|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Povraćanje i mučnine tokom cijele trudnoće
8.10.2013 12:52:14   
scarlett
Nemoj se patiti i izdržavati, lezi odmaraj, spavaj, nemam pojma... meni se povraćalo i na TV user posted image al' fakat...

Drži kraj sebe neki lavor ili nešto, ako ti dođe da povratiš, povrati...

Ali ne muči se, odmaraj, odmaraj, odmaraj... user posted image

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu emsi)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Povraćanje i mučnine tokom cijele trudnoće
6.11.2013 0:52:53   
Rabi
Citam pa ne mogu nigdje da se nadjem...
Ja sam 22. Sedmica i jos uvijek imam mucnine i obavezno jutarnje povracanje. Muka, muka i muka od 0-24h :(
ZadnjA tri dana sam skroz lose... Boli me zeludac i ispod rebara. Zadnja dva jutra sam povracala neku smedjkastu tecnost i jutros isto, da bi na kraju pocela povracati svjezu krv! Je li neko imao slicno iskustvo?
Dobila sam ranisan i jos neke tablete za zvakanje...


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Povraćanje i mučnine tokom cijele trudnoće
6.11.2013 7:54:46   
Pingvina
Rabi, zao mi je sto te toliko muci povracanje. Ja sam isto imala problema s tim...i sad povremeno povratim (20 sedmica), ali hB zadnjih deset dana je smanjilo.
Hocu da ti kazem da obavezno prijavis ljekaru tu krv. I to smedje sto si dva jutra povracala mozda je ustajala krv i to obavezno treba provjeriti.
Meni se dva puta desilo da sam pocela na kraju povracanja da povracam krv. Bila je svjeza, i u maloj kolicini. Ispostavilo se da su u pitanju kapilari koji su od naprezanja popucali. To nije nista strasno, nisam cak imala nikakvu terapiju. A ti draga moja i zbog sebe...a posebno zbog stanja u kom se nalazis i svoje mrvice obavezno otidji do ljekara.Sretno...i nadam se da ce to povracanje prestati uskoro.

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Povraćanje i mučnine tokom cijele trudnoće
6.11.2013 8:28:06   
niki83
Potpisujem Pingvinu, Rabi cuvaj se user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Povraćanje i mučnine tokom cijele trudnoće
6.11.2013 9:23:06   
Rabi
Ovo smedje sto sam povracala jeste ustajala krv, to sam skontala odmah cim sam povratila svjezu krv. Znaci da sam prethodnih jutara povracala ustajalu krv. Bila sam ja odmah kod dr. I na uz je sve ok sto se tice organa i velicine zeluca ( jer se samo to moze vidjeti). Dr. Mi je rekao da mi je zeludac iziritiran, a dr. Je bio katastrofa. Gleda u sat kad ce kuci i samnom razgovara, jer mi je bio kraj radnog vremena. Vidjecu jos sa svojom dr. Sta kaze, a iskreno se nadam da je to to. Od jutros sam malo bolje,Bar sto se tice ovih bolova, popila sam crni caj i sve se suzdrzavam da ne povratim :(

< Poruku je uredio Rabi -- 6.11.2013 9:24:25 >


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Povraćanje i mučnine tokom cijele trudnoće
6.11.2013 11:00:57   
Pingvina
Provjeri ti.za svaki slucaj s jos nekim. A ti bolovi su mene pratili cijelo vrijeme. Meni dr rece da je od povracanja. Sto ima smisla jer naprezes sve misice dok povracas. Mene su i ledjni misici znali boljeti od naprezanja. Jesi pokusavala sa djumbirom? Jesu ti dali terapiju..odnosno jesi pila bedoksin? Draga moja, da ti odes i infuziju primiti...od nje zna biti lakse...a i nadoknadices tecnost, elektrolite. Nemam ti neki savjet sta da probas protiv tog povracanja jer ni kod mene nije bilo pravila. Nekad prodjem bez povracanja..a drugi put na.istu hranu povratim po 3 puta. Pijes li kafu ujutro? Ja kad bi kafu popila...dan bi mi bio katastrofa. Tako da sam se jedno vrijeme radje mucila s glavoboljom nego povracala po cijeli dan. Sretno!

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Povraćanje i mučnine tokom cijele trudnoće
26.12.2013 13:43:17   
Calathea
Pozdrav svima, ja vise ne znam sta da radim s mucninama,imam osjecaj da mi pocinje goriti zeludac,iduce sedmice ulazim u 6mj.(20sedmica) a bas sam se obradovala poslije 3mj.kad su mucnine samo odjednom prestale..i evo opet :( sta god da pojedem,ako ne povratim mucnina je tu, jutros sam doruckovala jaje s kukuruznim brasnom i pila jogurt da bih maloprije samo taj jogurt povratila :/ sinoc sam ispovracala sve sto sam jela tokom dana i opet nisam mogla zaspati do neka doba od zgaravice :( vise ni sama ne znam sta da radim..nemojte me pogresno shvatiti ali ako nista utjesim se citajuci postove,ako nista znam da nisam sama :( Pozdrav svim trudnicama :)

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Povraćanje i mučnine tokom cijele trudnoće
4.3.2014 13:21:44   
Nadja_
Drage moje ja sam trenutno 9+4 i od pocetka imam problem sa kiselinom to je strasno, a danas sam na poslu povracala voce koje sam prethodno pojela (banana). Ne znam vise sta da jedem i sta da radim...

(odgovor članu Calathea)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Povraćanje i mučnine
12.3.2014 9:51:23   
daca8282
Mislim da je to individulano. Ja na svu srecu nimam imalam prevelike probleme oko toga. Meni je do skoro samo ujutro bilo muka.

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Povraćanje i mučnine
14.3.2014 21:53:53   
dandi84
Ja sam povraćala sve do prije tri dana a sutra sam punih 15 nedelja...Meni apsolutno ništa nije pomagalo protiv mučnine dok samo nije prošlo..Bilo mi je muka od jutra do večeri..Lijegala i ustajala sa mučninama...Nema šta nisam probala da pojedem i popijem al na žalost sve sam povraćala...Meso mi se gadi i dalje i ne jedem ga nikako a od slatkiša sam odustala odmah na početku trudnoće, prosto mi nije odgovaralo...Povraćanje me iscrpilo pa sam malo izgubila i na težini u početku a sad malo bolje jedem pa sam na staroj kilaži i možda + 500gr....user posted image


_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu daca8282)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Povraćanje i mučnine
14.3.2014 22:10:55   
Bubydina
Bas kao sto je Dandi rekla,nekad nista ne pomaze,samo cekaj da prođu,,,
meni je od 14 tjedna pocelo biti bolje,ali u 15 sam opet jednom povracala,
jucer cijeli dan mi bilo muka,ali nisam povratila...
Mozda smo jos osjetljive,pa nam neka hrana izazive mucnine,,,meni je izazvala zelena salata,kola(nikad je ne pijem,i tad mi se bas pila,
ali sam je i zapamtila,kad me je natjerala na povracanje)...kiselo mi smeta...
tako drage izdrzite jos malo,i bit ce bolje...mnoge smo prosle kroz to
user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Bubydina -- 14.3.2014 22:11:56 >


_____________________________

"Naša nas djeca promatraju i ono što jesmo govori glasnije od bilo čega što bismo mi sami mogli reći."Wilfred A. Peterson

15.08.2014. >Bambi<

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Povraćanje i mučnine
22.10.2014 12:56:27   
majajur
Pozdrav svima,

Evo ja sam nova tu i citam vec danima vase postove u nadi da cu naci nesto sa si olaksam ove trudnicke muke:-(
Usla sam u 10 tjedan trudnoce, zasad je s bebom sve ok i ovo mi je prva trudnoća ali vec zadnjih 3 tjedna, me totalno ubise mucnine i zadnji tjedan povraćanje:-( nemam apetita ali bas ni za cim, tjeram se sa pojedem bilo ato i bilo koliko ali i to jedva. Sve sto sam vidjela da ste svaka od vas napisale kao savjet drugima sam probala al ne ide i ne ide. Nadam se samo da ce ovo uskoro prestati i da cu se kao i sve druge konacno moci normalno radovati nasoj prvoj bebici. Ako imate kakav savjet, rado prihvaćam. Hvala vam i pozdrav!!!

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Povraćanje i mučnine
23.10.2014 11:32:02   
Mamica24
Meni je bili strasno muka patnje uzas... Sjecam se da sam ispo etka jela samo banane bademe i hurme jer su puni vitamina i nisu teski na stomak.. I svjeza mrkva...
Jesti i piti se mora pa makar svaki sat po jedan zalogaj i gutljaj..
Meni je moj ginekolog za mucninu davao b kompleks i pomagalo mi je

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu majajur)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Povraćanje i mučnine
23.10.2014 11:51:56   
MicoTico
Ja sam u drugoj trudnoći imala mučnine skoro pa do poroda. Nisam povraćala, ali mučnine su stalno bile prisutne.
Posliej sam čula da su se mnoge žene, koje su pile Prenatal žalile na mučninu, a ja to nisam povezivala s tim, iako ih nisam pila u prvoj trudnoći.
Elem, meni je pomagala ujutru suva kifla, lješnjaci, tečnost u malim gutljajima i da se ne prejedam, jer bi mi tad bilo najgore.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Povraćanje i mučnine
26.10.2014 22:38:47   
hanabanana
Ja sam kao MicoTico.....prvih 6 mjeseci povracala, a mucnina je prosla kad sam se porodila.
Uz stalnu kiselinu, nadutost i bolove u nozi.
Zadnja dva mjeseca se tome pridruzila i nesanica.
Da mi je to bila prva trudnoca, pitanje je da li bi dosla do druge.

Bolove, nesanicu i kiselinu u zadnjem tromjejecju ljekar je pripisivao polozaju dijeteta.

A mucninu sam imala takvu da je bilo dovoljno pomisliti na neku hranu, i da se ispovracam.

Jos kad bi mi rekli: jao kako divno izgledas, pa nista se nisi udebljala, meni dolazilo da ih stosom opucam.

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Povraćanje i mučnine
20.1.2016 16:46:40   
Angelica
Ovo je moja temauser posted image , druga trudnoća, 10 sedmica dušu svoju povraćam,
ne znam više šta da radim, primala sam i infuziju da bar nešto ostane u meni...
Nadam se samo da će ovo ludilo ubrzo završiti i da se mogu posvetiti uživanju i onom lijepom iščekivanju bebice.

_____________________________

Ljudi postaju nalik na kokoši, slabo vide i rano liježu. A jutrom žure na kopanje zbijeni u gomile duhana. Džepova usukanih od znoja dlanova zalaze svuda i u sve guraju nos.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Povraćanje i mučnine
24.1.2016 13:10:27   
irenaSA
Angelica čestitamuser posted image user posted image user posted image
U prvoj trudnoći nisam imala ni mučninu ni povraćanje ali zato sam u drugoj nadoknadilauser posted image
Pet mjeseci konstantne mučnineuser posted image ...i nikad mi nije bilo jasno što je zovu jutarnja mučnina..mene je držala cijeli dan...ako sam imala sreće povratila sam pa mi je bivalo lakše...
Donat mi je pomagao i krekeri...
Ovo sve nakon pet mjeseci zamijenila je konstantna žgaravica...


_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu Angelica)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Povraćanje i mučnine
25.1.2016 12:57:55   
Angelica
Hvala Irena
Bas tako po cijeli dan konstantna mucnina neda mi funkcionisat, pritisak mi je nizak pa me i to obara,
Uzas! A stucam ko kakva baba ono pravo glasnouser posted image

_____________________________

Ljudi postaju nalik na kokoši, slabo vide i rano liježu. A jutrom žure na kopanje zbijeni u gomile duhana. Džepova usukanih od znoja dlanova zalaze svuda i u sve guraju nos.

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 93
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *