova antitijela mogu uticati na zacece? I jos sam cula da se za njih ne koristi nikakva terapija, kao to bi trebalo da padne samo od sebe...Pa ako bi neko mogao da me malo vise informise o tome bila bih jako zahvalna i izvinite na dugom postu..lijep pozzic od mene

(odgovor članu ksena)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: TSH-problem za začeće
9.9.2011 17:13:45   
Niina
hashimotov tireoiditis je autoimuno oboljenje. Treba se uzimati supstitucija hormona stitne zlijezde.
inace kod ovog oboljenja jeste otezano zacece, preterminski porod, jer su i nivoi hormona nizi.
Nisam sigurna, ali sa redovnom terapijom moze se doci i do zaceca. Moja prijateljica ima isti problem, prva trudnoca je zavrsila je spontanim a druga je mjesec dana ranijw zavrsila, beba masallah zdrava.
Antitjela su i kod nje vristala.


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu bikiveki)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: TSH-problem za začeće
9.10.2011 17:20:14   
tascha
Pozdrav !Nova sam na forumu.Dragi i ja se trudimo već 2 godine user posted image uz prekid kada sam imala operaciju štitnjače.Napravljena mi je subtotalna tireoidektomija i ja sad evo 6 mjeseci nakon operacije(operacija bila 17.03. o.g.)Doktorica rekla da možemo početi raditi na bebi i da nema nikakve prepreke da ja zatrudnim.Iako mi je TSH nakon op bio 28 a tri mjeseca kasnije 26.Povečali mi dozu euthyroxa i čekam sljedeču kontrolu.Ona mi samo rekla da se nada da iduću kontrolu ponesem naljepnicu trudnicauser posted image .No evo 3 mjeseca se ne pazimi,ne računam plodne dane ,jednostavno uživamo..i nikako da dočeka m taj plusić.Evo danas u podne radila gravignost mini i minus ko kuća...a 3 dan mi je kašnjenja ...sve se bojim...štitnjača mi je totalno poludjela TSH je prije op bi <0,001 (hipertireoza)a sad 26 ..a čitam kako je najbolje do 2?????user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: TSH-problem za začeće
30.10.2011 19:38:56   
mimi 2
pozdrav, drage moje...evo da se i ja malo javim, naravno pratim vas ali nisam imala nekih posebnih informacija o sebi..Imam hipotireozu i Hashimotov tireoditis ( da malo napomenem)
danas sam bila na ponovnoj kontroli kod endokrinologa i eto kao i dosad prilicno me oraspolozi..
Naime, prije tri mjeseca moj TSH je bio oko 9 i do tada sam pila letroks od 50 i 75 mg a tad mi je povisila dozu na 100 mg, prolaktin isto bio povisen i nakon toga uključila mi je bromergon tablete kao i SIOFOR za policisticne jajnice 2 x po 500 mg...

juce kad sam uradila nalaze mogu rec da sam se i prepala jer mi je TSH bio 0,21 što je naravno nize od normale tako da sam pomislila da je otislo u suprotno prolaktin oko 30..ali dr je bila zadovoljna tim nalazima, ostavila istu dozu letroksa, s tim sto mi je povecala SIOFOR na 2 x po 1000 mg, i vise je bila tim zaokupljena te rekla da se na kntrolu javim za 3 mjeseca nadajuci se da cu i zatrudniti...sto se ISKRENOOOO I NADAM... pa eto vidjecemo...
toliko eto od mene pa cujemo se opte nadam se sa dobrim vijestima...

pussaaa

(odgovor članu tascha)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: TSH-problem za začeće
30.10.2011 20:31:04   
Volim Te!
Eto i ja sam u vasoj grupi,ja pijem tablete za stitnu od 10.januara 2011 isto problemi sa mengom koja ni dan danas nije redovna a sve mi je u redu,prije 3 god sam se naglo udebljala preko 100 kg i kad sam dosla u DE odem doktoru onako da se prijavim on mi izvadi krv i odmah poslao recept da tablete koristim.Ja vrijednosti hormona stitnjace ne znam al dr kaze vratilo se u normalu nastavi da pijes,menstruacija se nije popravila isto je al prije koriscenja tableta mi je iskakala loptica na desnoj strani grla i bolila me glava svaki dan sad vise ne.Drugarica moje sestre kad je zatrudnila poremetila joj se stitna i pobacila je pa je posle malo teze zatrudnela i primala injekcije tokom citave trudnoce sad valjda samo tablete.Eto ja oduzih al sta cu kad volim na RR da pisem :)

(odgovor članu mimi 2)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: TSH-problem za začeće
25.11.2011 13:41:11   
ksena
Evo žene da se i ja javim sa novostima. Kao što sam već pisala, operisala sam štitnu u martu ove godine, TSH mi je bio blago povišen sve do unazad dva mjeseca. Čim je spao na gornju granicu normale ja ostala trudna. Trenutno sam 6. nedelja, doktori su zadovoljni, tako da je za sada sve u redu. Pozzz svimaaauser posted image

_____________________________

Nije srećan onaj ko ima šta želi, već onaj koji ne želi ono što nema.

(odgovor članu Volim Te!)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: TSH-problem za začeće
29.11.2011 12:55:39   
mimi 2
Čestitam ksena,
lijepo je čuti ovakve novosti...drago mi je zbog tebe

(odgovor članu ksena)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: TSH-problem za začeće
1.12.2011 20:27:52   
scorpia
evo i mojih nalaza hormona stitne radenih jucer:
TSH 4,50 ref.vrij.(0,47-5,0)
T3   1,93 ref.vrij.(1,16-2,181)
T4   89,82 ref.vrij.(57-155)
Malo me brine ovaj TSH,mada je u ref,vrijednostima,citala sam da je najbolje kada je izmedu 1 i 2 user posted image
Takodjer imam i povisen prolaktin(793),koji se nije nimalo smanjio nakon jednomjesecne terapije dostinexom?!

(odgovor članu mimi 2)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: TSH-problem za začeće
4.12.2011 11:03:21   
vanchi88
cao cure, ne znam bas koliko je aktivan ovaj dio foruma i tema, ali da se i ja javim.....
trudilica sam skoro godinu i po dana (u prekidima i pauzama), uzrok mog problema je visok TSH i prolaktin, sto idu ruku uz ruku... u oktobru sam radila nalaze i TSH je bio 11,7 T3 T4 u granicama normale......medjutim punkcija i ultra zvuk pokazuju drugacije tj. Hashimoto Tireoditis....... pijem letrox 75mg dozivotno i bromokriptin za prolaktin...uskoro bi trebala na kontrolu pa vidjecemo kako napredujem..... Zelim vam svima user posted image uskoro ...

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu scorpia)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: TSH-problem za začeće
4.12.2011 13:02:00   
tascha
Pozdrav!Već sam se javljala...kod nas od bebice još ništa svaki mjesec ponadam se ..imam neke simptome(očito umišljene)i onda potajno potoci suza jer ne smijem javno jer svi drže predavanja da se opustim.Bila sam na kontroli štitnjače i sad čekam nalaze hormona,najviše tog prokletoh TSh prolaktin mi nikada nisu vadili,morala bi malo naganjati ginekologa ,njemu je sve ovo čekanje normalno jer je prošlo tek par mjeseci od operacije.Sačekat ću da prođu blagdani i u napad na ginekologa.Do sada mi ni jednu pretragu nije napravio .

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: TSH-problem za začeće
4.12.2011 17:53:37   
ella_ina
poozz cure...ja ima jedno pitanje...da li se hormoni tj. TSH i ovi drugi trebaju raditi na neki odedjeni dan siklusa ili to nije bitno-...
hvala na odg. :)

(odgovor članu tascha)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: TSH-problem za začeće
4.12.2011 23:36:10   
Volim Te!
Pozdrav i tebi ella-ina..TSH moze uvijek a ovi drugi 4.dana menstruacije,meni su slucajno saznali za stitnu otisla na sistematski i pafff i evo sad ce godina otkako pijem tablete a od beb nista doktor kaze vratilo se sve u normalu al ja ozbiljno planiram da posetim endokrinologa da cujem drugo misljenje.Zelim ti ubrzo user posted image  user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ella_ina)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: TSH-problem za začeće
5.12.2011 0:44:52   
ella_ina
ma meni prolaktin varira...pa me dr posalo na magnetnu, koju cu uraditi Boga pitaj kad...kad se ceka praavo dugo...elem mogla bih u medjuvremenu da uradim onda TSH i one neke F plus 3 i plus 4 ( ne radi mi tipka plus :D) a valljda se ovi hormoni tako zovu :) hvala na informaciji :)

(odgovor članu Volim Te!)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: TSH-problem za začeće
7.12.2011 18:07:39   
tascha
Evo meni stigli nalazi...fT3-1,8....fT4 15,2....TSH 9,05...user posted image ..polagano se spušta taj TSH pa se nadamuser posted image  kad se vrati u normalu...6 mjeseci mi je trebalo da se pomaknu sa mjestauser posted image ...ko će to dočekati....a tako želimuser posted image  auser posted image  se uvijek vrača

(odgovor članu ella_ina)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: TSH-problem za začeće
8.12.2011 10:05:02   
Volim Te!
Tascha bice akobogda,nek je tebi sve u normali user posted image .Drugarica moje sestre zatrudnila i pobacila nisu znali od cega pa joj kontrolisari TSH  i utvrdili da stitna zeza posle je primala injekcije i tablete i vec sledeci mjesec zabebila skoro se porodila.I tebi akobogda zelim user posted image najbrze moguce.

(odgovor članu tascha)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: TSH-problem za začeće
8.12.2011 13:39:52   
vanchi88
tascha - odakle si ti?
kazi mi molim te, sta ti pijes za stitnu...posto vidim da imas hipotireozu...koja ti je doza?

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu Volim Te!)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: TSH-problem za začeće
8.12.2011 13:41:31   
vanchi88
volim te - i meni se tako desilo ... sutra ce biti godina dana kako sam imala pobacaj:( imala pobacaj i niko nista ne govori za nalaze - ja nakon skoro godinu dana uradim TSH, prolaktin.....ima sta i vidjeti - katastrofa....

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: TSH-problem za začeće
9.12.2011 6:03:14   
Volim Te!
Vanchi meni je slucajno otkrivena stitna tokom  sistematskog pregleda ranije sam svaki dan imala glavobolje bila sam se naglo ugojila itd al nikako nisam znala od cega je,sad u januaru ce godina otkako pijem tablete glavobolje nemam kosa malo manje opada al menstruacije i dalje nisu redovne i nema trudnoce pa ne znam sta vise da radim a doktor kaze kao vratilo se u normalu...Ma obradovace dragi Bog i nas jednom.

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: TSH-problem za začeće
12.12.2011 19:25:30   
vanchi88
cure ja zaboravi upitati
da li neko od vas ima Hashimotov tireoiditis? i kakve su sanse zaceca i da li je iko ostao trudan s tom Dg

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu Volim Te!)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: TSH-problem za začeće
13.12.2011 9:18:17   
Majčica
Ja imam Hashimoto već par godina i zatrudnila sam bez problema, a nije mi tsh bio uredu kad sam zatrudnila, bio je oko 7, čini mi se. Sve ti je to individualno, koliko sam ja shvatila tsh može a ne mora biti prepreka začeću. Vjerovatno tu više faktora igra ulogu.
Evo ja sam opet trudna i pijem letrox i držim hormone pod kontrolom.


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: TSH-problem za začeće
13.12.2011 9:20:50   
vanchi88
hvala majcice.....ja sam tek otkrila problem i pocela sa ljekovima.....jel tebi prolaktin bio visok? meni je tsh bio 11 kad sam saznala u okt.

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: TSH-problem za začeće
13.12.2011 9:25:49   
Majčica
Tada kada su meni otkrili Hashimoto radila sam te spolne hormone i bili su neki poremećeni, kolio se sjećam. Znam kad sam kod ginekologa otišla da je on rekao da taj nalaz nema nikakve veze i da bi pokazao drugačije vrijednosti kad bih opet vadila nalaze, šta god to značilo.
Pravo da ti kažem, ja se nešto nisam opretećivala tim i hvala Bogu zatrudnila sam bez problema, pa vjerovatno zato.
Po meni se pokušaj opustiti i bebica će doći aBd. Ne znam koliko pokušavate već.. Ima ovdje dosta forumašica sa Hashimotom i 2-3 djeceuser posted image


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: TSH-problem za začeće
13.12.2011 9:29:02   
vanchi88
kad cujem tako pozitivne price, tesko je ne opustiti se:) mi smo pokusavali oko godinu dok nisam skontala da nesto ne stima - i uradim spolne hormone neke pretrage.....i nadju mi Hashimoto...sad pijem letrox 75mg vazno da sam nasla uzrok svega...Hvala ti jos jednom:)

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: TSH-problem za začeće
13.12.2011 9:34:29   
Majčica
Ma nema na čemu, meni  bi drago bilo da nas ti obraduješ uskoro sa jednim + na testu za trudnoćuuser posted image
Bitno da su ti odredili terapiju, i ja sam pila 50, pa 100, sad u trudnoći pijem 6 dana u sedmici 150(mikrograma, šta li), jer u trudnoći raste ta potreba za letroxom. Kasnije ću se vjerovatno vratiti i ja na manju dozu, kao i u prvoj trudnoći.
Bitno je samo kad zatrudniš ako Bog da da pratiš hormone i da ih držiš pod kontrom, jer ako su poremećeni u trudnoći mogu škoditi razvoju bebe, pogotovo u prvom tromjesečju.
Sretnouser posted image


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: TSH-problem za začeće
16.12.2011 12:41:11   
vanchi88
cure, ja sam narucena kod svog endorkinologa u utorak ali tek u pola 4 popodne...da li ja ujutru redovno uzmimam svoje ljekove pre vadjenja krvi ili taj da ne uzimam, ja sam cula da mogu dati lazan nalaz

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *