|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: TSH-problem za začeće
16.12.2011 23:54:51   
zvončica
Lijekovi se ne piju prije vadjenja krvi....kad zavrsis sa vadjenjem onda terapiju uzmi.

_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: TSH-problem za začeće
20.12.2011 14:17:24   
mimi 2
Pozdrav cure, ja sam se vec javljala sa istim problemom kao i vi...i evo u subotu sam radila test i pokazao je user posted image  a sinoc mi je to i dr. potvrdila tako da sam hapy..( 10 nedjelja trudnoce)
a ujedno me i strah jer neznam kolike su mi vrijednosti TSh trenutno jer sam prije začeća sa dozom od 100 mikrograma skinula na manje od 1 čini mi se, tako da se nadam da se za ovo vrijeme nije puno povećao i da nije naškodio mojoj bebici..
( u petak idem na kontrolu)

sve u svemu hocu da vam kazem da ne gubite nadu jer i ja sam jedan period mislila da je nemogućeuser posted image al evo vidite sve je moguće....

želim vam svima da što prije ugledate user posted image
ljubim vas punooo

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: TSH-problem za začeće
23.12.2011 17:47:45   
tascha
user posted image O draga čestitammmm!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image ...Ja na kontrole idem u Osijek....ne znam nekako se čudno osječam od kada mi je povisio euthyrox na 150....hm...nadam se pozitivi što prijeeeeeeeuser posted image user posted image

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: TSH-problem za začeće
27.12.2011 16:34:09   
vanchi88
cure,ja danas isla po nalazeprolaktina i TSH
TSH mi je bio 11,7 i skroz spao na 0,4 mislim nije ok, jer ne vjerujem da moze doci do trudnoce sa tim....a prolaktin je u normali (17) a 19 normala..

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu tascha)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: TSH-problem za začeće
28.12.2011 13:39:08   
mimi 2
cao cure,

vanchi88, vjeruj da može, i kod mene je TSH bio oko 9 i kada mi je nakon toga spao isto tako oko 0, neznam tačno koliko ja se prepala a dr. kaže nista to nije i ostavila mi istu dozu letroksa i nakon toga sam i zatrudnila vjeruj....mada sam ja pila i SIOFOR za policistične jajnike...

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: TSH-problem za začeće
28.12.2011 16:15:41   
vanchi88
mimi, bas mi je drago to cuti.... da li vecina zena sa hipotireozom ima i PCOS? jer meni nikada Dr nije spomenuo da bi to mogla imati nemam ni simptoma toga.....uvjek sam imala redovne cikluse...

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu mimi 2)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: TSH-problem za začeće
29.12.2011 14:01:45   
mimi 2
hi vanchi, ma ne vjerujem da to ima veze jedno s drugim, jer ja sam za PCOS saznala na ginekološkom pregledu, a vec sam se liječila od hipotireoze ,da bi mi moj endokrinolog kad je vidjela nalaz gin. uključila SIOFOR tablete.. što bi vjerujem i gin. uradila al nebitno....
uglavnom što se tice simptoma ja sam nailazila na podatke da neke djevojke iako nemaju simptome imaju PCOS, mada nije pravilo, nemoj da te prepadam..a meni to nekako bas i ne ide jer ja znam da je mene sve pratilo što ide uz PCOS, debljina, maljavost, izostanak menge itd.

uglavnom ne brini, sve to dođe na svoje, samo treba strpljenja
da znaš kako sam ja znala bit pesimistična...al evo hvala bogu sad sam user posted image  što želim svakoj od vas


pusssaaa

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: TSH-problem za začeće
8.1.2012 18:40:07   
vanchi88
cure,
da li neka od vas ima onaj glupi spotting pred ciklus zbog stitne ili neki drugi stvari....

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu mimi 2)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: TSH-problem za začeće
21.1.2012 9:44:27   
bosss
ponovila nalaze hormona i sad mi tsh na donjoj granici al tacno na granici 0, 24, bio mi je pre 3 mjeseca 0,5 i dr je rekla da je dobar, da kad pocnem sa terapijom on ce se fino podici i biti idealan. a sad mi otisao jos dole na samoj granici sa hipertireozom , neznam da li trebam da se brinem ili ce ga sad tablete i terapija sama podici. 

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: TSH-problem za začeće
21.1.2012 10:00:38   
vanchi88
boss odakle si ti, kod koga ides?
koju terapiju pijes.......jel ti ista mjenjala ovaj put?
i meni je isto tako tsh pao...ja sam sa 11 otisla na 0,8 i nije mi nista mjenjao od terapije....

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu bosss)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: TSH-problem za začeće
21.1.2012 11:15:44   
bosss
idem na polukliniku  gore na prvi sprat kod dr milene brkic, meni je bas sad spao tako da se bojim da mi ne otkazu vto , nadam se da nece al imam zakazano tek za 6.2. pila sam tivoral 1 i 1/4  i tad mi je bio tsh 0,5 a sad mi je smanjila terapiju na jedan dan 1 a drugi na 3/4 i sad mi je spao na 0,24, tako da mi to nije logicno. smanjila terapiju a tsh jos nizi , al sad posto sam krenula sa terapijom za vto kontam da bi se trebao tsh podici.

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: TSH-problem za začeće
21.1.2012 11:22:05   
vanchi88
pa sta ti je ona rekla na to sve ? jel to u bl ta milena?

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu bosss)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: TSH-problem za začeće
21.1.2012 11:35:16   
bosss
jeste u bl na poliklinici, nije mi nista jos rekla imam zakazano kod nje tek 6.2. , pa valjda cu nekako docekati . al inace je dobar endokrinolog stvarno sam prezadovoljna sa njom, al se bojim da ovi u mediko s mi ne naprave problem zbog niskog tsh.

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: TSH-problem za začeće
21.1.2012 11:44:21   
vanchi88
boss, pa idealno je izmedju 1-2 da bude za trudnocu, zacece i da se izvede trudnoca do kraja... preko preko/ispod nije ok..al da se regulisati, moja zaova isto pije tivoral, a ja letrox.....ja idem kod biukovica u novoj varosi i ok je dr...mada sam mnogoo toga boljeg cula za dr grubor al kad sam vec ovdje krenula......neka me. jel ti samo zbog stitne ides na vto ili ima neki drugi prob?

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu bosss)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: TSH-problem za začeće
21.1.2012 11:47:24   
bosss
meni stitna nije problem za zacece bar tako su mi dosad svi dr rekli , mi idemo na vto zato sto nemamo spermica, al nijednog.

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: TSH-problem za začeće
21.1.2012 11:50:16   
bosss
a za biukovica nemam ni jednu rjec hvale , bila sam jednom kod njega i mogo mi je sjebati citav organizam i sve hormone, cak mi je pogrijesio i dijagnozu , i da nije bilo moje porodicne dr koja kad je vidjela njegov nalaz odmah reagovala , bas bi mi napravio vise stete nego koristi.

(odgovor članu bosss)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: TSH-problem za začeće
21.1.2012 11:52:57   
vanchi88
jel to stariji? momcilo? ja idem njegovom sinu....Dusanu, meni je dr.Mikac (odma druga vrata od njih) radio punkciju stitne i Dg mi je Hashimoto tireoditis pa to sad "lijecim" uz visok prolaktin....ostalo sve ok. kome ides od ginekologa?

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu bosss)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: TSH-problem za začeće
21.1.2012 11:59:16   
bosss
stariji biukovic mi je mogao napraviti ogroman problem , propisao  mi pogresnu dijagnozu i dao mi pogresnu terapiju. ma imala sam uzasno iskustvo sa njim . a sad me vodi ta milena koja je stvarno dobar endokrinolog a pored svega razumije se i vto . a ginekolog mi je sanja sibincic ili brankica kukalj koja radi kod njee zavisi nekad odem kod jedne a nekad kod druge.

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: TSH-problem za začeće
21.1.2012 12:02:12   
vanchi88
aaa blago tebi kod sanje si:( ja zvala da odem kod nje i to bio dec. reko ajj kad god mogne.... ja nazvala kaze teta da ne prima sada nikoga radi na vto da se javim u feb... jel bas toliko tesko doci do nje...kad je zena vec tako strucna za sterilitet da mi uradi ultrazvuk pregled da cujem njeno misljenje, a jel ima neka dr vesna da radi kod nje, meni se cini...

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu bosss)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: TSH-problem za začeće
21.1.2012 12:11:42   
bosss
najavi se kod brankice djukic kukolj ona isto radi sa sanjom , i nije losa isto je ginekolog za sterilitet, ja bar nevidim neku razliku izmedju njih dve, obe isto rade.
ja koliko sam cula da sanja vise nemoze da prima jer vec ima toliko pacijenata koje joj salje fond da je bas prebukirana.

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: TSH-problem za začeće
21.1.2012 12:17:30   
vanchi88
hej boss - imas pp

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu bosss)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: TSH-problem za začeće
26.1.2012 11:51:20   
mimi 2
HITNO!!

Može li mi neko odgovorit koliko često je vršio provjeru hormona štitnjače u trudnoći??
da napomenem da sam trudna 4 mjesec a zadnji nalaz sam uradila 23.12.2011. godine i slijedeći pregled odnosno nalaz hormona zakazan mi je za 19.02.2012. godine tako da se bojim da to nije previše kasno i da mi nije TSH prviše skočio jer osjećam neke tegobe mada mi je krajem decembra bio u granicama normale tacnije 4,15 i pijem letrox od 100 mcg.


hvala vam unaprijed

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: TSH-problem za začeće
28.1.2012 0:14:07   
zeks

IZVORNA PORUKA: bosss

a za biukovica nemam ni jednu rjec hvale , bila sam jednom kod njega i mogo mi je sjebati citav organizam i sve hormone, cak mi je pogrijesio i dijagnozu , i da nije bilo moje porodicne dr koja kad je vidjela njegov nalaz odmah reagovala , bas bi mi napravio vise stete nego koristi.

Cao cure ja danas bila kod dr.Sanje ustvari kod dr.Vesne sto radi s njom,rekla mi da idem za stitnu kod tok biukovica al sad kad procita ovo neznam gdje cu???Trebam pomoc posto nisam iz BL vec iz Dervente pa tako da neznam ni gdje cu ni sta cu!

(odgovor članu bosss)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: TSH-problem za začeće
28.1.2012 0:19:35   
animagical
IZVORNA PORUKA: mimi 2

HITNO!!

Može li mi neko odgovorit koliko često je vršio provjeru hormona štitnjače u trudnoći??
da napomenem da sam trudna 4 mjesec a zadnji nalaz sam uradila 23.12.2011. godine i slijedeći pregled odnosno nalaz hormona zakazan mi je za 19.02.2012. godine tako da se bojim da to nije previše kasno i da mi nije TSH prviše skočio jer osjećam neke tegobe mada mi je krajem decembra bio u granicama normale tacnije 4,15 i pijem letrox od 100 mcg.


hvala vam unaprijed


nije ti prekasno! ja sam prva dva tromjesecja radila nalaz svako 2-3 mjeseca jer tada tsh miruje, a svaki mjesec ili cesce tek u zadnjem trimestru, jer tada hormoni imaju obicaj da polude...  ja sam istu predtrudnicku dozu pila sve do kraja osmog mjeseca kada je povecana jer je tsh skocio... pojacana pospanost ili umor ne mora biti samo zbog visokog tsh, trudnicama se ionako spava i nekako metabolizam uspori... sretno.. a ne znam sto ti ne povecaju dozu jer je po ovdasnjim referntim vrijednostima to blizu godnje granice? meni su se trudili da bude oko 2

(odgovor članu mimi 2)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: TSH-problem za začeće
28.1.2012 11:27:35   
bosss
IZVORNA PORUKA: zeks


IZVORNA PORUKA: bosss

a za biukovica nemam ni jednu rjec hvale , bila sam jednom kod njega i mogo mi je sjebati citav organizam i sve hormone, cak mi je pogrijesio i dijagnozu , i da nije bilo moje porodicne dr koja kad je vidjela njegov nalaz odmah reagovala , bas bi mi napravio vise stete nego koristi.
[/quote
Cao cure ja danas bila kod dr.Sanje ustvari kod dr.Vesne sto radi s njom,rekla mi da idem za stitnu kod tok biukovica al sad kad procita ovo neznam gdje cu???Trebam pomoc posto nisam iz BL vec iz Dervente pa tako da neznam ni gdje cu ni sta cu!

mozda sam samo ja imala lose iskustvo sa njim , svi ga hvale i preporucuju, i ja sam otisla po preporuci kod njega al ocigledno kod mene je napravio gresku.
ja trenutno sam kod dr brkic milene koja radi na paprikovcu na endokrinologiji i prezadovoljna sam sa njom, pored toga sto je endokrinolog ona se i jako dobro razumije u vto, sto je meni jako bitno.
i mimi meni je moja rekla da od dana kad udjem u postupak moram svaki mjesec kontrolisati hormone, a ako ostanem trudna da cu cak i svakih 15 dana morati cisto radi sigurnosti.

(odgovor članu zeks)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *